Binbaşı
05 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
180 üye
Görüntülenme
Toplam: 1201 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Birçok araştırma yaptım bu konuda en iyi cihaz hangisi diye fiyat perfomans olarak... deneyimlerim oldu ancak tartışmasız en iyisi şu an kullandığım Marstec cihazı çıktı. Firmanın müşteri memnuniyeti başarısı şaşırttı çünkü ilk cihazımda teknik bir problem vardı hemen ertesi günü yeni ve daha üst modelini ücretsiz gönderdiler.


15W ve çok hızlı şekilde dolduruyor, led ışıkları dokunmatik panelle kontrol ediliyor, hem Airpods hem Apple watch hem de iPhone tek noktadan şık bir şekilde... Ortalık kablodan geçilmiyordu daha önce şimdi herşey tek bir yerde :)


Türkiyede müşteri memnuniyetini önemseyen böyle bir firma görmek hem şaşırttı hem de çok başarılı bir ürüne sahip olmak mutlu etti.


Fiyatına gelince, bana bedavaya geldi Apple'ın kendi kablolarını satınca. Ayrıca taşınabilir ve katlanabilir, Powerbank ile de şarj edilebilir gayet güzel şekilde.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/25/a7/2f/25a72f6a279e77a78a372480d244fb52.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6b/1f/83/6b1f8380156dc8ad6b9764091244d571.jpeg&t=0&width=480&text=1

M1 işlemcili cihazlar için diyorum bunu...


Birçok iOS uygulamasını yüklemeyi engellemişler bu güncelleme ile !!!!


Yükleyemiyorsunuz uygulamaları, iPA ile bile yüklenmiyor...


Ne YouTube ne Google Photos ne Mi Home hiç bir uygulama ne çalışıyor ne yedeklemeden yüklediğim halde yükleniyor!!!


2 Yenilik diye görselleştirme getirip var olan güzel özellikleri engellemeyi hiç anlamıyorum... Güvenlik adı altında bahaneleri de hazır... iOS'lar için de öyle gerçi...
Ben yaptım pişman oldum şimdi bir şekilde kurtarmaya çalışıyorum, çok pişman olursunuz çünkü istisnasız tüm iOS programlarını yükleyebiliyorduk, sırf onun için almıştım M1 cihazı.

Klasik bir Dh sıcak fırsatçı (Ölücü) odası :)

30-31 Ekim... Ankara Kızılay Meydanına sadece 10 km kuş uçuşu... :)

Konu güncellenecek etkinliklerle...

Engel olamamalı pandemi, doğaya çıkmalı, temiz hava almalı, hareket katılmalı hayata... hem sağlıklı hem güvenli..

Şehrin karmaşası, trafiği ve üstüne bulaşıcı hastalıklar... psikolojileri iyice bozulacak toplumun... toplanıyor ve dağlara ormanlara göllere kaçıyoruz :) tanışıyoruz paylaşıyoruz ve daha çok bilgileniyoruz.Bakmayın sayımızın az göründüğüne, Ankara’da 1399 kişiyiz , bir önceki etkinlik 28 kişi 22 Kasım Pazar günü olan etkinliğe 48 kişi katılıyor :) Grubu kurmak ve etkinlikleri yönetmek biraz zahmetli ama fazlasıyla değiyor. Bunlar da 22 Kasım Pazar gününden...Ormanı çöplerden temizleme etkinliği düzenledik, en az bir konteyner çöp çıktı...Grup sayfamız
https://toplanzi.com/Kampsever/

Etkinlik fotoğraflarımızdan albümler
https://toplanzi.com/Kampsever/list_albums/

İnstagram sayfamız da yeni kuruldu...
https://www.instagram.com/ankarakampseverler/

Daha önce konusunu açmıştım belki hatırlayan olur. Ağustos ayında Bisiklet turuna çıkmıştık, hedefimiz Ankara :> Zonguldak :> Düzce :> Sakarya :> Kocaeli :> İstanbul :> Tekirdağ :> Çanakkale :> Balıkesir :> İzmir :> Aydın :> Muğla :> Antalya :> Mersin :> Adana :> Hatay :> Gaziantep :> Urfa :> Mardin :> Diyarbakır'dı...

Ben İzmir'e kadar geldim ancak geri geri gelip arkasına bakmayan bir arabanın bisikletimi ezmesi sonucu turu yarıda bırakmak zorunda kaldım. Arkadaşım devam etti...Turun ilk günlerinden bir video düzenlemiş paylaşmak istedim... Bana yavaşlık konusunda bayağı laf vurmuş ama benim bisikletimin lastikleri aşırı inceydi, yollar için uygun değildi maalesef... O yüzden dikkatli gidiyordum :)

Güzel bir video olmuş, ellerine sağlık, keyifli seyirler...
Edit:

İkinci bölümÜçüncü bölüm

Ön Not: Katılım sağlayanların %50’si Sağlıkçı (Doktor, Hemşire)

Doğada yapılacak etkinlikler kesinlikle şehirlere nazaran daha güvenli, sosyal mesafe korunarak yapılacak aktiviteler insanın ruh ve beden sağlığını olumlu yönde etkiliyor, tembellik yapmamıza engel oluyor.

Doğa yürüyüşü, kamp ve mesafe korunarak yapılacak ortak etkinlikler pandeminin bize hapis hayatı yaşatmasının önüne geçiyor.

Dün tanışma toplantısı düzenledik. Toplanzi üstünden duyuru Whatsapp üstünden organizasyon şeklinde bir araya geldik. Forumdan da tanıdık çıktı şaşırdım, tanışma sırasında ben seni tanıyorum abi deyince garip oldu :) @cübbeligandalf :)

Birbirini hiç tanımayan insanlar bu amaçla buluştuk... saatlerce sohbet muhabbet çok koyu ve renkli geçti... Herkes o kadar dolu ki çok şey öğreniyor insan.

Hafta sonu ODTÜ Ormanı > Eymir gölü doğa yürüyüşü yapacağız, sonraki hafta kamp :) 20 kişi kadar katılacak.

Fotoğraftakiler;

Buket > Doktor (Sağlıkçı)

Murat > Öğretmen

Zafer > Avukat

Miraç > Cerrahi Tekniker (Sağlıkçı)

Cansu > Hemşire (Sağlıkçı)

Aybanu > Sayıştay Müfettişi

Okan > GATA Tıp Öğrencisi (Sağlıkçı)


Katılmak isteyenler, renkli aktiviteler yapmak isteyenler konu içinde yazarlarsa elimden geleni yapmak isterim. İstanbul > İzmir veya diğer şehirler hiç farketmez.

Not: Para bahanesi sunanlara şimdiden uyarı yapmış olayım... Maddi veya zaman olarak durumu olmayanlar eğer gerçekten ihtiyaç sahibiyse iş imkanı da verebiliriz çok fazla zaman ayırmasına gerek kalmayacak şekilde :) Tanışma sırasında detaylandırırız.


(Süreç ile ilgili merak edilenlere atıf Bir süredir konu açmadım ancak süreç sürekli çok hızlı geçtiği için zaman bulamıyordum...

Pandemi nedeni ile ülkeye dönüş sonrası gerek İstanbul, gerek Ankara, Van, Bingöl, Diyarbakır vs. Şehirlerde sürekli aktivite ve etkinlik düzenliyorduk. (Dağcılık, Kamp, Bisiklet)

En son bisikletle Türkiye turuna çıkmıştım, Ankara > Zonguldak > Düzce > Sakarya > Kocaeli > İstanbul > Tekirdağ > Çanakkale > Balıkesir > İzmir — Amacım Hatay sonrası Mardindi ancak aksilik oldu ve bisikletimde meydana gelen arıza ara verdirtti... araya başka şeyler girince bitirmek zorunda kaldım)

Ne iş yapıyorsun diye sorular gelecek...

Profesyonel fotoğrafçılık ilgiliyseniz eğer... > İnstagram @deniziminsta (https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/deniziminsta/ )
Finans
Öğretmenlik
Tercümanlık

Toplanzi ( 1030 kişiyizhttps://toplanzi.com/Kampsever/ )

Silinebilir

8 Temmuzda başladım... Ankara, Bolu, Zonguldak, Düzce, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ etabını geçtim... Rotamın devamı Çanakkale, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır tekrar Ankara.

Şu an 20. Gündeyim Gelibolu’da... teknik sorun oldu fabrikadan parça bekliyorum 3 gündür.

Konunun amacı güzergah üstünde tanışmak sohbet etmek isteyenler ile buluşma.

Yolculuğu bu şekilde yapıyorum, bayrağımız tüm rota boyunca asılı..Daha fazlası için İnstagram hesabı deniz.inst (https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/deniz.inst/ )

Çok ilginç şeyler geldi başıma keşke yazsaydım en başından... ama bundan sonra yazacağım umarım.

Evinde ağırlayan mı dersiniz, yolda karşılaşıp birlikte devam ettiğim yabancı bisikletçiler mi dersiniz.

Şimdi anlık ortam...


Not: Tüm ilginç ve güzel olayları konu içinde anlık olarak paylaşıyorum mesajlarla.

4 Temmuz 2021 Didim’de bisikletin yanında otururken forumdan @biradan geldi yanıma Kayseri’den gelmiş benim güzergahtan geçiyor bisikletle, gördü tanıdı şaşırdım ☺️ birlikte kamp atıyoruz şimdi… dünya cidden küçükGüncelleme öncesi ve sonrası detaya inerek buna siz de şahit olabilirsiniz.

Şimdi eldeki örneklere bakın ve siz karar verin... bariz ve fark büyük.


1]

İPad Pro 2020 kendi uygulaması

Yazılımsal o kadar kısılmış ki, 120 derece geniş açı 110 dereceye düşürülmüş...Biraz detaya inelim...Şimdi de 3. Parti bir foto uygulaması ile donanımsal nasıl destek verilip yazılımsal kısıldığını anlayalım... aynı ışık, açı ve cihaz.Açı 120 dereceye çıktı ve çok daha geniş...

Detaya inelim...
Devasa bir netlik farkı var...


2] İlk nesil iPhone Se Stok kamera uygulaması bir diğer test...

Aynı ışık aynı açı... sadece uygulama farklı...

Kendi uygulaması, hiç dokunulmadı ne çekerken ne de başka aşamada.


Bu da Obscura foto uygulaması ile çekildi.Şunu net olarak ifade edeyim...

Güncelleme ile eski telefonlarının kalitesini düşürüyor... açık ve bariz... görüyorsunuz...
Şakasına da olsa böyle muamele görmek sevindirdi :)Apple'da iki açık buldum... (Mağaza alışverişi ve donanımsal açık)

Donanımsal sorunu çözemeyince genel merkezi aramaya gittiler... Sizi telefonla arayacağız diye de sonlandırdılar görüşmeyi bakalım ne olacak :)


Gece bisiklet sürerken...

Eminim ülkenin çoğu bambaşka biliyor...

Gelenler de hep şaşırıyor...

Ön yargılarımız yıkılmalı bence :)

Hakkında
Konum: Ankara
Meslek: 05433453736 (deniz.inst)
İlgi Alanları: Teknoloji-Teoloji-Havacılık-Yabancı Diller-Bisiklet-Couchsurfing-Video Efekt-Kampçılık-Webmaster-Grafik Tasarım-Mac_iOS Development-Ticaret-Eğitim Danışmanlığı-Cisco
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Vodafone
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 23 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 1.942
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 22.938
İkinci El Bölümü Mesajları: 51
Konularının görüntülenme sayısı: 2.139.053 (Bu ay: 6.370)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 25.946 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.