Şimdi Ara

Mini-ITX Kasa veya Güncelleme (Kasa Önerilerine Açığım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
1
Favori
193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

güncel sistemim

AMD-RYZEN-7-1800XAMD Ryzen 7 1800X 3.6 Ghz 20 MB AM4

Asus B350M-A Prime 3200 Mhz(OC) AM4+ mATX

Gigabyte GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 6GB

Corsair 16GB(2x8GB) Vengeance Lpx DDR4 3000mhz

Samsung 250GB 850 Evo 540/520

Seagate 3TB Barracuda 64MB 7200rpm

Dark Freezer X120 AMD AM4 Ryzen Uyumlu işlemci Soğutucu

CoolerMaster B 500W %85 Verimli Aktif PFC 120mm Fanlı PSU

uzun süredir pc teknolojilerini takip edemiyorum. elimdeki kasayı güncellersem anakart-ram her şeyi değiştireceğimi tahmin ederek kullanımıma daha uygun olacak bir mini-itx kasa toplama fikrine ısınmaya başladım. yukarıdaki sistemi @Sh1N0 ile toplamıştık, hala kullansam da farkı hissedeceğim iyi bir kasaya dönmek niyetindeyim.

araştırdığımda önceliğim olan mini-itx için fazla bir ekran kartı seçeneğim olmadığını gördüm, beklentim 12G bir ekran kartı olması.

yabancı forumlardan aldığım bilgiye göre "Gigabyte RTX 4070 GV-N4070GAMING OC-12GD 192 Bit GDDR6X 12 GB" mini-itx'e uyumlu.

size bir sorum var: "sizce elimdeki kasa güncellenerek kotarılır mı yoksa sıfırdan bir m-itx kasa toplamak mı akıllıca olur?"

kasa tercihim "Razer Tomahawk Mini-ITX" olacak.

sıvı soğutmalı, ışıklı, şık bir sistemim olsun istiyorum ve şimdilik bütçemi kısıtlamıyorum.

mini-itx kasada uyumlu çalışacak bileşenlere hakim olanlarınızdan gelecek tavsiyelere açığım.

her türlü kesenin ağzı açılacak o sebeple ekonomik değil, verimli ve şık bir kasa toplamak önceliğim.

şimdiden emekleriniz için teşekkür ederim, iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enbariz -- 10 Şubat 2024; 17:22:52 >

• hangi ekran kartını almayı düşünüydrsun

• Münebbih kullanıcısına yanıt

Piyasayı araştırdım, m-itx için sıfır olarak alabileceğim çok bir GPU seçeneği bulmadım. Tek/çift fanlı mini tip gpular çok kısıtlı.

Yabancı forumlardan baktığıma göre "Gigabyte RTX 4070 GV-N4070GAMING OC-12GD 192 Bit GDDR6X 12 GB" m-itx için uyumlu. Doğru mu?

Sizce 12GB bir kartla m-itx kasa yapmak mı mantıklı; seçimden önce paraya kıyıp elimdeki kasayı ve anakartı +16gb gpu bir sisteme güncellemek mi?

Konumu revize ettim, 12/16GB RTX GPU'lu sistem önerilerine açığım.

• Mini ITX olayı size pahalıya patlar ve israf olur.

Elinizdeki anakart Ryzen 5600 ü kaldırır.

İşlemciyi değiştirin. Uçarsınız.

• metin abi 65 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim, duruma göre tavsiyenizi değerlendireceğim.

Size pm attım, konuyu uplamak için buradan da yazmak istedim.

Beklediğim verimi alamıyorum, oyunlarda fps yetersiz ve işlerimde render hızım çok düşük.

Asgari 12GB bir GPU ve yeni nesil bir işlemci/anakart kombinasyonu ile 32 ramlik bir sistem önceliğim var.

1TB'lık bir SSD işimi görecektir.

Genel çizdiğim tablo bu yönde, mini-itx öncelikli sistem önerilerine açığım.

• Mini itx kasa zevk ve para işidir. Alacağın SFX PSU yerine ATX boyutta çok daha yüksek watt ve verimlilikte PSU alabilirsin.

Ekran kartı uzunluk ve kalınlık limitlerine takılacaksın. İşlemci soğutucu için de limitlerde ürünlere bakmak zorunda kalacaksın.

Ben de bir ara heveslendip mini kasaya. Benim aldığım mini itx ler arasında en büyük modellerden biri olan Corsair 250D idi. ATX boy PSU takılıyordu ona. Onda bile ekran kartı güç kablolarını anca sığdırmıştım yükseklikten dolayı.

APU sistem kurmak isteyen için güzel mini itx kasalar ama güçlü ekran kartı da kullanmak istiyorum dersen çok sıkıntılı iş.

Yol yakınken dön bu yoldan :)

Mini itx yerine Matx kasalara bakabilirsin. Burada tek dikkat edeceğin anakartın Matx olması. Diğer tüm bileşenler için yeterli alan oluyor.

Tavsiyem Fractal Design Meshify 2 Mini

Mini-ITX Kasa veya Güncelleme (Kasa Önerilerine Açığım)amazon
    Fractal Design Meshify 2 Mini Black TG Koyu Mürekkep, FD-C-MES2M-01
    https://www.amazon.com.tr/Fractal-Design-Meshify-M%C3%BCrekkep-FD-C-MES2M-01/dp/B09ZYJ7TQ1?th=1

Veya

Meshify C mini

Mini-ITX Kasa veya Güncelleme (Kasa Önerilerine Açığım)amazon
    Fractal Design FD-CA-MESH-C-MINI-BKO-TGD Meshify C Mini Dark Temper Camlı Oyuncu Bilgisayar Kasası, Siyah
    https://www.amazon.com.tr/Fractal-Design-FD-CA-MESH-C-MINI-BKO-TGD-Meshify-Bilgisayar/dp/B07B2ZXSYY?th=1

• Oluşturduğum sistem 70k tutuyor; tercihleri gözden geçirerek bana daha makul bir sistem yapmanız mümkün mü?

Ortalıkta mini-itx motherboard yok, bu kadar kısıtlılık içinde stokta olanı seçmek zorunda kaldım.

Hesaplamama göre 750W bir PSU işimi görecek gibi, model önerirseniz sevinirim.

Ayrıca bu GPU mini-ITX uyumlu mu onunla ilgili bir geri dönüş alamadım.

Sanırım forum kültürü ölmüş..Mini-ITX Kasa veya Güncelleme (Kasa Önerilerine Açığım) 

@fractal design - @metin abi 65 - @Sh1N0

• Enbariz kullanıcısına yanıt

Kasanın hem havalandırması iyi görünmüyor hem de ölçüleri mini itx için büyük. Matx boyuttaki Meshify ölçülerine çok yakın. Tabi zevkler ve renkler giriyor burada işin içine.

Ekran kartı için 3 slotluk yeri mevcut görünüyor yani yeni nesil ekran kartlarının çoğu için uygun görünüyor. Ama SFX PSU biraz canını sıkabilir özellikle fiyatları görünce. Matx kasada ise istediğin PSU'yu kullanabilirsin.

Ölçülere bakarsan;

Razer tomahawk mini itx 206.2 mm x 321.5 mm x 367.2 mm ve 5.8 kg

Fractal Design Meshify 2 Mini 205 mm x 406 mm x 396 mm ve 7,68 kg

Mini itx dendiği zaman benim gözümde canlanan kasalar Lian Li veya Silverstone Raven.

• Enbariz kullanıcısına yanıt

ITX olayına sıcak bakıyorsanız,zevkler tartışılmaz.

O zaman şöyle yapalım Düz ryzen 7900 alın.Isınmaz Sıvı soğutucu falan istemez. Az watt harcar. 7900X den de çok hafif bi farkı var.Hissetmezsiniz bile.Stok soğutucusu ile kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 11 Şubat 2024; 16:44:53 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.