Yüzbaşı
10 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 45 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Orijinalden alıntı: slayer983

Merhabalar arkadaşlar... Forumda, The Witcher Türkçe çeviri işini yürüttüğümüz için bazı arkadaşlar bizleri az çok bilir. Bu çalışmadan sonra farklı oyunların çevirisi için mevcut ekibimize bazı talepler geldi. Bir Kickstar projesiyle hayat bulan ve son döneme damgasını vuran Divinity Original Sin adlı oyun bunlardan biri. Şimdilik çevrilecek dosyaya göz attık, çok karmaşık olmadığını ve oyunun rahatlıkla çevrilebileceğini gözlemledik. Oyunun Türkçe Çeviri Projesini planlıyoruz, fakat ortada henüz somut bir adım yok, sadece nabız yoklamak istiyoruz. Hali hazırda oyunun çevirisiyle ilgilenen farklı grup veya kişiler var mı bilmiyoruz, bunun araştırmasını yapmış değiliz.

Dil dosyası üzerinde çeviri için gerekli bazı düzenlemeler de yaptım, potansiyeli olan ve hevesli bir ekip oluşturabilirsek çeviri çalışmasına başlarız. Süreç için Terimler sözlüğü ve çeviri kadrosu haricinde hemen her şey hazır diyebilirim. 1000'er satırlık parçalara bölünmüş 21 dosyamız var. fakat menü bilgi ve diyalog kısımları karışık halde paketlenmiş, referans kodlarla ilişkilendirilmiş düzensiz bir dosya formatı söz konusu, ancak bu referans satırlar karmaşık karakterlerden oluştuğu için hata yapılamaması adına bunları düzenlerken sildik ve işin sonunda tekrar ekleyeceğiz. İsterseniz çeviri metinlerine ilgili linkten göz atabilirsiniz.

Çeviri için gereken sözlüğün çıkarılması için bir form oluşturmayı da düşünüyoruz. Oyunun web ansiklopedisinin yardımıyla oyunda kullanılan terimleri çıkarıp forma aktaracağız ve kavramların üzerinde sizlerle birlikte çalışıp türkçeleştirmeyi planlıyoruz. Sanırım bu şekilde daha çok keyif alacağınız bir çalışma ortaya koyacağımızı düşünüyorum.

NOT: Benim belli bir süre boş vaktim olmayacak. Ayrıca seriye tamamen yabancıyım, şimdilik oyunla alakalı olası bir çeviriye aktif olarak katılmayı düşünmüyorum, ama daha önceki projede olduğu gibi süreci yönetip yönlendirme yapacağım ve çalışmadaki dökümanları kontrol edeceğim. Gerçi ilk projemde de böyle demiştim ama sürecin neredeyse tamamında aktif görev aldım. Oldukça sistemli çalışırım, teknik bir hata olmaması için ekipteki arkadaşlarla sürekli bağlantıda olurum, bu nedenle bilenler bilir benimle çalışmak biraz zordur arkadaşlar...

Buradan sayfaya ulaşabilirsiniz.
http://forum.donanimhaber.com/m_94694378/tm.htm
Orijinalinden alıntı; Siberarmy
InSomnia: Dizelpunk RPG, az yakar. [Kickstarter] TÜRKÇE Çıkacak!

Yeni bir gün, yeni bir kickstarter RPGsi ile karşınızdayım arkadaşlar. Oyunumuz İnsomnia (uykusuzluk). Kıyamet sonrası distopik bir dünyada geçen dizelpunk temalı, taktiksel bir rol yapma oyun. 6 kişilik bir ekibin 3 yıldır üzerinde çalıştıkları bir oyun ve büyük bir kısmı tamamlanmış. Pürüzleri gidermek ve oyunu çıkarabilmek için son düzlükte KS kampanyasına ihtiyaç duymuşlar. Yakın zamanda oyun içi bir demoda yayınlayacaklarmış denemek isteyenler için.

https://www.kickstarter.com/projects/1892480689/insomnia-an-rpg-set-in-a-brutal-dieselpunk-univers

Özetlemek gerekirse;

-Eski usul Fallout ilhamlı bir RPG.
-Seviye atlamak veya sınıf seçmek yok bu sayede esnek ve detaylı bir karakter geliştirmesi aşaması sağlanmış.
-Gerçek zamanlı dinamik dövüş sistemine sahip olacak, biraz ağırlık ile taktiksel bir havada katmışlar. Diablo gibin değil daha çok Sui Generis tarzında diyebiliriz düşünce olarak.
-Rastegele olaylara da ağırlık vermişler, ana görev ve yan görevler olacak ama ilerlerken rastgele olaylar ile de karşılacağız.
-Divinity: Original Sin tarzında 2 kişi oynanabilecekmiş ve bu yapıya göre eklenmiş özel içerik olacakmış.
-Karanlık ve ağır müziklere ağırlık verilecekmiş, Mark Morgan vari.
-Açlığa, hastalıklara ve kötü hava koşullarına karşı mücadele vereceğiz.

Noma adlı bir uygarlığın çöküşünden kaçanların olduğu bir devasa uzay gemisinde geçiyor oyun. Kendine yeni bir gezegen arayan bu insanlar 400 yıldır uzay boşluğunda dolanıyorlar, insanlığı tekrar hayata döndürme umuduyla. Bizde geminin bir sakini olarak ya Noma uygarlığının izini takip edeceğiz ya da karşı gruplara katıllıp ayaklanacağız.
Hikayeyi körüne körüne izlediğimiz bir oyun olmayacak, Falloutlar gibi serbestçe gezebileceğiz bütün oyun boyunca. Karakterimiz güçlendikçe ve olayları kendince çözdükçe yeni yetenekler kazanacak. (perkler) Yolumuzda yaptığımız seçimlerin çok büyük etkileri olacak ve bunların bazılarını oyunun sonuna kadar göremeyeceğiz.
Oyun çıktıktan sonra da destek vermeye ve oyunu geliştirmeye devam edeceklermiş. 2-3 ayda bir yeni hikayelerle çıkacağız karşınıza diyorlar.
Grafikleri çok iyi geldi gözüme ve bu tarz olayları gördükçe WL2 nin grafikleri de böyle olmalıydı diyorum. Sadece grafik tarzı bile beni bağlamaya yetti.

Orijinal forum linki http://forum.donanimhaber.com/m_93757154/tm.htm
1-Arkadaşlar bir vücüt çalışan herkeste genelde bu hayal var sormak istediğim soruya gelince bu hormonu neden almak istiyorlar?

2-Arnold 2 kere kullanmış ve videolarından izledim, 5 çocuğu var ve çocuk olmasına engel bir durum yokmuş?

3-Alınsa da çok mu profesyonel almak lazım ve nerden tamin etmek lazım.?

4-Forumda kullanan tecrübeli abilerim kardeşlerim varsa hiç çekinmeden yazsınlar bu iş farklı bir sanat o hormonu almakla da bitmiyor çünkü bu iş.

5-Eksik kaldığım sormayı unuttuğum konuları yardımcı olmak için burada sorabilirsiniz arkadaşlar.

İkinci oyunu Steam'den alarak başlamış bulunuyorum. Oyun birinci oyunun devamıymış ilk 5 dakika bakma fırsatım oldu.İlk oyunda sleeper tarikatına son veren ve mahkum kolonisinin etrafındaki bariyeri kaldıran kahramanımız, bu savaşta yaralanır. Büyücü Xardas tarafından kurtarılan zavallı adamın başında eskisinden daha büyük bir bela vardır ; ejderhalar. Bakalım neler göreceğiz bu sefer :)

O değilde 2 hafta kayaların altında kalmış eleman :)

Sular seller gibi oynamış bir arkadaşlardan yardım ve yorum bekliyorum. :)
yardımlarınızı bekliyorum.
yardımlarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar bende orjinal W7 64 bit işletim sistemi var ama sorunum güvenlik duvarını açamamam ne yaptıysam açılmıyor silinmiş
gibi

Dvd'yi taksam tekrar kursam bilgisayarımdaki oyunlar ve programlar yerinde kalır mı acaba?
Arkadaşlar ben idm 6.15 build bilmem ne olanını indirdim tam sürüm olanı.
Sonra yükledim. İşte sahte gibi birşey uyarısı verdi.İçinden çıkan patch dosyası işlem yapmıyor bu nasıl çalışıcak acaba anca çıkıp duruyor müzik çalıyor.

Acil bir iş nedeniyle indirmem gereken şeyler var.
Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Windows 7 kullanıyorum.
Dungeon Siege 2 'yi steamden alıpta multiplayer oynayan var mı?
Dungeon Siege 2 'yi steamden alıpta multiplayer oynayan var mı?
Hakkında
Forum İmzası:
BEŞİKTAŞ
40+1903
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 700
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 217.443 (Bu ay: 1.376)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 20 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.