Şimdi Ara

..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
0
Favori
9.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: OPTİMİST

Bu konu sayesinde artık kart hakkında daha olumlu düşünüyorum.Ürüne yetişene kadar Birilerinden maximum kart bulursam alıcam galiba.. Bu kartı alacak olan birinin kasa içi havalandırması yeterli olmalı . Bende Cooler Master Centrinio 534 var , 12cm egsoz fan + lc power 550w'daki 12cm lik fanda egsoz görevi ifa ediyor. Önde fan yok, söktüm. Sanırım yeterli havalandırma desteği mevcut.

Elbette yeterli.Öne fan takmana hiç gerek yok.Ön ve arka fanlar birbirlerini engellerler(ön fan ister içeri ister dışarı üflesin)İlla bi fan daha takıcam diyorsan içeri üfleyen yan fan takmalısın.Büyük ihtimalle tam bizim kartımızın soğutucusu üzerine üfleyecektir.Fakat bu durumda harddiskin hava akışı hemen hemen kesilecektir.

Ayrıca fansız kasa içi havalandırmasız testlerimiz yukarıdadır.Kasa içi havalandırma olsa çok süper olur tabi ama kasa içi hava akışı olmayan kasaya bile! bu kart takılabilir.Test gösterdi ki 15dk CRYSİS 93c hava akışsız.110c ye kadar yolu var.

• quote:

Orjinalden alıntı: ecay

quote:

Orjinalden alıntı: OPTİMİST

Bu konu sayesinde artık kart hakkında daha olumlu düşünüyorum.Ürüne yetişene kadar Birilerinden maximum kart bulursam alıcam galiba.. Bu kartı alacak olan birinin kasa içi havalandırması yeterli olmalı . Bende Cooler Master Centrinio 534 var , 12cm egsoz fan + lc power 550w'daki 12cm lik fanda egsoz görevi ifa ediyor. Önde fan yok, söktüm. Sanırım yeterli havalandırma desteği mevcut.

Elbette yeterli.Öne fan takmana hiç gerek yok.Ön ve arka fanlar birbirlerini engellerler(ön fan ister içeri ister dışarı üflesin)İlla bi fan daha takıcam diyorsan içeri üfleyen yan fan takmalısın.Büyük ihtimalle tam bizim kartımızın soğutucusu üzerine üfleyecektir.Fakat bu durumda harddiskin hava akışı hemen hemen kesilecektir.

Ayrıca fansız kasa içi havalandırmasız testlerimiz yukarıdadır.Kasa içi havalandırma olsa çok süper olur tabi ama kasa içi hava akışı olmayan kasaya bile! bu kart takılabilir.Test gösterdi ki 15dk CRYSİS 93c hava akışsız.110c ye kadar yolu var.

Eyvallah kardeş , maximum kart ayarlayabilirsem yarın almaya gidicem kartı , bulamazsam artık Hd 3850'e bir süre daha devam

• Kartın kutusu konusundaki görüşlerinize katılıyorum. Gerçekten sağlıklı değil, Sparkle'nin kutulama şekli. Öndeki boş kısımla kart arasında elektrostatik koruyucu ve geniş plâstik parçadan başka bir şey yok.

Sparkle, ucuzcu bir şirket. Oyun pek çıkmaz, sade tasarımlar kullanır vs. Tabii, karşılığında fiyatlar da düşük oluyor.

Son dönem kartlarından elime MSI 8800 GTS G80 O/C, Palit 9600 GT Sonic, MSI RX3870 ve Sparkle 8800 GTS G92 geçti; gördüğüm en güzel kutulama, bazı kişilerin sevmediği ucuz Palit'teydi. Kartın gerek hava torbası içinde bulunması, kartın alt kısmına darbe etkisini azaltıcı parça konulması, kartın ayrıca bir kutu içinde bulunması ve gerek bu kutunun, gerekse ana kutunun kalın olması, güzel ayrıntılardı. Gerçi, kart kutunun içinde pek sabit durmuyordu, ama kutu yeterince küçük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 11 Nisan 2008; 1:45:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

Kartın kutusu konusundaki görüşlerinize katılıyorum. Gerçekten sağlıklı değil, Sparkle'nin kutulama şekli. Öndeki boş kısımla kart arasında elektrostatik koruyucu ve geniş plâstik parçadan başka bir şey yok.

Sparkle, ucuzcu bir şirket. Oyun pek çıkmaz, sadece tasarımlar kullanır vs. Tabii, karşılığında fiyatlar da düşük oluyor.

Son dönem kartlarından elime MSI 8800 GTS G80 O/C, Palit 9600 GT Sonic, MSI RX3870 ve Sparkle 8800 GTS G92 geçti; gördüğüm en güzel kutulama, bazı kişilerin sevmediği ucuz Palit'teydi. Kartın gerek hava torbası içinde bulunması, kartın alt kısmına darbe etkisini azaltıcı parça konulması, kartın ayrıca bir kutu içinde bulunması ve gerek bu kutunun, gerekse ana kutunun kalın olması, güzel ayrıntılardı. Gerçi, kart kutunun içinde pek sabit durmuyordu, ama kutu yeterince küçük.

bu elindeki kartlardan hangisini tavsiye edersin peki ?
    çok can alıcı oldu bu soru ama bi cvp verirsen

• AA yı açtığında ne sonuçlar alıyorsun merak ettim..
  • Bugün itibariyle bende aldım bu kartı sıcaklık değerlerini test edelim bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: victorist

Bugün itibariyle bende aldım bu kartı sıcaklık değerlerini test edelim bakalım

Bekliyoruz Hocam
  • Feel Hurricane 2 kasa ile masa üstü sıcaklık değeri

..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victorist -- 10 Nisan 2008; 22:02:00 >
  • Cyrsis de 20 dakkalık yükden sonraki sıcaklık değeri

• quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

Kartın kutusu konusundaki görüşlerinize katılıyorum. Gerçekten sağlıklı değil, Sparkle'nin kutulama şekli. Öndeki boş kısımla kart arasında elektrostatik koruyucu ve geniş plâstik parçadan başka bir şey yok.

Sparkle, ucuzcu bir şirket. Oyun pek çıkmaz, sadece tasarımlar kullanır vs. Tabii, karşılığında fiyatlar da düşük oluyor.

Tamamen katılıyorumSparklenin elektrostatik poşetinin bantı yırtılmadan çıkarılabilir şekilde.Ben yırtmadan çıkarabildim.Tek avantajı bu.İstediğin zaman geri yapıştırabilirsin

İnsanların PALİT'i sevmemesini anlayamıyorum zaten.Bence mükemmel bir marka.Ucuz soğutması güzel ve bu yüzden de daha iyi overclock olmaktalar.(Sonic olmayanları bile)

quote:

Gunwane Tarih 10 Nisan 2008; 21:29:15
    AA yı açtığında ne sonuçlar alıyorsun merak ettim..

Bu gece eve geç gelebildim.İnşallah yarın 4aa ile bir test koyarım.Gerekirse benchmark'ta yaparız.

quote:

victorist Tarih 10 Nisan 2008; 23:07:53
    Cyrsis de 20 dakkalık yükden sonraki sıcaklık değeri

Süper değerler.Sadece 57c.Artık bundan sonra insanların aklında soru işareti kalmaması lazım

Hocam bi uyarıda bulunayım.Nero7 bence kullanmayın.Çünkü çift çekirdekli işlemcimizin bir çekirdeğini götürüyor.Sürekli %50 CPU harcaması var ve NEro search kurmadan Nero7 kuramıyoruz maalesef.Benden söylemesi.Ya da her Windows başlattığınızda gerekli işlemi Görev yöneticisinden sonlandırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 11 Nisan 2008; 0:52:40 >

• ecay ve victorist
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
    Yalnız merak ettiğim farklı kasalarda kartın ısınma durumları nasıl. Kartı satın alan diğer arkadaşların da izlenimlerini bekliyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mersin123

ecay ve victorist
    Yalnız merak ettiğim farklı kasalarda kartın ısınma durumları nasıl. Kartı satın alan diğer arkadaşların da izlenimlerini bekliyoruz.

Bu kart normal hava akışı olan kasalarda rahatlıkla kullanılabilir
  • quote:

ecay ve victorist

Yukarıda testimiz var.Sadece PSU fanı ve CPU fanıçalışırken(ki PSU fanı olmayan kasa yoktur...)egzos fanı vs extra fan yokken 15dklık aktif CRYSİS yüklemesi ile 93c elde edilmiştir.(5.dk 90c ve bundan sonra eğri sabit gibi)Yani ben neredeyse hava akışı olmayan bir kasayı canlandırarak test yaptım.Ortam 20-21c idi.Elbetteki 4 saatlik yüklenme sonucu 100c ye ulaşacaktır bu durumda.Bunun 110c ye kadar da yolu var

Victorist arkadaşımız da hava akışı neredeyse mükemmel bir kasada kartı test etmiş.20 dk CRYSİS yükünden sonra 56c çıkmış.

Kartımız için bir spektrum hazırlarsak

Hava akışı olmayan kasa=15dk CRYSİS 93c.......------........20dk CRYSİS 56c=Hava akışı mükemmel olan kasa

Hava akışı olmayan durumda yazın 40c de 1-2 saat yükte sorun çıkarabilir.Ama en ufak bir fan takviyesi bu işi çözer.Tüm testlerimizin sonucu bundan ibaret.

Kartı kullanan diğer arkadaşlarımızın konuya testleriyle katılımlarını,izlenimlerini bekliyoruz

• Yazın sıcak günlerinde kartı biraz serinletebilmek amacıyla üzerine fan takabileceğimiz bir yapısı var mı?
  • quote:

Yazın sıcak günlerinde kartı biraz serinletebilmek amacıyla üzerine fan takabileceğimiz bir yapısı var mı?

Öyle bir yapısı yok(içeriyi kastediyorsunuz sanırım).Ama her hangi bir egzos fanı yazın yeterli soğutmayı sağlayacaktır.

1280x1024 Vista Ultimate 32bit CRYSİS VERY HİGH DX10 4xAA,16xAF testlerini öğleye kadar ekleyeceğim.
  • sıcaklık konusunda gelinen son nokta
    fansız ekran kartı oldugu ıcın kasa fanı lazım icerideki sıcak havayı atmak ıcın :)
    bende bu karttan aldım bugunde hepsiburadadan gigabyte m57sli siparisi verdim
    AMD 5200+
    2gb kingston ddr2 800
    giga m57sli
    550w colorsit psu
    ile calıstıracagım aleti oc bilmiyorum zaten yapmamda bilgisayarın basında cok kalan bi kullanıcıyım sabah oynar yatarken download yaparım suan x1600pro agp var masaustunde 60c bu kart ondan kat kat iyi olmasına ragmen daha soguk zaten sogutucusuda bi mini buzdolabına yeter :)
    sistemi 2-3 gune kadar toplayacagım bakalım bizde 1-2 deger koyarız :)
  • Test Sistemimiz imzamdaki sistem.

AMD 4400+@2.53 ghz,Kingston 2gb 800 mhz ramlerimiz 843 mhzde çalışmakta(kendileri biraz takozdur da),SPARKLE 8800GT-COOL PİPE3 ise default hızlarda.Vista Ultimate 32 bit DX10 modunda.Nvidia sürücüsü 169.25 whql.

Overclocklu SSler isteğe göre eklenebilir.
    Ayrıca eklemek istiyorum;SS ler BMP ten JPG ye dönüştürüldüklerinden hatırı sayılır kalite kaybı olmaktadır.Zaten hepimizin bildiği bişeydir...

AF16x ve AA transparency Multisampling.

Burada dikkat etmemiz gereken yer Texture Filterind=High Quality

Herşey CRYSİS her şey VERY HİGH zaten...

Çözünürlük 1280x1024 ve 4x AA var.Nvidia panelinde AAyı oyunun kontrolüne bırakmıştık.

AA sız ve AFsiz teste göre kartımızın belleği dolmuş gözüküyor.Kayıp bi hayli fazla.21 de 12 ye.Yine de sonuçlar beklediğim gibi çıktı.Belleğin doldugunu oyundan 40 snyede çıkınca anladım.Rivaya bakmak aklıma gelmedi.

NOT:Lütfen bu mesaja alıntı yapmayınız ya da sadece yazılara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 13 Nisan 2008; 18:10:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cinlaral1

sıcaklık konusunda gelinen son nokta
    fansız ekran kartı oldugu ıcın kasa fanı lazım icerideki sıcak havayı atmak ıcın :)
    bende bu karttan aldım bugunde hepsiburadadan gigabyte m57sli siparisi verdim
    AMD 5200+
    2gb kingston ddr2 800
    giga m57sli
    550w colorsit psu
    ile calıstıracagım aleti oc bilmiyorum zaten yapmamda bilgisayarın basında cok kalan bi kullanıcıyım sabah oynar yatarken download yaparım suan x1600pro agp var masaustunde 60c bu kart ondan kat kat iyi olmasına ragmen daha soguk zaten sogutucusuda bi mini buzdolabına yeter :)
    sistemi 2-3 gune kadar toplayacagım bakalım bizde 1-2 deger koyarız :)

Bekliyoruz

• Bu kartın fiyatı 9600GT den daha ucuz.
    bunu alsak kararsız kaldım.fansız olması ilerde sorun yaratırmı diye düşündürüyor.üzerine fan taksak belki daha iyi de olur.
  • quote:

AA sız ve AFsiz teste göre kartımızın belleği dolmuş gözüküyor.Kayıp bi hayli fazla.21 de 12 ye .Yine de sonuçlar beklediğim gibi çıktı.Belleğin doldugunu oyundan 40 snyede çıkınca anladım. Rivaya bakmak aklıma gelmedi.

Daha oyunun başında mı bellek doluyor. İlginç. Peki alt+tab yapmayı denemedin mi. 40.saniyede oyundan mı attı sen mi oyundan çıktın tam anlıyamadım orasını. Çok soru oldu ama tam meraktan bu kartı almak için vatana gitmek üzereydim şimdi kafam karıştı değerler çok kötü.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.