Şimdi Ara

Steroid Neden Bu Kadar Önemli ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
15.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-Arkadaşlar bir vücüt çalışan herkeste genelde bu hayal var sormak istediğim soruya gelince bu hormonu neden almak istiyorlar?

2-Arnold 2 kere kullanmış ve videolarından izledim, 5 çocuğu var ve çocuk olmasına engel bir durum yokmuş?

3-Alınsa da çok mu profesyonel almak lazım ve nerden tamin etmek lazım.?

4-Forumda kullanan tecrübeli abilerim kardeşlerim varsa hiç çekinmeden yazsınlar bu iş farklı bir sanat o hormonu almakla da bitmiyor çünkü bu iş.

5-Eksik kaldığım sormayı unuttuğum konuları yardımcı olmak için burada sorabilirsiniz arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Necochea -- 12 Kasım 2013; 13:06:10 >

• Merak ettiğim konular :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Breath Of fire

Merak ettiğim konular :)
    neden almak istiyorlar,çünkü bu maddelerle "normal" olarak ulaşamayacağın kazanımlar sağlıyorsun.yarışmalara katılanlar yani bunu iş olarak yapan profesyoneller kesinlikle kullanıyor.diğer türlü rekabet imkansız.
    alınan maddeler belli oranlarda ve belli zamanlarda alınıyor.birbirleriyle denge içinde kullanılmaları lazım.aslında bilimsel bir tavırla yaklaşılması lazım.genel olarak profesyoneller doğru şekilde kullanırlar.arnold 2 defa almış olayı ise doğru değildir sanırım.birçok defa kullanmıştır.çocuk olması olmaması olayı da "bilinçli" kullanıma bağlı zaten.eğer rastgele kullanılırsa bu maddeler kısırlık hafif bir sorun olur.ölüme kadar giden etkileri var.

yani kısacası eğer bu hobiyi işe çevirip para kazanmayı düşünmüyorsan steroidlerle asla işin olmamalı.sağlıksız olduğu kesin.sadece düzgün kullanımla bunları en aza indirmek mümkün.

• quote:

Orijinalden alıntı: i miss you bro

neden almak istiyorlar,çünkü bu maddelerle "normal" olarak ulaşamayacağın kazanımlar sağlıyorsun.yarışmalara katılanlar yani bunu iş olarak yapan profesyoneller kesinlikle kullanıyor.diğer türlü rekabet imkansız.
    alınan maddeler belli oranlarda ve belli zamanlarda alınıyor.birbirleriyle denge içinde kullanılmaları lazım.aslında bilimsel bir tavırla yaklaşılması lazım.genel olarak profesyoneller doğru şekilde kullanırlar.arnold 2 defa almış olayı ise doğru değildir sanırım.birçok defa kullanmıştır.çocuk olması olmaması olayı da "bilinçli" kullanıma bağlı zaten.eğer rastgele kullanılırsa bu maddeler kısırlık hafif bir sorun olur.ölüme kadar giden etkileri var.

yani kısacası eğer bu hobiyi işe çevirip para kazanmayı düşünmüyorsan steroidlerle asla işin olmamalı.sağlıksız olduğu kesin.sadece düzgün kullanımla bunları en aza indirmek mümkün.

Alıntıları Göster
    emin ol arnold 2 kere almıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: i miss you bro

Alıntıları Göster
    kasların gelişmesi için proteine ve testesteron hormonuna ihtiyaç vardır
    sen bunları doğal almak yerine dışarıdan iğne ile alırsın, steroidlerin yaptığı iş özetlersek vücudun ihtiyaç olmadığı proteini atması yerine depolamasına dayanır (tabi hacim için olanlar)

birazcık örnek vermek gerekirse

testesteron enantat ve proponat olarak ayrılır biri kısa biri uzun esterli, birini aralıklarla vururken diğerini gün aşırı vurursun
    primobolan ve sustanon bulunması en kolay ilaçlar, eczanede bile var.etkisi en düşük olanlar diğerleriyle karlılaştırıldığında
    deca durabolin, ki benim favori olanlardandır her ne kadar önümüzdeki 6-7 yıl içinde kullanamayacak olsamda gerçek kalıcı kas kütlesi yapar kendileri, nitrojen kanalıyla kas hücrelerine gider direk, inanılmaz bir şekilde vücuda protein bağlar. primobolan %22 oranında bağlarsa deca %50-60 civarını bağlarki neden kalıcı kas inşa eder dediğimi anlamışsındır
    anapolon, benim gözümde en tehlikeli olanı.kullandığın sürece muazzam kilo alırsın aşırı su toplar, kullanmayı bırakınca aynı kiloları verirsin.kullandık diyelim;
    ilk hafta hulk olursun hayvanlaşırsın, 2. hafta aynen devam.3. hafta kiloların büyük ölçüde artar bu sırada bi 10-15 kilo almışındır, 4-5 derken bakarsın azalmış haplar, gözlerin sararır her işeyişte bi yarım kilo işersin kilolarda böylece gider.böbrekler bu kurumaya maruz kaldığı için böbrek yetmezliği hat haftada, karaciğerde öyle.kısaca bir moka yaramamasına rağmen adamı öldürür.

ek olarak, dışarıdan testo soktuğun için vücut sperm üretmeyi bırakır, kısırlık buradan gelir.

bu kadar bilgiden sonra, bilinçli kullanıp adam gibi pct (kür sonu tedavi) uygularsan yanetkileri en aza indirirsin, kısırlık oluşmaz jinekomasti falan oluşsa bile geçer vs. genelde kadınlık hormonu östrojen reseptörü türü ilaçlar alıp dengelersin (nolvadex,tamoksifen falan)

kısaca evet çok profesyönelce almak durumundasın, yoksa ölürsün yada ölmek için dua edecek duruma düşersin.kür yapılacaksa da uzun yıllar vücut geliştirme yapılmış, tüm supplementler kullanılmış ona rağmen genetiğin son noktasına ulaşıp dahada büyümüyorsan kullanılmalı.

• quote:

Alıntıları Göster
    Vücut geliştirmede temel amaç kas kütlesi inşaa etmek. Steroid bu amaca hizmet etmez. Kaslarınızı su ile şişirir. Kasaptaki ete şırınga ile su enjekte ettiğinizde et miktarı nasıl artmıyorsa sizin de kaslarınız steroid ile artmaz. Sadece görüntüde hacimlenirsiniz.

Eninde sonunda steroid kullanmayı kesmek durumundasınız. Yoksa ölürsünüz. Steroid alımını durdurduğunuz anda her tuvalete gittiğinizde sizin "kaslarınız" çiş olup kanalizasyona karışır. Geride yine eski cılız siz ve üstüne steroid'in yarattığı böbrek, karaciğer, akciğer harabiyeti ile başbaşa kalırsınız.

• Hayırdır niyeti bozmuş gibisin
  • quote:

Hayırdır niyeti bozmuş gibisin

supplemente para bulamıyoz bırak steroidi
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

quote:

hadi hadi yeme bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlfredBorden

quote:

quote:

hadi hadi yeme bizi

Alıntıları Göster
    benim vucut belirli bir miktardan sonra proteini bile kaldıramıyor sırtım gogusum sivilce doluyor hemen steroid kullansam ölürüm direk heralde

• quote:

quote:

Oyle guzel aciklamissin ki hemen yarin kure baslayasim geldiama deca ilk kur icin fazla olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

quote:

quote:

Oyle guzel aciklamissin ki hemen yarin kure baslayasim geldiama deca ilk kur icin fazla olur

kötü örnek olduk çıktık foruma iyiki insüline falan girmemişim

abi deca için cidden bişeyler "olmuş" olması lazım vücutta sıradan bi ilaç değil lap diye kullanılmamalı

ilk kür yapanlar genelde 10-12 hafta testo yada primo+sustanon ile başlıyorlar ama supplement ile steroid arasında o kadar çok basamak varki gh max, testo kapsülleri yada etkisi ve zararı çok azalan diğer kapsüller falan ama millet sabırsız

• Yalniz insulin icin bildigin deli olmak lazim hadi gh amatorlerde mide buyumesi fazla yapmiyor da adam seker hastasi olacagini bile bile kullaniyorben de uni sinavindan sonra baslamayi dusunuyorum kur yapmaya tabi o zamana ne olur bilinmez
  • Kardeşim zaten kullanan kısır oluyor değil. Bu ilaçları kullandığın zaman tedavisi var. Steroid kullandın diyelim bunun tedavisi iyi yapılmalı veya kullanırken başka ilaçlar alınıyor bazı zararlardan korunmak için. Ben kimseye güvenip girmem yani. Anne babanız sigara içer mesela sana steroid kullanma der. Ben steroid kullanmıyorum ve düşünmüyorum da henüz ama annem mesela bu tarz şeylere bulaşmamamı istiyor. Ben ona sen sigara içiyorsun ikisi de zararlı belki senin ki daha zararlı diyorum cevap veremiyor. Steroid hakkında çok bilinçli bir ülke değil Türkiye. Bende bilmiyorum, ama etraftan gördüklerim oldu, onların anlattıkları oldu, sonra baya araştırdım bir süre meraktan baktım işin içinden çıkılacak gibi değil.

Ama Türkiye'de bu işlere herkes para kazanmak için bakıyor, adam sattıktan sonra sana der şundan haftada iki kere şu kadar yapacaksın, bundan şu kadar yada aldıktan sonra sen ona gidiyorsun o vuruyor iğneyi. Senin sağlığını düşünmez, bir yan etkisi olsa sende ilerleyen yıllarda olan sana olur. Benim kullanıp pişman olan arkadaşlarım var. Bittikten sonrada gidiyorsun tedavisini yapıyor adam. Bunları yapan adamların hiç biri bu işin eğitimini alan kişiler değil ben o yüzden güvenmem. Birde ben şanslı biri değilim o yüzden hiç güvenmem. Etrafta yapanalar kendilerini örnek gösterir ben yapıyorum bir şey oluyor mu bak diye ? Ona olmaması sende bir başka etkisi olmayacağı anlamına gelmez. Saçın dökülmesi sende genetiktir saçların dökülür genç yaşta yapan adama bakarsın onda bir şey yoktur.

Yalan söylüyorsam şerefsizim, salonlarda bir haftalık adama steroid satanlar var. 1 aydır idman yapanlara steroid satanlar var. Ha en bilinen örnek başta genellikle gonadon-boldenon yaparlar, bu işlerde bilgisizsen adam sana gider eczaneden primobolan alır yapar sana 12 haftalık, 2-3 katına satar. Birde salonlarda millete sadece primobolan vuruyorlar o da komedi. Git al eczaneden yapalım diyorlar. Bildiğim kadarıyla testosteron olmadan vurulmamalı o tarz şeyler tek başına vurulunca vücutta bir şey yapıyordu ama unuttum okumuştum araştırırken ve duymuştum da.

Salona gelen biri geçen gün daha idmanlara başlamamış ben gittim fiyat aldım dedi bana Niye daha idman bile yapmıyorsun dedim onu alınca 10 gün sonra şişmiyor muyuz dedi yemin ederim ya bunu diyen adam 20 li yaşlarda. Steroid kullanırken normal beslenmenden çok daha iyi beslenmelisin zaten sonuç almak istiyorsan. Birde millet doğal yapabileceğine inanmıyor o yüzden her biraz iyi olan vücuda steroid diyorlar.

Yani derin mevzu ben kimseye güvenip girmem çünkü hepsi parasının peşinde ilerde bir sorun olursa ne onları bulursun ne de kolay kolay telafi edersin.

Ek olarak şunu belirteyim; kullanıyorsun deli gibi artıyor gücün sonra kür bitti tedavi bitti diyelim, o testonun etkisi geçiyor o eski gücünden oluyorsun psikolojik olarak mahvediyor insanı sırf o yüzden sürekli küre girenler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackson Teller -- 27 Nisan 2017; 21:47:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Necochea

1-Arkadaşlar bir vücüt çalışan herkeste genelde bu hayal var sormak istediğim soruya gelince bu hormonu neden almak istiyorlar?

2-Arnold 2 kere kullanmış ve videolarından izledim, 5 çocuğu var ve çocuk olmasına engel bir durum yokmuş?

4-Forumda kullanan tecrübeli abilerim kardeşlerim varsa hiç çekinmeden yazsınlar bu iş farklı bir sanat o hormonu almakla da bitmiyor çünkü bu iş.

5-Eksik kaldığım sormayı unuttuğum konuları yardımcı olmak için burada sorabilirsiniz arkadaşlar.

Kısa ve basit anlatımlarla yazıyorum.

1- Güç + Kas

2- Arnold un dönemlerinde leblebi ile eşdeğerdi steroidler ve her geçen gün yeni yeni doping maddeleri çıkıyordu piyasa boştu ve kısırlığa kadar giden sorunlar açabiliyordu insanın başına, belki 1 kür engel olmayabilir ama dönem dönem sürekli kullanımlar buna sebebiyet verir.

3- Sadece proflar almıyor nerdeyse önüne gelen bulabiliyor çünkü kullanım da artış var, gerekli mi peki 1-2 sene de yapma, kalıcı ve sağlıklı yap 5 senede yap . Nerden temin edebileceğini senin bilmen lazım senin salonun yada ne bileyim senin çevren.

4- Hormon almak yada doping almakla bitmiyor çünkü genellikle tek başına mükemmel etki veren nadir genellikle kombine ederler bu da vücuda daha fazla zarar demektir, kullanılacaksa hayattan herşeyini kesip sadece o hayatın üzerine gideceksin yeme saatin şaşmayacak o olmayacak hergün belli bir oranda su içeceksin, yeri gelecek hayatından yediğini içtiğini çıkartacaksın.

5- Bu tarz olaylara bulaşma, uğraşma, aklına takılan olursa ister buraya yaz ister diğer bb sitelerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: T-Dog

quote:

1-Arkadaşlar bir vücüt çalışan herkeste genelde bu hayal var sormak istediğim soruya gelince bu hormonu neden almak istiyorlar?

Kısa ve basit anlatımlarla yazıyorum.

1- Güç + Kas

2- Arnold un dönemlerinde leblebi ile eşdeğerdi steroidler ve her geçen gün yeni yeni doping maddeleri çıkıyordu piyasa boştu ve kısırlığa kadar giden sorunlar açabiliyordu insanın başına, belki 1 kür engel olmayabilir ama dönem dönem sürekli kullanımlar buna sebebiyet verir.

3- Sadece proflar almıyor nerdeyse önüne gelen bulabiliyor çünkü kullanım da artış var, gerekli mi peki 1-2 sene de yapma, kalıcı ve sağlıklı yap 5 senede yap . Nerden temin edebileceğini senin bilmen lazım senin salonun yada ne bileyim senin çevren.

4- Hormon almak yada doping almakla bitmiyor çünkü genellikle tek başına mükemmel etki veren nadir genellikle kombine ederler bu da vücuda daha fazla zarar demektir, kullanılacaksa hayattan herşeyini kesip sadece o hayatın üzerine gideceksin yeme saatin şaşmayacak o olmayacak hergün belli bir oranda su içeceksin, yeri gelecek hayatından yediğini içtiğini çıkartacaksın.

5- Bu tarz olaylara bulaşma, uğraşma, aklına takılan olursa ister buraya yaz ister diğer bb sitelerine.
    güzel açıklamalar gelmiş ama yinede

1.güç,kas,yağ yakmak, hız, dayanıklılık ...
    2.arnold duyduğum kadarıyla 3 kere karaciğer ameliyatı olmuş :D yani 2 iğne değilde 200 iğne olabilir ki zaten 15 yılda ortalama 2 3 kür yapsa yüzlerce iğne olur :D çocuk meseleside çok basit tüp bebek o da olmadı sperm bankası :D sperm çok sorun değilde önemli olan sertleşme sorunları :D
    3.eczaneler ve diğer satıcılardan alınır , kullanmak için profesyonel olmaya gerek yok ama tehlikeli bişey olduğundan ya paran olmalı hastanelerde düzenli test yaptırman için yada bilinçli olmak lazım ne kullandığını bilmen lazım

ama en önemlisi hormon seni dünya şampiyonuda yapsa belli bir süre sonra eski haline göri dönersin ve şanssızsan sağlığın eskisinden çok daha kötü olur hatta öteki dünyada olabilirsin
    sürekli çalışıp belli aralıklarla kullanmıycaksan kesinlikle eski haline geri dönersin :D

• quote:

Hırs . Buna engel olamazsınız .
    Yok arnold soğan ekmekle o vucudu yapmis. Supplement bile yok.
    Eczaneden anabolik temin edebilirsin. Ama steroid yerine gH kuru daha iyi ama daha pahali.mali almak degil kullanmak icin bir hocadan yardim alinmali.
    Su ana kadar yapmadim hic zaten cok zayifim.ama yapmayi cok istiyorum. Beslenme duzenim oturmadi otursun herseyi halledicem. Zaten en onemliside o. Antreman %20 beslenme %80 .

• Tütünden bağımlılık olarak çok aşağıda yer alsa da zarar olarak önde görünüyor. Tabi bu tablo zararını ifade etmekte yetersiz kalır çünkü bilinçsiz yapılan bir kür direk ölüme götürebilir.

http://pbs.twimg.com/media/BREW9bUCMAIeDLl.png:large

Sizin salon faciaymış resmen, o tür insanları şikayet etmek lazım. Yeni başlayan adama satmak da nedir, para için milletin sağlığını hiçe sayıyolar. O yeni adam bilgisiz olabilir o da ayrı bir dünya ama bu bilgisizlikten faydalanmak da adiliktir.
  • quote:

Tütünden bağımlılık olarak çok aşağıda yer alsa da zarar olarak önde görünüyor. Tabi bu tablo zararını ifade etmekte yetersiz kalır çünkü bilinçsiz yapılan bir kür direk ölüme götürebilir.

http://pbs.twimg.com/media/BREW9bUCMAIeDLl.png:large

Sizin salon faciaymış resmen, o tür insanları şikayet etmek lazım. Yeni başlayan adama satmak da nedir, para için milletin sağlığını hiçe sayıyolar. O yeni adam bilgisiz olabilir o da ayrı bir dünya ama bu bilgisizlikten faydalanmak da adiliktir.
    Steroidler bağımlılık yapar bi kere kullanırsanız sürekli kullanırsınız.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.