Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lonely warrior

Arkadaşlar forum yeni açıldı herkesi bekleriz. Destekleriniz değerlidir.

www.sonyturk.com
    Siteye katılışımda bulundum bile. Site tasarımı hoşuma gitti. Yapanın ellerine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0CCF51958

Herkese merhaba arkadaşlar. Kısa film çekimi için bu makine iyi midir? Yanın hangi lensi almak gerekir?
    Hocam titreşim önleme yok body üzerinde. Ancak bazı Sony lenslerin kendi içerisinde var bu sistem. A6000 alacaksanız ya kaliteli bir gimbal ile kullanacaksınız yada titreşim önlemeli bir sony lens ile kullanacaksınız ki ben gimbal kullanımını tavsiye ederim, sırf bu makineye ayrı ayrı titreşim engelleyicili lensler almaktansa gimbal daha fazla cihazda kullanılabilir bir opsiyon olur.
    Hatta video çekim sizin için ana kıstas ise bence A6000 e bakmayın derim. Gövdeden titreşim önleyicili ve 4k 60fps / 1080p 120 fps üzeri çekim yapabilen cihazlara bakın derim. Malum yarın öbür gün video editlerken şurasını yavaşlatsam şurayı hızlandırsam dediğinizde çok daha verimli olacaktır.

Sony A6300-A6400 gibi bir cihaz ve gimbal kombinasyonuyla 120 fps keyifli akıcı videolar çekebilirsiniz. Tabi makine lens gimbal derken bütçe konusunda sıkıntı olacaktır.

Olympus aynasızlarda 5 eksenli titreşim önleme var. Video konusunda sizi tatmin eder mi araştırmanızı tavsiye ederim. Fiyat olarak daha uygun bir kombinasyon kurabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Hocam bence gimbal her halükarda gerekli video için. Bende sony 35mm var. OSS var. Fotoğrafta gerçekten faydası oluyor. Ancak elle çekimde gimbal şart.
    Video konusunda benim tercihim de gimbal olurdu tabi.
    Açıkcası A6000+ Sigma 30mm f1.4 ile video çekimi resmen korkulu rüyam diyebilirim. Tripod ile sabitlemedikçe video işine girmem bu ikiliyle. Ancak kaiteli bir gimbal eklendiğinde bu ikili çok başarılı olabiliyor, yalnızca 4x slow motionda kare hızı yetersiz kalıyor işte.

Fotoğraf çekerken de 35f.8 OSS nin faydası oluyordur tabi hocam da 35mm f1.8 ile 30mm f1.4 ün ışık alımını karşılaştırınca birkaç stop daha esnek olabiliyorsunuz enstantane konusunda 30mm f1.4 ile. Oss olmamasına rağmen diyaframdan birkaç tık kurtarıyor. Tabi işler videoda öyle olmuyor malesef.

O sebeple video çekilecekse en azından gimbal kullanılmalı, mümkünse makine veya lenste de titreşim önleme olmalı.

• selam dostlar. sony'nin imaging edge uygulamasına geçişinden sonra; önceki haftalarda yaptığı son güncellemeyle birlikte makineden telefona fotoğraf atamaz hale geldim. aynı sorunu yaşıyan var mı? wifi ayarlarını sıfırladım vs hiç bir fayda etmedi. cihazlar birbirini görüyor, ancak bağlantı bir türlü sağlanamıyor. qr code ile bağlanmamı öneriyor ama cihazın menülerin qr code bölümü falan da göremedim. önerilere açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

Siteye katılışımda bulundum bile. Site tasarımı hoşuma gitti. Yapanın ellerine sağlık.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim.

Admin benim sitede. Herşey bana ait. Sizi farklı bir arkadaşla karıştırdım hatta.

Siteyi kullanıcı odaklı, şık, hafif, görsele hitap edecek şekilde tasarladım. Dil seçenekleri var. Gece ve dündüz modu gelecek. Site açık tonlarda yapıldı çünkü akşam saatlerinden sonra isteyenler için koyu tema eklenecek.

Sony Türkiye yetkili bayiinden de destek istedim. Ancak yönetim kararı gereği sponsorluk yapmıyorlarmış 2019 yılından sonra.

Şu an site tamamen kullanıcı odaklı. Ve siz üyelerimizin destekleri gerekmektedir. Üye sayımız dayanışmamız arttıkça site daha faydalı hale gelecektir.

Sitedeki moderatör arkadaşlarım da uzun yıllar sony kullanmış çok tecrübeli kişiler ben de o şekilde. Ve sizler de gördüğüm kadarıyla o şekilde. Elimizden geldiğince üyelerimize her türlü desteği veririz. O yüzden buradaki tartışmaları bilgi birikimini sizden ricam kendi sonyturk forumumuzda devam ettirmemiz olacaktır.

www.sonyturk.com

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten uzun zaman sonra acağım, ara biriktiriyorum. Sony A6300 vb. bir cihaz alacağım. Olympus cihazlara da bakıyorum. 10.000₺ gibi bir bütçem olacak ilk anda ve bununla yalnızca kamera + lens alacağım. Diğer ekipmanları zamanla 2-3 ay içinde ekleceyeceğim. Başta zaten arkadaşlardan da temin edeceğim eksik şeyleri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonJuan1907

selam dostlar. sony'nin imaging edge uygulamasına geçişinden sonra; önceki haftalarda yaptığı son güncellemeyle birlikte makineden telefona fotoğraf atamaz hale geldim. aynı sorunu yaşıyan var mı? wifi ayarlarını sıfırladım vs hiç bir fayda etmedi. cihazlar birbirini görüyor, ancak bağlantı bir türlü sağlanamıyor. qr code ile bağlanmamı öneriyor ama cihazın menülerin qr code bölümü falan da göremedim. önerilere açığım.
    Benim size tavsiyem şu olur. Kendimden örnek vermek gerekirse.

İlk zamanlar A6000 kullanıcısı iken telefona sürekli fotoğraf atıp insanlara sunardım. Sony uygulaması çok faydalı idi.

Ancak makinalar geliştikçe dinamik aralık arttıkça fotoğrafların işlenmeye gereksinimi arttı.

Ben fotoğraf işlemeden asla paylaşmaz hale geldim. Böylece de sd kartı söküp bilgisayara takıp fotoğrafları bi güzel işliyorum. Sonra ihtiyacım olanları telefona atıyorum. Böylece artık o uygulamayı kullanmıyorum.

Tavsiyem bu şekildedir. 1 senedir o uygulama telefonumda kurulu ama hiç kullanmadım. Artık kaldırma vaktim gelmiş :)

www.sonyturk.com

• Yahu dostlar zhiyun crane m2 a6000 ve 50mm lens kombinasyonu icin ne düşünüyorsunuz m2 almak uzereyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eternalsun kullanıcısına yanıt
    Hocam gimbal kullanmadığım için yorumda bulunmak istemem. Ama fiyatı çok çok iyi duruyor.
    En fazla 720gr taşıyormuş. A6000 için yeterli olur.
  • quote:

selam dostlar. sony'nin imaging edge uygulamasına geçişinden sonra; önceki haftalarda yaptığı son güncellemeyle birlikte makineden telefona fotoğraf atamaz hale geldim. aynı sorunu yaşıyan var mı? wifi ayarlarını sıfırladım vs hiç bir fayda etmedi. cihazlar birbirini görüyor, ancak bağlantı bir türlü sağlanamıyor. qr code ile bağlanmamı öneriyor ama cihazın menülerin qr code bölümü falan da göremedim. önerilere açığım.
    Android 8.1 ile bir bağlantı sorunu vardı sanırım ama Play Memories ikendi o hocam. Imaging Edge de öyle bir sorun görmedim.

Qr kodu cihazın altında tripod yuvasının yanında var fakat o kadar küçük ve saklı bir yerde ki telefondan Imaging Edge Mobile dan qr kod okutmaa çalışınca okuyamıyor böyle saçma bir durum var.

Imaging Edge i açtığınızda ufak bir uyarı yazısı çıkıyor olması lazım.
    "akıllı telefon zaten başka bir kablosuz erişim noktasına bağlı. Kamerayla wi-fi bağlantısı kurulamazsa veya kesilirse akıllı telefondaki "ayarlar" ın "wi-fi" seçeneğinde DIRECT-xxxx:ILCE-xxxx ağına bağlanın ve bu uygulamayı çalıştırın" diyor hocam.
    Yani bildiğiniz hot spot açıyor kamera, siz de ona bağlanıyorsunuz sistem olarak

Bir de Imaging Edge Mobile ı açınca gelen bağlantı kısmında "DIRECT-xxxx:ILCE-xxxx kmr. bağlayın" yazısına tıklarsanız bağlantı deniyor. Üstteki fotoğraflı kısma tıklarsanız bağlantı için talimatları açıyor. Eskiden oraya tıklayınca direkt bağlanıyordu sanırım şimdi sadece yazılı kısmı buton gibi yapmışlar herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

Android 8.1 ile bir bağlantı sorunu vardı sanırım ama Play Memories ikendi o hocam. Imaging Edge de öyle bir sorun görmedim.

Qr kodu cihazın altında tripod yuvasının yanında var fakat o kadar küçük ve saklı bir yerde ki telefondan Imaging Edge Mobile dan qr kod okutmaa çalışınca okuyamıyor böyle saçma bir durum var.

Imaging Edge i açtığınızda ufak bir uyarı yazısı çıkıyor olması lazım.
    "akıllı telefon zaten başka bir kablosuz erişim noktasına bağlı. Kamerayla wi-fi bağlantısı kurulamazsa veya kesilirse akıllı telefondaki "ayarlar" ın "wi-fi" seçeneğinde DIRECT-xxxx:ILCE-xxxx ağına bağlanın ve bu uygulamayı çalıştırın" diyor hocam.
    Yani bildiğiniz hot spot açıyor kamera, siz de ona bağlanıyorsunuz sistem olarak

Bir de Imaging Edge Mobile ı açınca gelen bağlantı kısmında "DIRECT-xxxx:ILCE-xxxx kmr. bağlayın" yazısına tıklarsanız bağlantı deniyor. Üstteki fotoğraflı kısma tıklarsanız bağlantı için talimatları açıyor. Eskiden oraya tıklayınca direkt bağlanıyordu sanırım şimdi sadece yazılı kısmı buton gibi yapmışlar herhalde.

Alıntıları Göster
    Hocam android değil ios kullanıyorum. Yıllardır çatır çatır çalışan uygulamayı, güncelleme yapıp bozmak gerçekten çok zekice bir hareket. qr code u bi okutmayı deneyeyim. aslında bahsettiklerinizi defalarca denedim ama bi konsantre olup, tüm bağlantı ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyeyim. teşekkürler.

@lonely warrior25 Kasım 2019 21:52:29

hocam haklısın ama öyle bir işlev var iken o işlevi kullanabilmek tabi ki önemli. hele ki yıllardır kullanırken. seyahatlerde yanıma bilgisayar almıyorum, dolayısıyla doğrudan telefona atabilmek epey işime yarıyor. kaldı ki ios'ta fotoğraf düzenlenebilecek çok iyi uygulamalar var, kendi uygulaması bile müthiş çalışıyor diyebilirim. örnek vermek gerekirse:

• quote:

Hocam android değil ios kullanıyorum. Yıllardır çatır çatır çalışan uygulamayı, güncelleme yapıp bozmak gerçekten çok zekice bir hareket. qr code u bi okutmayı deneyeyim. aslında bahsettiklerinizi defalarca denedim ama bi konsantre olup, tüm bağlantı ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyeyim. teşekkürler.

@lonely warrior25 Kasım 2019 21:52:29

hocam haklısın ama öyle bir işlev var iken o işlevi kullanabilmek tabi ki önemli. hele ki yıllardır kullanırken. seyahatlerde yanıma bilgisayar almıyorum, dolayısıyla doğrudan telefona atabilmek epey işime yarıyor. kaldı ki ios'ta fotoğraf düzenlenebilecek çok iyi uygulamalar var, kendi uygulaması bile müthiş çalışıyor diyebilirim. örnek vermek gerekirse:

Alıntıları Göster
    Wifi ye bağlanır gibi bağlanmayı denediniz mi hocam?

• quote:

Benim size tavsiyem şu olur. Kendimden örnek vermek gerekirse.

İlk zamanlar A6000 kullanıcısı iken telefona sürekli fotoğraf atıp insanlara sunardım. Sony uygulaması çok faydalı idi.

Ancak makinalar geliştikçe dinamik aralık arttıkça fotoğrafların işlenmeye gereksinimi arttı.

Ben fotoğraf işlemeden asla paylaşmaz hale geldim. Böylece de sd kartı söküp bilgisayara takıp fotoğrafları bi güzel işliyorum. Sonra ihtiyacım olanları telefona atıyorum. Böylece artık o uygulamayı kullanmıyorum.

Tavsiyem bu şekildedir. 1 senedir o uygulama telefonumda kurulu ama hiç kullanmadım. Artık kaldırma vaktim gelmiş :)

www.sonyturk.com

Alıntıları Göster
    Hocam o şekilde düşünmeyin.
    Ben mesela çoğu zaman telefona bu uygulama ile aktarıp (eğer 300-400 fotoğraflık bir çekimse usb-otg kablosu takarak atıyorum yoksa uzun sürüyor) telefondan da bir göz atıp silinecekleri silip ışığı kontrastı vs ufak tefek ayarını yapılacağı Snapseed vb uygulamalarla ayarlayıp gerekirse acil 3-5 tanesini (sosyal medya paylaşımı için :D ) Whatsapp tan gönderip kalanları usb otg kablosu ile bir usb belleğe veya usb harici diske aktarıp fotoğrafları hemen teslim ediyorum.
    Evet bu senaryoda uygulama olmasa da olur benim için ama işin farklı bir boyutu da var, "telefondan fotoğraf makinesi kontrolü"
    Bu öyle bir özellik ki diğer herşeyi bırakın sırf bu özellik için bile şu uygulamanın kurulup çalıştırılması gerekli.
    Bağla cihazı tripoda 10mt uzaktan el titremesi olmadan ayarını yap çekeceğin fotoğrafı çek. Ekstra bir alete tetikleyiciye ihtiyacın yok hocam.
    Sırf şu olay için bile Imaging Edge Mobile kullanılır yani.

• Fenomenon kullanıcısına yanıt
    hocam aynen fiyat cok iyi neredeyse çin fiyatı, sadece tek eksi yanı var gimball üzerinden video start stop yapılamıyor a6000'in firmware güncellemesi alması lazım, vallaha dayanamayıp almak istiyorum hobi için yüksek fiyat ama ne yapalım drone+a6000+gimbal keyifli olacak diye düşünüyorum.
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    telefondan makineyi kontrol çok şart değil. tripot üzerinde iken başlangıç süresini 2sn sonrasına kuruyorum. deklanşöre basınca 2sn sonra çekiyor böylece titremiyor.

ben instagramda paylaşmak için de olsa her zaman raw çekiyorum ve bilgisayarda işlemeden paylaşmıyorum

ayrıca direk makineye atılınca işlenmemiş fotoları müşterilere yollamış olurum ve onlar da paylaşmış oluyor. daha iyi fotoğrafları paylaşmaları için temizleyince atıyorum onlara

www.sonyturk.com
  • quote:

telefondan makineyi kontrol çok şart değil. tripot üzerinde iken başlangıç süresini 2sn sonrasına kuruyorum. deklanşöre basınca 2sn sonra çekiyor böylece titremiyor.

ben instagramda paylaşmak için de olsa her zaman raw çekiyorum ve bilgisayarda işlemeden paylaşmıyorum

ayrıca direk makineye atılınca işlenmemiş fotoları müşterilere yollamış olurum ve onlar da paylaşmış oluyor. daha iyi fotoğrafları paylaşmaları için temizleyince atıyorum onlara

www.sonyturk.com
    Sizin için şart değil ama benim için alıştıktan sonra aşırı kullanışlı bir özellik işte hocam. Kullanıma göre değişir tabi.

Pc kullanmadan çekim bitiminden 15-20dk sonra fotoğrafları teslim etmek gereken durumlar için aktarım şart.
    Android için dediğim gibi farklı yöntemler olsa da Ios kullanıcıları için Imaging Edge Mobile ile aktarım fazlasıyla önemli bir uygulama hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

Sizin için şart değil ama benim için alıştıktan sonra aşırı kullanışlı bir özellik işte hocam. Kullanıma göre değişir tabi.

Pc kullanmadan çekim bitiminden 15-20dk sonra fotoğrafları teslim etmek gereken durumlar için aktarım şart.
    Android için dediğim gibi farklı yöntemler olsa da Ios kullanıcıları için Imaging Edge Mobile ile aktarım fazlasıyla önemli bir uygulama hocam.

Alıntıları Göster
    ilaveten aile fotoğrafı falan çekerken, nasıl göründüğünüzü de görebiliyorsunuz. wifiye bağlanır gibi bağlanmayı da denedim ama olmadı hiç bir şekilde. akşam tekrar deneyeceğim.

• quote:

ilaveten aile fotoğrafı falan çekerken, nasıl göründüğünüzü de görebiliyorsunuz. wifiye bağlanır gibi bağlanmayı da denedim ama olmadı hiç bir şekilde. akşam tekrar deneyeceğim.

Alıntıları Göster
    Aynen hocam toplu fotoğraflarda veya tek başımıza kendimizi çekerken bile kullanabileceğimiz anlık olarak kadrajımızı görebileceğimiz fotoğraf çekimini aşırı kolaylaştırıcı bir özellik.

Bağlantı için de akşam fırsat bulursam tekrar bi kontrol ederim hocam.

• eternalsun kullanıcısına yanıt
    Aldınız mı hocam?
    technologymafia da inceleme yapmış.
    https://www.youtube.com/watch?v=-B3cuJRpPj4

mumnun kalmış ama kit lensten fazlasını taşıyamıyor diyor. :/
  • Fenomenon kullanıcısına yanıt
    zhiyunun uyumluluk listesinde 50mm 'de sorun olmadığı yazılmış, bazı yorumlarda vortex modunda zorlanıyor denmiş vallaha kafam karışık yani bunu deneyebileceğimiz bir platform olsa keşke.. henüz almadım halen araştırıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.