Şimdi Ara

Siemens Klima önerileriniz ve Güç tüketimi Bilgi destek arıyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
12.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de merak ettim degerlendirmeleri. Valla fena halde klima arayışındayim. Vestel alacaktim cok fena yorumlar var ama fiyati uygun, servis konulari daha iyi. sogutma amacli kullanicaz genel anlamda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mete34mete M kullanıcısına yanıt
    VESTEL 2017 üretim harici kesinlikle almayınız öyle bir düşünceniz varsa ise dahi.
  • KORO K kullanıcısına yanıt
    Ben de gündüz 2.000 seviyelerinde görmüş, ondan dolayı yazmıştım.
  • araştırmalardan sıkılıp siemens 12.000 btu siparişi verdim
    klima hafta sonu teslim edildi.
    yarın da kurulumu yapılacak.
    Servis ve ürün izlenimlerimi paylaşırım.
    Hayırlısı olsun, güle güle iyi günlerde kullanın inşallah.

Bu konu başlığını inceleme yazısına çeviririz sizden gelen bilgiler doğrultusunda, ileride bu markayı düşünen arkadaşlar için referans olur
  • elbette...
    sizler de teşekkür ederim, yardımlarınız için
    Rica ederiz hocam, yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanırsınız inşallah.
  • merhaba,
    cuma günü teslim edilmiş olan siemens klima için servis bugun geldi ve maalesef montaj yapmadan gitti
    sebep de hazır tesisatta kullanılan elektrik kablosunun 4.15 lik kablo olmasıymış.
    Siemens / Bosch gurubu 5 buçukluk kablo kullanıyormuş. hariçten kablolama yapabiliriz isterseniz dediler ben de onu Kabul etmedim. Kablo kirliği olsun istemiyorum.
    Sitede diger bütün klima markaları montajlarını yapmışlar. Hatta az once iklimsa bayisine uğradım. Bizde standart 4.15 lik kablo zaten dediler.
    Sonuç olarak siemens klimayı iade ediyorum.
    Süreç başa döndü, büyük ihtimal MHI 12 lik klimayı nakit 2.550 tl ye alacağım.

Merhaba,
    12'lik klimayı beslemek için 3x1.5 kablo yeter zaten, 3x2.5 olsa daha sağlıklı olur ama zaruri değil.
    Beş buçukluk dediğiniz kabloyu anlamadım hocam.

Ayrıca dış üniteden beslemeli modellerde, iç-dış ünite arasındaki kablodan toplasan 40 watt geçmiyor. (12.000BTU için)
  • valla ben işin teknik detayını çok bilemiyorum açıkcası.
    sitenin teknik görevlisi mevcut tesisatin inverter tipi yeni ve dıştan beslemeli klimalar için uygun oldugunu söyledi.
    siemens ise bakır boru için ok Verdi ama elektrik kablosunu ince buldu (4 lük)ve kendi kablolarını (5 lik miş) kullanmak istedi.
    önceki yıllarda siemens de 4 lük kablo kullanıyorms ancak kart arızalarından sonra almanya bu kabloya geçmiş. acaba siemensin bu modeli içten beslemeli mi bilemiyorum.
    diger markalarda bu kabloda sıkıntı yok.
    arçelik, Mitsubishi,daikin harici kablo kullanmadan montaj yapmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KORO

merhaba,
    cuma günü teslim edilmiş olan siemens klima için servis bugun geldi ve maalesef montaj yapmadan gitti
    sebep de hazır tesisatta kullanılan elektrik kablosunun 4.15 lik kablo olmasıymış.
    Siemens / Bosch gurubu 5 buçukluk kablo kullanıyormuş. hariçten kablolama yapabiliriz isterseniz dediler ben de onu Kabul etmedim. Kablo kirliği olsun istemiyorum.
    Sitede diger bütün klima markaları montajlarını yapmışlar. Hatta az once iklimsa bayisine uğradım. Bizde standart 4.15 lik kablo zaten dediler.
    Sonuç olarak siemens klimayı iade ediyorum.
    Süreç başa döndü, büyük ihtimal MHI 12 lik klimayı nakit 2.550 tl ye alacağım.

Hocam belki konuşmuşuzdur lakin ben hatırlayamadım, keşif hizmeti vermemişmiydi SİEMENS?
    Yani keşif hizmeti verip de şimdi ''Aaa olmuyormuş'' demeleri zaten kabul edilir bir şey değil.
    Keşif hizmeti almadıysak da veya biz sizi bu konuda uyarmadıysak o bizim hatamız.

4 lük 5 lik dediğiniz bence kesit değildir hocam
    4 lü 5 li olsa gerek
    bu ise HABERLEŞME dediğimi kablodur, muhtemel zaten 3x15, 18-24 guruplarında 3x2.5 olur.

Lakin şu buçuk olayını ben anlamadım ne yalan söyleyeyim zira hiç bir klima için (Ev tipi) 5.5 kesitte kablo kullanılmaz :)

• ado hocam keşif hizmeti almadım, hata tamamen bende

kablo konusunda da yarım yamalak bilgiler ile kafa karışıklığı yarattım sanırım. ama niye uğraşıyoruzki kablonun fotosunu çekmiştim. işte siemens ğn baglamam dedi kablo bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KORO -- 13 Haziran 2017; 21:32:44 >
  • foto...siemens ise yanlış hatırlamıyorsam 5 e 2,5 kablo kullanıyormuş

Siemens Klima önerileriniz ve Güç tüketimi Bilgi destek arıyorum
    Siemens Klima önerileriniz ve Güç tüketimi Bilgi destek arıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KORO -- 13 Haziran 2017; 21:48:27 >

Tamamdır hocam demek ki kartlar üzerindeki konponentler zayıf, bu nedenle demeraj akımında sıkıntı yaşatmış olsa gerek ki, taşıyıcı kabloları güçlü tutmayı uygun görmüşler.

Her şeyde bir hayır vardır sıkmayın canınızı. takamamakta haklı yalnız arkadaşlar.
  • tamam da diğer markalar niye takıyor onu anlamadım...iklimsa biz takıyoruz dedi mesela...acaba klimanın yapısı ike ilgili mi ??

dediğiniz gibi her işte vardır bir hayır...MHI olmasın o hayır, 550 tl fazla ödeme yaparak

• bu arada bosch ile midea nın bir ortaklığı söz konusuymuş..servis ekemanları söyledi...bosch ortak olmuş...

Arka planda hepsi birbiri ile ortak zaten de, benim bildiğim resmi bir ortaklaşma yok bu konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Arka planda hepsi birbiri ile ortak zaten de, benim bildiğim resmi bir ortaklaşma yok bu konuda.

ben internetten baktım, VRF üretimi için ortaklık yapmışlar.

• Ado kullanıcısına yanıt
    işler iyice karıştı, bi iklimsa bayisini aradım o da 4 e 2,5 olmalı kablo dedi. 4 e 1,5 kabloya biz de baglamıyoruz. Bir elektrikçi bulup boğattan bir kablo çekilmesi gerekir bu durumda dediler, bu işin bir standartı yok mu yahuu
    Üretime paralel standartlar var hocam, Bu yangın korkusu ve yeni kanun oldukça korkutmuş herkesi anlaşılan.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.