Şimdi Ara

(Ss'li) 70 Madde ile Sadece Tembeller Toplu Taşıma ve Araba Kullanır (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
9
Favori
23.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bisiklete teşvik etmeniz güzel, içerik de güzel fakat başlık biraz fazla cüretkâr.
  • Abradolf Lincler kullanıcısına yanıt
    millet konuya girsin diye bilerek yapıyor onu
  • Adam yazmış beyler
  • Bir insanin bu kadar yaziyi istatistik eklemeleri ile yazmasi icin agir issiz olmasi gerekir.

Not: Gunde git gel 25 km bisiklet kullaniyor, hafta sonlari da gezme amacli biniyorum.

Edit: izmir gibi bir memlekette yasiyor, gunde 25km yapmama ragmen 3 defa kaza tehlikesi atlatiyorum. Bisikletliye yolda yok saygi da yok. Dun polis otosundaki bayan memur elinde teleonla konusarak neredeyse beni kaldirima yapistiyordu. Pedalimin kaldirima surtmesine ragmen carpacak kadar silme gecti. Turkiyede her gun uzun mesafe araclarla ortak yol kullaniyorsaniz eninde sonunda birisi size carpacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 26 Nisan 2019; 20:7:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yagmurlu havada isyerine camurlu kiyafetlerle gitmek istemeyen Bisiklet sahipleri toplu tasima KULLANIR. Ancak işsiz gucsuzsen orasini bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: social

Bir insanin bu kadar yaziyi istatistik eklemeleri ile yazmasi icin agir issiz olmasi gerekir.

Not: Gunde git gel 25 km bisiklet kullaniyor, hafta sonlari da gezme amacli biniyorum.

Edit: izmir gibi bir memlekette yasiyor, gunde 25km yapmama ragmen 3 defa kaza tehlikesi atlatiyorum. Bisikletliye yolda yok saygi da yok. Dun polis otosundaki bayan memur elinde teleonla konusarak neredeyse beni kaldirima yapistiyordu. Pedalimin kaldirima surtmesine ragmen carpacak kadar silme gecti. Turkiyede her gun uzun mesafe araclarla ortak yol kullaniyorsaniz eninde sonunda birisi size carpacaktir.
    Boş zamanını oyun, tv, sosyal medya ile geçirmeyen biri için bu yazıyı hazırlamak 1 saati bile almaz ki almadı.

Sürekli Tezlerle uğraşan biri için de istatistik bulmak oldukça kolay.

İki farklı yerde aynı anda çalışıyorum iş yeri sahibi olarak, yetişemediğim için diğer iş yerimi uzak masaüstü ile yönetiyor işçi çalıştırıyorum, üçüncü iş yerini açacağım bu hafta yani bu kadar ön yargılı olmayın, tüm bunlar sırasında dünya turuna da zaman kalıyor, yeni döndüm Türkiye’ye. Buyurun buradan göz atıverin özete.

https://goo.gl/photos/RmBppUcACwAzk4V9A

Ayrıca bisiklet kullanım oranı arttıkça kaza oranı düşüyor, bisikletliler yaya ve arabalara göre daha güvende. Kask ve fosforlu yelek kullanırsanız sürücülerden kendinizi kurtarabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Kardeş ben düz yolda yürümeye korkuyorum sen bisiklet diyosun millet kazma gibi araba sürüyor ama bu millet cezaları yedikçe adam olucak kol gibi trafik cezası kesiyolar en ufak hatada.

• Daha motor kullanan arkadaşları bir sürü trafikte eziyet-saygısızlık olurken bisiklet kullananları hiç ipleyeceklerini sanmıyorum.Ayrıca büyük şehirde yaşayan insanların kullanması da biraz zor ben şimdi atıyorum kızılaydan sincana bisikletle mi gideyim sürekli mübarek adam ? Şahsi görüşüm küçük yerlerde olabilir ama büyük şehirlerde kendine ait yolların olmadığı sürece zor ki zaten çarpık kentleşme her yer ara yollar çukur vs. dolu
  • Her semt ve her güzergâhta düzgün ve yapılı bisiklet yolları olsa neden kullanılmasın? Ama şu halde kalkıp ta anayola vs bisiklet ile girecek haliniz de yok. O zaman o yazılan kaza oranları kat be kat üst düzeye çıkar. Öncelikli olarak teşvik edici her türlü icraatlar yapılmalı.
  • Anadolu yakasindan Avrupa yakasina nasil gececegim? Denizden yuzerek mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

Kibir nerede bunda? Zenginlik, araba, görgüsüzlük paylaşmıyorum ki? Sağlıklı bir öneri sadece.

Hem bireye hem topluma doğrudan katkı.

Alıntıları Göster
    Görmemişin bisikleti olmuş misali, tamam arkadaşım sen bisiklet sürüyorsun anladık, bisiklet sürmek güzel bir şey ben artık yağmur, kar, çamur, soğuk, sıcak, fırtına demeden bundan sonra her yere bisiklet ile gideceğim, eve bile bisiklet ile girip çıkacağım, bisiklet ile yatıp bisiklet ile uyanacağım. Her işimden önce bisikletime bakım yapacağım, her işimi bisiklet ile yapacağım. Yeter ki sen mutlu ol. Artık hayatımın en önemli konularından birisi bisiklet, her yere, her işe bisiklet ile gideceğim yeter ki sen mutlu ol. Üşenmemiş 61 madde yazmış, ne boş adamsın Theologist, zaman zaman şu anlamsız çıkışların olmasa ne yapardık bilmiyorum. Zincirleme kaza falan demiş bir de, insanlar ölmesin, kazalar oluşmasın diye sayısız güvenlik önleminin alındığı son teknoloji araçlar bile İstanbul sokaklarında can güvenliği sağlayamıyor ama biz bisiklet kullanmıyoruz, neden çünkü tembeliz! Hadi işine arkadaş ya..

• quote:

Orijinalden alıntı: KahveDüşkünü

Görmemişin bisikleti olmuş misali, tamam arkadaşım sen bisiklet sürüyorsun anladık, bisiklet sürmek güzel bir şey ben artık yağmur, kar, çamur, soğuk, sıcak, fırtına demeden bundan sonra her yere bisiklet ile gideceğim, eve bile bisiklet ile girip çıkacağım, bisiklet ile yatıp bisiklet ile uyanacağım. Her işimden önce bisikletime bakım yapacağım, her işimi bisiklet ile yapacağım. Yeter ki sen mutlu ol. Artık hayatımın en önemli konularından birisi bisiklet, her yere, her işe bisiklet ile gideceğim yeter ki sen mutlu ol. Üşenmemiş 61 madde yazmış, ne boş adamsın Theologist, zaman zaman şu anlamsız çıkışların olmasa ne yapardık bilmiyorum. Zincirleme kaza falan demiş bir de, insanlar ölmesin, kazalar oluşmasın diye sayısız güvenlik önleminin alındığı son teknoloji araçlar bile İstanbul sokaklarında can güvenliği sağlayamıyor ama biz bisiklet kullanmıyoruz, neden çünkü tembeliz! Hadi işine arkadaş ya..

Alıntıları Göster
    Şu tabloya bakıp neden bisiklet dediğimi daha iyi anla.... 10 yıldır kullanıyorum ülkeler arası bile bisiklet sürerim şimdi de başka bir ile gidip yarın döneceğim.

Avrupa şehir içi ulaşımı bisiklet üzerine kurmuşken ve tüm yatırımını ona yaparken sizin bu düşünceniz utandırdı açıkçası.

Dünyada bisiklet kullanan ülke ve nüfusa oranları... umarım düşünmenizi sağlayabilir, gelişmişlik olarak bakın da ders alın...

https://www.theguardian.com/cities/bike-blog/2014/mar/04/cycling-cities-search-bike-friendly-metropolis

Çin
    People: 1,342,700,000
    Bicycles: >500,000,000
    Cyclists: >37.2%

Belçika
    People: 10,827,519
    Bicycles: 5,200,000
    Cyclists: ~48%

İsviçre
    People: 7,782,900
    Bycicles: 3,800,000
    Cyclists: ~48.8

Japonya
    People: 127,370,000
    Bicycles: 72,540,000
    Cyclists: ~56.9%

Finlandiya
    People: 5,380,200
    Bicycles: 3,250,000
    Cyclists: ~60.4%

Norveç
    People: 4,943,000
    Bicycles: 3,000,000
    Cyclists: ~60.7%

İsveç
    People: 9,418,732
    Bicycles: 6,000,000
    Cyclists: ~63.7%

Almanya
    People: 81,802,000
    Bicycles: 62,000,000
    Cyclists: ~75.8%

Danimarka
    People: 5,560,628
    Bicycles: 4,500,000
    Cyclists: ~80.1%

Hollanda
    People: 16,652,800
    Bicycles: 16,500,000
    Cyclists: ~99.1%

Veeee Türkiye...

Kimsenin aklına saymak bile gelmemiş, o kadar değersizdir bisiklet bizim toplumda.

Yukarıdaki ülkelerden bazıları Türkiye'den daha engebeli genel olarak, Japonya, İsviçre vs.

https://civitas.eu/sites/default/files/civ_pol-09_m_web.pdf

https://www.spokefly.com/blog/top-10-countries-bicycles-per-capita/

Ayrıca şurada da güzel bir yazı var...

https://www.bisikletizm.com/turkiyede-kac-kisi-bisiklete-biniyor/

Avrupa Bisiklete yatırım yapıyor, Metro'ya vs. değil...

https://www.bisikletizm.com/turkiyede-kac-kisi-bisiklete-biniyor/

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegratorsss

Anadolu yakasindan Avrupa yakasina nasil gececegim? Denizden yuzerek mi?
    Bisikleti alıp Vapurla ve Marmara’yla geçiyordum, benden başkaları da oluyordu, çok uzak mesafeler istisna demiştim konu başında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 27 Nisan 2019; 6:56:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Her semt ve her güzergâhta düzgün ve yapılı bisiklet yolları olsa neden kullanılmasın? Ama şu halde kalkıp ta anayola vs bisiklet ile girecek haliniz de yok. O zaman o yazılan kaza oranları kat be kat üst düzeye çıkar. Öncelikli olarak teşvik edici her türlü icraatlar yapılmalı.
    Bisiklet motorsuz bir taşıttır ve trafikte diğer araçlarla eşit haklara sahiptir, bisiklet kullanımı arttıkça bisiklete yönelik yatırımlar yapılır ve bisiklet kazaları daha düşük olur ki zaten düşük.

Talep arz-ı doğurur arz talebi değil.

• Çok geri zekalıca bir konu
    Bisket teknolojiyi red etmedir geri kalmışlıktır

• quote:

Orijinalden alıntı: hazarcep

Çok geri zekalıca bir konu
    O kadar istatistik var konuda kaynakları ile, gelişmiş ülkeler gerizekalı o halde sana göre,.. Türkiye çok ileri o yüzden bu kadar geri bisiklet konusunda değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hazarcep

Çok geri zekalıca bir konu
    Japonya’nın %59.8 i Almanya’nın %75.9 u gerizekalı sana göre değil mi? O yüzden her iki ülke teknolojide bu kadar geri...

Adamlar sana araba satmaya araba üretmeye bisikletle gidiyor fabrikalara...

Onlar geri zekalı sen çok zeki...

• Theologist kullanıcısına yanıt
    İddia ettiğiniz gibi doğrudan fakirlikle alakası yoktur bu işin. Güneydoğu Asya ‘ya bakın anlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lagun@ -- 27 Nisan 2019; 8:1:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lagun@

İddia ettiğiniz gibi doğrudan fakirlikle alakası yoktur bu işin. Güneydoğu Asya ‘ya bakın anlarsınız.
    Motosiklet ve mobilet yaygın maalesef, bakınız Vietnam, Laos vs

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Kızıma bir bisiklet aldım kendim de almayı düşünüyorum ama onu okula bisikletle asla göndermem. Bunun sebebi fakirlik mi sence? Aracımı çok seviyorum çocuğumu okula eşimi işe bırakıp kendim de işe gidip gelerek üçümüz için kullanıyorum bu kesinlikle daha konforlu ve ekonomik hakkım olan da bu. Akşamları takıldığım cafeye yürüyerek gidip geliyorum hatta soğukta toplu taşımaya da biniyorum, bisikletim olsa bile bu mesafeyi yürümek daha keyifli olacak. Yani bisiklet benim için haftasonu aktivitesi, spor, eğlence hobi olabiliyor sadece. fakir&cahil klanına giriyor muyum hocam.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.