Şimdi Ara

Ad blue menzili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ad.blue .kullanan yeni nesil dizellerden kullanan veya bilen varsa ad-blue kaç km yetiyor?
    Aşağı yukari ne kadar bir menzil yetiyor ve.
    Dizel yakiti tasarruf icin ise bu extra yakıt katkısı kmde kac kuruş extra bedele sebep oluyor

• Adblue yakıt dizel tasarrufu için değil. Hava kirliliğini engellemek için başka birşeye yaramaz. 7500 km gösteriyor benim araç passat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim arabada adblue deposunu fulleyince göstergede 15.000km menzil veriyor ama genelde 10 veya 12 bin km gittikten sonra adblue ekleyin uyarısı vermeye başlıyor.

• sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Kac litrelik bir depo
  • quote:

Orijinalden alıntı: attci

Kac litrelik bir depo

15 litre

• adblue çok pahalı bişey değil mazota nazaran. araca göre - deposuna göre değişir, ortalama 10bin km gider.

• Agresif kullanımın da etkilediğini düşünüyorum. Aynı araçtan iki tane var (Citroen) birinin amcamınoğlu kullanıyor 5.000 km dolmadan bitti, diğeri ise 9.000 km'de ve 1 yılı doldurdu kullanıyoruz ve hala uyarı dahi vermedi. (Araçlar yeni alındı ve her ikisininde deposu doluydu) Çok km yapmayan ve agresif kullanmayan birinin, depo hacmine de bağlı olarak, bakımdan bakıma gidecek kadar menzile sahip olduğu düşünüyorum. Zaten ucuz bir ürün yetkili serviste bile 100 liranın altında dolduruldu.

• A6 2.0 tdi araçta 12.000 km civarı gidiyor
  • Ortalama 700-800 km de 1 litre harcıyor. Litresi ortalama 7 lira. Hesap edecek bir maliyeti yok yani.

• 9000km felan gözüküyordu sanırım bende

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.