Şimdi Ara

..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
194
Cevap
0
Favori
9.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: antiyoba

quote:

AA sız ve AFsiz teste göre kartımızın belleği dolmuş gözüküyor.Kayıp bi hayli fazla.21 de 12 ye .Yine de sonuçlar beklediğim gibi çıktı.Belleğin doldugunu oyundan 40 snyede çıkınca anladım. Rivaya bakmak aklıma gelmedi.

Daha oyunun başında mı bellek doluyor. İlginç. Peki alt+tab yapmayı denemedin mi. 40.saniyede oyundan mı attı sen mi oyundan çıktın tam anlıyamadım orasını. Çok soru oldu ama tam meraktan bu kartı almak için vatana gitmek üzereydim şimdi kafam karıştı değerler çok kötü.

16x AF tam bir ram canavarıdır.4x AA da eklenince Bu kadar yükten sonra ilk saniyede bile 512mb belleğin dolması doğal.Alt-tabın zaten ilk saniyeden beri dolan belleğe bir katkısı olmaz.Bellek açısından bu kart diğer 8800GT lerden farklı değildir.Belkide benim 2GB ramde dolmuş olabili.Vista kullanıyorum çünkü.Değerler normal kötü değil.Sadece istek üzerine yaptım bilgi amaçlı.Test sistemine ve ayarlara dikkat edersen iyi olur.

Bu kartın diğer 8800GTlerden farkı soğutması.Performans farkı yok ki sen bu nedenle bu karttan vazgeçesin??

PALİT 9600GT şu an NOVA da 159$a satılmakta(Tabi stokta kaldıysa).9600GT den ucuz değil yani.Ama aradaki 25dolar farka değer.

EDİT:Oyundan atmadı.Ben oyundan çıktım tabii ki.CRYSİS oynamaya hiç niyetim yok açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 12 Nisan 2008; 14:08:05 >
  • sizce bu kartı alıyımmı?x1900gt den sonra çok fark edermi dx 10 dışında.bide benim kasanın havalandırması pek iyi değil.sorun olurmu?olursa bir iki tane daha fan alsam kasaya iyi olurmu?önde bi 12 cm lik arkada bi 9 cm lik fan var.yanda fan yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rnw@y1235

sizce bu kartı alıyımmı?x1900gt den sonra çok fark edermi dx 10 dışında.bide benim kasanın havalandırması pek iyi değil.sorun olurmu?olursa bir iki tane daha fan alsam kasaya iyi olurmu?önde bi 12 cm lik arkada bi 9 cm lik fan var.yanda fan yok.

Dx10 zaten bi artı ondan başka performansta 8800GT x1900gt yi yerle bir,tersle düz eder alır bi kenara savurur.Ciddi olursak biraz 8800gt x1900gt den ortalama 2 kat hızlıdır.OYuna göre bu fark 3 kata da çıkabilir.Sen öndeki fanı arkaya al arkadaki fanı yana al.Bu durumda ısınma problemin olmayacağına garanti veririm.Zaten bu kartın ısınma diye bi problemi yok.Sadece yazın hava akışsız kasalarda sorun olabilir.Zaten testlerimizle bunu kanıtladık.Piyasadaki en ucuz 8800GT.Düşünmeye bile gerek yok.Piyasanın F/P kralı.Üstelik sessiz zerafet
  • arkadaşım calışman cok güzel olmuş bence. süper bir kart bende palit 8800 gt var 46 47 derece sıcaklıgı ama neyleyeyim sıcaklıgı vede sessiz olmasıda cabası benimki tam devirde borazan mübarek. sonuçta bunlarda garanti var. adamlar yapmış alacak arkadaşlarda merak etmesin kimsede yanmaz ve problem cıkarmaz fiyat 9600 gt fiyatı nerdeyse. hiç düşünmeden alın derim keşke bende alabilseydim kazık yedik galiba bir kere
    calışmaların için cok teşekkür ederim cok yararlı olmuşsun arkadaşlar için ellerine ve emegine sağlık diyorum. Çalışmaların devamını diliyorum
  • Ben bu kartın 56 derecenin üstünde hiç görmedim (1 saat lik yük binmesi dahil) ısınma sorunundan çekinenler rahatlıkla alabilirler bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak erden

arkadaşım calışman cok güzel olmuş bence. süper bir kart bende palit 8800 gt var 46 47 derece sıcaklıgı ama neyleyeyim sıcaklıgı vede sessiz olmasıda cabası benimki tam devirde borazan mübarek. sonuçta bunlarda garanti var. adamlar yapmış alacak arkadaşlarda merak etmesin kimsede yanmaz ve problem cıkarmaz fiyat 9600 gt fiyatı nerdeyse. hiç düşünmeden alın derim keşke bende alabilseydim kazık yedik galiba bir kere
    calışmaların için cok teşekkür ederim cok yararlı olmuşsun arkadaşlar için ellerine ve emegine sağlık diyorum. Çalışmaların devamını diliyorum

Sağol arkadaşım senin gibi anlayışlı arkadaşlarımız olduktan her türlü teste yardıma varımAllah razı olsun.Senin kartında az buz değil hani.PALİT sonuçta soğutma süper.

İşte bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz bu kadar teste rağmen hala ısınma problem olur mu diyenler var.PCLabs bu konuda çok etkili olmuş aslında anlayışla karşılamak lazım.
  • Mesajları okuyorumda birkaç kişi Sparklede çalışan bir pazarlama sorumlusuymuş gibi konusmalar yapmıslar ilginç doğrusu...

G92 GTS almayı düşünüyordum ama bu düşüncemden caydım ve 8800 GT almaya karar verdim.

Bu ürün gerçekten fiyat anlamında ilgi çekici. Bu güne kadar çevremdeki bir çok insan Pasif soğutmalı kartlar aldı ve sorun yaşadılar açıkcası o deneyimleri bildiğimden dolayı bu ürüne önyargılı yaklaşıyorum pazartesi günü bir 8800 GT alacam ama sanırım Sparklenin şu beyaz kaplamalı veı özel soğutucusuna sahip fanlı modeli olacak EXA da 368 YTL.

Ama bir yandan bu üründe aklımı çelmiyor değil kasa soğutmam iyi önde 12cm arkada 2 adet 8 cm var. Ama önümüz yaz bu ürünün sahip oldugu pasif soğutma nekadar iyi olsada üzerinde fan taşıyan bir model kadar etkili olmaz diye düşünüyorum. Üzerine fan takmamız için her hangi bir kompanent yok sanırım buda bir sıkıntı...

Alan arkadaslar için kartları hayırlı olsun testler ve incelemeler güzel emeği geçenlerin ellerine sağlık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NorthShield -- 12 Nisan 2008; 20:47:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: NorthShield

Mesajları okuyorumda birkaç kişi Sparklede çalışan bir pazarlama sorumlusuymuş gibi konusmalar yapmıslar ilginç doğrusu...

G92 GTS almayı düşünüyordum ama bu düşüncemden caydım ve 8800 GT almaya karar verdim.

Bu ürün gerçekten fiyat anlamında ilgi çekici. Bu güne kadar çevremdeki bir çok insan Pasif soğutmalı kartlar aldı ve sorun yaşadılar açıkcası o deneyimleri bildiğimden dolayı bu ürüne önyargılı yaklaşıyorum pazartesi günü bir 8800 GT alacam ama sanırım Sparklenin şu beyaz kaplamalı veı özel soğutucusuna sahip fanlı modeli olacak EXA da 368 YTL.

Ama bir yandan bu üründe aklımı çelmiyor değil kasa soğutmam iyi önde 12cm arkada 2 adet 8 cm var. Ama önümüz yaz bu ürünün sahip oldugu pasif soğutma nekadar iyi olsada üzerinde fan taşıyan bir model kadar etkili olmaz diye düşünüyorum. Üzerine fan takmamız için her hangi bir kompanent yok sanırım buda bir sıkıntı...

Alan arkadaslar için kartları hayırlı olsun testler ve incelemeler güzel emeği geçenlerin ellerine sağlık...

Sağol arkadaşım.

Ama yanlış olduğun bi nokta benim Sparkle ile hiç bi ilgim yok hatta düne kadar bu markadan nefret ederdim.Ama bu kart ile diğer markalardan bi farkı olmadığını anladım.Eğer bu konuyu reklama kaçıyor gibi algıladıysan belki de bizim suçumuz.Ben tüm söylediklerimin tamamen arkasındayım.Kocamustafapaşaya gelip bi çayımı içip sana herşeyi anlatabilirim ve gösterebilirim.Benim ASUS hayranı olduğumu bilen bilir.

g92 GTS almak istiyorsan orası ayrı.Ama fazladan bir fan için tam 90lira fark vermek bence yanlış.Bu kart tamam pasif soğutma ama kocaman bir soutucu bloğu ve 3 adet ısı boruları var.Bu soğutma bloğu zaten bir çok kasada egzos fanının hemen arkasına denk geliyor.Üzerine fan takmak imkansız.Kasanın yanına fan takarsan daha iyi değerler elde edebilirsin.Ama gerek yok 12 cm 1200 rpm egzos fanı gayet yeterli.PSU fanıda bu işe katkıda bulunuyor.Tamamen sessiz!

Önyargıları yıkmak hiç kolay değildir bilirim.Ben bilgilerimi paylaşarak üzerime düşen görevi fazlasıyla yaptığımı sanıyorum.Yine de tercih sizin
  • fiyatından dolayı alacam galiba.ama sıcaklıktan çekiniyorum yinede.bir tanede fan alacamki içim rahat olsun.yani kasann kapağına.
  • quote:

fiyatından dolayı alacam galiba.ama sıcaklıktan çekiniyorum yinede.bir tanede fan alacamki içim rahat olsun.yani kasann kapağına.

Yapmayın hocam bu kadar testten sonra.Yukarıda bir arkadaş var 56c yi geçirememiş tam yükte FEEL kasada.Yani bundan sonra alınmaya başlıyorum.Güvenilmeyecek bi şey mi yapıyoruz burada anlamadım gitti.İçin rahat olacaksa vantilatör üfletebilirsin kasayaŞakayı bırakalım bi kenara sen bi yan kapak fanlı dene bi de fansız.Yan fansız egzos fanlı tam yük 1 saat 80c yi geçmiyorsa tamamdır o iş.Keyfine bakEkstra fanlar takarken yarar/zarar(iyi soğutma değerleri/yüksek gürültü) hesabınızı yaparsınız zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecay

quote:

fiyatından dolayı alacam galiba.ama sıcaklıktan çekiniyorum yinede.bir tanede fan alacamki içim rahat olsun.yani kasann kapağına.

Yapmayın hocam bu kadar testten sonra.Yukarıda bir arkadaş var 56c yi geçirememiş tam yükte FEEL kasada.Yani bundan sonra alınmaya başlıyorum.Güvenilmeyecek bi şey mi yapıyoruz burada anlamadım gitti.İçin rahat olacaksa vantilatör üfletebilirsin kasayaŞakayı bırakalım bi kenara sen bi yan kapak fanlı dene bi de fansız.Yan fansız egzos fanlı tam yük 1 saat 80c yi geçmiyorsa tamamdır o iş.Keyfine bakEkstra fanlar takarken yarar/zarar(iyi soğutma değerleri/yüksek gürültü) hesabınızı yaparsınız zaten.

Ecay hocam davetiniz çok hoş keşke fırsatım olsada gelebilsem muhabbet sohbet edebilsek...

Bu kart için yapılabilecek yorumlara deyinmek gerekirse...
    Bir ekran kartı neden psif soğutmalı üretilir ve biz bu pasif soğutmalı ürünleri neden tercih ederiz...

Pasif soğutmanın amacı sessizliktir, bu özelliğe sahip bir VGA kartı alan kişinin bu kartı tercih etmesinin altında 2 neden yatar.

1. Sessiz bir PC yaratmak için alınır...
    2. Fiyatı çok ucuzdur pasif soğutuculu olmasına bakmaz alınır...

Şimdi yapılan yorumlara bakıyorum yorumda kartın cazip yönleri olarak sessizlik ten bahsediliyor, ama aynı kişiler aynı mesajlar içerisinde soğutmak için işte egsoz fanı tam yükte çalışacak önde de bitane fan olacak içeriye üfleyecek, kapaktada olabilir, kasa soğutması sağlam olmaslı lasım....... diye dvm ediyor.

Şimdi Egzos fanı tam yükte çalışacak öndende içeri hava üfleyen bir fan olacak falan filan şimdi siz bu kartı soğutmak için bukadar fan çalıştıracaksınız bu zaten bayaca bir fan sesi demektir ve bu durumda VGA nın pasif soğutma olmasının sessizlik anlamında hiç bir faydası kalmıyor...

Yani bu kart için + yön olarak sessizliği gösteremeyiz... Bence şöyle demek daha mantıklı (2. tercik) kart ucuz arkadaslar pasif soğutma olmasını göz ardı edin kasa soğutmanıza birazdaha asılın böylece ucuza performans alın...

Kart şu anda benimde kafamı kurcalıyor kasamın soğutma isitemi çok iyi olmasına ragmen hala tereddütteyim ve hala daha detaylı test yapıldıgını sanmıyorum...

Stok halde masa üstü sıcaklık
    Stok halde yük altında sıcaklık

Oc halde masa üstü sıcaklık
    Oc halde yük altında sıkcalık

Tabi bu değerler birde zaman ile orantılı olarak verilmeli... Bunlar biraz yorucu ve zorlayıcı testler olabilir ama gerçek sıcaklık değerlerini anlatmak için ve incelemelerin prof. olamsı için bu şekilde yapılırsa çok güzel olur...

Keşke bu karta sahip olsamda detaylı incelemeler yapabilsem...
  • Hocam her zaman beklerim.Güzel olur elbette

Söylediklerinizde haklısınız.Ama bana gelen sorularda arkadaşlarımızın sessizlik değil de serinlik istediği açıkça anlaşılıyor.(Hem konu içinde hem dePM)Bende bu yöne yönelerek cevap verdim hep.Arkadaşların kasa içi hava akımını düzenlemeye yönelik cevaplardı bunların çoğu.Ben tabi arkadaşların fikirlerine saygı duyarım ama kendi fikirlerimi savunurum.Bu konuda cevap vermediğim herhangi bir mesaj yok.

Şimdi genel düşünürsek pasif soğutmalı bir kart referans kartlara göre bir miktar daha pahalıdır.Çünkü büyük bir soğutucu blok ve ısı boruları 8 cmlik bir fandan daha pahalıdır.Bir ekran kartının pasif soğutması var ise bu bir dezavantaj değil avantajdır.Çünkü kartı sessiz soğutabilirsin ya da extra bir fan(ki zaten egzos fanı olmayan çok az kasa vardır yanlış mıyım?) ile stok soğutuculardan çok daha iyi değerler elde edersin.

Ben kartın soğutmasına katkı amacıyla sadece 12cmlik 2000rpm fan çalıştırıyorum.Ama çalıştırmasam da olur.Test sonucu aşağıda.Bunun yanında arkadaşlara dedim ki yan fan takabilmekte elimizin altında.İçimiz rahat olsun diye

12cmlik 1200rpm fanlar var piyasada 10ytl markası farketmez.Bu fanların sesini kesinlikle duyamazsın.En mantıklı yapılacak durum bu.

Benim açımdan GPU 60c olmuş 90c olmuş aynı.İki sıcaklıkta da yavaşlama yok.Yanma tehlikesi yok.OC stabilitesinde bozulma yok.

Önceki testlerimizin sonuçları var yukarıda.Sanırım beğenmemişsin.Eğer konuyu takip edeceksen senin için son kez 4 adet sadece CPU ve PSU fanı çalışırken ,kasa kapalıyken;Windows IDLE 20dk,CRYSİS LOAD 20dk,OC lu IDLE ve OC lu ilerleyerek CRYSİS tam yük yapabilirim(5 er dk aralıklı 5 er SS ile toplamda 20).Kesinlikle son testlerimiz olur çünkü yarın okul başlıyor

Testler de değişen bi şey olmayacak aslında için rahat olsun.

--Testler masaüstü SSleri olacağından sağ alttaki masaüstü saatinden takip edebilirsiniz.
  • Anlatmak istediğimin ne oldugunu anladıgına sevindim Ecay hocam... Amacım konuyu yada ürünü baltalamak değil ürün hakkında nekadar çok fikir alışverişi yapılırsa okadar güzel olacagını düşünerek biraz eleştirel yorumlar yaptım.

Vurgulamak istediğim bir adet 12 cm lik içe üfleyen ve bir adet 8 cm lik egzos fanının çalıştıgı bir sistemde sessizlikten bahsetmenin anlamsız oldugudur...
  • Arkadaşım psu ları yeşil ve siyah kabloları birbirine bağlayarak mı kullanıyorsun. Elektrik kabloları ayrı şekilde mi yoksa birleştirdin mi.
  • Testler yenilendi.Artık akılda hiçbir soru işareti yok.Test ortamı en az 25cydi.Şu an bile kolsuz tshirt ile duruyorum evde.Test sırasında sadece PSU ve CPU fanı dönmekteydi.Hava akışı olmayan bir kasa hazırladım yani.Bu değerlerden daha yüksek sıcaklık değerleri elde etmeniz olası değil!.Kasam tamamen sessizdi test sırasında.Yan kapaklar vs kapalıydı.Testlerde sıcaklık için Riva Tuner programı kullanıldı.
    Overclock suz IDLE
    0.dk56c
     ..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::..

5.dk65c

10.dk 69c

15.dk 72c

20.c 74c

Overclock lu IDLE 74cden başladık.

0.dk 74c

5.dk 74c

10.dk 72c

15.dk 71c

20.dk 71c

CRYSİS testleri Overclocklu OC hızları:720/1782/1026.Overclocksuz testleri mantıklı bulmadığım için yapmadım.Vista Ultimate de CRYSİSi alta alamadığım için ara sıcaklıklar yok.
    0.dk 71c

28.dk 92c

CRYSİS load testlerinde yukarıdaki hızlarda kesinlikle hiç bir yavaşlama atma vb unstabilite bulguları yoktu.2gb sistem belleği VERY HİGH Crysis testlerinde doldugu için CRYSİS ten çıkmak 30 sn zaman aldı.Bu yüzden 28.dk değeri hemen 84cye düştü.

Bir kaç CRYSİS sahnesi 1280x1024 VERY HİGH DX10 modunda.Nvidia ayarları HİGH QUALİTY de .AA yok.

..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::.. ..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::.. ..::SPARKLE 8800 GT Cool-pipe 3 izlenimler::..

****SONUÇ:KASAYA BAKMAKSIZIN HERKES BU KARTI ALABİLİR.İLLEDE DAHA SOĞUK ÇALIŞSIN Bİ FAN TAKAYIM DİYORSANIZ TAVSİYEM 12CM 1200RPM EGZOS FANI İLE BİRLİKTE KULLANMANIZDIR***

@NorthShield;Bu testlerde sorunuzun cevabını bulmuşsunuzdur inşallah.Yoksa boşuna yaptık demektir.Boşu boşuna 100 lira fazladan vermeyin bence.O parayı GT200için kullanırsınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamay_aytam

Arkadaşım psu ları yeşil ve siyah kabloları birbirine bağlayarak mı kullanıyorsun. Elektrik kabloları ayrı şekilde mi yoksa birleştirdin mi.

Hocam konuyu burada konusmasak iyi olurdu.2.PSUyu aynı anda çalıştırmak istiyorsanız dediğiniz gibi siyah ve yeşil kabloları birleştirerek kullanılır.Aynı şeyi manuel de yapabilirsiniz.Fakat stabilite açısından siyah kabloların birleştirilip kullanılması öneriliyor.Soru varsa PMden lütfen
  • çok güzel bir inceleme olmuş çok saol sayende yakında toplıycağım sistem aklımda biraz daha netleşti
  • ecay hocam emeklerin için teşekkürler ben bu kartın 56 dercenin üstünde görmedim hiç hem riva tuner hem everest olsun pasif soğutması gerçekten çok iyi

Ben daha hiç oc demesi yapmadım ama gerçekten iyi oc oluyormuş

bu kart benim için çok iyi oldu hem sessizlik hem performans hemde fiyat olarak
  • Ecay hocam keşke zahmet edip yapmasaydın bu testleri kafam iyice karıştı bir test daha yaparsan bana bu kartı aldıracan vallaha...

Ecay kardes seni yorduğum için kusuruma bakma ama bu test biraz daha acıklayıcı ve kartın sogutma başarımını belli edici bir test oldu sanırım.
    Hiç fansız ve kapalı bir kasa içinde çalışan pasif sogutmalı ve OC li bir VGA kart a göre kabul edilebilir ısı değerleri

Kart gerçekten tatmin edici... Fanlı sparkle için bir bilgisayarcıdan gelecek fiyat ı bekliyorum eğerki oda normal piyasa fiyatlarında bir fiyat söylerse bende vatandan bir adet Coolpipe alacağım gibi gözüküyor... Fanlı modeli EXA da 366 ytl idi yarın alacaktım bu gün ürün stoklardan çıktı ... Saglık olsun napalım sanırım 8800GT ler yavaş yavaş bitiriliyor.
  • Pasif soğutuculu kartlarda hızaşırtma yapmayınız. Çok tehlikelidir.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.