Şimdi Ara

shell ve bp arasındaki menzil farkı neden bu kadar fazla?

Bu Konudaki Kullanıcılar: JSBach
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
89
Cevap
5
Favori
7.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 53
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 13
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Favoriye Eklediklerim 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • facepunchS (13 mesaj) Mhmmd.239 (13 mesaj) MeGaDave06 (3 mesaj) Kef14 (2 mesaj) Akinci (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (31 mesaj) Mobil (24 mesaj) Mini (9 mesaj) (6 mesaj) (19 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> shell ve bp arasındaki menzil farkı neden bu kadar fazla?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    692 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    shell de %5 indirimim var, buna rağmen indirimsiz bp ile daha fazla km yaptığımı fark ettim(son zamlardan sonra test etmedim).

edit: bir ara po denedim kendi istasyonu var bizim burada, bp ile benzer menzil ama tam küsürat aklımda değil bir kere daha test etmem lazım onu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 18 Ekim 2021; 18:14:50 >

|
    |
  • bp daha fazla menzil sağlıyor bunu bende deneyimledim.

kendi aracımda depoyu shell'den fulleyince 730km gidiyorum, bp'den fulleyince 780km.

BP menzil ve performans açık ara en iyi yakıt bence ( iyi bir istasyondan almak kaydı ile ) çok denedim , BP'de karar kıldım , Shell DPF'yi çabuk tıkıyor

Bende hafif ticari araç var, BP hariç hepsini (total, opet, petrol ofisi) denedim, hemde yaz kış, en kısa menzili hepsinde shell verdi, en uzun menzili ise petrol ofisinden aldım, Bu durumu bir kaç kişiye söyledim, öyle saçma şey mi olur dediler, demek ki yakıt hepsinde farklı.
  • Yarbay
    3377 Mesaj
    Şehir içi sağlam yakıyormus gerçekten
  • Yarbay
    9983 Mesaj

BP menzil ve performans açık ara en iyi yakıt bence ( iyi bir istasyondan almak kaydı ile ) çok denedim , BP'de karar kıldım , Shell DPF'yi çabuk tıkıyor

• Yüzbaşı
    692 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

bp nin kendi istasyonundan deniyorum bir kaç seferdir, motor daha kararlı ve sessiz gibi çalışıyor üstelik. ancak yakıt kaynaklı mı değil mi bilemem çünkü çok fazla değişken var.

psikolojik de olabilir bu tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 12 Ekim 2021; 22:39:42 >
    |
    |
    helsloot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

13km uzakta sabahları gittiğim yer, bunun rahat 6kmsi trafiktir :/

dönüşte trafik yok sayılır ama.. git gel ortalaması bu şekilde işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 12 Ekim 2021; 20:40:31 >
    |
    |
    Emekkk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    302 Mesaj
    Dci motor için en iyisi total ve shell dir. Opet koyunca daha sesli çalışıyor. Petrol ofisinde aracın gidişi çekişi aynı ancak shell de 6 yakan araç po da 7 yakıyor.
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Total hiç denemedim, maslak shell in yanında var bir tane ama nasıldır bilemiyorum

|
    |
    Cadmium kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1001 Mesaj
    Tamamen psikolojik bunlar ya da tesadüf.Dediginiz gibi şu motor şu petrolün mazotuyla 1 lt daha az yakıyor diye bilinse başka kimse diğerlerinden almaz.Ortalama hızınız 20 civari ise yakitiniz da uygun bu forumda paylaşılan değerler tatmin amaçlı aslında çevre yolu tipinde trafiksiz 30-40 km ort hız ile elde edilen gerçek dışı veriler.
  • Yarbay
    4752 Mesaj
    Ort hız kaç?
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Verileri kendim çıkarttım, yol bilgisayarı yok.
    |
    |
    Ussuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Tamamen aynı şartlar diyebilirim, bir kaç defa test edip doğruladım bu olayı. Yoksa bana da önceden psikolojik geliyordu.
    |
    |
    turgay0651 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1259 Mesaj
    Bp den de %5 indirim almak çok kolay yardımcı olabilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 12 Ekim 2021; 20:55:7 >
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

İndirim istedim de mh aramamız lazımmış uğraşmadım o yüzden
    |
    |
    Mhmmd.239 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1259 Mesaj

https://www.kolayyakit.com.tr/landing/whatsapp

Ben anlaşacakken %5 di linkteki numara ile mesai saatlerinde iletişime gecirirsiniz
    |
    |
    facepunchS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6425 Mesaj
    Bende hafif ticari araç var, BP hariç hepsini (total, opet, petrol ofisi) denedim, hemde yaz kış, en kısa menzili hepsinde shell verdi, en uzun menzili ise petrol ofisinden aldım, Bu durumu bir kaç kişiye söyledim, öyle saçma şey mi olur dediler, demek ki yakıt hepsinde farklı.
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

kesinlikle fark var, shell i kaç kere test ettim yok abi menzil bariz kısa. katılıyorum size.

|
    |
  • Binbaşı
    1694 Mesaj

Mahallemdeki BP istasyonunun, BP’nin kendi istasyonu olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Mesajı görünce merak ettim.

|
    |
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

hocam benzinlitre uygulaması indir yakın çevredeki tüm istasyonları ve işleten firmanın adını yazyıor, bp de mesela bp anonim aş ise kendi işletmesindedir.

|
    |
    | OMG! | kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1694 Mesaj

Bakıyorum, teşekkürler.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
vp satın al
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.