DH Yönetici
25 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
44 üye
Görüntülenme
Toplam: 591 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum , Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

[sizer][sizer]29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun[/sizer]
Merhaba arkadaşlar firma yetkilisine de özel mesaj ile böyle bir konu açacağımın bilgisini vermiştim.Turk Telekom taahhütüm dolduğu için TT FTTH altyapısından hizmet veren firmalardan fiyat avantajı ve forumda destek veren personeli olduğu için Millenicom 'u seçtim.

Başvuru sürecinden bağlantı sağlanasıya ve bağlantı kalitesine kadar tarafsız ve objektif bir şekilde bu süreci ve tecrübelerimi size aktaracağım.Daha sonra geçiş yapacaklar için önemli bir gösterge olacaktır.Kesinlikle firmayı övme veya yerme gibi bir amacım yoktur.Bağlantımın hızlandırılması gibi bir amacım yoktur.Normal süreç ne ise onu deneyimlemek ve aktarmak istiyorum.Tecrübenin hızlı ve güncel bir şekilde foruma aktarılmasının firmayı seçecek kişiler için önemli bir kaynak olacağını düşünmekteyim.FPS oyunu oynadığım için ping karşılaştırmaları da olacak bağlantı sağlandıktan sonra

Gelişmeler:

1) 7 Eylül Cumartesi günü internet sayfasını üzerinden başvurumu yaptım.Cumartesi olmasına rağmen aynı gün eve görevli geldi formları doldurduk ve gerekli belgeleri ibraz ettik.Aynı gün gelmesi gayet olumluydu.

2)Görevli belgeleri kargo yapmadığını elindeki cihaz ile formları ve kimliği taratıp firmaya gönderdiğini söyledi ancak bugün 13.09.2019'a kadar Millenicom'un attığı takip linkinde "belge alındı" gibi bir ilerleme olmadı.Arada kargo olmamasına rağmen belge onayının uzaması olumsuz bir tecrübe bana göre.

3)12.09.2019 da herhangi bir hareket olmaması sebebiyle süreç hakkında bilgi almak için forumdaki görevliye özel mesaj attım.Kurulum aşamasında görülüyor işlemler tamamlanıp bilgi verilecek denildi.Ancak 1 gün geçti somut gelişme olmadı. 1 gün uzun süre değil bir süre daha verilebilir şeklinde düşünüyorum.

4)13.09.2019 da Millenicom Müşteri Hizmetleri tarafından arandım.Doldurulan belgede eksiklik olduğu için bulunduğum ildeki temsilciden eksikliklerin giderilerek yeniden gönderilmesi isteneceği tarafıma ifade edildi. Makul nedenle tarafıma ikan edici bir dönüş sağlanması bana göre olumlu bir tecrübe.

5)16.09.2019 tarihinde yine bir ilerleme olmadığı için temsilciye mesaj atılmıştır.Konunun takiplerinde olduğu ve ilgili birime iletildiği söylenmiştir.Somut ilerleme ve dönüş bekleniyor..

6)16.09.2019 tarihinde insiyatif alarak tarafıma belgeler için gelen temsilciyi aradım.Evraklarımda eksiklik veya yanlışlık olup olmadığını ve varsa çözüm için işbirliğine hazır olduğumu söyledim.Kendisi çok yardımcı oldu(görevi olmamasına rağmen aslında) ve bir yerleri arayarak bir sorun olup olmadığını teyit etti.Kesinlikle bir sorun olmadığını ancak kendi tarafına bir başka kişinin daha aynı nedenle dönüş yaptığını söyledi.Bu bilgileri Millenicom forum temsilcisine ilettiğimde belgelerde bir sorun olmadığını kendi sistemlerinde sorun olduğunu çözmek için gerekli girişimi yaptıklarını söyledi.

7)Esas problem Alper Bey'in durumu ayrıntılı inceletmesiyle ortaya çıktı. 17.09 Ben web sitesinden başvurmuştum.Başvururken XDSL numarası soruyordu.Şu an net olarak hatırlayamasam da orayı doldurmadan geçememiştim bu yüzden hizmet numarasını yazmış olabilirim diye düşünüyorum.Yani kısacası bu döneme kadar hata bendeymiş.Sistem muhtemelen geçişi otomatik yapmaya çalıştığı için yanlış girilen bir bilgi geçiş sürecinde uzamaya neden oluyor.Geçiş yapmak için sanıyorum siteye kayıt bırakıp müşteri temsilcisi ile birlikte yapmak en iyi yol.Firmayı değerlendirmek için bu tarihten sonraki geçecek süreyi değerlendirmek daha doğru.

8)17.09 da müşteri temsilcisi yardımıyla eski başvuru silinip yeni başvuru yapıldı.18.08 de yine aynı kurye geldi yeniden evraklar hazırlanıp Millenicom a gönderildi.19.09 itibariyle bağlantı beklenilmeye başlandı.

9) 19.09 tarihinde Millenicom tarafında bir gelişme olmadı. 20.09 da taahhüt bitecek olduğundan TurkTelekom da tarife değişikliğine gitmek zorudna kaldım ve sistemin izin verdiği en ucuz tarife 6 mbit limitsiz 220tl şeklinde idi ona geçiş yaptım.Sistem nedense 6gb kotalı tarifeye izin vermedi.Taahhütsüz TT fiyatları çok yüksek.Bunu göz önüne alarak öcneden geçiş için başvurmak en doğrusu. Millenicom dan geçiş işlemlerini artık hızlı bir şekilde tamamlamalarını bekliyorum.

10)23.09 tarihinde evraktaki sorunların çözüldüğü bilgisi tarafımca paylaşıldı.Şimdi tarife onayı için olsa gerek aranmayı bekliyorum.Tarife onayından sonra ise dosya transfer birimine iletilip transfer gerçekleştirilecek.EDIT:Aynı gün 2127090906 tarafından arandım ve gerekli onaylar alındı.(Bu numarayı dolandırıcı şüphesiyle yaklaşıp açmamazlık etmeyin onay alınamadığı için bağlantı süreci yarım kalır.)Şimdi aktivasyon bekleniyor.

11)27.09 tarihinde sabit hattın taşınması tamamlandı.İnternet hizmeti hala taşınmadı.İnternet hizmetinin taşınıp aktif hale gelmesi bekleniyor.

12) Yine bir belgenin yanlış veya eksikliğinden dolayı TT bu belgeye onaylamamış ve geçişim uzadı.Ancak forum yetkilisi hemen yardımcı oldu ve sorunlar çözülüp internetim bugün aktif edildi. 05.10.2019

Bağlantı ile ilgili ilk yorumlarım.

Millenicom başvuru sürecim ve internet deneyimim (FPS oyuncuları için ping testlerim içeride)


Öncelikle hız ile ilgili hiç bir problem yok.(Hat FTTH tır) Yurt içi pingler genel olarak TT bağlantısına göre ortalama +10-15 ms yüksek.Ancak bu genel surf-video izleme-ip tv-torrent gibi durumlarda kesinlikle fark edilebilir değil.Bu farkın bir kısmı CGN havuzu kullanıyor olmaları.Maalesef ben de bağlanır bağlanmaz CGN havuzunda buldum kendimi.Dolayısıyla şu anki testlerim CGN havuzuna göredir.İleride sabit ip ile gözle görülür değişim var mı yine karşılaştırıp inceleriz.Yarışmacı FPS oyunu oynayanlar ise bu farkı hissedebilir.

Aşağıdaki test TT 6 mbit fiber bağlantı ile TR içi bir CS GO sunucusuna ait.11ms sonuç elde edilmiş.

Millenicom başvuru sürecim ve internet deneyimim (FPS oyuncuları için ping testlerim içeride)


Aynı sunucunun 35 mbit CGN havuzundaki Millenicom pingine bakalım.

Millenicom başvuru sürecim ve internet deneyimim (FPS oyuncuları için ping testlerim içeride)


Yani 11ms den 25 ms ye çıkmış.Oynayışta farklılık sezebilecek miyiz onu detaylı test ettikten sonra yorumlayacağım.Ancak FPS oyuncusu için önemli bir fark.

Şimdi 6mbit TTnet CSGO Viyana sunucularaına bakalım.Bu testtte her ne kadar 63 ms alınöış olsa da genellikle 52-53 ms ping alabildiğimi de belirtmeliyim.Bir örneğini aşağısına ekledim.

Millenicom başvuru sürecim ve internet deneyimim (FPS oyuncuları için ping testlerim içeride)


Başka bir güne ait 52ms ping örneği
Millenicom başvuru sürecim ve internet deneyimim (FPS oyuncuları için ping testlerim içeride)


Şimdi Millenicom'a bakalım.Eğer Milleni de daha düşük ping elde edersem ekleme yapacağım.

Millenicom başvuru sürecim ve internet deneyimim (FPS oyuncuları için ping testlerim içeride)


Yani ping 52-63 ms lerden 75 ms civarına çıkmış.FPS oyuncusu için neredeyse ince çizgiye gelinmiş.Tabii ki bu ölçümlerin CGN havuzunda ölçüldüğünü hatırlatmakta fayda var.Sabit ip ile de ölçümler yapılacak.İstediğiniz test varsa alabilirim. (EDIT:zaman zaman 56-57ms ping aldığım oldu 75 diye genellemeyelim.)

Yurt içi sunucuda CS GO testlerimi tamamladım.Pingin hafif yüksek olması(14-19 ms'den 29-50ms çok önemli olmamakla birlikte hiç te az olmayan %1 civarı paket kaybı oyun deneyimini elbette kötü yönde etkiledi.Bunun sabit ip alınarak CGN den çıkıldığında düzeleceğini düşünüyorum.
Axess kartları ile axess posundan yapılacak işlemler geçerli üst limit yok kampanya yarın başlayacak.Her türlü işlem geçerli puan hesaba havale vs.

Altungold Axess %2 chip para kampanyası 14-19 Haziran 2019
Yabancı incelemelerde örneğin techpowerup 3200mhz CL 14 ram önermişler.Ancak TR de bu ramlere baktığımda Ryzen uyumlu diye çıkıyor.Buna mukabil ram tavsiyeniz var mı? CL15 3000 mhz mi CL 16 3200 mhz mi alalım?Veya daha özel düşük gecikmeli ramlerden mi bakalım?
Merhaba arkadaşlar,

Artık neredeyse geleneksel hale gelen şehir dışı optimum şartlarda yaptığım yakıt tüketimi testlerine bir yenisini ekledim.Daha önce konularımı hatırlayanlar olur 2013 model VW CC TSI 160lık ile 3.8lt/100km , 2014 model 3.20i ED ile 3.9lt / 100 km ortalamalarını tutturmuştum.

Bu sefer ki ortalamamız 2017 model A3 Sportback TDI ile 77 kmlik bir parkurda 66km/saat ortalama hız ile 2.8lt/100km olarak gerçekleşti.

Bu testlerin optimum şartlarda yapıldığını en az yakıt tüketimini elde etmek amacıyla aklınıza gelecek her şeyin yapıldığını (tırın arkasında gitmek hariç ) gazdan elde edilen gücün hiç bir şekilde boşa harcanmadığını (trafik takip edilerek) hatırlatmak isterim.Dolayısıyla fabrika değerlerine göre daha iyi değer elde etmem gayet normal olup yorumlarınızı bu bilgiler ışığında yapmanızı rica ederim.

Testlerin sonucu olarak ; dizel motorun litre bazında yüzde olarak ne kadar verimli olduğu görülebilir.Fakat bu verimlilik farkı motordan daha fazla güç istenildiğinde doğru orantı olarak artması beklenirken tecrübelerime göre daha yüksek veya algoritmik bir orantı ile artmakta.

2017 A3 Sportback TDI yakıt tüketimi testi 2.8 lt / 100 km ortalam

2017 A3 Sportback TDI yakıt tüketimi testi 2.8 lt / 100 km ortalam

2017 A3 Sportback TDI yakıt tüketimi testi 2.8 lt / 100 km ortalam

EDIT: Video oynatma listesi eklendi.https://www.youtube.com/watch?v=98zU6aD3cuI&list=PL_zwmvNke7RDzC7Jzo-ag9hQtpyCAtvS7 telaffuz hatalarım varsa affola.
Odeabank mobil uygulamaya girin bildirim gelecek.Sonrasında bilyoner.com üye numaranızı girin bilet üyeliğinize yüklenecek.

Odeabank mobil uygulama milli piyango bileti (ilk 1000 kişi)
Param'ı kullanan var mı bilmiyorum ama kullanan varsa bilir.Yüklemelerin vadesi vardır vade dolunca sadece işlem ücreti ile para çekilebiliyordu.Ancak müşteriye haber vermeye bile tenezzül etmeden vadesi dolan yüklemelere bile yüzde 4 komisyon ücreti eklenmiş.Ayrıca zaten 3TL de transfer ücreti alıyorlar.Komisyon yokken olan yüklemeleriniz de bundan etkileniyor.

İlk etapta Param'da şikayet kaydı oluşturduk.Bu amatör firmanın olumlu geri dönüş yapacağını sanmam.Sonrasında ya komisyonlara katlanıp içerideki bütün paramı çekeceğim ya da BDDK , hakem heyeti başvurularını yapacağım.

Zaten bu komisyon ile birlikte kişisel olarak Param kullanılamaz hale gelmiş.Fiziki kartları bile yok içerideki parayı komisyon ile hapsediyorlar.Kısacası elektronik para hapsi diyebiliriz.

Neyseki kullanmayız olur biter
Cidden yenilikte sınır yok Bir süredir durumun ben de farkındaydım ancak tam idrak edemiyordum.Üye olduğum bir grupta paylaşılmış.Foto Kayseri ye ait olsa da çok yerde gördüm benzerlerini. Yorum sizin.
 Yeni akım..Yolun soluna park etmek

 Yeni akım..Yolun soluna park etmek
http://urun.n11.com/tasinabilir-sarj-cihazi/xiaomi-mi-5000-mah-powerbank-tasinabilir-sarj-P79024809

%30 sepette indirim ve yeniyıl11 kuponuyla 4 adeti 112 TL'ye geliyor.Yurtdışında bile 16-17 dolar. Dükkanın yorumları da iyi. 100TL üzerine puan veren kart kampanyaları(Finansbank-odeabank) ile de birleştirilebilir.
Hakkında
Konum: Sivas,Merkez
Meslek: Tıp Doktoru :(
İlgi Alanları: Araba sürmek
Forum İmzası:
2017 A3 SportBack TDI Dynamic
GIGABYTE AORUS Z370 GAMING 7 / i7 8700K@5.0GHZ & NOCTUA NH D-15 / Gskill TRIDENT-Z 2x8 GB CL17 3600 MHZ DDR4 / Samsung 960 EVO 500GB / ZOTAC GTX 1080 TI AMP! / HAF 912 / COOLERMASTER GX80 PLUS 750W / Corsair K95 RGB PLATINUM MX SPEED / Zowie EC2-A & SteelSeries QCK Heavy / Creative OMNI & Hyperx Cloud II / PIONEER BDR-209EBK
Zowie BenQ XL2540 @ 240 Hz
**Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"
Forum İkinci El İmzası:
Burak'a referans değil kefilim.Ha benden almışsınız ha ondan farkı yoktur:brkrdn
Anlık mesajlaşma kullanmıyorum zaman israfı oluyor.Bu yüzden msn vb programlarla görüşmek yerine lütfen özel mesajı kullanınız veya telefon numarası isteyiniz..
Hakkımda:
ZOWIE EC 2 & SteelSeries QCK Heavy

*"Seizures are fun to watch , boring to diagnose"House M.D.
**Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
HP
Otomobil
BMW
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
Steam
erdemcay
Ses Sistemi
Ev sinema sistemi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Mesaj Sayısı: 6.381
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 14.229
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.073
Konularının görüntülenme sayısı: 190.013 (Bu ay: 2.981)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.737 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.