Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.883
Cevap
64
Favori
159.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orhanyor

arkadaşlar güzel fotoğraf çekmek için süper makinalara gerek yok fazla para verince bir anda fotolar muhteşem gözükmüyor :) a6000 güzel foto çekmek için fazla bile fakat hareket halinde video için hiçbir sony modelini önermiyorum eğer tipod üstünde yada gimbal kullanmayacaksanız tabi. alırım yürürken arada video falan çekerim gibi hayallere girmeyin a6600 bile üzer o konuda. videolar kaliteli ama steadyshot yada üst modellerdeki 5 axis stabilization falan hikaye haberiniz olsun.
    Bunları neye dayanarak söylüyorsun anlayamadım.

Sony de her makine parasının hakkını verir. A6000 alırsın parasını karşılar. A7 III alırsın hakkını fazlasıyla verir. "A6000 fazlasıyla yeter" kime göre neye göre. Bu kadar kişiden kişiye göre değişen şeyleri böyle kesin şeklinde vurgulamanız garip. A6000 çok güzel gövde fiyatına göre. Ama bana yetmez. Renk kontrast yeterli gelmez bana. Ama başkasına gelebilir.

Hiçbir sony modelini hareket halinde önermem demişsiniz. Sony A7SII ve üstü kullanıcılar bu gövdenin gimballa kullanılması gerektiğini bilir. Gimballa kullanılmayacak ise önermiyorum demeye getirmişsiniz bu nasıl mantık çözemedim :) Elde hareket halinde çekimde OSS bile sizi kurtarmaz bu bir gerçek zaten. Makineyi bu sebepten önermemek saçma.

5 axis stabilization sony nin en güzel teknolojilerinden biri. Hikaye demeniz burada sanki hiç kullanmadan gelip burada karalamak gibi olmuş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hesapsız598

Bunları neye dayanarak söylüyorsun anlayamadım.

Sony de her makine parasının hakkını verir. A6000 alırsın parasını karşılar. A7 III alırsın hakkını fazlasıyla verir. "A6000 fazlasıyla yeter" kime göre neye göre. Bu kadar kişiden kişiye göre değişen şeyleri böyle kesin şeklinde vurgulamanız garip. A6000 çok güzel gövde fiyatına göre. Ama bana yetmez. Renk kontrast yeterli gelmez bana. Ama başkasına gelebilir.

Hiçbir sony modelini hareket halinde önermem demişsiniz. Sony A7SII ve üstü kullanıcılar bu gövdenin gimballa kullanılması gerektiğini bilir. Gimballa kullanılmayacak ise önermiyorum demeye getirmişsiniz bu nasıl mantık çözemedim :) Elde hareket halinde çekimde OSS bile sizi kurtarmaz bu bir gerçek zaten. Makineyi bu sebepten önermemek saçma.

5 axis stabilization sony nin en güzel teknolojilerinden biri. Hikaye demeniz burada sanki hiç kullanmadan gelip burada karalamak gibi olmuş :)

Alıntıları Göster
    burdaki çoğu insan fotoğraf çekerken teknik özellikleri çekeni kısıtlamayacak seviyede o yüzden dedim yoksa kalkıp a6000 ile profesyonel futbol fotoğrafçılığı yapamazsınız. insanın çektiği fotolarda ekipmanın getirdiği limitasyona takılması için o noktaya kadar öğrenmesi gereken çok konu var.
    ikincisi stabilizasyonu tecrübe edebilmek için kullanmama gerek yok dünya kadar sony nin 5 axis stabilization örnek videosu var ve kıyasla gopro hero 8 stabilizasyon örneklerine göre gece gündüz gibi bir fark var. karşılaştırmak için aynı masaya bile koyamazsınız. sony yi o masaya koyabilmek için gimbal ile gelmesi lazım. o yüzden dedim gimbal gerek diye, o akıcılığı elle rahat birşekilde yürürken elinizle sağlamanıza imkan yok. 5 axis teknolojisi fotoğraf çekerken yada shutter speed in düşük olduğu senaryonlarda işe yarabilir bence asıl amacıda o, kesinlikle video için değil.
    videoyu koyuyorum ama şunu belirteyim ikiside video için gimbalsız tek kelime ile rezalet.

• orhanyor kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz kıyaslama bana hiçbir anlam ifade etmiyor neden derseniz

Sırf bir özelliği kıyaslayarak makineyi alıp almamak böyle değerlendirmek saçma. Sensör kalitesi dinamik aralık renk ve kontrastlar bunlar da çok önemli bunları da kıyaslayın gopro ile. Gpro dediğiniz kameranın amacı farklı. Kulvarı farklı nasıl bu kamera ile kıyaslıyorsunuz anlamadım.

5 axis görevini her türlü yerine getiren bir özellik. Fotoğraf çekiminde size yaklaşık 1/10 lara kadar elde çekim sağlıyor mu sağlıyor. Bu derece önemli cihazlarda vidyo çekimi de zaten gimballa olur. Ayrıca elde de slowmotion çok rahat çekimler yapabilirsiniz 5 axis stabilization sayesinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesapsız598

Verdiğiniz kıyaslama bana hiçbir anlam ifade etmiyor neden derseniz

Sırf bir özelliği kıyaslayarak makineyi alıp almamak böyle değerlendirmek saçma. Sensör kalitesi dinamik aralık renk ve kontrastlar bunlar da çok önemli bunları da kıyaslayın gopro ile. Gpro dediğiniz kameranın amacı farklı. Kulvarı farklı nasıl bu kamera ile kıyaslıyorsunuz anlamadım.

5 axis görevini her türlü yerine getiren bir özellik. Fotoğraf çekiminde size yaklaşık 1/10 lara kadar elde çekim sağlıyor mu sağlıyor. Bu derece önemli cihazlarda vidyo çekimi de zaten gimballa olur. Ayrıca elde de slowmotion çok rahat çekimler yapabilirsiniz 5 axis stabilization sayesinde.
    kafanızda bazı şeyleri sabitleştirmişsiniz, ''Bu derece önemli cihazlarda video çekimi de zaten gimballa olur.'' neden böyle olmak zorunda? öyle bir kanun mu var? böyle düşünmek yerine yahu bu ismi cismi nerden geldiği belli olmayan gopro firması nasıl oluyorda gimbal gerekliliğini gerçekten ortadan kaldırcak bir teknoloji sunuyor ve yağ gibi video çekimini sağlıyor diye sormuyosunuz. özellikle sizin sormanızı sonyturk.com kullanıcı adıyla zaten beklemem.

• orhanyor kullanıcısına yanıt
    Evet profesyonel çekim yapanlara sorun neden çekimlerinizde Gopro kullanmıyorsunuz diye.

Bana bir fotoğrafçı söyleyin hadi belki vardır ben denk gelmedim gelin damat çekimine gopro ile giden kaç kişi var

Neden Sony Full Frame S serilerini çıkarıyor Sony'ye de bir sorun gopro gibi bir kamera neden çıkarmıyorlar

Bişey sabitlemeye gerek yok bunları kavrayabilmek için.
  • 86.000 shutter civarı camera error vermeye başladı.
    Araştırdığım kadarıyla shutter ömrü bitmek üzere.
    4 yıldır kullanıyorum. Çabuk öldü gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unknownartist kullanıcısına yanıt
    O kadar çabuk olmaması lazım aslında, Başka bir problem olabilir baktırmak lazım servise filan.
  • Arkadaşlar lutfen dikkate alin zhiyun crane plus kutusundan cikan sony kabloya ihtiyacim var bana bu konuda yardimci olursaniz çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar. A6000 cihazımın tepe flaşını master, alacak olduğum diğer flaşı slave modunda kullanabilir miyim?
    Canon 600D gövdelerde bu tarz işler kolay oluyor ama ben internette veya menüde bi ayarını göremedim. İllaki tetikleyici ve alıcı almam mı gerekli? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
  • Zeytinburnulular Z kullanıcısına yanıt
    Youtube da tepe flaşının markası + optical slave diye arama yaparsanız yapabileceğiniz bir sonuç bulabilirsiniz.
  • forumda ne kadar a6000 kullanan kaldı bilmiyorum ama isteyen olursa sony nin yasaklarına rağmen video modunda uzaktan kumanda (android ios) özelliğini kullanabilmeyi gösteren konu açabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

Hocam A6000+ Sigma 30mmf1.4 ile kına, nişan, doğumgünü çekimleri yapıyorum ve tek şarjla tüm çekimi bitiriyorum. Ortalama 2-4 saatlik bir süreç oluyor. Genelde de 300-450 arası çekim yapıyorum vizör-ekran karışık şekilde(toplu oyun çekimlerini ekrandan, dans veya poz verdikleri hatıra çekimlerini vizörden yapmayı tercih ediyorum).
    300-350 çekim yaptığımda çektiğim tüm fotoğrafları gönül rahatlığıyla cep telefonuma aktaracak kadar şarjım oluyor, yaklaşık %30-35 civarı falan yani. 450-500 civarına çıktığımda ise %10 lara düşüyor ve telefona aktarım için kabloyla bağlamayı tercih ediyorum.
    Yani öyle "aynasızla 50-100 foto çekersin" diye bir olay yok, merak etmeyin.

Alıntıları Göster
    bende de aynı makina var, hiç kullanılmadı daha ama gimbala takıyorum yarım saat video çekiyorum pil dayanmıyor. fotoğraf çekiminde test etmedim henüz çünkü sevmedim foto kalitesini :)

• quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

86.000 shutter civarı camera error vermeye başladı.
    aynasızlarda shutter bitme olayı olmaz, ayna yok çünkü :) başka bir arızası vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

86.000 shutter civarı camera error vermeye başladı.
    Hocam yanlış bilmiyorsam bu cihazlarda ve aynasızlarda shutter ömrü diye bir kavram olmaması lazım.
    Siz makineyi çarpmış veya düşürmüş olabilir misiniz? Veya hafıza kartınızla ilgili bir sorun olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugareva

bende de aynı makina var, hiç kullanılmadı daha ama gimbala takıyorum yarım saat video çekiyorum pil dayanmıyor. fotoğraf çekiminde test etmedim henüz çünkü sevmedim foto kalitesini :)

Alıntıları Göster
    kullanım şeklimde belirttiğim gibi genel olarak fotoğraf çekimi için kullanıyorum hocam cihazı. Gövdede titreşim engelleyici özelliği olmadığından ve kit lensi pek kullanmadığımdan gimbalım da olmadığından pek video çekimi yapmadım. Ufak tefek yaptığım video çekimlerde de pek pil durumuna dikkat etmedim ama yarım saatte bitmemesi gerek diye düşünüyorum.

Bu arada bu cihazın fotoğraf kalitesini nasıl sevemediniz denemeden anlamadım hocam

• Ayna farklı bir mekanizma,shutter farklı bir mekanizma.

Aynasızlarda shutter var tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emphire -- 24 Ocak 2020; 14:48:15 >
  • Perde yada shutter dediğimiz şey aynasızlarda da var arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emphire kullanıcısına yanıt
    Herkes ayna ile karıştırıyor sanırım.
  • Dostlar selamlar 18-105 lens arıyorum (G-OSS) gören duyan olursa ya da satmak isteyen olursa mesajlarınızı bekliyorum. :)
  • eternalsun kullanıcısına yanıt
    Ne amaçla kullanacaksınız merak ettim, Bende kullanmıştım
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.