Şimdi Ara

sıfır ekran kartım yandı (rtx 3060)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
5.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9.000₺ ye yurtdışı garantili aldığım msi gaming x rtx 3060 sıfır kartımı yaklaşık 1 gün kullandım, çok güzel bir kart, fakat kasanın çok dar olması nedeni ile kasa dışına takmayı düşündüm ve internetten son sürüm bir riser aldım. Gerekli kurulumu yapıp pc yi açarken yanık kokusu aldım ve pc yi kapadım, ardından riser yenidir ondandır dedim, daha sonra tekrar açtığımda fanların çalıştığını fakat ekrana görüntü gelmediğini farkettim. sürücü dür vs derken her yolu denedim fakat hiçbir şekilde görüntü alamadım.

riser falan baktım olmuyor, dedim normal açayım, eskisi gibi Anakarta doğrudan taktım ve fan dönüyor lakin görüntü alamıyorum, Anakartta vga ışığı yanıyor, bios pilini çıkarıp taktım, ram, kablolar söküp taktım hiçbir çözüm olmadı, en son da gidip başla bir Anakarta taktım, onda da aynı şekilde vga ışığı yanıyordu ve görüntü alamıyorum.

sanırım kart yandı, riser mı bozuktu nasıl yandı hiçbir fikrim yok, tek ümidim umarım içinde bir sigorta vs yanmıştır da tamir edilebilir   bugün msi servise yollayacağım, umarım tamiri mümkündür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyu açan üyenin bahsettiği ekran kartlarını kasaya dikey şekilde monte edilmesini sağlayan PCIe uzatma kablosu değil, mining sistemlerinde kullanılan anakarta PCIe 1X kartı ve USB kablosuyla veri akışını sağlayan, SATA güç- 6 pin çeviricisiyle de ekran kartına 75W veren, 40-50 TL'lik dandik parçadır.

Umarım sorun başka bir yerdedir, eğer kartta ise de tamir edilir... Ancak hem garantisiz ekran kartı alarak hem de çin malı çöp aparat kullanarak şansını biraz fazla zorlamışsın.

üzüldüm valla millet rtx kart bulamıyor siz gidip risk alıp yakmışınız.

Bu Riser ların zaten guvenli oldugunu dusunmuyorm. İçindeki yazılımı malzemesi ekran kartını besliycek voltaj degeri falan cok muamma. Millet binlerlce Lira dokuyor anakartlara Ekran kartı sorunsuz beslensin diye. Sizin aldıgınız o Riser o binlerce Liralık anakartın işlevini yapmaya kalkısınca kart cortladı tabi.

Bu konuyada neden kimse yazmadı ilginc en az 20 sayfa olması lazımdı. DH GG

• Tanrı Msi servisine düşürmesin. Geçmiş olsun riser çok mu dandik ti ? Keşke riser yerine kasa yi değişseydiniz. Bu yurtdışı garantili kartlara dikkat edin değişim vs yapmazlar. Kullanıcı hatası diyip atsalar hicbirsey yapamazsın thh de bakmaz çünkü yurtdışı ürün. Aldığınız kişiye ya iade edin yada Garanti ile o uğraşsın

• geçmiş olsun ama niye böyle bir risk aldınız ki olmadı yeni bir kasa alıp kullansaydınız 300-400'e güzel kasalar var

bu arada ürün yurtdışı ise servispoint bakmaz karta aldığınız yer ile görüşmeniz gerek öncesinde görüşün msi türkiye servisi servispoint ile ekran kartlarına bu firma bakıyordu yaparız derse gönderin ama dediğim gibi msi türkiye yurtdışı ürünlerine teknik servis desteği vermiyor sadece evga global rma desteği var o kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 6 Mayıs 2021; 12:21:53 >
  • üzüldüm valla millet rtx kart bulamıyor siz gidip risk alıp yakmışınız.

Bu Riser ların zaten guvenli oldugunu dusunmuyorm. İçindeki yazılımı malzemesi ekran kartını besliycek voltaj degeri falan cok muamma. Millet binlerlce Lira dokuyor anakartlara Ekran kartı sorunsuz beslensin diye. Sizin aldıgınız o Riser o binlerce Liralık anakartın işlevini yapmaya kalkısınca kart cortladı tabi.

Bu konuyada neden kimse yazmadı ilginc en az 20 sayfa olması lazımdı. DH GG

• Riser lara oldum olasi güvenmemisimdir, ekrankarti anakarta degicek hocam. Gecmis olsun, yurtdisi aldiginiz yerle görüsün, her ne kadar haksizlik olsa da, bu yoklukta bu fiyatlar ile, aldim taktim bozuk demeniz gerekir gibi sanki, etik degil ama yoksa 9bin uzerine soguk su...

• En son çare forumda ekran kartı tamiri yapan arkadaşlar var onlara bir danışın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aga bee üzdünüz hocam o pahalı çoçuğa bir kasayı çok mu gördünüz

• Geçmiş olsun hocam moralinizi bozmak istemem ama anakartta hasar görmüş olabilir
  • Hocam msi servis ile görüştüm, yurtdışı kartlara hiçbir şekilde destek vermediklerini söyledim, ücretli ücretsiz farketnmiyor dedi, yurtdışı Aldığınız yer ile görüşün dediler

• kunGFu kullanıcısına yanıt

Hocam kartı ben almadım, yurtdışından 5k ya alan bir satıcı dan ben 9k ya aldım, faturası vs var fakat amazon olduğu için öncelikle onun hesabından iletişime geçmem lazım, yani o taraf pek iç açıcı değil, zaten kartı ben yaktığım için

bir bilgisayarcıya bakması için verdim, tek ümidim inşallah sigortası yanmıştır, veya birkaç çip,  gerçi çipi yansa da o çip bulunabilir mi bu yoklukta orası da muamma, bir bakalım, olmazsa buradan kart tamiri yapan bir abimize danışırız

• Cemo94 kullanıcısına yanıt

Hocam Anakartta hasar yok, test ettim, tek hasar o an ki sinir ve üzüntü ile 4 slot lu ram in ilk slotundaki çentiğini kırdım   ram slotu sağlam çalışıyor, fakat işte çift taraflı ram sabitleyicinin biri kırıldı, o kadar sök tak yaptım ki, en son anladım anakartın yandığını, çünkü ben sürekli driver hatası, besleme hatası, riser bozuk diyordum, taktığım gibi yakmış işte, kullansaydık iyiydi  

• Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt

anakart ve kasayı değiştirmek ciddi masrafa sokacağı için gerek görmedim, olan oldu, tek tesellim komple sistem yanmadı, bir de gece falan yanıp yangın çıkarma ihtimali de olabilirdi, ucuz kurtulduk, cana gelmesin de varsın bir yıl aç kalalım sıkıntı olmaz

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt

evet hocam sabah aradım destek vermiyorlar

• Öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum olmuş gerçekten riser kullanmayı bende çok düşündüm görsel olarak kartı kasada sergilemek hoş olur diye ama sonra güvenemedim. Forumda ekran kartı tamiri yapan arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum. Bu tarz kartların tamirini her bilgisayarcı yada elektronikçi yapamaz referanslı kişilere tamir için güvenmek gerekli belki sadece ufak bir sorundur ama bilmeyen biri elinde daha fazla sorunlar olabilir. Tavsiyem kesinlikle bu işin uzmanı referansı olan kişiler ile iletişime geçmeniz.

• wearesorryserver kullanıcısına yanıt

Dediğim gibi uluslararasi garanti zaten hikaye asya kökenli firmalarda. Aldiğin yer ile bir görüş derim kart çalişmiyor diye belki iade alirlar?

• Aynisi rx580 aldigimda basima gelmisti.(kasa ici taktigimda) baktim yanik kokuyor ve pc ye goruntu gelmiyor sonra 750ti(eski karti) taktim onda da ayniydi.Baska kasada denedigimde sorunun güç kaynaginin bozulmus oldugunu gordum. Bence ekran kartini cikarip islemcinin dahili gpusu ile deneyin eger ayni sorun varsa bi guc kaynağı ödünç alin . Baktin goruntu geliyor o zaman guc kaynagi ekran kartinu besliyor mu ona bi bakın

• Geçmiş olsun hocam
  • Hocam slota başka gpu taktım, sorun yok, ayrıca yanan gpu yu başka Anakarta da taktım görüntü alamıyorum, psu kaynağında da sorun yok, zaten anakart üzerinde kullandığım bir karttı, riser macerası kötü gitti

• -Gardiyan- kullanıcısına yanıt

verdiğim bilgisayarcı zaten tecrübeli. yapamazsa diyor zaten şunlar gerekli beni aşar, işi bilen biri yapsın. bugün teslim ettim, birkaç güne bakarım dedi müsait olduğumda

• kmlkszhacker kullanıcısına yanıt

teşekkürler, her işte bir hayır vardır

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.