Şimdi Ara

sıfır ekran kartım yandı (rtx 3060) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
5.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Hocam şuan bir bilgisayarcıya verdim, yapamaz ise dediğiniz yere bakıcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 98 den beri bilgisayarlarla iç içeyim ilk defa riser diye birşey duyuyorum  

• fıkra gibi adamlar var hala :D rısere niye takıyon bagla gtsin anakartta sen haketmişşin gpu chip arızalandıysa su iç kartın üzerine

• xcaka28 kullanıcısına yanıt

kasa içi aşırı sıcak, kasa dışına takmam gerekiyor, kasa içinde kullanamam o kartı, uzatıcı alsaydım kısa kalıyordu

• Bal gibi de mining yapmışsınız buraya konu açmanın alemi ne gönderin amazona garantiye baksınlar. Pciex 1xe gtx 3060mı takılır. Nerden tutsan mantıksız. 10 bine kart al sonra kasam kötüydü de, gidip bir kasa alsan 500-600 tl ortalama güzel bir kasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 16 Mayıs 2021; 12:55:48 >
  • Roundpi R kullanıcısına yanıt
    Bu herife kart gonderecek 10 defa dusunsun olayi anlatmak istemiyorum :) bosa canim sıkılacak yapamadigi gibi karti yedek parca olarak kullanmis bilir kisi bizde salagiz o kadar anliyoz heralde

Ayriyeten 16/8x takan gordukde 1x takan :) garip bir olay olmus yani 3060 alicam 1x takicam ha imkani yok boyle biseyin direk anakarta baglarin yansin icerde sicakdan daha iyi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gs09gs09 -- 16 Mayıs 2021; 13:25:27 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • selmand kullanıcısına yanıt

rtx 3060 sadece anakartta mining yapılmıyor mu? Riser ile rtx 3060 mining kilitli olması lazım.

• selmand kullanıcısına yanıt

çok güzel moral veriyorsunuz  kartı kullanamadan yaktım diyorum, mining yapmışsınız diyorsunuz, hocam kartı sıfır paketten çıkardım, Anakarta taktım test ettim, furmark çalıştırdım, ardından kapatıp kablo ile kasa dışına taktım, başlat a bastım yandı kart, umarım anlatabildim  

• quote:

Orijinalden alıntı: wearesorryserver

çok güzel moral veriyorsunuz  kartı kullanamadan yaktım diyorum, mining yapmışsınız diyorsunuz, hocam kartı sıfır paketten çıkardım, Anakarta taktım test ettim, furmark çalıştırdım, ardından kapatıp kablo ile kasa dışına taktım, başlat a bastım yandı kart, umarım anlatabildim  

hocam sırf kasa dar ısınıyor diye anakarta takmamanız çok büyük talihsizlik olmuş.rtx 3060 undervolt ile 850 mv voltajda çalışabilen bir kart.bende palit 3060 vardı 75-80 derece görüyodu undervolt ile 65 i geçmedi

• Konunun devamı gelmemiş çekirdek açtım okuyordum merak ettim ne oldu acaba.

• IIBurkiII kullanıcısına yanıt

Kartın besleme ünitesi yanmıştır muhtemelen. Tamir edilme olasılığı bence vardı.

Riser aşırı kalitesiz değilse ve üretim hatalı değilse ,montaj sırasında yapılan bir hatadan kartı yakmıştır.

1x olayı performansı düşürsede(konu sahibinin yaptığı mantıklı değil), pci-e slotu modüler bir tasarımda olduğu için(örmek: 1-10. pin arası 1x,10-20pin arası 4x gibi) kartı yakmasına etken değil. yeterki bağlantılar düzgün yapılsın.

Riser muhtemelen pcie üzerinden yanlış pinlerden voltaj girişine neden olmuş.(Bana hala montaj hatası gibi geliyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seto-Kaiba -- 19 Nisan 2022; 17:54:1 >
  • wearesorryserver kullanıcısına yanıt

Durum nedir hocam?

• Seto-Kaiba kullanıcısına yanıt

montaj hatası hocam, ekran kartını riser a ters takmışım, nasıl becerdiysem artık o an ki ruh halim ile, garanti vs ile uğraşmadım, birkaç yere göndermiştim tamir için, onlar da parça olmadığı için sonra gönderin demişlerdi, sonrada forumdan birine verdim, uğraşmadım açıkçası, sonra akıbeti ne oldu hiç sormadım alan arkadaşa

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.