Şimdi Ara

Aisin / Eat 6/8 ve ZF Şanzıman kullanan Araçlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
35.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba,şu sıralar 2. El araç almayı düşünüyorum malum sıfır almak Ülkemizde gerçekten çok zor.
    Bu bölüme ilk defa konu açıyorum,sizlerin tecrübelerine ve bilgilerine guvendiğim için bu 3 şanzıman/Motor hakkında bilgi almak istiyorum. Sadece bu 3 şanzımanlı araçlar hk. Bilgi istiyorum.

Almak istediğim araç Benzin ve Yarı/Tam otomatik bir araç olacak ancak konu başlığındaki bu 3 şanzımanı Hangi Yıl Hangi Araçlar kullanıyor tam çozemiyorum. Farazi olarak örnek veriyim XX Model bir araç 1.4 farklı 1.2 si farklı modelleri oluyor ama hangileri bu şanzımanlara sahip ve hangi yıl model/paketleri kullanıyor bilemiyorum.

Bu konuda bildiklerinizi paylaşırsanız gerçekten çok sevinirim.
    Teşekkürler. ç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank08 -- 22 Aralık 2019; 13:0:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BMW 2012 sonrası tüm arkadan itiş modelleri zf8
    Eat6-8 i model model yazmak gerekir
    308 2014 sonrası eat6,19 sonrası eat8
    c4 2015 sonrası eat6
    3008 2015 sonrası eat6,19 sonrası eat8
    2008 2016 sonrası eat6-etg,2019 sonrası eat6
    208 2016 sonrası eat6-etg,2019 sonrası eat6
    508 2015 sonrası eat6,yeni kasa eat8
    crosland eat6
    grandland eat6 2019 da eat8 var sanırım
    rifter eat8
  • BMW 2012 sonrası tüm arkadan itiş modelleri zf8
    Eat6-8 i model model yazmak gerekir
    308 2014 sonrası eat6,19 sonrası eat8
    c4 2015 sonrası eat6
    3008 2015 sonrası eat6,19 sonrası eat8
    2008 2016 sonrası eat6-etg,2019 sonrası eat6
    208 2016 sonrası eat6-etg,2019 sonrası eat6
    508 2015 sonrası eat6,yeni kasa eat8
    crosland eat6
    grandland eat6 2019 da eat8 var sanırım
    rifter eat8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 21 Aralık 2019; 17:31:20 >
  • zf bmw ler

aısın ı ise PSA grubu peugeot ve opel cıtroen kullanıyor

kullandığım rifterde 8 ileri tam otomatik tork konvertörlü bir şanzıman kullanıyor.

şanzımanlar konusunda özellikle bu videoyu seyretmelisiniz yeni başlıyorsanız..
    https://www.youtube.com/watch?v=hYXZ8so8n_k
  • Zaten Yanlış anlamadıysam ZF lerde Tork konvertörlü oluyor ? PSA grubuda Tork Konvertör kullanıyor ama başka bir isim ile sanırım? Fakat PSA hangi araçların hangi paketlerinde ve kaç yıl aralağındaki kullanıyor ?

Teşekkür ederim cevaplar için.

Daha yorum ve geri bildirimlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank08 -- 21 Aralık 2019; 18:14:27 >
  • 2010 2015 arası Zf,Eat yada Aisin kullanan araçlar yokmu arkadaşlar bu arada ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank08 -- 21 Aralık 2019; 18:36:6 >
  • Frank08 kullanıcısına yanıt
    bütçe nedir o da önemli ayrıca şanzıman yalnızca takılmamak lazım bence aracı ki almayı düşünüyorsanız komple temiz alabilmek önemli.

• Frank08 kullanıcısına yanıt
    Aisin; Fiat Egea 1.6 e-Torq

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1.6 dizel ve 1.6 benzinli dışındaki bütün volvolar (eski-yeni fark etmez) hepsi aisin tam otomatik kullanır. Arada bir iki istisna var, onları da satın almadan önce teyit etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 21 Aralık 2019; 19:52:2 >
  • Şanzımanın üreticisi bu firmalar olabilir ancak manuel, tork konvantörlü veya çift kavramalı olabilir model model bakmak lazım. Örneğin pejoların eat şanzımanlarının firma içi üretim olduğunu sanmam pejonun öyle bir kapasitesi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AFV -- 21 Aralık 2019; 20:26:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 100.000 tl dizel tavsiyeleriniz nedir arkadaşlar ? dizel-otomatik olmalı,çok fazla donanım olmasına gerek yok.hız sabitleyici ve blueetoth olsa güzel olur ama olmazsa olmaz değil.

cvt veya tam otomatik bakıyoruz,sanayiyle uğraştırmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lithaunans

bütçe nedir o da önemli ayrıca şanzıman yalnızca takılmamak lazım bence aracı ki almayı düşünüyorsanız komple temiz alabilmek önemli.
    Önce araçları belirleyip aralarından temizini bulmaya çalışacam zaten bu yüzden konuyu açmak istedim. Bütçem aslında nekadar uygun fiyatlı bulabilirsek okadar iyi 90k üzerine bakamıyorum diyebilirim ama.

• AFV kullanıcısına yanıt
    EAT'lar japon Aisin üretimi.
  • I30 ve Ceed 2012-2014 arası Aisin 6 ileri tam otomatik
  • Suzuki vitarada aisin 6 tam otomatik şanzıman var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bmw'nin 2018 yılına kadar olan 2 serisi active tourer(f45) ve güncel kasa x1'lerde(f48) eat6 şanzıman var. Daha sonra cift kavramaya geçtiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 21 Aralık 2019; 21:50:29 >
  • CapriceClassic kullanıcısına yanıt
    Çokta güzel bir araba,maddi imkanım olsa direkt alırdım okadar hoş.

• EAT zaten AISIN marka degil mi? Hatta Amerika’da Volkswagen Aisin marka 8 vites şanzıman kullanıyor, Peugeot’nun EAT8 olarak adlandirdigi şanzıman ile birebir ayni.

• Arkadaşlar günümüz şartlarında ve imkanlarım doğrultusunda Eat / Aisin şanzıman 2011-2015 arasi araç bakabiliyorum. Bu yıl aralağında bu şanzımanı kullanan otomobil veya SUV (varsa) otomatik hangi araçlar var ?

• D3 ve D4 motorlu tüm Volvo modelleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 22 Aralık 2019; 11:17:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.