Binbaşı
06 Ekim 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 1541 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Bugün kod yok ( Güncel ) Getir 50/80 yemek kodu ( 18.00-21.00) 

Vodafone yanımda hesabınıza girin şöyle bir bildirim alacaksınız


(Bitti) Vodafone yanımda 100 TL harcamaya 100 TL iade fırsatı ( sadece bugün için )

Ardından bana ne var a tıklayın, orada kampanyalar var ,


(Bitti) Vodafone yanımda 100 TL harcamaya 100 TL iade fırsatı ( sadece bugün için )

Fırsatı kullan deyince mobil ödeme servisi aktif etmeniz gerekiyor , ekim - kasım - aralık 3, aylık süre için 21.90 TL


Ardından herşey yanımdaya girip herhangi bir alışveriş yapın , ben A101 100 lira hediye çeki aldım , ödemeyi faturaya yansıt diyeceksiniz.


Benim gibi kullanırsanız faturanıza ek 101 TL + 21.90 ücret yansıyacak, totalde 122.90 ödemiş olacaksınız , faturayı da Vodafone pay ile ödeyin şu kampanya için(Bitti) Vodafone yanımda 100 TL harcamaya 100 TL iade fırsatı ( sadece bugün için )

Buradan 12.29 lira iade yatacak.


Sonuç : 100 liralık a101 çeki aldığınızda cebinizden 122.90 lira çıkacak , 100 lira iade + 12.29 pay iadesi 112.29 lira.


Kısaca 100 liralık artık ne aldıysanız ürünü 10.60 TL ye almış olacaksınız

(Bitti) Vodafone yanımda 100 TL harcamaya 100 TL iade fırsatı ( sadece bugün için ) 

Şimdi biri çıkar bu size özel der , 4-5 farkı hesaptan girdim hepsinde de vardı , ilk attığım fotoğraftaki bildirim olmayanlarda da bana ne var da vardı . Garanti olsun diye mh arayıp sordum size özel kampanyaları göremiyoruz dedi , her ihtimale karşı ekran fotoğraflarını kaydettim , vermezlerse destek kaydı açarız (Bitti) Vodafone yanımda 100 TL harcamaya 100 TL iade fırsatı ( sadece bugün için ) 

Edit


Sabah tarife değişikliği yaptığım için bug gitti , başka haftalarda indiirm kodu alırsam devam ederiz yine [ Bitti ] Vodafone yanımda sınırsız 25/100 kodu ( a101 ve opette geçerli ) 


Katılan arkadaşlara teşekkürler

Burası hakkında bilgi verecek var mı ? Özellikle Kira ve ulaşım konusunda  

İkinci el forumunda Amazon Türkiye den göndericisi amazon Germany olan ürünler hakkında çok fazla yalan yanlış bilgiler var, amacım bu bilgileri çürütmektir.


13 ay önce amazon germany satıcısından ichill rtx 3080 almıştım, 1 ay kullanıp ( mining ) geri kutusuna koydum. Daha sonra ise bu forumun ikinci el bölümüne 10.000 TL ye koydum. Mevcut forum fiyatları o an 12k civarıydı. İlanın altına çok sayıda gereksiz yorum aldım, bu yorumların başında 1 ay kullandım dememe rağmen çoğu kişiden 7/24 kullanıldığım yönünde yorumlar geldi.

( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garanti


Yani benzer kartları 12-13k ya insanlar koyarken onlara bir şey yazılmazken benim 10.000e koyduğum kartı 1000 lira için bu yorumlar gelmesi gerçekten şaşırtıcıydı. Aynı fiyata rog strix var diyeni bile gördüm

( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garanti
( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garanti


Üstüne üstelik forumdaki arkadaşlara göre garantisiz kartmış, yurtdışı ya.

( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garanti
( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garantiBuna rağmen forumda hakkı ile yorum yapan arkadaşlar da var @Nevfel @Byzec @RTX3080Ti

( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garanti


( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garanti


Bu arkadaşın yaptığı yoruma da kimse cevap atamadı, şu fiyatlardan kimse almıyor bile yazılıyor, getir alayım deyince sesleri çıkmıyor

( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garanti


Son olarak bu olumlu ve olumsuz yorumlardan ve piyasa fiyatının çok altına koymama rağmen gelen yorumlar neticesinde fiyatı yükselttim, Ucuza koyunca linç yiyorum, ben de piyasa fiyatına çektim, bir de onun için linç yedik.

( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garanti

Forumda bir şey satmak gerçekten çok zormuş, Forum dışı platformlardan 10.500-11.500 e kadar bir sürü teklif aldım fakat güvenemediğim için satmadım.


Bunun üzerine yakın arkadaşıma 12.000 TL ye sattım. Arkadaşa ekran kartında herhangi bir sorun çıkması halinde gerekli işlemleri kendimin yapacağını, garantisinin olduğunu, tr servislerinin bile böyle garanti sunmadığını dile getirdim. Ürünü kargolayıp gönderdikten sonra, kartın orta fanının çalışmadığını görüp beni bilgilendirdi. Kasamda alt porta bağlı olduğu için hiç fark etmemiştim. Bir furmark testi yapmasını söyledim, orta fan çalışmadığı halde çok soğuk çalışıyordu. uzun zamandır dönmüyormuş , çünkü daha önceki furmark testleri ile aynı sonuçları verdi. Tr servisine gönderip fanı değiştirmeyi teklif etti, ben de hiç uğraşmayalım amazon ile hallederim ben, en kötü tr servisinde ücretli fanları komple değiştiririm dedim.


Amazon ile görüştüm, tr servisi ile irtibata geçmemi, eğer sorun çözülmezse kendileri ile tekrar iletişime geçmemi söylediler. Ben de tr servisi ile daha önceden yurtdışı cihazlar hakkında tecrübem olduğu için pek fayda sağlamayacaklarını söyledim. Bunun üzerine ürünü iade etmemi, ardından ürün ücretinin tarafıma yatırılacağı söylendi. Bu arada ürün 13 aylık


Ücretsiz dhl kodu alıp ürünü DHL şubesine teslim ettim. Ürün 48 saatte amazon deposuna teslim edilip iade işlemim onaylandı

( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garanti


Geri iade ücreti bankaya gönderildi

( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garanti

Ürünü 13 aydır kullandığım için vergi iadesini alamadım, Vergi iadeleri ilk 30 gün geçerliymiş.


Sonuç olarak amazon germany ürünlerinin garantisiz olduğunu, herhangi bir sorunda hiçbir şey yapamayacağımızı söyleyenlere kanıt niteliğinde olsun. Ayrıca ürün altına yapılan yorumları çok dikkate almayın, ağzı olan konuşuyor neticede. Amazon Türkiye farkı bu olsa gerek. Yurtiçi farklı firmalardan kart alıp ve bu aldığı kartları her yere tr garantili yazıp, özellikle yurtdışı çöp kartları almayın diyenlere gelsin( Emsal )Amazon Türkiye Amazon Germany satıcılı ekran kartı garanti Tr kartlarında sorun yaşadığınızda umarım servisler de bu amazon Türkiye gibi hızlı ve çözüm odaklı davranır sizlere

Psu nun güç çıkışlarındaki plastik kısmının erimesi ve kablolardaki erimeler garanti kapsamına giriyor mu? Aktif çalışan ve sorunsuz psu, kablolar bir şekilde ücretli/ücretsiz tedarik edilebilir de güç çıkışlarının etrafındaki plastikler piyasada bulunmuyor, bilgisi olan var mı?

Evdeki cihazlar çalışmıyor, uyarı veriyor, akıllı prizden gelen v ye baktım 96V yazıyor, bu gerçek mi Ev Prizi 96V Ev Prizi 96V

Merhabalar, elimde Asus gt301 kasa, sıvı soğutma ve 7 adet fan mevcut. bunları en iyi şekilde nerelere yerleştirmem gerekiyor, şimdiden teşekkürler, fanları yönünü de belirtirseniz çok iyi olur


240mm sıvı soğutucu

3 adet 1800 rpm 120mm fan

3 adet 1400 rpm 120mm fan

1 adet 1500rpm 1200mm fan

not : şuan 240 mm sıvı soğutmayı üst tarafta kullanıyorum


Kasaya fan ve sıvı soğutucu yerleştirme
Kasaya fan ve sıvı soğutucu yerleştirme

evinde ekran kartı bulunduranlar dikkat etsin, dün başıma geleni anlatayım kısaca


letgodan biri aradı, 4 adet ekran kartı alacağını söyledi, arkadaş evde olmadığı için durumdan bahsettim, ciddi alacaksanız il dışında arkadaş gelsin dedim, evet ciddi alacağım dedi, neyse arkadaş sen hallet dedi, evinde 30 kart vardır rahat.

arkadaş eve götürme alacak kişiyi dedi, ben de birşey olmaz dedim vaktim olmadığı için alıcıyı alıp arkadaşın evine gittik, evde kimse yok mu dedi, ben de il dışında yarına gelecek dedim.neyse 3 tane kart alacam dedi, fiyatta anlaşmıştık, indirim yap dedi, bende yok dedim, param yok yarın gelip alayım dedi, çekti gitti.


ardından arkadaşa durumdan bahsettim, bu işte bir ibnelik var dedi, akşam 17.00 falandı, il dışından arabaya atlayıp eve geldi, rigleri komple söküp memleketine götürdü, saat 9 civarı falan. içim rahat etmez dedi, bu adam alacak olsaydı 1-2 kart alırdı dedi. bende abartıyorsun dedim [8D]sabah apartman yöneticisi aradı, daireye hırsız girmiş dedi, kameradan baktılar, gece 03.00 de 2 kişi, yüzü kapalı, araç plakası kapalı, 50 dairelik apartmana girip arkadaşın katına çıkıyorlar, direk kapıyı açıp içeri giriyorlar, nokta atışı, bu arada bugüne kadar arkadaş o eve kimseyi getirmedi, orada ekran kartı olduğunu bilen de yok, ayrıca o gün arkadaşın evde olmadığından kimsenin haberi de yok.


neyse evde sadece TV var alıp götürüyorlar,  arkadaşa abartıyorsun dedim şimdi çok iyi anladım, bundan sonra kimseye evimi açmam

msi mpg z590 gaming plus anakart

10700F işlemci

Gskill Rijpaw 2x16 4266mhz ram cl19 1.5v


bios dan 4266mhz seçince pc açılmıyor hata veriyor, 4000 mhz seçince herhangi bir sorun olmuyor, nedenini bilen var mı?

Hakkında
Konum: Hatay, Dörtyol
Meslek: İşsiz
Forum İkinci El İmzası:
İşlemci : Intel Core i7-11700KF
Anakart : Msi Mpg Z590 Gaming Plus
Ekran Kartı : 2xGalax Galakuro Rtx 3080 10 gb
Ram : 2x16 gb 4266 Mhz DDR4
Ssd : MSI Spatium M480 1 TB(7000/5500)
Telefon : Xiaomi 11T Pro
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 24 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 10 sa.
Mesaj Sayısı: 1.777
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.031
İkinci El Bölümü Mesajları: 347
Konularının görüntülenme sayısı: 141.058 (Bu ay: 15.479)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.310 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.