Yarbay
24 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 138 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar herkese merhaba yakın zamanda malum yolla kaydedilmiş bir Redmi Note 8 Pro telefon aldım Türkiye garantili fiyatından 800-900 lira ucuza geldi ve açıkçası bana cazip de geldi forumda kısa bi araştırma yaptıktan sonra ki biraz daha araştırma yapsam cihazı almazdım. Bu konu bu tür cihazları almayı düşünenler için kücük bir rehber olsun siz duruma göre karar verin hangi cihazı almak istediğinize.

1. Öncelikle cihazın üç versiyonu var çin, hindistan ve global hepsinin birbirine göre avantajları dezavantajları var bunu goz onunde bulundurun.
Global versiyon en iyi bana kalırsa band sorunları yok ve nfc var
Çin versiyonunda band 20 yok nfc var
Hindistan versiyonunda yine nfc yok band sorunları da yok sd card takabilirsiniz.

M1906G7G : Global Model
M1906G7E : Çin Model
M1906G7I : Hindistan Model
Bu kod numaraları cihazın arkasındaki etikette yazar son harflere dikkat edin.

2. MicroSD card kullanmak istiyorsanız cihaz hindistan modeli olmalı çünkü onun sim tepsisinde üç boşluk var iki sim ve bir sd card için diğer modellerde sadece sim 2 repair olduğu için sd card takamazsınız (sim 2 slotu hybrid slot hem sim card hem sd card uyumlu)

3. Ben telefonu kayıtlı olarak aldım ama aldıktan sonra fabrika ayarlarına dönünce imeim gitti ve yasal uyarı mesajı geldi sonrasında kendi imkanlarımla repair işlemi yaptım başarılı da oldum ama telefonu brick de edebilirdim biraz zor bi işlem youtube dan izlediğiniz gibi gitmiyor herşey sorunları çözmek biraz da bilgisayar becerinize kalmış.

4. Xiaomi hesabınızla giriş çıkış yapmak zorlaşıyor 5-10dk sürebiliyor cihazı bul özelliği kullanılamıyor.

5. WiFi sorunları WiFi arama ekranında repair işlemi sırasında cihazın NVRam bilgilerini sildiğimiz için NVRam error hatası çıkıyor 2.4G de kopma sorunu yok ama 5G de kopma yaşıyorum. (Bu problem modem kaynaklı da olabilir emin değilim)

Bu konuyu repairli cihaz almayı düşünenler için açtım aradaki fiyat farkını göz onune alınca yine alınabilir bir telefon ama alırken ihtiyaçlarınıza göre versiyon farklarına dikkat edin.
Sd card kullanmak istiyormusunuz? NFC olmazsa olmazınız mı? ya da Operatörünüz band 20 kullanıyor mu? bunlara dikkat ederek alırsanız sonradan pişman olmazsınız.

Not:Verdiğim bilgilerde eksiklikler, hatalar olabilir sizlerde edindiğiniz bilgileri konu altında paylaşabilir sonrasında mesajı güncelleyebilirim.
Herkese iyi forumlar.
Ablamın evini yeni tadilat yaptık ve turkcell superonline fiber internet baglattık arka odalarda internet cekmiyor ben her ihtimale karsı o odaya cat6 kablo cektirmiştim halihazırda yegenimin pcsine baglı sorunsuz olarak kullanıyor fakat wifi cekmiyor ben bir tane daha router alsam arka odadaki cat6 yı routera baglasam hem wifi hem kablolu olarak kullanabilir miyim?

almam gereken sey nedir router mı access point mi?

turkcellin verdiği routerdan interneti kablo yoluyla arka odadaki cihaza baglayıp paylastırmak amacım.
i7 8700k işlemcimi delidli olarak kullanıyorum soğutmam NZXT X52 bu soğutma işlemini bi ileri seviyeye taşıyıp direct die yani ihssiz soğutma yapmayı düşünüyorum internette bu işlemi yapanlar mevcut işlemci tutucu braketi söküp direct die braket takıyorlar 8-10 derece arasında ısı düşüşü de yaşamışlar ama bu braketler hem cok pahalı hem de bulunması kolay ürünler değil ben ise şöyle bi şey yapmayı düşünüyorum braketi direk söküp zaten anakart pinleri işlemciyi tutacak pompayla da gerekli sıkıştırma sağlandımı yerinden oynamaz gibi geliyor daha önce böyle bir şeyi tecrübe etmiş denemiş insanlar var mı ya da bununla ilgili videolar var mı fikirlerinizi bekliyorum.

Not: Olay intel işlemciler çok ısınıyor vs muhabbetine dönmesin evet ısınıyor ya güzel bi soğutucu gerekiyor ya da bu işlere meraklı olan kişiler delid vs. yapıyor şu an sıcaklıklardan memnunum fakat böyle şeyler denemeyi pc ile uğraşmayı seviyorum o yüzden böyle bir düşüncem var.

Sökmeyi düşündüğüm braket.
Yaklasık 8-10 senedir mekanik klavye kullanıyorum agırlıklı razer blackwidow serisi, logitech, çin malı klavyeler kullandım hissiyatını cok seviyorum ama artık su tusa basmama cift basma durumundan sıkıldım sorun agırlıklı tozddan kaynaklanıyor farkındayım ama cok titiz biri oldugum da soylenemez gözünü seveyim eski teknolojinin üzerine su dok kola dok yıka kullanmaya devam et sorunsuz senelerce kullanabilecegim bi membran klavye onerisi bekliyorum.

Aradığım kriterler
RGB ışıklandırma, ışıklandırmanın bölgesel olması ve parlak olması
Multimedya kısayol tuşları olması harici ya da FN+F1 ses kapama gibi olabilir farketmez
Bilek desteği olması
Herkese merhaba 11 yıldır aktif olarak araç kullanmaktayım nadiren uzun yola çıkıyorum genelde hep şehiriçi araç kullanırım son 1.5 senedir iki değişik dizel araba kullandım biri 2016 symbol 1.5 90bg diğeri de şu an kullanmakta oldugum 2014 giulietta 1.6 105bg olan araçlar ikisi de manuel.

Malumunuz forumumuzun hot topiclerinde hep bi dizel konusu oluyor ve bu konuları takip ediyorum bazı kisiler 4.5-5lt yaktığını iddia ediyorlar kimileri bu yakıt tuketım degerlerini sehirci yaktıgını iddia ediyor hatta.

Bende symbol varken ki symbol halk arasında en az yakan araçların başında gelir gizli ozelliklerinden yol bilgisayarını da açtırmıştım şehirici 6-6.5lt arası yakıyordu aracım uzun yolda ise 5-5.5lt yakıyordu sürüşümde ne cok agresif ne de cok yakıt tuketimi odaklı genelde araba vites değiştir uyarısı verince vites atarım..

Şimdi giulietta ile şehirici 7lt nin altına düşmüyorum üstelik dynamic modda da kullanmıyorum zaten şehiriçi hiç konforlu da olmuyor hep N modunda kullanıyorum uzun yolda ise 5.5-6lt arası yakıyor.

Ben uzun vadede hiçbir zaman 4lt leri görmedim iki arabamda da her 10.000km de bakımlarını yaptırırım kaliteli orjinal malzeme kullanırım bakımlarda masraftan kaçınmam yani.

4lt yakan arkadaşlar nasıl yakıyor gerçekten çok merak ediyorum taktik ve püf noktaları varsa ben de deneyimlemek isterim.
Giris seviyesi bi ssd alacagim ikinci kasama 120gb ikisi de ayni fiyat ve denk performanslarda hangisinde daha nadir sorun yasarim?
Asus VG248QE monitorumde kullanmak üzere 1080p 144hz destekleyen kullanıp test ettiğiniz dp kablo tavsiyesine ihtiyacım var.

Ekran kartım MSI GTX 1080 Gaming X Plus modeli.

Hali hazırda dvi-d kablo ile 1080p 144hz goruntu alıyorum ama monitore 2. bi pc baglamam gerekiyor onun için kablo arıyorum.
Sistemim aşağıdaki gibidir yavas yavas itx e geçmeyi dusunuyorum yazın yazlığa falan giderken rahatlık olsun hem masaüstüm rahatlasın diye ilk olarak anakarttan başlayacağım ve sonrasında kasamı degıstırecegım elimde 120mm AIO sogutucu var ona geçiş yaparım ve en sonunda eski anakart, kasa, 240mm sogutucuyu satarım masrafım cıkar dıye dusunuyorum ama piyasada Z390 chipsetli anakart pek bulamadım sizlerden ricam.

Z390 chipsetli zengin bi anakart
120mm radyator destekleyen ve 2x 2.5" 1x 3.5" sürücü takabileceğim bir kasa (3.5" harddisk pek onemli degil onu kutu alıp usb den de takabilirim)
Ekran kartım MSI GTX 1080 Gaming X Plus 11Gbps biraz genis ve uzun bir ekran kartı tabiki bunun da sığması gerekiyor.

İşlemcim coollaboratory macunla delid yapıldıgı icin 120mm radyatorle sıkıntı olacagını dusunmuyorum en kotu default hızlara geri donerim.
Yurtiçinden bulabilir miyim veya buna benzer kasa nerden bulurum?
Enerji tasarufu için paintte yaptım full siyah.

X/XS 1125 x 2436 pixel
https://i.hizliresim.com/y6RRE9.png

XS Max 1242 x 2688 pixel
https://i.hizliresim.com/oX99O7.png
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:
Intel i7 8700K Delid@4.9GHz - NZXT Kraken X52 - MSI Z370 SLI PLUS - Corsair Vengeance RGB PRO 3200Mhz 32GB - MSI GTX 1080 Gaming X Plus - Asus VG248QE - XPG S40G 512GB - Samsung 750 EVO 250GB - Sandisk SSD Plus 480GB - Seagate Barracuda 2TB - Corsair RM850i - NZXT S340 Elite - Razer Blackwidow Ultimate 2013 - SteelSeries Rival 110 - Corsair Void RGB Wireless S.E.
Forum İkinci El İmzası:
Intel i7 8700K Delid - NZXT Kraken X52 - MSI Z370 SLI PLUS - Corsair Vengeance RGB PRO 3200Mhz 32GB - MSI GTX 1080 Gaming X Plus - Asus VG248QE - XPG S40G 512GB - Samsung 750 EVO 250GB - Sandisk SSD Plus 480GB - Seagate Barracuda 2TB - Corsair RM850i - NZXT S340 Elite - Motospeed CK104 - SteelSeries Rival 110 - Corsair Void RGB Wireless S.E.[/size=1]
Hakkımda:
Intel i7 8700K Delid - NZXT Kraken X52 - MSI Z370 SLI PLUS - Corsair Vengeance RGB PRO 3200Mhz 16GB - MSI GTX 1080 Gaming X Plus - Asus VG248QE - Corsair MP510 480GB - Samsung 750 EVO 250GB - Sandisk SSD Plus 480GB - Seagate Barracuda 2TB - Corsair RM850i - NZXT S340 Elite - Motospeed CK104 - SteelSeries Rival 110 - Corsair Void RGB Wireless S.E.[/size=1]
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
alfaromeo
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
World of Warcraft
For the Horde!!
Steam
hyperchondriac91
TV
Samsung
Klima
Klima
Ses Sistemi
Logitech
Tablet
iPad Mini 2
LOL
Volibear
Motosiklet
Kawasaki Versys 650
İşlemci
Intel
Anakart
Asus
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.385
İkinci El Bölümü Mesajları: 339
Konularının görüntülenme sayısı: 478.727 (Bu ay: 1.727)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 696 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.