Şimdi Ara

..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
0
Favori
9.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün SPARKLE 8800GT COOL PİPE aldım VATAN Computer(Topkapı) dan.

Ürünün kutusu bence hiç hoş değil.Kart dışarıdan gelecek travmalara tamamen korumasız.Neyseki eve kadar sağ salim getirebildik.Kutu içeriğine yok desek te olur.İçinden oyun çıkmıyor.Gelen CD ise sadece driver cdsi.Driverdan başka yazılım vs yok.Onun dışında yukarıda gördüğünüz DVI-Dsub dönüştürücüsü ek güç girişi vs.En çok kızdığım nokta kutudan çıkan kitapçıklarda tek bir türkçe kelime olmaması.Hatta driver cd sinde bile Türkçe yok.Macarca var.Olacak şey değil.

Kart hemen tüm elektronik malzemelerimiz gibi orjinal ÇİN malı.8800 GT 12v 28 amper verebilen en az 400W güç kaynağı istiyor.Ben şahsen ASUS 400w(12v 16A) ile çok rahat çalıştırabildim.İşlemci de OC luydu.12cmlik fan,Sata disk ve DVDrw diğer güç çeken elemanlar.

Kartın en çok merak edilen sorusu ısınıp ısınmayacağıydı.Kart çok ısınır diyen arkadaşlara cevabını verdi.IDLE vista ultimate de (internet oyun kurulumu vs işlemleri)kart 50C yi geçmedi45c de başladı ve 49c de sabit kaldı.Tabii ki kasamızın yan kapakları kapalıydı ve 12 cmlik egzos fanımız 2000rpmde çalışıyordu.Bulunduğumuz ortam klima desteksiz kombi destekli 19C civarıydı.Bir şey daha eklemek gerekirse ASUS kasamızın önünde hava kanalı var ve bu çalışma sıcaklığına etki ettiği kesin.Bu konuda bence sonuç süper.Daha önce bu kasada MSI 8800GTS320-OC ve PALİT 9600GT de çalıştı.Bunlar IDLE'de sırasıyla 56C ve 43C de sabittiler.SPARKLE bu konuda bence sınavı geçti.

Şimdi gelelim LOAD testlerimize.3 kere üst üste 3D MARK 06 1.1 çalıştırıldı ve elde edilen sonuç şaşırtıcıydı.Sadece 60c!.Test aralarında(geçişlerde) traydeki everest simgelerinden takip edebiliyordum.Test başlar başlamaz 60c ye çıkan GPU kesinlikle 60 dereceyi geçmedi 60ta sabit kaldı.Ramlerde zaten bir sorun yok.SPARKLE bence müthiş bi iş çıkarmış.Fan ile desteklendiğinde kimse bu kartı ısıtamaz.

Gelelim OC değerlerimize.Hem işlecimizi hem kartımızı fazla zorlamadık.Benim amacım 700/1750/2000 i bulmaktı.Çünkü OC'un da gelir var gideri var.En iyi oranlar bu hızlarda.Üreticiler bu hızları test ederek buldukları için bu hızlar ideal.Kartı 709/1782/2000 e ayarladım ve 3dmark06yı çalıştırdım.Rivetunerden takip ettim.Kart çok rahat testi tamamladı ve işlemciye rağmen 200 puanlık başarım artışı gösterdi.3dmark testinde sıcaklık 63C yi geçmedi.Ama CPU testinde kartın soğuduğunu hesaba katmak lazım.

CRYSİS testi yapacaktım ama CRYSİSi bi türlü açamadım.Sorunu bulamıyorum.1024x768 açıyor ama 1280x1024 açmıyor(yarım ekran açıyor).Sorunu hallettiğimde load sıcaklık değerlerini yazacağım.73c civarını geçeceğini sanmıyorum.Sizin bildiğiniz ekran kartına sürekli yüklenen bir program varsa böyle bi test yapabilirim.Ama kalkıp 4 saat oyun oynayamam şu sıralar.

Sonuç olarak ben çok memnunum ve OC ile daha da ileriye gidebileceğini sanıyorum.Performans olarak standart bir 8800 gt.Ama gördüğünüz üzere AMP hızlarının üzerine rahatça çıkabiliyor.SPARKLE'ye ve ASUS kasamıza(+12cmlik fanına) teşekkürler.

Bi de OClu IDLE koyalım.

Sorularınız için bu akşam sürekli forumdayım.Size tavsiyem AXLE'yi veya bu kartı almanız.Gerçek birer F/P ürünü ikisi de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 6 Haziran 2008; 23:07:03 >

• CRYSİS 1280x1024 te Nvidia ayarları qualityde ve VERY HİGH da 20-24 fps arası gezindi.

15dklık yüklenmenin sonucu 73c.Arada masaüstüne dönüp baktım 73cde sabit gibiydi.Benim kasamda kart max 80C yi bulabilir.Bu da çok doğal bir sıcaklıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 13 Nisan 2008; 18:03:27 >
  • Ekleme.CRYSİS te kart OC luydu yukarıdaki değerlerde.Artık karar sizin benden bu kadar.

EDİT:yapamıyorum resim yüzünden değiştir linki gözükmüyor.Malum monitörümüz aşağıda yanlış anlamayın.
  • kasa havalandırmanın pek iyi olmadıgı anlasılıyor galiba crysis ss koyabilirmisin ?? karta dogru küçük bir fan üfletsen yardımı olur galiba..hayırlı ugurlu olsun
  • Testler için çok teşekkür ederim bende bu kartı almak istiyordum ama sıcaklık konusunda şüpheliydim
  • Kasa havalandırması süper ya daha nolsun.Önde hava kanalı var arkada 12 cm lik 2000rpm egzos fanı üflüyor.Ben bi türlü CRYSİS ss alamadım.Aldım daha doğrusu ama FRAPSın fpssi çıkmadı.Konu hakkında bilgisi olan var mı?Directx 10.0 da CRYSİS 1.2 ve fraps ss alınca kendi yazısı çıkmıyor
  • Bende Fell Hurricane 2 kasa var acaba Çok ısınırmı özellikle yaz ayında

ecay hocam siz ne dersiniz tavsiye edermisiniz
  • CRYSİS SS ler

Kotalı arkadaşlardan özür diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 13 Nisan 2008; 17:58:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: victorist

Bende Fell Hurricane 2 kasa var acaba Çok ısınırmı özellikle yaz ayında

Yok hocam niye çok ısınsın.İçin rahat olsun.Ben 90 lı dereceler beklerken 75c yi görmedim.Yazın en fazla 85c falan olur.Bu gayet normaldir.Feel Hurricane kasaların havalandırması zaten çok iyidir.Sen benden daha düşük sıcaklık değerleri elde edersin.Olmadı Kasanın yan kapağına bi fan taktırırsın 12cmlik 2000rpm olur biter.

Beni sorarsan zaten 2 ay içinde satmayı düşünüyorum.Elimde 2 adet 8cm lik fan var ama takmayı hiç düşünmüyorum.Bu sıcaklık değerleri süper

• eline sağlık arkadaşım, güle güle kullan.
    Crysis'te çözünürlük ne acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecay

quote:

Yok hocam niye çok ısınsın.İçin rahat olsun.Ben 90 lı dereceler beklerken 75c yi görmedim.Yazın en fazla 85c falan olur.Bu gayet normaldir.Feel Hurricane kasaların havalandırması zaten çok iyidir.Sen benden daha düşük sıcaklık değerleri elde edersin.Olmadı Kasanın yan kapağına bi fan taktırırsın 12cmlik 2000rpm olur biter.

Beni sorarsan zaten 2 ay içinde satmayı düşünüyorum.Elimde 2 adet 8cm lik fan var ama takmayı hiç düşünmüyorum.Bu sıcaklık değerleri süper

Teşekkür ederim o zaman yarın bu kartı 305 ytl ye 12 taksitle alıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: sahafiec

eline sağlık arkadaşım, güle güle kullan.
    Crysis'te çözünürlük ne acaba?

Çok teşekkürler.

CRYSİS çözünürlüğümüz 1280x1024.Monitörümüz ancak bu kadarına izin veriyor.
  • quote:

quote:

quote:

İşinize karışıyor gibi oluyorum kusura bakmayın ama ekran kartı için 6 aydan fazla taksit çekmemekte fayda olacağını düşünüyorum. Piyasa malumunuz çok hızlı ilerliyor.

• quote:

quote:

quote:

Bence AXLE yi de unutma.Ama ben olsam SPARKLE yi seçerdim.Elden çıkartırken çok daha kolay olacak çünkü.Ben bu karttan tüm beklentilerimi aldım.Darısı senin başına.

• sanırım bende bundan alacagım ısıtması problem cıkarır diye dusunuyordum oyle degilmis ustelık klimalı odada kullanacagım crysis performanslarıda cok guzel :)
  • eline sağlık güzel inceleme işlemcin biraz dar boğaz oluşturmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: tiger cage

eline sağlık güzel inceleme işlemcin biraz dar boğaz oluşturmuş

Evet haklısınız.Benim sorunum ramlerle aslında.Kingston ramler ddrII800 lük 850 yapmıyor.Daha doğrusu yapıyor ama stabil değil.Anakart ile ilgili bazı problemlerim var.Aslında 4400+ yı 3.1 ghz de rahat kullanabilmem gerekiyordu.

3d mark puanının düşük çıkmasında ramleri 667 modunda çalıştırmam etkili oldu.Yoksa CPU 2000i geçerdi.

Benim darboğaz anlayışım biraz farklı paraya dayanıyor.Şimdi benim sistemem 8800ultra taksam biraz daha yüksek fps alıcam.Ee 6400+ taksam biraz daha yüksek fps alıcam.Ama bununda bi sonu olmalı değil mi?Yok.Bunun bi sonu yok.Bunun sonu Fiyat/Performansı buldugun yerdir.O yüzden e8400+9600gt yerine 4400+8800gt tercih ederim.(Örnek olarak verdim)Fikirlerimi anlatabilmişimdir inş.

• testler için teşekkürler dostum bende kararımı verdim saol. bide şuraya degineyim senın gibi benimde ramlarımdan biri takoz cıktı. yanı oc olamadı şunu farkettim kimgston ramın çipinde kingston yazıyorsa takoz ama kingston ramın çipinde elpida yazıyorsa işte benim izzadaki gibi oc olabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 9 Nisan 2008; 21:00:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pes4 hamachi

testler için teşekkürler dostum bende kararımı verdim saol. bide şuraya degineyim senın gibi benimde ramlarımdan biri takoz cıktı. yanı oc olamadı şunu farkettim kimgston ramın çipinde kingston yazıyorsa takoz ama kingston ramın çipinde elpida yazıyorsa işte benim izzadaki gibi oc olabiliyor

Sorun değil

Benim chiplerde ELPİDA ama hala bi yararını göremedik.İşin ilginç tarafı eski Twinmos ramlerimle aynı anakartta 975 mhz yapmıştım 5-5-5-18.Sanırım anakartta bi sorun var.

Bu arada kararın ne?

• 73 derece ha?? :S

Bence kasa ici hava akisin mukemmel olmali, cunku bunun incelemelerinde 100 derecelerden bahsediliyordu, orijinal 8800GT fani ise 85 derecede filan tutabiliyor ancak karti.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.