Şimdi Ara

Sizce 8 GB + 4 GB Bellek Dual Channel olarak düzgün çalışır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar günümüzde ramlerin dual channel olarak çalışmasının performansa katkısı artık sanırım herkes tarafından yadsınamaz bir gerçek.

Ama Merak ettiğim bir konu mevcut; eminim bir çok kişininde aklına takıldığı zamanlar olmuştur.

Öncelikle;

Slot 1: 8 GB DDR4 2400 Mhz
    Slot 2: 4 GB DDR4 2400 Mhz

Yukarda belirtilen ram kiti sizce dual channel olarak sağlıklı çalışır mı acaba ?

4+4 sorunsuz olucaktır bunu zaten biliyoruz ama 8+4 Ram Belleği miktarı farkına rağmen Dual channel olarak 4+4 Dual Kitlere nazaran bir performans kaybı yaşar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Martin -- 25 Şubat 2018; 22:54:37 >

• evet çalışıyor, aynı ramin 4lük ve 8liği ise zaten sıkıntısız direk oluyor, farklı ramler ise bazen single da kalabiliyor bunu biostan timing mode u unlink yapıp her ikisi içinde aynı command rate ve timing değerlerini girerek stabil bir şekilde dual çalıştırabilirsin.

aynı şekilde ben kullanıyorum gskill aegislerin 4 ve 8liği mevcut sistemimde https://valid.x86.fr/1d4ptc

performans kaybı falan söz konusu değil inceledim diğer dualler nasıl skor alıyorsa aynı şekilde. single 8 iken aida64 cache&memory bench attığımda 17k larda kalırken 4lüğü takıp 2400e aşırtıp cl14e çektiğimde 33k lara çıktım. oyunlarda 12-15 fps arasıda artış söz konusu oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 26 Şubat 2018; 1:51:30 >

• Rogue Agent kullanıcısına yanıt
    performans kaybı tabikide olmaz fakat hücreler arası cl değeri mhz ler hücre içindeki değerler bir olmadığından bazen mavi ekran bazen reset atma durumları olabilir ama genel olarak sağlıklı çalışacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical.assistance

performans kaybı tabikide olmaz fakat hücreler arası cl değeri mhz ler hücre içindeki değerler bir olmadığından bazen mavi ekran bazen reset atma durumları olabilir ama genel olarak sağlıklı çalışacaktır.

onu timing mode u unlink yapıp her iki rame ayrı ayrı timingler girerek aşıyorsun o bir problem değil, 6 saat stress 6 saat prime95 test attım hiçbir yönden sıkıntı yok bilmez adam hurafesi onlar senin anlayacağın
  • Rogue Agent kullanıcısına yanıt
    Bu forumda bilgi paylasimi icin bulunuyorum polemige girmeye degil mesajlarima sorununuz varsa cevap verin ego tatmin gibi konusmalarla cevap vermeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical.assistance

Bu forumda bilgi paylasimi icin bulunuyorum polemige girmeye degil mesajlarima sorununuz varsa cevap verin ego tatmin gibi konusmalarla cevap vermeyin.

ben sorunsuz çalışıyor diyorum sen kalkmış sorun çıkarıyor diyorsun ne dememi bekliyordun onu anlamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belleklerin kontrolcüsü ve değerleri aynı ise performanslı çalışır. Aradaki farkı günlük kullanımda tabi ki de görmezsin. Ama olmuşken iyisi oldun değil mi :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.