Şimdi Ara

SIGMA klimalar nasıldır???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
1
Favori
90.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sayın arkadaşlarım Sigma marka klimaları kullanan nasıl çalıştıklarını bilen yorumları olan arkadaşların yardımlarını alabilmek için bu başlığı açtım iklimsa bayisini aradım adam klimayı o kadar övdü ki sabancı bunları sharp'ın mitsubishinin müşterisini hedefleyerek yaptırıyormuş fabrikada malezyada filan neyse buradan yazarsanız sevinirim..

• quote:

Orjinalden alıntı: desmodus84

sayın arkadaşlarım Sigma marka klimaları kullanan nasıl çalıştıklarını bilen yorumları olan arkadaşların yardımlarını alabilmek için bu başlığı açtım iklimsa bayisini aradım adam klimayı o kadar övdü ki sabancı bunları sharp'ın mitsubishinin müşterisini hedefleyerek yaptırıyormuş fabrikada malezyada filan neyse buradan yazarsanız sevinirim..

Baklım alanlar varsa kış performanslarıda yazınca anlarız şu an her klima soğutur acaba kışın ne yapacaklar,ama insanda özel üretim denilince ve bizimkilerinde parmağı varsa durup düşünmek lazım
  • http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=101 şu modeli hoşuma gitti, hem inverterli , r410 A gazlı, fiyatı da 1.020 ytl,, bana işe yarar gibi geliyor ama ne bilyim, pat diye karşımıza çıktı bu sigma markası, geçmişi olmayan bir marka, tek güvencem sabancı ismi, ama o da eskisi gibi değil, kötü teknosa tecrübelerim var bu yüzden sabancı ismine güvenim sarsıldı, high life 9000 btu 750 milyona bırakıyor, bunun yanında haier de 747 milyon ama bunların cop leri düşük, sigma bunlara göre yüzde 20 daha tasarruflu gözüküyor.

SGM09INVDMA
    Perakende Satış Fiyatı: 1.020 YTL

Isıtma Kapasitesi: 11260 Btu/h
    Soğutma Kapasitesi: 9200 Btu/h

Tutumlu ve çevre dostu yeni Sigma klimalar R410A soğutucu gaz, üstün A sınıfı ve Inverter çalışma özellikleriyle sadece İklimsa'larda.

SGM09INVDMA Duvar tipi Klima 9.200 btu/h soğutma kapasitesi ve 11.260 btu/h ısıtma kapasitesine sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ata1606

http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=101 şu modeli hoşuma gitti, hem inverterli , r410 A gazlı, fiyatı da 1.020 ytl,, bana işe yarar gibi geliyor ama ne bilyim, pat diye karşımıza çıktı bu sigma markası, geçmişi olmayan bir marka, tek güvencem sabancı ismi, ama o da eskisi gibi değil, kötü teknosa tecrübelerim var bu yüzden sabancı ismine güvenim sarsıldı, high life 9000 btu 750 milyona bırakıyor, bunun yanında haier de 747 milyon ama bunların cop leri düşük, sigma bunlara göre yüzde 20 daha tasarruflu gözüküyor.

SGM09INVDMA
    Perakende Satış Fiyatı: 1.020 YTL

Isıtma Kapasitesi: 11260 Btu/h
    Soğutma Kapasitesi: 9200 Btu/h

Tutumlu ve çevre dostu yeni Sigma klimalar R410A soğutucu gaz, üstün A sınıfı ve Inverter çalışma özellikleriyle sadece İklimsa'larda.

SGM09INVDMA Duvar tipi Klima 9.200 btu/h soğutma kapasitesi ve 11.260 btu/h ısıtma kapasitesine sahip.
    fiyatı o kadar da hesaplı deil bnce 9 binlik klimaya fazla sanki.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: xaqlaaa

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: xaqlaaa

Fiyatı çok hesaplı,bugün daıkın ınverter 9000 btu 1950 ytl taksitle,ama bende bu klimayı beğenmiyorum sebeblerim farklı ama.
  • Sabancının klimaları kalite bakımından rekabet edemediği için, bu tür markaları piyasaya çıkararak inverter teknolojisinin bu kadar ucuz ve basit olmasını sağlamıştır. Tamamen pazar payını kapmak için, O gelen klimaların COP değerlerini inceleyin pek iç açıcı değil ve D sınıfı Isıstması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vdtkrn

Sabancının klimaları kalite bakımından rekabet edemediği için, bu tür markaları piyasaya çıkararak inverter teknolojisinin bu kadar ucuz ve basit olmasını sağlamıştır. Tamamen pazar payını kapmak için, O gelen klimaların COP değerlerini inceleyin pek iç açıcı değil ve D sınıfı Isıstması.
    şu iki klimayı incelermisiniz bunların iç üniteleri neden böyle aynı???

http://img210.imageshack.us/img210/9611/82780161ju8.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/6987/44561819zd2.jpg

bunların biri sigma biri haier ikisi de invertersiz fiyatları çok yakın sadece sigma'da r410 gaz kullanmışlar bu klima işleri harbiden karışık işmiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desmodus84 -- 26 Ağustos 2007; 11:39:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: desmodus84

bunların biri sigma biri haier ikisi de invertersiz fiyatları çok yakın sadece sigma'da r410 gaz kullanmışlar bu klima işleri harbiden karışık işmiş..

Alıntıları Göster
    quote:

Bakın arkadaşım iyi olmayan ürünlerde fazla aşırıya kaçma vardır,yani çok güzel görüntüler,abartılı özellikler,sigmadan çok çok üstündür haier klima olarak,sabancı gibi yerli firmalar öyle özel mal ürettirmezler para gitmesin diye gidip çin gibi büyük ülkelerin klima üretilen fabrikalarına orada hazır modeller vardır,dış ünite şu,iç ünite bu,kompresör o diyerek,ucuz toplama mal ürettirirler,(tıpkı mondial,asya,çelik motorsikletler gibi)sıgma alıpta son pişman olacagınıza tanınan iyi bir klima alın,kafanızın karışacagı bir şey yok basit yönten şudur yerlilerden uak durun direk klimacı firmalardan klima alın buna dikkat ederseniz asla yanılmazsınız
  • daikin inverterli 2 milyara satıyor, sormak istiyorum bu aletin maliyeti nedir ki 2 milyara satılsın, daikin ismine veriyorsun parayı, geri kalanı vergi, bayi karı, üretim maliyeti, reklam maliyetleri(bütün dünyada), ama sigma öyle değil, sabancı gidip malezyada ürettirmiş, hangi firma olduğu belli değil ama inverterli r410 gazlı felan dandik bir markanın yapması imkansız, sigmada isme para vermiyorsun işte kar ettiğin nokta burda başlıyor, mesela ben klimayı 25-26 dereceye getiriyorum yazın, ancak beni en rahatsız eden noktası diğer markalarda, o buz gibi havayı üstümüze üstümüze vermesi, öğrendiğim kadarıyla inverterlerli sigmalarda böyle bir olay yok, klima özel frekans kontrolü ile kendi kendine ayarlıyor kompresör hızını ve seni rahatsız edecek hızda hava çıkmıyor, aslında tam bi muamma bu sigma klimalar, daha iklimsaya bile gidip konuşmadık, bir kere telefondan aradım, nerde üretiliyor bunlar diye sordum telefona bakan kıza, 10 saniye konuşmadı sonra pat diye telefonu suratıma kapattı , teknik biriyle konuşmak bu ürünün değerlendirilmesini sağlamak lazım, yoksa daha yeni gelmiş kimse kullanmamış, nasıldır soğutması ısıtması, ses seviyesi, kalitesi... verileri iyi gözüküyor ama işte emin olamıyorsun , bunun yanında sharp alıp mütsubishi alıp da şikayet edenlerde var, yani bu klima işini çözen yok sanırım, keşke bu kadar uğraşacağıma ilk düşündüğüm lg bekoları alsaydım diyorum bazen, yaz bitti kararsızlıktan klima alamadım , ne olacak kafa hep karışık, evden de baskılar geliyor artık söylede alalım bir tane diye de işte ne yapayım ben böyleyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata1606 -- 26 Ağustos 2007; 21:22:29 >
  • quote:

daikin inverterli 2 milyara satıyor, sormak istiyorum bu aletin maliyeti nedir ki 2 milyara satılsın, daikin ismine veriyorsun parayı, geri kalanı vergi, bayi karı, üretim maliyeti, reklam maliyetleri(bütün dünyada), ama sigma öyle değil, sabancı gidip malezyada ürettirmiş, hangi firma olduğu belli değil ama inverterli r410 gazlı felan dandik bir markanın yapması imkansız, sigmada isme para vermiyorsun işte kar ettiğin nokta burda başlıyor, mesela ben klimayı 25-26 dereceye getiriyorum yazın, ancak beni en rahatsız eden noktası diğer markalarda, o buz gibi havayı üstümüze üstümüze vermesi, öğrendiğim kadarıyla inverterlerli sigmalarda böyle bir olay yok, klima özel frekans kontrolü ile kendi kendine ayarlıyor kompresör hızını ve seni rahatsız edecek hızda hava çıkmıyor, aslında tam bi muamma bu sigma klimalar, daha iklimsaya bile gidip konuşmadık, bir kere telefondan aradım, nerde üretiliyor bunlar diye sordum telefona bakan kıza, 10 saniye konuşmadı sonra pat diye telefonu suratıma kapattı , teknik biriyle konuşmak bu ürünün değerlendirilmesini sağlamak lazım, yoksa daha yeni gelmiş kimse kullanmamış, nasıldır soğutması ısıtması, ses seviyesi, kalitesi... verileri iyi gözüküyor ama işte emin olamıyorsun , bunun yanında sharp alıp mütsubishi alıp da şikayet edenlerde var, yani bu klima işini çözen yok sanırım, keşke bu kadar uğraşacağıma ilk düşündüğüm lg bekoları alsaydım diyorum bazen, yaz bitti kararsızlıktan klima alamadım , ne olacak kafa hep karışık, evden de baskılar geliyor artık söylede alalım bir tane diye de işte ne yapayım ben böyleyim
    Acaba daıkın için yürüttügünüz öngörüyü bu sıgma içinde yürütebilirmiyiz,şunun gibi sıgmada aslında 150 ytl ama gerisi vergi ve daha alt kalite oldugu için olabilirmiki bu zaten,yerli hiç bir sanayicimiz(arada tek tük iyi vardır)bu halk için iyi bir şey yapmaz sakın bunun hayaliyle yaşamayalım,sakıp agayı bilen bilir,koçuda,bunlar asla iyi ürün ürettirmezler,ve tek düşünceleri vardır,halkın cebinden parayı nasıl alırım,akıllılık etmişler sharpla alamıyorsam parayı ee başka dandik bir markayla alayım bu ne olur düşün taşın migmamı,magmamı sonunda aaa sigma ve bekleyen halkta var bu paraya bu özellikler acaba insana mantıklı geliyormu bana gelmiyor asla üst seviye klimaların çzelliklerine sahip degildirlerki görecegiz.

Ayrıca daıkın reklamı çokmu ben göremedim sadece 1-2 gazetelerde gördüm oda ısısana geçtügü bilgisi dahilinde ururu sarara bilgilendirmesi idi,insanın üzerine buz gibi havayı üflememesi bütün ınverter klimalarda vardır,üfledigi ısıyı kendi kontrol eder 5 derecede 25 derecede üfler yapısı gereği,ama iyi markalar belli kafaya fazla takmamak lazım bu iyi marlkaların aradada olsa çok iyi satış zamanlarını yakalayarak alınabilir,mesela 1 ay önce sharp çok iyi fiyat düşürdü alan aldı alamayan yada araştırmayan göremedi,şu ansa sanyo iyi bir fiyatta alınabilir ama biz degerlendiremiyoruz,acaba hata nerede
  • quote:

daikin inverterli 2 milyara satıyor, sormak istiyorum bu aletin maliyeti nedir ki 2 milyara satılsın, daikin ismine veriyorsun parayı, geri kalanı vergi, bayi karı, üretim maliyeti, reklam maliyetleri(bütün dünyada), ama sigma öyle değil, sabancı gidip malezyada ürettirmiş, hangi firma olduğu belli değil ama inverterli r410 gazlı felan dandik bir markanın yapması imkansız, sigmada isme para vermiyorsun işte kar ettiğin nokta burda başlıyor, mesela ben klimayı 25-26 dereceye getiriyorum yazın, ancak beni en rahatsız eden noktası diğer markalarda, o buz gibi havayı üstümüze üstümüze vermesi, öğrendiğim kadarıyla inverterlerli sigmalarda böyle bir olay yok, klima özel frekans kontrolü ile kendi kendine ayarlıyor kompresör hızını ve seni rahatsız edecek hızda hava çıkmıyor, aslında tam bi muamma bu sigma klimalar, daha iklimsaya bile gidip konuşmadık, bir kere telefondan aradım, nerde üretiliyor bunlar diye sordum telefona bakan kıza, 10 saniye konuşmadı sonra pat diye telefonu suratıma kapattı , teknik biriyle konuşmak bu ürünün değerlendirilmesini sağlamak lazım, yoksa daha yeni gelmiş kimse kullanmamış, nasıldır soğutması ısıtması, ses seviyesi, kalitesi... verileri iyi gözüküyor ama işte emin olamıyorsun , bunun yanında sharp alıp mütsubishi alıp da şikayet edenlerde var, yani bu klima işini çözen yok sanırım, keşke bu kadar uğraşacağıma ilk düşündüğüm lg bekoları alsaydım diyorum bazen, yaz bitti kararsızlıktan klima alamadım , ne olacak kafa hep karışık, evden de baskılar geliyor artık söylede alalım bir tane diye de işte ne yapayım ben böyleyim
    quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

firmalar kar oranlarını sabit tutmaktadır en pahalısı ve en ucuzu olsada sabittir. Bu nedenle daikin ile fiyat performans dengesini sigma ile karşılaştıramassınız. Sigma kendi alanında ucuz bir klimadır. Reklamlardada insanları kandırmaktadır A Class yani A sınıfı diyor sadece en küçük modeli ISItma A soğutma A diğerlerinde sadece Soğutma A Isıtma D sınıfıdır. Üstünüze üfleyip üflememesi hangi klima olursa olsun sizin elinizde, bunu engelllemek için klape ve koltuklarınızın konumu çok önemlidir, inverterin özelliğide üzerinize hava üflememesi değildir. %50 ye varan yakıt tasarufu ve genelinin A sınıfıı olmasıdır.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ata1606

firmalar kar oranlarını sabit tutmaktadır en pahalısı ve en ucuzu olsada sabittir. Bu nedenle daikin ile fiyat performans dengesini sigma ile karşılaştıramassınız. Sigma kendi alanında ucuz bir klimadır. Reklamlardada insanları kandırmaktadır A Class yani A sınıfı diyor sadece en küçük modeli ISItma A soğutma A diğerlerinde sadece Soğutma A Isıtma D sınıfıdır. Üstünüze üfleyip üflememesi hangi klima olursa olsun sizin elinizde, bunu engelllemek için klape ve koltuklarınızın konumu çok önemlidir, inverterin özelliğide üzerinize hava üflememesi değildir. %50 ye varan yakıt tasarufu ve genelinin A sınıfıı olmasıdır.

Alıntıları Göster
    @alkom-alarko
    beyefendi siz galiba alarko carrier klimaları bayisisiniz 1milyar altında önerebileceğiniz kendi ürün gamınızdan bir ürün var mı? benim şahsi kanaatim flair'lerin kalitesiz olduğu yönünde sanki invertersiz sigmalar flairden kaliteli gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: desmodus84

@alkom-alarko
    beyefendi siz galiba alarko carrier klimaları bayisisiniz 1milyar altında önerebileceğiniz kendi ürün gamınızdan bir ürün var mı? benim şahsi kanaatim flair'lerin kalitesiz olduğu yönünde sanki invertersiz sigmalar flairden kaliteli gibi duruyor

Alıntıları Göster
    quote:

@alkom-alarko

Tabiki kalitelidir. Sizin bakış açınızda kalite göreceli bir kavram olabilir. Kalite tektir ve standartları bellidir ve değişmez.

Kalite fiyat doğru orantılıdır. Bunu bilmeniz gerekir.
  • quote:

quote:

@alkom-alarko

Tabiki kalitelidir. Sizin bakış açınızda kalite göreceli bir kavram olabilir. Kalite tektir ve standartları bellidir ve değişmez.

Kalite fiyat doğru orantılıdır. Bunu bilmeniz gerekir.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Apartmanımda kuzenim

Sigma 18000ınverter salonda
    Sigma 9000 ınverter yatak odasında

Eniştede

Sigma 12000 inverter oturma odasında kullanmaktalar.

Benİm gördüğüm kadarıyla gayet güzel ısıtıyorlar.
    Ses seviyesi makul derecede.
    Çok yönlü hava yönlendirme ve sağa sola kumandadan hareket eden kanatçıklar gayet güzel bence.
    Ucuz ama ınverter sonuçta.
    Belki enerji sınıfları C veye D ama ısıtma harika diyebilirim.
    Bence ucuz ve ınverter olmasını isteyenler için güzel bi seçenek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DENİZELİ -- 17 Aralık 2007; 10:59:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DENİZELİ

Arkadaşlar Apartmanımda kuzenim

Sigma 18000ınverter salonda
    Sigma 9000 ınverter yatak odasında

Eniştede

Sigma 12000 inverter oturma odasında kullanmaktalar.

Benİm gördüğüm kadarıyla gayet güzel ısıtıyorlar.
    Ses seviyesi makul derecede.
    Çok yönlü hava yönlendirme ve sağa sola kumandadan hareket eden kanatçıklar gayet güzel bence.
    Ucuz ama ınverter sonuçta.
    Belki enerji sınıfları C veye D ama ısıtma harika diyebilirim.
    Bence ucuz ve ınverter olmasını isteyenler için güzel bi seçenek.

Alıntıları Göster
    Antalya'da şu sıralar tüm klimalar ısıtır da hava şöyle 0 derecenin biraz altına doğru inince nasıl olur acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr_Thunder

Antalya'da şu sıralar tüm klimalar ısıtır da hava şöyle 0 derecenin biraz altına doğru inince nasıl olur acaba ?

Alıntıları Göster
    Memnun degilim.

Bende 18000 btu var Kocaelindeyim ve 3 senedir kullanıyorum

Özellikle eylül ekimde dışarıdakı sıcaklık 18-20 derece ıken bile ısıtmada 2 saat sonra dış ünite buzlanma yapıyor ve buzu cozme ozellıgı olmadıgı ıcınde sıcak modunda ıken ısıtmamaya baslıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebekmez

Memnun degilim.

Bende 18000 btu var Kocaelindeyim ve 3 senedir kullanıyorum

Özellikle eylül ekimde dışarıdakı sıcaklık 18-20 derece ıken bile ısıtmada 2 saat sonra dış ünite buzlanma yapıyor ve buzu cozme ozellıgı olmadıgı ıcınde sıcak modunda ıken ısıtmamaya baslıyor .

Alıntıları Göster
    bende neredeyse cevap yazacaktım

konu 2007 senesinde açılmış ,şimdi birşey yazsam biraz komik olur gibi geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

Evet eski konu hortlamış gibi ama arkadaş kullanım tecrübesini yazdığı için bence iyi etmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Evet eski konu hortlamış gibi ama arkadaş kullanım tecrübesini yazdığı için bence iyi etmiş.

o arkadaş için değil kendime güldüm

2007 senesinde soru sormuş bir arkadaşa cevap vermeyi düşündüğüm için kendime güldüm yanlış anlaşılmışsa özür dilerim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

o arkadaş için değil kendime güldüm

2007 senesinde soru sormuş bir arkadaşa cevap vermeyi düşündüğüm için kendime güldüm yanlış anlaşılmışsa özür dilerim

Estağfurullah, konu hortlatma forumun genel sorunlarından biri ama bu faydalı olmuş diye yazdım sadece.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.