Şimdi Ara

CREATIVE X-FI TITANIUM HD + LOGITECH Z-5500 Deneyimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
12.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni ses sistemi aldım şu meşhur Logitech Z-5500 i şuan kargoda yarın gelecek. Harici ses kartı olarak sistemimde Creative x-fi etreme audio pc-ex kullanıyorum ama biraz inceledim ki creativenin en dandik kartlarından birini kullanyormuşum yada zaman içinde eskidi 3-4 senedir kullanıyorum... Şimdi Creative nin en son çıkan kartına göz diktim 2010 da çıkan ''CREATIVE X-FI TITANIUM HD SES KARTI PCI-EX'' sanal marketimde stoklara girmiş. ve thx destekliyor ses sistemi gibi. BU ikili için ne dersiniz?

http://www.sanalmarketim.com/urun/07233fe0416d0273c4f309aad29306d0/CREATIVE-X-FI-TITANIUM-HD-SES-KARTI-PCI-EX

http://asia.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=875&product=19749

optik çıkış var bu ses sistem içinde uyar demek değil mi? :S ı bu ürünler için yorum yapabilcek olan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anexiety1 -- 2 Mayıs 2011; 21:57:05 >

• Creative bu kartı 2010 da çıkartmasına rağmen ülkemize yeni getiriliyor. Yurt dışından getirtip kullananlar varsa da forumda çok yorum yapılmadı. Dışardan bu kart ve Z-5500 iyi bir ikili olur görünüyor ama ses konusunun göreceli olduğunu unutmamalı. Kartı alırsan forumda görüşünü paylaşırsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gazilim -- 6 Nisan 2011; 12:01:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazilim

Creative bu kartı 2010 da çıkartmasına rağmen ülkemize yeni getiriliyor. Yurt dışından getirtip kullananlar varsa da forumda çok yorum yapılmadı. Dışardan bu kart ve Z-5500 iyi bir ikili olur görünüyor ama ses konusunun göreceli olduğunu unutmamalı. Kartı alırsan forumda görüşünü paylaşırsan sevinirim.

Forumdan bi arkadaştan bu kartı satın aldım. Oda yurtdışında getirtiyormuş sanırım tanıdık vasıtasıyla ;) ürünleri 2-3 güne kurup denemelere başlarım burda paylaşırım :)
  • hayırlısı olsun mükemmel 2li kuruyorsunuz opticten kurun ve windows 7 driver cd sini windows 7 pcnize full yüklemeyi unutmayın...

thx in yeni nesil versiyonun destekliyor bu kart onda problem yok. bide şu decoder encoder işini iyi ayarlayın ses sitemniizde ve kartınızda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

hayırlısı olsun mükemmel 2li kuruyorsunuz opticten kurun ve windows 7 driver cd sini windows 7 pcnize full yüklemeyi unutmayın...

thx in yeni nesil versiyonun destekliyor bu kart onda problem yok. bide şu decoder encoder işini iyi ayarlayın ses sitemniizde ve kartınızda.

Sağolun inş hayrını görürüm:) Tamam ne varsa kururum artık :D Ben genelde media player classic + AC3 filter le ufak tefek ayarlarla dinliyordum eski sistemimde.. Bu işlere çok kafa yoran uğraşan biri değilim ama varsa bildiğiniz daha iyi müzik dinleme/film programları inceleyebilirim ;)
  • SPLAYER olmazsa olmaz... müzik içinde creativein CD yle gelen prgramını kullanın ;)
  • Hayırlı olsun. Yorumlarını merakla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

SPLAYER olmazsa olmaz... müzik içinde creativein CD yle gelen prgramını kullanın ;)

• kartı çok merak ediyorum..müzik ve film performansı hakkında bilgi verirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mj_pelit

kartı çok merak ediyorum..müzik ve film performansı hakkında bilgi verirmisiniz?

Kart elime yarın ulaşıcak arkadaşım. Haftasonu deneyimlerimi paylaşmaya çalışıcam elimden geldiğince
  • daha önce x fi yada audigy 2 zs kullandınız mı?
  • Hakan bey den mi aldınız hayırlı olsun. optik çıkışı içerisinden sanırım bi çevirci çıkıyormuş, onunla yapıyormuşsunuz. auzentech in prelude unda vardı sanırım. kullanan varsa bilir. sanırım öyle bir toslink çevirici geliyor. optik girişi bu şekilde yapabilirsiniz. ayrıca bildiğim kadarıyla win 7 ile tam uyumlu çalışan ilk kart mı tek kart mı neydi okumuştum ya burda ya başka bir yerde..
  • merak ettiğim şey önceki nesil x fi ile arasında ses kalitesi açısından hissedilir derecede fark var mı?
  • quote:

merak ettiğim şey önceki nesil x fi ile arasında ses kalitesi açısından hissedilir derecede fark var mı?

Daha önce sound blaster 24 live , x-fi extreme audio , Sound Blaster X-Fi Titanium Kullandım uzun süreler ve çok memnun kalmıştım. Her model yükseltiğimde sesin daha güzelleştiğini netleştiğini kalite olarak artığını farkediyordum. Sistemi bu gece kurucam ama netten 1 haftadır araştırıyorum böyle iyi yorumlar daha önce hiçbir ses kartımda yapılmadı okumadım ; birçok yabancı sitede creativenin bundan önceki modelleriyle bunun arasında ne kadar çok ve büyük fark olduğundan bahsediyor ve eskileri çöpe atın yazıyor eğer bunu dinlerseniz :)

**First card with THX TruStudio PC™ audio technology. >>http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_X-Fi listenin en altındaki tablo ve ses sitemide thx destekli

** First Card The audiophile's choice -- Daha önce ki hiçbir creative kart bu isimde sürülmedi piyasaya not: audiophile:seste mükemmeli arayan

Daha bir çok şey. netten review lere bakabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

Hakan bey den mi aldınız hayırlı olsun. optik çıkışı içerisinden sanırım bi çevirci çıkıyormuş, onunla yapıyormuşsunuz. auzentech in prelude unda vardı sanırım. kullanan varsa bilir. sanırım öyle bir toslink çevirici geliyor. optik girişi bu şekilde yapabilirsiniz. ayrıca bildiğim kadarıyla win 7 ile tam uyumlu çalışan ilk kart mı tek kart mı neydi okumuştum ya burda ya başka bir yerde..

Evet baya araştırdım değişik bağlantı çeşitlerini sanırım bir sorun çıkmıcak :) Hakan Beyden satın aldım Win 7 ye tek ve tam uyumlu kartı olsun artık bencede :D 2010 yılı kartı ve bundan önceki kartlar 2008 çıkışlı? ve windows7 2009 çıkışlı?

• quote:

Orijinalden alıntı: anexiety1

quote:

merak ettiğim şey önceki nesil x fi ile arasında ses kalitesi açısından hissedilir derecede fark var mı?

Daha önce sound blaster 24 live , x-fi extreme audio , Sound Blaster X-Fi Titanium Kullandım uzun süreler ve çok memnun kalmıştım. Her model yükseltiğimde sesin daha güzelleştiğini netleştiğini kalite olarak artığını farkediyordum. Sistemi bu gece kurucam ama netten 1 haftadır araştırıyorum böyle iyi yorumlar daha önce hiçbir ses kartımda yapılmadı okumadım ; birçok yabancı sitede creativenin bundan önceki modelleriyle bunun arasında ne kadar çok ve büyük fark olduğundan bahsediyor ve eskileri çöpe atın yazıyor eğer bunu dinlerseniz :)

**First card with THX TruStudio PC™ audio technology. >>http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_X-Fi listenin en altındaki tablo ve ses sitemide thx destekli

** First Card The audiophile's choice -- Daha önce ki hiçbir creative kart bu isimde sürülmedi piyasaya not: audiophile:seste mükemmeli arayan

ama siz ilk defa z5500 ile kullanacaksınız..mümkünse önce ses kartlarını denediğiniz sistem ile bu kartı deniyebilirmisiniz?

Birçok insanın kafasındaki soru işaretinide cevaplamış olursunuz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: anexiety1

quote:

ama siz ilk defa z5500 ile kullanacaksınız..mümkünse önce ses kartlarını denediğiniz sistem ile bu kartı deniyebilirmisiniz?

Birçok insanın kafasındaki soru işaretinide cevaplamış olursunuz

Bende premier pht 37500 5+1 var ama malesef bu eski sistemde optik çıkış yok sadece analog var :( ve creativenin bu kartında anolog giriş mevcut değil. o yüzden bu ikisi bağlanabilirmi emin değilim. 2+1 olarak bağlanabilir belki

• Hocam halen kullanıcı yorumlarınızı bekliyoruz. Bir sorun mu var?
  • Usta nerdesin aldın kartı kayboldun. :) Yorum bekliyoruz.
  • Adam bence süper ikilinin kölesi oldu yorum yazmadigina göre..

Bence Mükemmel bi kaliteyi yakalamiştir ama yinede + - yorumlarini bekliyoruz..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.