Şimdi Ara

Scala vs. Civic HB - Sizce hangisini almalı?? yada öneri??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda halihazırda Kia Rio'mu satıp C segmenti bir araca geçmeyi düşünüyorum. 275bin TL'den yukarı çıkmayı düşünmüyorum.

1. Seçeneğim; Skoda Scala 2020 model 1.6 tdi motor dsg şanzıman otomatik. Bir paketi var, Premium.
    2. Seçeneğim; Honda Civic Hatchback 2018 model 1.6i DTEC motor zf şanzıman otomatik. Elegance paketi.

Skala'da kilometreler 10bin ile 25bin arasında gidip geliyor. Civic'de ise 35bin, 40bin km'lerden başlıyor. Siz bu fiyat aralığında, konfor ve sürüş zevki olarak hangi aracı önerirsiniz. Öncelik bu iki araç arasında seçim yaparsanız sevinirim. Başka modelde önerebilirsiniz. Çok teşekkür ederim şimdiden.

düzeltme; yanlış yazım. (önerirseniz > önerirsiniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yEmreozc -- 10 Ağustos 2021; 14:1:38 >

• civic olacaksa 2019 makyajlı olsun en azından..Hatta ben olsam direkt öyle yapardım..

• Kia ceed 2020 1.6 crdi elegance pakette iyi duruyor. Ama crdi motor otomatik çok yakıyor diyorlar. Kullanıp da yakıt tüketimi düşük olduğunu paylaşacak olan var ise tercihim ceed olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: yEmreozc

Kia ceed 2020 1.6 crdi elegance pakette iyi duruyor. Ama crdi motor otomatik çok yakıyor diyorlar. Kullanıp da yakıt tüketimi düşük olduğunu paylaşacak olan var ise tercihim ceed olabilir.

Euro 6 CRDİ DCT ler çok yakmıyor, segmentinin en az yakanı değil ama abartıldığı kadar bir tüketim yok. Ceed zaten f/p olarak güzel bir araba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 275bin verip yarım litre yakıtı mı dert ediyorsunuz?

İkisi arasında tabii ki civic ama dizel yerine 1.5 turbosu daha keyifli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

275bin verip yarım litre yakıtı mı dert ediyorsunuz?

İkisi arasında tabii ki civic ama dizel yerine 1.5 turbosu daha keyifli olur.

Yarım litre olsa tabii ki dert etmem. Çok daha yüksek rakamlardan bahsediyorlar. Bundan dolayı sormak istedim.

• Bir aracı elemeniz için şanzıman isminde dsg yazması yeterli olsun sizin için. Başınız ağırmaz en azından. Bu iki araç arasından her türlü civic.

• scala benim araç tercih skala mda olmaz.

• scala her ne kadar güzel araç olsa da civic hb onun içinden geçer. Scala bazı noktalarda b sınıfı temelli olduğunu hissettiriyor.

civic hb yol tutuş dinamiklik frenleme donanım gibi yönleri ile epey üstün. Sadece 9 ileri zf ile pek param yok o da size kalmış. Test edin öyle karar verin.

• Sıfır sedan civic bulunmuyor mu bayilerde vardır belki

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • yEmreozc kullanıcısına yanıt
    O kadar yüksek yakanlar 2014 yılına kadar olan 128 hp tam otomatik olanlardı ve evet İstanbul şehir içi 9-10 lt tüketimi var.

2015den itibaren 136 hp ve çift kavramaya geçti bunlarda şehir içi 7-7.5 civarı yakıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tabiki civic
    Scala ne yahu ?

• scala c sınıfı bir araba değil. polo nun , daha doğrusu vag grubunun MQB-A0 platformu kullanılıyor. yani B sınıfı platformu üzerine oturtulmuş bir C var. biraz renault clio sport tourer a benzetebiliriz. tabi sonuçta tercih meselesi. hangisini beğeniyorsanız o . ama ben civic hb i tercih ederdim.

• Tasarım olarak popüler anime dizilerinden fırlamış gibi afedersiniz “ucube” bir araca benziyor civic.

Geçen bir telefon modelini araştırayım şöyle diye ilgili şikayet sitelerinde gezinirken bir baktım karşıma hep honda şikayeti çıkıyor, yahu dedim bi durun.

Neler yok ki, biraz ilgilimi çekti eylül’ de gelecek yeni kasasını bekleyen biriyim dedim bi bakınayım;

İnce yaz yağmurunda boyası soyulan mı dersiniz, yolda giderken bir anda sunroof’u patlayana, 6 ayda ayna ayarlama tuşu soyulana neler neler. Daha iki aylıkken seyir halinde bütün arıza ışıklarını yakıp bi anda gaz yemeyip yolda bırakanda var.
    Kendi kendine göçmesi, kaput dalgalanması gibi kalite eksikliğinden kaynaklı sorunları az çok biliyordumda bu kadarını beklemiyordum.

Bir kısımda bu tür problem ve sorunların garantiye girmemesinden şikayetçi.

Bu arada kanıtsız konuşmayı sevmem. Şuraya bulabildiğim linkleri bırakayım.

www.sikayetvar.com/honda/honda-hakkinda

www.sikayetvar.com/honda/honda-civic-sunroof-patlamasi-1

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• yEmreozc kullanıcısına yanıt

Eski kasa tam otomatik şanzımanlı araçlar icin geçerli o yorumlar.

• Scala sahibiyim. Aslında Civic HB almak istiyordum 2018'de. O zaman test sürüşü yapmıştım. Sonra ÖTV indirimi bayii cebe atınca Audi A3 almıştım. Beklentilerinize göre 2 araç da güzel bence. Şu an ailem için Scala tercih ettim. 15 bin km oldu ve yakıt/sürüş keyfi ve performans anlamında beklentilerimi karşıladı. A3'den geçmeme rağmen aracıma gelen herkes önemli bir fark görmedi. En büyük fark bence yalıtım ile ilgili.Bir de aracın ağırlığı. Audi yola daha iyi oturuyordu.

Civic ise HB için Sedan'a göre daha iyi olduğu söyleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

Scala sahibiyim. Aslında Civic HB almak istiyordum 2018'de. O zaman test sürüşü yapmıştım. Sonra ÖTV indirimi bayii cebe atınca Audi A3 almıştım. Beklentilerinize göre 2 araç da güzel bence. Şu an ailem için Scala tercih ettim. 15 bin km oldu ve yakıt/sürüş keyfi ve performans anlamında beklentilerimi karşıladı. A3'den geçmeme rağmen aracıma gelen herkes önemli bir fark görmedi. En büyük fark bence yalıtım ile ilgili.Bir de aracın ağırlığı. Audi yola daha iyi oturuyordu.

Civic ise HB için Sedan'a göre daha iyi olduğu söyleniyor.

Dsg şanzıman'ı ile ilgili tereddüt yaşatıyor mu hocam? herhangi bir arıza olacak hissi korkusu var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: yEmreozc

Dsg şanzıman'ı ile ilgili tereddüt yaşatıyor mu hocam? herhangi bir arıza olacak hissi korkusu var mı

Alıntıları Göster

Aslında ben A3ü manuel almıştım ve düz vites ile ilgili en iyi deneyimdi. Evlenince biraz macera oldu ama eşim de kullansın diye otomatik almak istedim. Audi'yi verdim Scala'yı aldım elime de ciddi bir miktar nakit geçti. Scala hem en dolusu (emotion paket) hem de yüzde 50lik dilimdeydi.

Eşim yeni araç diye çekiniyor kullanmaya ama DSG korkusunu şu şekilde attım.

Youtube vs çok sayıda video var doğru kullanım ile ilgili. Aracı park ederken bazı adımlar var onları uygulayınca sorun olmuyormuş. Bu videolarda anlatılanlar şehir efsanesi değildir umarım :)

• Dizel Civic'lerde olan yaya koruma sisteminden dolayı ben tercih etmezdim. Geçen konusu vardı kaputu yukarı kaldıran 4 piston ve sensörler var. Ufaktan bir cisime çarpmış ve kaput kalkmış. Tamiri 2018'de 25.000TL'cik.

Scala güzel araç ama B platformu üzerine C sınıfı yapılmaya çalışılmış bir araç. Polo şasesi var ama Golf ebatlarında.

• Scala dsg şanzımandan kaybediyor. Civic HB kozmetik göçüklerden dolayı kaybediyor. Sizce Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD nasıl bir seçenek olur ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.