Şimdi Ara

Start Stop Çalışmıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
0
Favori
81.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araç durduğunda stop eden motor şimdi durmuyo kemer takılı motor ısınık klima kapalı her şey stop etmesine el verişli olmasına rağmen etmiyo neden bilen var mı benim yapabileceğim bişi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypnotica

quote:

Orijinalden alıntı: Inspectah Deck

bizde b8 var.Eğimi fazla olan bayırda bile stop ediyor auto hold açık değilse bile gaza basana kadar tutuyor arabayı ayrıca

Ne guzel

Alıntıları Göster
    iyiki şu start stop zımbırtısı aracımda yok.son yıllarda gordugum en gereksiz özellik.arac ta heran ariza verecekmiş gibi duruyor.
  • Ford tourneo Courier sahibiyim. Aracımda start stop var dediğiniz gibi devreye girme koşulları bazen duruma göre değişiyor.
    Genelde motor sıcaklığı ilk etken koşul ama markaya göre değişebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

B7 conforline passat var
    Araç durduğunda stop eden motor şimdi durmuyo kemer takılı motor ısınık klima kapalı her şey stop etmesine el verişli olmasına rağmen etmiyo neden bilen var mı benim yapabileceğim bişi ?

kardeş farklı bi arabada bendede aynı sorun vardı , bazen ışıklarda stop eder kendiliğinden 3-4 sanıye sonra çalışırdı bazen hiç devreye girmezdı , AKÜYÜ değiştirdim sorun çözüldü
  • Ekranda yazar neden start stop devrede degil diye. Egim fazlaysa start stop devreye girmez. Elektrik tuketimi yuksek yaziyorsa akuden kaynakli olabilir.
  • quote:

Ekranda yazar neden start stop devrede degil diye. Egim fazlaysa start stop devreye girmez. Elektrik tuketimi yuksek yaziyorsa akuden kaynakli olabilir.
    Direksiyon açısı da etkiliyor diye biliyorum, çok kırıksa eğer direksiyon stop etmez araç.
  • quote:

Ekranda yazar neden start stop devrede degil diye. Egim fazlaysa start stop devreye girmez. Elektrik tuketimi yuksek yaziyorsa akuden kaynakli olabilir.

B7lerde ekranda yaziyor mu bilmiyorum.Kullanim klavuzunda baya bi madde var start-stop icin onlardan biri saglanmiyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogzdrk

quote:

B7lerde ekranda yaziyor mu bilmiyorum.Kullanim klavuzunda baya bi madde var start-stop icin onlardan biri saglanmiyordur.

Konsoldaki ekranda yaziyor benim leonda. Passatda da ekran var ise yaziyodur diye dusunuyorum.
  • Yok sebebi yazmıyo b7 lerde
    Yol düz motor ısınık direksiyon duz daha önceden olan şey aynı yerde şimdi olmuyo uzun süredir böyle öncden çalışıyodu
  • Hocam bazen benim leonda da oluyor. Klasik Türk çözümü :
    Kapat aç.
    Start stopu kapatıyorum. Açıyorum. Araba duruyor;)
  • Hocam dediğiniz gibi herşey normalse aküyü bir kontrol edin. Akü ile alakalı olabilir.
  • Akü zayıf ise s/s çalışmaz.
  • Aku ile ilgili hocam sorununuz.
  • Valla bende klima açıkkende motor soğukkende gayet güzel çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

Valla bende klima açıkkende motor soğukkende gayet güzel çalışıyor.
    s/s in bu şartlarda çalışmadığını bilmiyordum
  • Akü kaynakli bir sorun.
  • Tamam arkadaşlar teşekkürler aküye baktırıyım o zaman
  • quote:

bizde b8 var.Eğimi fazla olan bayırda bile stop ediyor auto hold açık değilse bile gaza basana kadar tutuyor arabayı ayrıca

Ne guzel
  • quote:

quote:

Ne guzel

Alıntıları Göster
    iyiki şu start stop zımbırtısı aracımda yok.son yıllarda gordugum en gereksiz özellik.arac ta heran ariza verecekmiş gibi duruyor.
  • Probleminiz akü kaynaklı, ya eskimiştir gücü yetmiyordur ya da sıradan akü takmışınızdır.sıradan akü yerine fsb diye start stop için üretilmiş olanlardanda kullanmayın.

Ww için agm diye tabir edilenlerden kullanmalısınız.fiyatlarıda akü için uçuk sayılabilecek seviyelerdedir ancak ww ve psa group için başka çözüm yok
  • tamtamam T kullanıcısına yanıt
    Hocam konu eski o zaman araç iki yaşındaydı yani fabrika aküsü vardı ve hala aynı akü var start stop konusu ise çok nadir ediyo bazen ettimi noluyo diyip şaşırıyom uzun süre etmediği için, bende pek takmıyorum öyle kullanıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.