Şimdi Ara

shell ve bp arasındaki menzil farkı neden bu kadar fazla?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
90
Cevap
4
Favori
11.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • shell de %5 indirimim var, buna rağmen indirimsiz bp ile daha fazla km yaptığımı fark ettim(son zamlardan sonra test etmedim).

edit: bir ara po denedim kendi istasyonu var bizim burada, bp ile benzer menzil ama tam küsürat aklımda değil bir kere daha test etmem lazım onu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 18 Ekim 2021; 18:14:50 >

• Şehir içi sağlam yakıyormus gerçekten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BP menzil ve performans açık ara en iyi yakıt bence ( iyi bir istasyondan almak kaydı ile ) çok denedim , BP'de karar kıldım , Shell DPF'yi çabuk tıkıyor

• helsloot kullanıcısına yanıt

bp nin kendi istasyonundan deniyorum bir kaç seferdir, motor daha kararlı ve sessiz gibi çalışıyor üstelik. ancak yakıt kaynaklı mı değil mi bilemem çünkü çok fazla değişken var.

psikolojik de olabilir bu tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 12 Ekim 2021; 22:39:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emekkk kullanıcısına yanıt

13km uzakta sabahları gittiğim yer, bunun rahat 6kmsi trafiktir :/

dönüşte trafik yok sayılır ama.. git gel ortalaması bu şekilde işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 12 Ekim 2021; 20:40:31 >
  • Dci motor için en iyisi total ve shell dir. Opet koyunca daha sesli çalışıyor. Petrol ofisinde aracın gidişi çekişi aynı ancak shell de 6 yakan araç po da 7 yakıyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Cadmium C kullanıcısına yanıt

Total hiç denemedim, maslak shell in yanında var bir tane ama nasıldır bilemiyorum

• Tamamen psikolojik bunlar ya da tesadüf.Dediginiz gibi şu motor şu petrolün mazotuyla 1 lt daha az yakıyor diye bilinse başka kimse diğerlerinden almaz.Ortalama hızınız 20 civari ise yakitiniz da uygun bu forumda paylaşılan değerler tatmin amaçlı aslında çevre yolu tipinde trafiksiz 30-40 km ort hız ile elde edilen gerçek dışı veriler.

• Ort hız kaç?

• Ussuz kullanıcısına yanıt
    Verileri kendim çıkarttım, yol bilgisayarı yok.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • turgay0651 T kullanıcısına yanıt
    Tamamen aynı şartlar diyebilirim, bir kaç defa test edip doğruladım bu olayı. Yoksa bana da önceden psikolojik geliyordu.

• Bp den de %5 indirim almak çok kolay yardımcı olabilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 12 Ekim 2021; 20:55:7 >
  • Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt
    İndirim istedim de mh aramamız lazımmış uğraşmadım o yüzden

• facepunchS F kullanıcısına yanıt
    https://www.kolayyakit.com.tr/landing/whatsapp

Ben anlaşacakken %5 di linkteki numara ile mesai saatlerinde iletişime gecirirsiniz

• Bende hafif ticari araç var, BP hariç hepsini (total, opet, petrol ofisi) denedim, hemde yaz kış, en kısa menzili hepsinde shell verdi, en uzun menzili ise petrol ofisinden aldım, Bu durumu bir kaç kişiye söyledim, öyle saçma şey mi olur dediler, demek ki yakıt hepsinde farklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle fark var, shell i kaç kere test ettim yok abi menzil bariz kısa. katılıyorum size.

Mahallemdeki BP istasyonunun, BP’nin kendi istasyonu olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Mesajı görünce merak ettim.

• | OMG! | kullanıcısına yanıt

hocam benzinlitre uygulaması indir yakın çevredeki tüm istasyonları ve işleten firmanın adını yazyıor, bp de mesela bp anonim aş ise kendi işletmesindedir.

Bakıyorum, teşekkürler.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.