Şimdi Ara

..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::.. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
0
Favori
9.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: MuRaT

ekran kartını bugün bizimkiler kardeşime almışlar kısaca özetleyim ekran kartı boşta 52 derece yükte 57-58 ilerliyor ama çok ısındığını söyleyemicem gayet güzel bir ürün sessizlik isteyenler ve kasa içi havalandırması olan arkadaşlar kesinlikle göz önünde bulundurmalı ...

Hayırlı olsun.Süper sıcaklık değerleri.Bu kart tamamen fansız bir kasada hava sıcaklığı da 40c ise yükte ancak sorun çıkartabilir.Kartı alalı uzun zaman oldu.Başlangıçta egzos fanı ile kullanıyordum şimdi onuda söktüm.Yükte 100c yi gördüğüm oldu açıkçası(Dün hava 35cydi).Bilgisayar da zaten HD film indiriyoruz diye 7/24 açık.Endişelenecek hiç birşey yok.

Bence arkadaşlar sıcaklık değerlerini hiç düşünmeseniz bile olur.Sparkle yeteri kadar düşünmüştür.2 sene garantisi var.Ben hiçbirinizin bu kartı 3 seneden fazla kullanacağına inanmıyorum.Bırakın GPU 100cde çalışsın size ne!.Bu sadece kartın 7 sene olan ömrünü biraz kısaltır o kadar.Siz sessizliğin ve hızın keyfine bakın.

Son 2 yıllık tecrübelerimde kasa içinden anlamayıp oyun oynayan arkadaşlarımın akrabalarımın vs 30a yakın kasasını gördüm.Çoğunun ekran kartı 7600GT,2600xt,8600gt gibi orta düzey kartlardı.Bunların çoğu 90-100c civarı çalışıyordu yükte.112c bile gördüğüm oldu everestte.Kasayı dolaba kapayanlar bile vardı!

Her neyse büyütülecek bir konu değil.Fanlı isteyen fanlısını fansız isteyen fanlısını alır.Hemen hemen aynı fiyat.Fan kullanmadığınızda bu kartın soğutması stok 8800gt soğutması gibi.

Pazartesi sınavım var.Konu ile ilgilenemiyorum.Siz yine de yazın arada bakabilirim şimdiki gibi

• quote:

Orjinalden alıntı: ecay

Bence arkadaşlar sıcaklık değerlerini hiç düşünmeseniz bile olur.Sparkle yeteri kadar düşünmüştür.2 sene garantisi var.Ben hiçbirinizin bu kartı 3 seneden fazla kullanacağına inanmıyorum.Bırakın GPU 100cde çalışsın size ne!.Bu sadece kartın 7 sene olan ömrünü biraz kısaltır o kadar.Siz sessizliğin ve hızın keyfine bakın.

Son 2 yıllık tecrübelerimde kasa içinden anlamayıp oyun oynayan arkadaşlarımın akrabalarımın vs 30a yakın kasasını gördüm.Çoğunun ekran kartı 7600GT,2600xt,8600gt gibi orta düzey kartlardı.Bunların çoğu 90-100c civarı çalışıyordu yükte.112c bile gördüğüm oldu everestte.Kasayı dolaba kapayanlar bile vardı!

Ecay hocam "bırakın GPU 100 derecede çalışsın sizene" bu kelimeyi senin gibi araştıran ve işin teknik kısmından bakan birinden duymak şaşırtıcı dogrusu... 100 derece gpu nun performans kayıplarına sebep olacagından %100 eminim diyebilirim...

+O gpu nun yayacagı ısı kasadaki diğer bileşenlerede kötü etki edecektir diye düşünüyorum...

7600gt 7900gt 2600xt 8600gt 8600GTS x1600 x1650 bu kartların 7900gt hariç hepsini kullandım 7900gt yide bir tanıdıgım kullandı ve bu kartların hiç bir zaman 70 derecenin üstüne cıktıgını görmedim bazıları 60 ı bile anca gördü...

Ecay hocam bu denli keskin örnekler vermeni anlayamadım... Sparkle 8800GT coolpipe bence şu ana kadar piyasaya çıkmış en başarılı pasif soğutmalı kart... Ama brakın GPU100 derecede çalışsın sizene demek teknik acıdan mantıklı değil...

Palit 8800gt sahibiyim ekran kartım masa üstünde stabit 45 decede calısıyor... Yük altında daha test edemedim makineme temiz xp kurmalıyım...

Yanlış anlasılmak istemem amacım mualefet değil... sadece bana ters gelen noktalara değindim... tartışmanın ve bilgi paylaşmanın güzel bir şey oldugunu düşünerek yazıyorum... Saygılar.

• @NorthShield

Beni Sparkle pazarlamacısı sanmıyorsun inş.Ben Sparkle'in pazarlamacısı değilim veya herhangi bir şeyi değilim.Herhangi bir malı göklere çıkarmaktan çok yerin dibine sokmayı çok daha severim doğrusu.

Düzeltme olarak ben tüm 7600gt ler 8600gts ler 100c de çalışır demedim.Çok önemli bir noktayı kaçırmışsın.Orta sınıf kartları bırak eski kartım 320 GTSyi 75c de görmedim ben.

100cde performans kaybı olacağından sen %100 emin olamazsın ben de perf. kaybı olmayacağından %100 emin olamam.Ama ben herhangi fps düşüşü hissetmedim.Akıcı şekilde Rainbow oynuyordum arka planda kartın 100cye ulaştığından haberim bile yoktu.(Tabii ki egzos fansız "sıfır ses kasa")(dün hava 33-34c gibiydi)

quote:

bırakın GPU 100 derecede çalışsın sizene

Ben burada çok ta güzel söylemişim.Şu an araştırmaya çıksam oyun oynarken 110c yapan yüzlerce 8800GT bulurum.Herkes sen ben gibi tecrübeli değil bu konularda.Kasayı alıyorlar daha sonra ne bakım var ne program kontrolü.Herşey kendi halinde.Benim yakaladıklarım 100lü derecelerde eminim ki kasa içi tozdan gözükmüyordur.Fanlar olduğundan yavaş dönüyordur hatta hiç dönmüyordur.Bende bundan sonra kartın sıcaklığı ile ilgilenmeyi bıraktım size tavsiye de ederim.9800GT gelmeden hemen önce satacağım zaten.

Benim en yakın arkadaşımda düz PALİT 8800GT var.Thermaltake kasada 40/55 çalışıyor.Ama konumuzla ilgisi yok

Ne diyorduk.He 112c yi anlatayım.Tıptan bi arkadaş format atıver diye çağırdı.Bi baktım kasayı dolabın içine tıkmış ses yapıyor diye.Formattan sonra diğer bir arakadaşımız PES diye tutturdu.Ben usb bellekten programları yüklüyordum everesti yükledim ki arkadaş usbyi çekti.Her neyse PES8i kurduk 6 saat falan oynadık(%90 ben kazandım bu arada).Oyundan çıkar çıkmaz ekran kartı sıcaklığı aklıma geldi.Kart Sapphire 2600xt 256mb GDDR3 tü.Açtım everesti tam 112C.Bi 5c falan soğuma payı bile olabilir!.PES8 ise 1440x900 high da ve ati CCC quality de sabit 60fpsydi.(Gözüm alışkın eminim bu konuda)Sadece uzun paslarda düşüyordu fps.Ben ne yaptım derseniz hiç bir şey yapmadım.Çünkü arkadaş halinden memnun ekran kartı halinden memnun(Arkadaş bilgisayarı alalı 8 ay oldu).Bazen tıpta da böyledir.Bazı hastalıkları semptom yoksa sadece izlersiniz.Düşünün birisi insan hayatı birisi ekran kartı!

Sonuç olarak demek istediğim sıcaklıklara ve darboğaza fazla takmamak.Ekran kartının 100c de çalışması size zarar vermiyorsa kartınızın garantisi varsa işinize bakın.Oyunu yavaşlatıyorsa atıyorsa oyundan orası ayrı.Tabi sürekli kasa içi ile uğraşmayı seviyorsanız o daha da başka bir konu.

Elbette tartışmak bilgi paylaşmak her zaman iyidir.Ben de zaten sizin için yazıyorum bu kadar yazıyı.Katılıp katılmamak sizin elinizde.

**Bu kartı alacak arkadaşlar:Eğer kasa fansız kullanmayı düşünüyorsanız yazın 40c de yükte 110cyi bulacaktır.Bunun dışı durumlarda(herhangi bir kasa fanı ya da 20c oda sıcaklığı vs...) sorun çıkarmayacağını kanıtlamış bulunmaktayız.(Sanırım 6 ya yakın farklı kişiden gelen sıcaklık değerleri ile)

• dostum bu kartın pasif soğutucusuna fan ekleme imkanımız varmıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecay

@NorthShield

Beni Sparkle pazarlamacısı sanmıyorsun inş.Ben Sparkle'in pazarlamacısı değilim veya herhangi bir şeyi değilim.Herhangi bir malı göklere çıkarmaktan çok yerin dibine sokmayı çok daha severim doğrusu.

Düzeltme olarak ben tüm 7600gt ler 8600gts ler 100c de çalışır demedim.Çok önemli bir noktayı kaçırmışsın.Orta sınıf kartları bırak eski kartım 320 GTSyi 75c de görmedim ben.

100cde performans kaybı olacağından sen %100 emin olamazsın ben de perf. kaybı olmayacağından %100 emin olamam.Ama ben herhangi fps düşüşü hissetmedim.Akıcı şekilde Rainbow oynuyordum arka planda kartın 100cye ulaştığından haberim bile yoktu.(Tabii ki egzos fansız "sıfır ses kasa")(dün hava 33-34c gibiydi)

Hocam seni sparkle pazarlamacısı sansam bize bi kıyak yap indirimli sparkle ayarla derdim

7600gt ler 8600gt lerle ilgili konuda bahsini ettiğin 100 derece ifadesi kartların özellikleri ve bakımsızlıklarını belirtmediğin için biraz muğlak kalmış yoksa tozlu yada fanı çalışmayan bakımsız kartların o derecelere ulaşabileceğini biliyorum bu konuda sana katılıyorum ama bir önceki mesajında birazdaha geneli kapsayan bir üslup kullanmışsın ayrınttıya girmemişsin bende o yüzden atladım açıkcası...

herşey bu pasif soğutma antipatim yüzünden biliyorum sayende yeneceğiz vallaha...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NorthShield -- 23 Nisan 2008; 1:12:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Razorback

dostum bu kartın pasif soğutucusuna fan ekleme imkanımız varmıdır?

Var tabi ama özel olarak yer ayrılmamış.Bir arkadaş uyguladı o yöntemi(pes4hamachi).Ufak vidalar ile alimünyum bloğa sabitlemiş sanırım.Ben kesinlikle önermem.12cm lik egzos fanı en kötü şartlarda bile yeterli soğutmayı sağlayacaktır.

quote:

Hocam seni sparkle pazarlamacısı sansam bize bi kıyak yap indirimli sparkle ayarla derdim

7600gt ler 8600gt lerle ilgili konuda bahsini ettiğin 100 derece ifadesi kartların özellikleri ve bakımsızlıklarını belirtmediğin için biraz muğlak kalmış yoksa tozlu yada fanı çalışmayan bakımsız kartların o derecelere ulaşabileceğini biliyorum bu konuda sana katılıyorum ama bir önceki mesajında birazdaha geneli kapsayan bir üslup kullanmışsın ayrınttıya girmemişsin bende o yüzden atladım açıkcası...

herşey bu pasif soğutma antipatim yüzünden biliyorum sayende yeneceğiz vallaha...

Evet hocam haklısın.Biraz muğlak kalmış.İsterseniz Hızlı Sisteme benim konuyu gösterin.Beni işe alırlarsa %30 indirim yaptıracağım söz

Sen Palit alarak doğru yaptın zaten ama biraz pahalı işte.Senin Sparkle de ucuzladı hemen sonra

Fikirlerini çok güzel ifadelerle paylaştığın için teşekkür ederim.

• Sorma hocam ben paliti aldım ertesi günü sparklenin beyaz fanlı 8800gt si 300 YTl ye düştü ama olsun yinede mutluyum...
  • Son masaustu degerlerim kasa fanını ekran kartına ufletiyorum 43c crysiste 50-53c sogutma hakkında bi problem kalmamıstır umarım :)
     ..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::..
  •  ..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::..

3d mark 06 degerlerim hic oc suz ilkkez yaptım :)
  • hocam incelemen için cok teşekkurler bayagı bi aydınlatıcı oldu
    bende bu kartı almayı düşünüyorum umarım istedigim sonucları alırım
  • Sparkle 8800 GT 512Mb CoolPipe3'ü hem BIOS UpDate, hem OC edebilirmiyiz ????

Lütfen linki takip edin...

http://forum.donanimhaber.com/m_22239327/mpage_2//tm.htm#23352939
  • @byhyt

Teşekkürler.Umarım kart istediğiniz gibi çıkar.
    quote:

Orjinalden alıntı: HGT

Sparkle 8800 GT 512Mb CoolPipe3'ü hem BIOS UpDate, hem OC edebilirmiyiz ????

Lütfen linki takip edin...

http://forum.donanimhaber.com/m_22239327/mpage_2//tm.htm#23352939

Bu kartın diğer 8800Gt lerden tek eksiği fanıdır.Ben denemedim ama Bios mode olmaması için hiç bir sebep göremiyorum.Driver'dan OC 93c CRYSİS Very High stabil değerlerimi yukarıda söylemiştim.

İstanbul'a dönünce deneyebilirim belki

Bence voltaj yükseltmek biraz abartı olur.Ama direk bloğa üfleyen bir fan takarsanız neden olmasın.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.