Şimdi Ara

Silecek suyunun donmasy hakkynda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba herkese, elimde 1 sise antifirizli cam suyu var.Dün sabah -5 derece havada okula giderken araca suyu koymadan bindim dalgınlıkla.Sonra önümü buzdan göremediğimi ve cam suyunun donduğunu farkederek yarım şişe antifirizli cam suyu döktüm 10 dakka bekledim yine araca bindim ve yine cam suyu donuktu.sıcak su koydum yine olmadı.Elimle camı silip güç bela okula gittim.Okulda otopark var bu yüzden eve dönerken arabanın cam suyu erimiş haldeydi ancak yolda yine dondu kenarda durum şişenin tamamını boşalttym yine etki etmedi.Bu günden sonra böyle soğuk göremeyiz bu yüzden edineceğim bilgi bir işime yaramaz artık ama meraktan soruyorum, cam suyunun donmasını nasıl engelleyebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gramola -- 8 Ocak 2015; 13:30:06 >

• Hocam benim de sağ fıskiye mi dondu yoksa silecek suyu mu dondu anlayamadığım bir problemim var. Sol silecek gayet düzgün atıyordu dün sağ silecek az atıyor suyu. Antifirizli cam suyu vardı araçta. Sanırım bu içerisindeki antifiriz yeterli donma ısısında değil. Hava –15i gördü. Yapmamız gereken şey silecek suyuna doğrudan antifiriz eklemek sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karışım kullanıyordum. Donmuş halde buldum. Bu havalarda karıştırmadan kullanmak daha iyi olur. Fıskiye motoru yanarsa masraf çıkar. Pederin arabada yandı ama benim fıskiye motoru biraz dalgıç pompa havasında olduğu için kurtarıyor.

Silecek suyunun donmasy hakkynda
  • tek ve kesin bir çözümü vardır bu sorunun;

geceden karton gazete kagıdı vb. herşeyi ön cama yapıştıracaksınız. Sabah kalkıp sorunsuz bir şekilde devam edeceksiniz.
  • Cam suyunuza çoğu markette satılan donmaya dayanıklı cam suyu koyuyorsunuz. Saf koyulduğunda -30 dereceye kadar koruyor çoğu. Karışım yaparak istediğiniz sıcaklığı ayarlayacağınız tablo da şişelerinde mevcut.

Camdaki buza gelirsek Sonax'ın buz çözücüsü oldukça başarılı bu konuda.

• Cam suyunun donu çözme özelliği yoktur. Siz donmuş suyun üzerine bunu eklerseniz çözülmez zaten.
    Yapmanız gereken su deposunu tamamen boşaltıp ya komple antifirizli cam suyu koyacaksınız, yada konsantre olanlardan belirtildiği miktarda su ile karıştırarak koyacaksınız.
  • Soğuklar başlamadan önce normal suyu bitirene kadar sıktım.Sonra sadece antifrizli cam suyunu doldurum.Hazneyi ağzına kadar doldurduktan sonrada ön ve arka fıskıyeleri bir süre af li suyla iyice çalıştırdım.Şu an hiçbir donma sorunu yaşamıyorum.
  • su ile karıştırılırsa antifiriz hiç bir işe yaramaz, bir damla bile su kalmamalı.

ekleme: Buradakiler motora konan ile silecek suyuna konan hazır antifirizleri karıştırıyor.
    Cam suyuna konan antifirizler hazırdır ek bir su ilavesi yapılmaz yada bildiğinizi okuyun görun bakalım su katınca ne oluyor, eksi birde butun hortumlarınız tıkansın.

2. ekleme: Bakın bakalım konsantre antifirizler suya katılıp , katılmıyor mu. Sizin için gittim internette buldum ürünü.

http://www.n11.com/5-litre-35-derece-konsantre-antifirizli-cam-suyu-85k0003-P17889226?cid=604001&gclid=CIzZwu_5hsMCFW3MtAodcW0A_w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 9 Ocak 2015; 15:00:53 >
  • kary?ym olunca i?e yaramaz olayy yanly?. Ço?u cam suyu ?i?esinde arkasynda yazyyor hangi oranda kaç derecede donma sa?lar diye.
    He hiç u?ra?ma. Gece cama bi bez karton veya havlu ser, sabaha kaldyr, tertemiz olsun ön cam. Hem silecekler de yypranmamy? olur.
  • Suyun hepsi donmamistir fiskiyenin ucu donmustur buyuk ihtimal.
    Bastan depoya antifirzli su koyarsaniz (tabi soguk baslamadan once) sorun olmaz.
  • Arkadaşlar silecek suyu deposuna alkol koyarak donmasını engelleyebilirsiniz, bizzat memlekette yapardık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

su ile karıştırılırsa antifiriz hiç bir işe yaramaz, bir damla bile su kalmamalı.

Tam tersine antifiriz maddesinin donma ısısı saf su ile birlestiginde daha da artar.

• Fıskiyenin ucundaki su donmuş olmalı.Cam suyu haznesine antifiriz koymanızın bi faydası olmaz bu durumda.Sıcak su koymasaydınız keşke hazneyi veya hortumları çatlatabilirsiniz.Motor ısındıktan sonra fıskiyenin ucunda donmuş olan su çözünür.
  • bende bugun megane 2 aracymda oldu fyskyye çaly?myyordu antifirzli su ekledim yine olmady fyskyye çyky?laryna antifirizli su döktüm yine olamdy en son seviyeye getirdim koldan su seviyesini bastym açty sonunda tahminime göre uçlary donuyor
  • bimde 2 liraya satılan kolonyanın tamamını donmuş suyum üzerine dökün

• e46 mın gözünü seveyim.. -10 bile normal suyla donma yapmıyor, adamlar fışkiyelere bile ısıtma koymuşlar
  • Bazı araçlarda motora biraz yakın koyuyorlar ve biraz faydası oluyor.Bende de var antifrizli ama donuyor maalesef.
  • eksi verenleri boş verin, unutmayın su ile antifiriz karıştırılmaz. Saf antifiriz koyacaksınız.
  • Yarıma yarım karıştırmama rağmen benimkide donmuştu

• Bugün benimkide donmuş -15 -20 arası dayanması lazımdı su + karışım dı donmuş bakalım ne zaman açılacak..şuan garajda araba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.