Şimdi Ara

Siemens Klima önerileriniz ve Güç tüketimi Bilgi destek arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
12.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    malum yaz geldi klima almak şart oldu. İzmir' de yaşıyorum ama klimasız bu kadar sene nasıl yaşadım bilmiyorum :)
    Siemens beyaz eşyalardan çok memnun kaldım klimayıda siemens den düşünüyorum. Odam 17 m2 güney cephesi ve arakat.
    Dışarda ki sıcaklık 38 dereceyken içerde 44 ü buluyor tüm gün güneş görüyor.
    Hem bütçe olarak hem kapasite olarak http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/klimalar/S1ZMI12624?breadcrumb=airconditionersgroup#/tab=section-technicalspecs bu modeli düşünüyorum.Siemens Klima önerileriniz ve Güç tüketimi Bilgi destek arıyorumSiemens Klima önerileriniz ve Güç tüketimi Bilgi destek arıyorum

Sizce bu klima nasıldır?
    Enerji tüketimi soğutmada yazan ''Soğutma 1172 W'' günlük mü ? saatlik mi ? oluyor. Çağrı merkezini aradım ama onlarda emin olamadı.

Bu büyük günümde yardımlarınızı bekliyorum
    Herkese şimdiden teşekkür ediyorum iyi günler.

• Ürün hakkında bilgim yok lakin Bosch/Siemens grubunun beyaz eşyalarının tersine klima sektöründe ana üretici değil. Çoğu klimasını fason olarak başka bir firmaya ürettiriyor ama ürünün üzerine "Bosch" ya da "Siemens" yazılabilmesi için belli bir kalitede olması gerek ki marka algısı düşmesin. Böyle olunca da verdiğimiz paranın bir kısmı marka adına gidiyor o ayrı.

Saatlik olarak nominal değerde 1172 watt tüketiyor hocam, tabii inverter olduğu için oda sıcaklığı setlenen dereceye ulaştıkça tüketim değeri düşecektir. Gerçi 44 derecede ekonomi yapabilir mi, emin değilim.

• Her ne kadar bahsettiğiniz ürün SİEMESN olsa da, yanlış bilmiyorsam üretimi ÇİN menşeli MİDEA tarafından yapılıyor.
    Buradaki ÇİN vurgusu kötü olarak algılanmasın sadece üretim yeri olarak yazıyorum.
    MİDEA denen firma, kapısına giden onlarca markaya klima üretir. Bu gün bir UĞUR klima aldığınızda nasıl onu MİDEA üretmişse, SİEMENS klimayı da yine MİDEA üretir.

Kötü mü? hayır değil zira MİDEA nın üretici firma olması ve üretim tesislerinin ÇİN de olması bu markanın kötü olduğu anlamı taşımıyor.

Sorun şu ki MİDEA kalitesindeki MİDEA markası ile, hangi kalite üretimde anlaşma yapılmış olan MİDEA üretimindeki SİEMENS arasında mutlaka ki fark vardır.

ben sanmıyorum ki aynı kalite olsun, Öte yandan SİEMENS markası da adına halel gelsin istemez elbette.

Bu anlamda ben tercihinizin yanlış olduğunu düşünmüyorum zira eğer bir MİTSUBİSHİ veya DAIKIN almıyorsanız hemen hemen geri kalanları zaten aynı üretimin değişik varyasyonları durumundalar.

Tüketim konusu ise karışık bir dünyadır zira sürekli tüketim veya sürekli aynı düzeyde tüketim durumu klimalarda yoktur, olmaz,olamaz.

Bu klima tüketimi konusunda forumda oldukça detaylı yazılar yazmıştık, Öncelikle tam olarak anlayabilmeniz için klimanın çalışma prensibini anlamanız lazım ki hem bunu anlayabilmeniz hem de elektrik hesabı konusundaki örneklemeler için detayı aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz.

Sıkılmaz okursanız bırakın konuyu anlamayı, belediyeden ruhsat, vergi dairesinden vergi levhası çıkartıp klimacı da açabilirsiniz

Nasılsa günümüz klimacıları artık böyle, iki okuyup, üç yazıp, akvaryum temizlerken arada klima profesörü oluyor herkes

https://forum.donanimhaber.com/mitsubishi-msz-sf35-alindi-balkona--123959786#124000734

• unreleased kullanıcısına yanıt
    Amanın yine kardeşimle pişti olmuşum

Neyse ki birbirimizin aynısı yazılar yazdığımızdan zaten farklı sonuçlar çıkmıyor ortaya.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Olan neyse onu yazıyorum yav.
  • unreleased kullanıcısına yanıt
    Bu olanlardan rahatsız olanlar olmasın sonra
    Neyse arkadaşın konuyu dağıtmayalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: unreleased

Ürün hakkında bilgim yok lakin Bosch/Siemens grubunun beyaz eşyalarının tersine klima sektöründe ana üretici değil. Çoğu klimasını fason olarak başka bir firmaya ürettiriyor ama ürünün üzerine "Bosch" ya da "Siemens" yazılabilmesi için belli bir kalitede olması gerek ki marka algısı düşmesin. Böyle olunca da verdiğimiz paranın bir kısmı marka adına gidiyor o ayrı.

Saatlik olarak nominal değerde 1172 watt tüketiyor hocam, tabii inverter olduğu için oda sıcaklığı setlenen dereceye ulaştıkça tüketim değeri düşecektir. Gerçi 44 derecede ekonomi yapabilir mi, emin değilim.

Bende tesadüfen araştırırken buldum, siemens kliması için pek fazla kullanıcı yorumu göremedim ama haklısınız klima beyaz eşya sayılmıyor zaten . Bu markalar arası tüketimde çok farklı rakamlar var birazda bunları değerlendiricem. Dediğiniz gibi bu min/nom/maks diye geçen verilerin sanırım hep nom/maks arasında geçen kw üzerinden yakıcak teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Her ne kadar bahsettiğiniz ürün SİEMESN olsa da, yanlış bilmiyorsam üretimi ÇİN menşeli MİDEA tarafından yapılıyor.
    Buradaki ÇİN vurgusu kötü olarak algılanmasın sadece üretim yeri olarak yazıyorum.
    MİDEA denen firma, kapısına giden onlarca markaya klima üretir. Bu gün bir UĞUR klima aldığınızda nasıl onu MİDEA üretmişse, SİEMENS klimayı da yine MİDEA üretir.

Kötü mü? hayır değil zira MİDEA nın üretici firma olması ve üretim tesislerinin ÇİN de olması bu markanın kötü olduğu anlamı taşımıyor.

Sorun şu ki MİDEA kalitesindeki MİDEA markası ile, hangi kalite üretimde anlaşma yapılmış olan MİDEA üretimindeki SİEMENS arasında mutlaka ki fark vardır.

ben sanmıyorum ki aynı kalite olsun, Öte yandan SİEMENS markası da adına halel gelsin istemez elbette.

Bu anlamda ben tercihinizin yanlış olduğunu düşünmüyorum zira eğer bir MİTSUBİSHİ veya DAIKIN almıyorsanız hemen hemen geri kalanları zaten aynı üretimin değişik varyasyonları durumundalar.

Tüketim konusu ise karışık bir dünyadır zira sürekli tüketim veya sürekli aynı düzeyde tüketim durumu klimalarda yoktur, olmaz,olamaz.

Bu klima tüketimi konusunda forumda oldukça detaylı yazılar yazmıştık, Öncelikle tam olarak anlayabilmeniz için klimanın çalışma prensibini anlamanız lazım ki hem bunu anlayabilmeniz hem de elektrik hesabı konusundaki örneklemeler için detayı aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz.

Sıkılmaz okursanız bırakın konuyu anlamayı, belediyeden ruhsat, vergi dairesinden vergi levhası çıkartıp klimacı da açabilirsiniz

Nasılsa günümüz klimacıları artık böyle, iki okuyup, üç yazıp, akvaryum temizlerken arada klima profesörü oluyor herkes

https://forum.donanimhaber.com/mitsubishi-msz-sf35-alindi-balkona--123959786#124000734

Sıkılmak ne kelime hocam bu iş için herşey daha anlaşılır oldu. Yazdık, çizdik, hesaplayabildik sayenizde.
    Marka seçiminde dediğiniz gibi samsung, lg, beko, bosch, siemens vs gibi bu bilinmiş markaları hemen hemen aynı segmentte değerlendiricem.
    Tabii açıkcası bide şu konu var mitsubishi electric için malesef bütçe yeterli gelmiyor fakat Daikin in bir modeli var hatta linkinide veriyorum https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/N-Serisi-Klimalar/Atxn35nb7-Inverter-Klima#Urun_Ozellikleri_1 düşündüğüm siemensle arasında fiyat olarak uçurum fark yok. Hatta bazı yetkili satıcılar indirim bile yaptı daikin in fiyatı aynıya geliyor. Sizce daikin i mi tercih edeyim ?

• tüylü_kaptan kullanıcısına yanıt
    Ekonomik koşulları sizi zorlamayan, sizi uzun süre güvencede tutacak ve istediğiniz özellikleri barındıra bir ürün ise neden alınmasın hocam,
  • quote:

Orijinalden alıntı: tüylü_kaptan

quote:

Her ne kadar bahsettiğiniz ürün SİEMESN olsa da, yanlış bilmiyorsam üretimi ÇİN menşeli MİDEA tarafından yapılıyor.

Sıkılmak ne kelime hocam bu iş için herşey daha anlaşılır oldu. Yazdık, çizdik, hesaplayabildik sayenizde.
    Marka seçiminde dediğiniz gibi samsung, lg, beko, bosch, siemens vs gibi bu bilinmiş markaları hemen hemen aynı segmentte değerlendiricem.
    Tabii açıkcası bide şu konu var mitsubishi electric için malesef bütçe yeterli gelmiyor fakat Daikin in bir modeli var hatta linkinide veriyorum https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/N-Serisi-Klimalar/Atxn35nb7-Inverter-Klima#Urun_Ozellikleri_1 düşündüğüm siemensle arasında fiyat olarak uçurum fark yok. Hatta bazı yetkili satıcılar indirim bile yaptı daikin in fiyatı aynıya geliyor. Sizce daikin i mi tercih edeyim ?

Merhabalar...

Linkini vermiş olduğunuz ürün daikin değildir. Yani daha doğrusu siemens ile aynı mantık. Daikin ,Acson fabrikasını satın aldı ve burada daikin markası basılarak ürünler üretiliyor.

Daikin Emura , G , Ururu Sarara'dır. Onların da fiyatı malum. Bir de shira var ama da çalkantılı. Diğer miyora,tegora,N gibi seriler Daikin markasını taşısa da Acson Marka olmaktadır.

Saygılarımla...

• tüylü_kaptan kullanıcısına yanıt
    hocam naptın klima işini, alabildin mi?
  • KORO K kullanıcısına yanıt
    Valla üstadların cevabı ortada. Bitane iklimsa bayiisiyle görüştüm mitsubishi heavy modeli buldum, sanırım onu alıcam tam modelini öğrendiğimde yazarım.
  • quote:

Ado hocam,

Buradaki Mitsubishi den kastettiğin Electric olan mı yoksa HI (iklimsa) olan mı ? Zira ikisi arasında çok fiyat farkı var.

HI daha makul fiyatlarda. Kastettiğiniz Mitsubishi kalitesi HI için de geçerli ise 2.700 TL 12.000 lik alıp konuyu kapatayım diyorum.

Yoksa LG ve Siemens den birini alıp geçicem...

Yok hocam oradaki kastım ME.
    MHI daha insaflı, evet ME düzeyinde kaliteli değil ancak yine de sahadaki ortalama klimaların üstünde kaliteye sahip elbette. MİDEA alacağınıza MHI alın elbette
  • quote:

Yok hocam oradaki kastım ME.
    MHI daha insaflı, evet ME düzeyinde kaliteli değil ancak yine de sahadaki ortalama klimaların üstünde kaliteye sahip elbette. MİDEA alacağınıza MHI alın elbette

teşekkürler hocam cvp için.

Benim bütçemi zorlayarak alabileceğim SRK35ZMP 12.000btu. Bu model de soğutmada nominal 10.908 btu olarak geçiyor ve soğutmada A++ (bazı sitelerde ise A+). Aslında biraz eski bir model anladıgım kadarıyla.
    Ancak LG ES-W126J3A0 ise 11.942 btu nominal. LG de mi midea üretimi bilmiyorum (ama siemens midea-yazıyor zaten)
    LG nin bu modeli ile MHI arasında 400 TL gibi fark var.
    Sizce ??

Ben markaya para vermem hocam bunu herkes bilir.

Ben bakarım en az paraya en çok özelliği hangisinden bulursam onu alırım.

Sizin verdiğiniz iki üründe baskın taraf elbette ki LG oluyor. Hatta siz 400TL demişsiniz ancak şöyle bir baktım bazı sitelerde karşılaştırdığımda 1000TL ye yakın fark var aralarında.

Kullanıcılarının da genel olumlu geri dönüşlerine istinaden LG alınabilir.Elbette nihai karar sizindir.

REVİZYON: Aklıma gelmişken, LG üretici firmadır, kompresörünü de kendisi yapar, MİDEA gibi
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    Mitsubishi bazı sitelerde yüksek fiyat görünüyor. Ancak iklimsanın kendi sitesinde 2.750 tl şu an.
    LG nin bu modeli de (bakırmış bu model) 2.300 internette (2.500 bayilerde)
    Ben LG ye yogunlaşıyorum o zaman
    Çok teşekkürler
    hepsi burada da bahsettiğim LG ES-W126J3A0 A++ 12000 bugun indirime girmişi şu anki fiyatı 2.090 TL.
    Ancak aliminyum mu bakır seri mi emin olamıyorum

http://www.hepsiburada.com/lg-es-w126j3a0-a-12000-btu-h-smart-inverter-klima-p-HBV0000049YY6?magaza=Hepsiburada

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.