Şimdi Ara

sınıfta kalmak nasıl bir duygu ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
3
Favori
18.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dayım 6 defa ard arda sınıfta kaldığı söylesem..

dayım 55 yaşında
  • ailesi birşey dememişmi
  • güncel tutalim
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Username-

quote:

Orijinalden alıntı: BluePage
    5 zayıfla kalıyordum (tam 1 saat önce) sonra bi baktım hocalar yükseltmiş 3 tane olmuş sorumlu geçiyorum

aha ben :D

vallaha ben
  • bi kere o yaz tatilini unutucaksın
  • İğrenç birşey. Mümkünse yaşama derim.
  • güncel
  • hocalar kalmam için elinden geleni yapıyor
  • sınıfta kalıyosun.ailen sana hiçbişey söylemiyor ama yüzlerinden okunuyor üzüldükleri ve seni kırmak istemedikleri.kendi kendini paralıyosun.1 senen heban oluyor.seneye tekrar okuyup iyi notlarla geçiyosun.lise 3 e geliyosun bu sene kalmasaydım sondu diyosun tekrar kahrediyosun kendini sonrada bitiyo gidiyo ...
  • evdekileri bi şekilde yumuşatmam lazım
  • hayal edemessin ömrün boyunca hatırlatıolar hele dahi kardeslerin abilerin varsa.. şakayla karısık fln sürekli carpıolar yüzüne . ben bizzat kaldım cekiorum bu acıyı
  • 9.sınıftan 3 tane sorumluluk getirmiştim.
    10 olduk,3 tane daha eklendi oldu 6.5 tane 1' ile kalınıyordu. Sınıfta kalacağımı biliyordum,nedense üzülmedim. Ailemde biliyordu,normal karşıladılar. Sorumluluklardan 1 tane versem geçiyordum rahattım.Sözde 2 hafta çalışıcaktım,hayallerim vardı taaki aynı hafta Fener'in İstanbul'da 2 derbisi olduğunu öğrenene kadar 1 saat oturup ders çalışmadım,geometriyi arkadaştan geçirip vermiştim. Okuldaki fizikçide sağolsun beni sınavda başka sınıfa alıp soruları vermişti.Tam 45 alıcaksan 1 not fazla almicaksın demişti.Onuda öyle verdik,11'de ortalamayla geçtik. Kalan sorumluluklarıda yazın hallettik. Sonra bitti lanet şey

Her sene zorla geçtim,her senede içim rahattı. Millet karne günü oturup ağlıyordu kaldık diye,ben dışarda oturup keyif sigaramı içiyordum nedense Güzel günlerdi ama özlemiyorum nedense. Rahat değildim arkadaş sabahın 8inde kalk öğle arası sigaraya kaç,yakalandın yakalanmadın derdi. Gereksizdi.

Aile konusunda sıkıntım olmadı hiçbir zaman.Üzülüyorlardı anlıyordum ama sürekli suçu onlara atmıştım ayrılar diye.Daha 9.sınıfta gece 2'den önce eve dönmüyordum ve hiçbirşey demiyorlardı.10.sınıfta evde sigara içmeye başladım. Onada birşey demediler Suçun yarısı bendeydi,yarısı onlarda. Seneye geçeceğine hatta teşekkür alacağına falan söz ver,durup durup sarıl falan yumuşar kendiliğinden. Birşey diyeceğini zannetmiyorum zaten,dayanamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GencFB35! -- 14 Haziran 2011; 0:18:51 >

• hocam şuda var tip meselesi öğrencinin eli yüzü düzgünse sözlü notları bol bol geliyor :) bütün dönem yazılılardan en yüksek 60 aldım sözlülerde 85 den aşşağı yok :) yazılılara göre sözlü verselerdi 5 tane 1 geliyordu şimdi o 1 lerin hepsi 3 oldu
    ekleme: lise son

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volumebak123 -- 14 Haziran 2011; 0:21:00 >
  • reserve
  • lise 1 de kalmıstım ama hep adaletsizlik diyordum insan yerine koyamayacağım varlıklar benden üst sınıfa gecmişti.ailem üzülmüştü 2 hafta gibi bir süre yüzüme bakmadılar.
    sonra okul acıldı yeniden sınıflara dağıldık. üst sınıflar gördükce alay ettiler o yaratıklar. ben 10 sınıfa zayıfsız gectim onlar kaldı
    11. sınıfa zayıfsız gectim onalr yine kaldılar tabi atıldılar
    öylelikle kurtuldum onlardan. ama lise yıllarında hiç teşekkür takdirim yoktu hep düz gectim hep 45 hedefledim hepte aldım.
    hocalar sınavların okurken calışkan dediğimiz kişilerle beraber sınıfın %90 ı kalırken hocalar sınav kagıtlarında benim gectiğimi görünce kafayı kaldırıp "kim bu recep" diye cok demişlerdir

lise hayatımda max 4 kere kopya cektim Allaha şükür geri kalanını hep kendi cabam ve emeğimle kazandım. şimdi ünv 1 deyim. liseden gelip taktir teşekkür sayısını hatırlayamayan insanlar nasıl hiç bi vize ve final sınavından kalmadıgımı soruyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopatx -- 14 Haziran 2011; 0:30:40 >

• farklı bir deneyim ama ilerde anlatacağın bir anın olur.

kötü yönünü söyleyim mi?
    bi kızla tanışırsın 2 yıllığım demek istemezsin.
    arkadaşlarını 2. sınıfta görünce gururuna dokunur.
    lise günleri çok b.ktandır ya 1 sene daha çekilmez
  • 9.sınıfa başladığımda sene başında daha 2.haftadan ben bu sene sınıfta kalırım peşin peşin söylüyorum,sonra şaşırmayın demiştim aileme,keza öyle de oldu, 9.sınıfta kaldım.Açıkçası kaldığımda çok üzülmüştüm ama şimdi dönüp o seneye baktığımda iyiki kalmışım diyorum,lise ortamı arkadaşlıkları güzeldi gerçekten.Bizimkiler pek tepki vermedi açıkçası,babam istersen başka bir okula yazdırayım seni dedi kabul etmedim bende.Yeni gittiğim okulda sürgün gibi olacaktım,en azından geçen seneden tanıdıklarım arkadaşlarım vardı.

Üniversiteye girdiğinde (sınavı ilk girişinde kazandığını varsayarsak,ki bende öyle oldu) 1 yaş daha büyük oluyosun,lise son sınıfta ehliyetin oluyor eğer ailende araba varsa okula arabayla gidebiliyorsun,sınıfta çoğu kişinin ilk defa görmüş olduklarını sen daha önceki sene görmüş-yaşamış olduğundan bi olgun hissediyosun yada ne bileyim eğer 2.sene aynı hocalar derse giriyorsa ister istemez bir samimiyet oluyo hocalarla ve derste hocalara takılabiliyorsun '' hocam ben bu filmi sanki daha önceden görmüştüm,hocam ya ben bunu geçensene de anlamamıştım'' gibi falan işte.

Benim sınıfta kalmak ile ilgili yaşadıklarım,izlenimlerim bu şekilde

• sağolun arkadaşlar bana sınıfta kalmanın artı ve eksilerini söyleyebilirmisiniz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: byozyky

sağolun arkadaşlar bana sınıfta kalmanın artı ve eksilerini söyleyebilirmisiniz acaba

ARTIsını söylüyorum "kendini kandırırsın aslında iyi oldu dersin ama hiç iyi olmamıştır. derslerime iyi çalışırım aynı hataları yapmam, hayatı öğrenirim filan ama hepsi yalan. tek artısı ilerde anlatacağın bi anın olur

EKSİsi çok fazladır yaşadıkça eksilerin çoğalır. tatilde bile rahat vermez 2 yıllık damgası yiyerek dolaşmak hiç iyi bişey değil.
  • geometri yazlısından çıktık, ertesi gün okundu ilk not 20 ikinci 56. gittim hocaya hocam böyle böyle dedim. "tamam Yaşar sen geçtin" dedi. o sevinçle eve gittim o gün bugündür tüm hesaplarımızı geometri 2 düşecek diye hesaplıyoruz babamla. az önce e-okula girdim bi de baktım sözlüye 40 vermiş, geometriden kalıyorum. ilk başta söz verdi "tamam geçtin" dedi, şimdi sınıfta bırakıyo. allah aşkına dostlar bu hocaya ne denir? ben saysam çizgiyi yerim şimdi siz getirin devamını
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.