Şimdi Ara

sınıfta kalmak nasıl bir duygu ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
3
Favori
18.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet beyler nasıl oluyor aile durumu felan ?? anlatabilirmisiniz

•  sınıfta kalmak nasıl bir duygu ?
  • ailenin surat asması 3 ay devam ediyormu
  • Daha sonra uzun uzun anlatırım.
  • hazırlıktan bütünlemeye kalmıştım bikez. aslında beklendik bişey olduğu için değişik bi his yaşamamıştım. sadece bütün yaz ingilizce kursunda geçti
  • ?
  • İçinde bir vicdan azabı olmadıkça pekde koymuyor aslında
  • Yanlışlıkla devamsızlıktan sınıfta kaldı gösterdi sistem oraya yıkılıp kalıyodum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jaraxxus -- 12 Haziran 2011; 23:42:05 >
  • Garip bı his hiç yasamasamda çok yaşayan gördüm
  • yaşadım tarif edeyim...

karneni alıyorsun önce. sınıf tekrarı yazıyor ya. işte o yazıyı görünce kurduğun tüm hayaller yanarak gözünün önünden geçiyor. keşke daha güzel kopya çekseydim diyorsun. ailene ve akrabalarına vereceğin hesabı düşünüyorsun arada birde ne olucak 1 haftada unutucaklar diyosun. utana sıkıla annene veya babana veriyorsun karneni. yazıklar olsun tarzı şeyler söylüyorlar. sonra diyorsun ortalama yükseltme sınavlarında geçerim. ama bunu derken sende inanmıyorsun. ortalama yükseltme sınavlarına çalışmıyosun. sınıfta kaldığın kesinleşiyo tekrar aynı duygular. sonraki yıl yine derslerin kötü oluyor. diyolar sana ulan 2. senen hala bişey yapamıyon. sen diyosun olm bilseydim kalmazdım. sonra herşey unutuluyor. dhde konu açıyorsun.
  • isim kötü arkadaşlar
  • Kolay okuldan çıkıyorsun,eve içip gidiyorsun,ailen sana kızmıyor.Yazın ortalama yükseltmeye giriyorsun,sınıfı geçiyorsun,sonraki sene kıl payı ile ortalamadan geçip,son sınıf oluyorsun.Evet kaldım güzel duygu.Hele okulda yaşıtların arasında tek kalan sensen daha güzel bir duygu oluyor.Neyse kaldığım gün aldım arkadaşı içmeye gittim.Zaten daha karne verilmeden kaldığımı biliyordum.İlk dikişte Efes Dark'ın nerdeyse tamamını bitirdim içiyorum içiyorum bir şey yok.Bir yandan sigaramı içiyorum.Dedim eve gideyim ne olucaksa razıyım,o halde eve gitmemden midir yoksa ailemden midir bilemem ama çok normal karşıladırlar hiç kızmadılar.Ama eve gittiğimde aynen şöyle ablam kapıyı açtı,annem salonda benden şu sözler çıkıyor ''Sınıfta kaldım lan,gel öpücem büyük başarı yakaladım'',şimdi o anları hatırlayınca güzeldi be.Neyse artık son sınıf olduk hayırlısıyla.
  • çok dirdir ederlermi yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: byozyky

çok dirdir ederlermi yaa

Dediğimi yap eğer ailen içki içmeni sorun etmeyecekse yap.O perişan halin bile acıma etkisi olabiliyor.Ama ilen sert ise sakın yapma daha beter olur.
  • çalışmadım kaldım diyecek kadar cesaret sahibi ol.tepkilere sizene yaş benim yaşım ömür benim ömrüm.benim ömrümden gidiyor size ne oluyor ulenn de ve sıyrıl bizim milletimiz doluyada konuşur boşa da..bu formülümü uygule kurtull
  • quote:

Orijinalden alıntı: syseditenes

çalışmadım kaldım diyecek kadar cesaret sahibi ol.tepkilere sizene yaş benim yaşım ömür benim ömrüm.benim ömrümden gidiyor size ne oluyor ulenn de ve sıyrıl bizim milletimiz doluyada konuşur boşa da..bu formülümü uygule kurtull

Sokaktaki adamla konuşmuyorsun karşındaki annen, baban...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wasell

quote:

çalışmadım kaldım diyecek kadar cesaret sahibi ol.tepkilere sizene yaş benim yaşım ömür benim ömrüm.benim ömrümden gidiyor size ne oluyor ulenn de ve sıyrıl bizim milletimiz doluyada konuşur boşa da..bu formülümü uygule kurtull

Ne olmuş anne babaysa anne baba demek onu malı olmak demek değildir. Ebeveyn evladının her türlü sıkıntıntısın da arkasında durabilecek güçlü kimselerdir. Sen sınıfta kalsan evdekiler psikolojik baskı uygulasa gider ağlarsın. Ama doğru olan onları iplemeden o süreci atlatmaktır...
  • Sinifta kalmak o kadarda kotu birsey degil bence yani deneyimli biri olarak soyluyorum benim dusundugum kadar kotu degildi gecen sene 10. Sinifta kaldim ue okudugum siniftan benle birlikte sadece 2 kisi kaldik buna ragmen yine de pisman degilim hani iyi ki kaldim demiyorum tabi ama kaldima pisman oldugum da soylenemez gecen seneki sinifama gore daha iyi bir sinifa dustum iyi insanlarla tanistim iyi seyler yasadim bu sene ve cok sukur sorunsuz geciyorum bu sene ondan pisman degilim..

Isin ailevi yonune gelince; kaldiginizi ogrenip uzgun oldugunuzu gorunce ustunuze fazla gelmiyolar merak etmeyin ama tabi ilerde surekli yuzunuze vuruyolar bunu hele sonraki sene yine dersleriniz kotuyse degismeyen tek laf "ayni sinifin tekrarini okuyosun yine sinifta kalacaksin" :S
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Wasell

quote:

Ne olmuş anne babaysa anne baba demek onu malı olmak demek değildir. Ebeveyn evladının her türlü sıkıntıntısın da arkasında durabilecek güçlü kimselerdir. Sen sınıfta kalsan evdekiler psikolojik baskı uygulasa gider ağlarsın. Ama doğru olan onları iplemeden o süreci atlatmaktır...

İyi de sınıfta kalan adamın hiç mi suçu yok? Çalışır çalışır kalır ona bir şey demem ama lise öyle çalışıp çalışıp kalınacak bir yer değil hadi kalsan kalsan birkaç dersten kalırsın en fazla.

Ben orada ilgi gösteren anne, babayı kastetmiştim senin de dediğin gibi durup durup karne günü dersler nasıl diyen anne, baba için senin yazdıkların geçerli...
  • Yaşıtların mezun olurken sen o okulda 1 sene daha kalacaksın.Onların üniversite biterken sen 1 sene geç bitereceksin.Onlar 1 yıl düzenli maaş alıp hayatlarını şekle soktukları zaman sen işe yeni başlamış olacaksın.1 sene erken öleceksin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.