Yarbay
12 Mart 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 2462 (Bu ay: 3)
Gönderileri

iyi geceler herkese. ben şuan ki çalıştığım işimden uzun süredir memnun değildim. işin bişeyi yok iş benim için rahattı fakat başımdaki şef tarafından aylarca mobbing e uğradım. en başta söylemeliyim ki benim bu şefe karşı bir kez bile kötü hareketim olmadı, ne kötü söz, ne hakaret, ne ses yükseltme, ne saygısızlık.. hiçbişey yapmadım hep mesafeli saygılı davrandım ama yok her zaman devam etti.

bu şef yemeyip içmeyip benim işime engel olmaya çalıştı. her defasında beni alakam olmayan yerlere verip çalıştırarak eziyet etti. işimi doğru yapmama rağmen yapmıyormuşum gibi lanse etti patronlara. patronlar gelip 1 kere incelese herşey çıkacak ortaya ama çanak tutuyolar işte. mesai saatleri dışında bile çalıştırdı. yediğim yemeğe içtiğim suya herşeye karışırdı. gözü 8 saat boyunca sürekli üstümde.

ben mobbinge karşı inat ettim inatlaştım. çalışmak istediğim için zorladım kendimi. her inatlaştığımda beni evde oturttu "iş yok" bahanesiyle. dolasıyla her ay maaşım işe gitmediğim için eksik yattı. sözde maaşım 5500 ama ben ortalama 2500 lira falan alıyodum. yaz ayında 1250 lira ile çalıştım.

iş yerinde çalışanlar beni çok severler benimle tek uğraşan bu şef oldu. bugün kullandığı cümle "bu fabrikada fazlalıksın" oldu. bu lafın üstüne artık yoruldum, psikolojimi zaten bozmuştu iyice gitti ve istifa etmeye karar verdim.

fakat tazminat alabilir miyim? almak için neler söylemem gerek, alamazsam bir yere başvurma hakkım varmı? toplam 11 ay 23 gün çalışmışım. beni çağırmadığı günler çok onları düşüyor muyuz?

bana akıl verin dostlar...

ağırlığı 1 kg bile olmayan 700 gr'lık bir ürünü kolileyip yollamak istediğimde kargoda 3 kg olarak sisteme giriyorlar. bunun sebebi nedir?

sigara ve alkol yasağı getirmek isteyen benim oyumu alır. yetti artık ne kafeye, ne lokantaya gidebilir olduk. yolda bile yürünmüyor. adam kapalı alanda bile içime izin veriyor. açık alan dedikleri yer 2 cam açık tamam o kadar. bütün is koku üzerimize geliyor yemekler zehir oluyor. 1 haftada 100 kere yaşadım, gidip dövüceksin anlamaz bu tipler. alkol içip yola çıkanlar tepene çıkmak üzere oluyolar. kavga da edemezsin aklı başında değil. içip içip saranlar bile var yetti artık bu ikisinden kurtulmadan bu ülke düzelmez. insanlar iyice umursamaz aptal oldu. yolda yürürken sana dumanı soluyor, bi tane çakıcaksın yere 2.80 uzanıcak. açık havaya da yasak geldi dinleyen yok. evimin balkonunda bile oturamaz oldum, altımdaki üstümdeki içiyor kokusu sesi bana geliyor. lokantalarda her masada birer snoop dogg oturuyor.

1.6 sxa tempra var lpg'li. 1-2 hafta önce sorun yoktu ama son zamanlarda araba soğukken araba geç ısınıyor. araba yürümüyor ses var ama icraat yok. baya bi et gibi yığılıyor. gitmiyor yani. çok geç kendine geliyor, kendine gelince sorun yok ama kendine gelmesi baya zaman alıyor. tüp beyninden şüpheleniyorum ama daha geçen ay sıfır takılıp her yeri yapıldı ayarlandı, performans beyni diye taktılar. herhangi bir geç çalışma, tekleme vs yok.

adam "allah korusun" yazıyor hahaha atıyorlar. üzücü paylaşıma hahaha atıyolar. korkunç şeylere de aynı. dini veya milli bayram kutlamaları paylaşımlarına hahaha. daha deminde gördüm ronaldo sakatlanmış birisi şifa dilemiş hahaha atmışlar. millet bu kadar yüzsüz mü?

bence volvonun. çünkü volvo fanboylarına göre volvo hiçbir zaman hasar almaz. eğer hasar aldıysa olay farklılaşır. örneğin volvoya arkadan çarpan bir araba varsayalım. volvo daha çok hasar aldıysa eğer "arkadan çarpılan araba her zaman daha çok hasar alır" derler.

volvo birine arkadan çarpar ve hasar alırsa "arkadan çarpan araba her zaman daha çok hasar alır" derler.

youtube yorumlarında ve instagram reels videolarında kesinlikle varlar. denendi onaylandı.

vw fanboyları bunların yanında hiçbişey.

yıldızcılarda var tabi.

500 bine bu araba alınır mı?
pejo 308'i birde bu açıdan görün

öncelik 3 harfli mağazaların kasiyerleri. zaten kasada olmuyorlar. çağırınca bi afra tafra yapıyorlar. aldığımız ürünleri kasadan sanki düşmana vurur gibi geçiriyorlar. poşet isteyince öyle bi çekiyolar ki poşetlikten, yarısı orada kalıcak neredeyse.

temassız yok diye kart veriyosun posun üstüne atıyor deniyor biz malız çünkü. kartı çıkarınca kasaya fırlatıyorlar, sen oradan çizilerek yani kasanın ucuna kadar sürerek alabiliyoruz. para üstüde keza, bozukları atıyor yuvarlanıp gidiyor.

en son hayırlı işler, iyi akşamlar vs diyorsun umrunda değil.

ayda 10 kez markete girsem en az 7-8 kere bu tipler denk geliyor. sanki bi mutsuz onlar mı, kasiyerliğin en büyük olayı güleryüzlü olmak. bunu beceremeyenler hep kasadalar.

kiralık ev bakıyorum ev veren yok. 21 yaşında çalışan bekar erkeğim. kızsan veririz yoksa bekar erkeğe ev yok diyolar. ya da aile olması gerekiyomuş. bekar kızlar çok mu masum oluyor? yoksa bu ev sahiplerinin amacı mı farklı?

Hakkında
Meslek: tema - resim
İlgi Alanları: diecast - bilgisayar - bisiklet - çiçek
Forum İkinci El İmzası:
diecast koleksiyoncusuyum... model alım satım için PM
Hakkımda:
Merhabalar. Profilime hoşgeldiniz. Kullanıcı adım, avatarım ve kullandığım imza bilgileri sizi biraz yanıltabilir fakat kullanıcı adım, kendimce tasarladığım bir nick'i temsil ediyor ve ben sadece biraz fazla değer veren birisiyim ve hoşuma giden resimleri koymak istedim. Anlayışınız için teşekkürler. <3 d.trn (:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
macBook
Otomobil
subaru
Mobil cihaz
phone-icon
Operatör
turkcell
Oyun Platformu
pc
Notebook
Acer
İşlemci
Intel
Sabit Disk
SanDisk
Ekran Kartı
Gigabyte
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 7 sa. önce
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.890
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 40.976 (Bu ay: 1.280)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 11.045 (Bu hafta: 9)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.