Şimdi Ara

Megane 3 debriyaj+start göstergesi çıkıyor çalışmıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Megane 3 (1.5 TDİ-2009) araçta bazen, kartı takıp starta bastığımda çalışmıyor, debriyaj+start uyarısı çıkıyor. Sonra defalarca starta basarak zor çalıştırıyorum. Bazen de hemen çalışıyor. Geçen gün yine çalışmadı, yine aynı uyarı çıktı. 10-15 dk uğraştıktan sonra çalıştı. Bu konuda bilgisi olan varsa çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Debriyajın basılı olup olmadığını algılayan sensörde sıkıntı olabilir, pedaldaysa ucuz birşeydir diye tahmin ediyorum ama şanzıman üzerindeyse değişimi biraz tuzlu olabilir. Vitesi boşa alıp frene basarak çalıştırmayı deneyin, ayrıca bir ihtimal kartın pilide zayıf olabilir.
  • Arkadaşlar..
    Sorunum halloldu.. Debriyaj müşirini değiştirdim. 1 aydan beri çalışmama sorunu yaşamadım.
    İlgilenen bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim.
    Ama Kafama takılan, normalde vites boşta iken debriyaja basmadan sadece frene basıp start düğmesine bastığımda araba çalışması lazım.
    Ama bu şekilde çalışmıyor. Mutlaka debriyaja basarak çalıştırıyorum. Bu da bana garip geliyor.
  • Arkadaşım merhaba bende de frene basınca çalışmıyor. Baya süre geçmiş ama bir çözüm bulabildinmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.