Şimdi Ara

Hafif Ticari araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
13.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha önce konu açmıştım aracımı satıp daha yüksek model araç almayı düşünüyordum fakat ufak bi kaza geçirdim.
    Araç muhtemelen pert olacak (çok şükür bizde birşey yok)
    30.000 tl masraf çıkardı servis (araç corolla 2010 dizel comfort extra)
    Tahminim 40.000 civarı bir ödeme yapacak
    İş gereği Hafif ticari araç almam gerekmekte fakat bu araçlara oldukça yabancıyım ( doblo, fiorino tarzı araçlar)
    Yakıtta üzmeyecek bir hafif ticari acil olarak almak zorundayım (2.el düşünüyorum 40-50 bin km civarında)

Bu araçların 2 yılda bir muayeneye girenleri ve her yıl muayeneye girenleri varmış bunu nasıl ayırt edebiliriz,
    4 Koltuklu düşünüyorum bütçe 20-25 bin civarı ayırmıştım fakat bu fiyatlarda yıpranmamış araç bulmak sanırım biraz zor,
    30-35 bin lere çıkınca fazla km yapmamış araçlar var.

Ne tavsiye edersiniz?

• 25 bin civarı temiz fiorino bulursun. Yakıttada üzmez. Ama araç çekmiyor. Doblo veya kango öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Respectformuslims

25 bin civarı temiz fiorino bulursun. Yakıttada üzmez. Ama araç çekmiyor. Doblo veya kango öneririm
    40 civarı ford courier öneririm. Ancak bagaj hacmi lazımsa doblo daha iyi bir seçenek olur.
  • Her yıl muayene olanlar ruhsatta kamyonet olarak geçer.

2 yılda bir muayene olanlar ruhsatta hususi otomobil olarak geçer. Fiat grubunda panaroma deniyor. Doblo panaroma gibi.
  • quote:

Her yıl muayene olanlar ruhsatta kamyonet olarak geçer.

2 yılda bir muayene olanlar ruhsatta hususi otomobil olarak geçer. Fiat grubunda panaroma deniyor. Doblo panaroma gibi.
    Ford Couirer
  • Hususi geçenler o fiyata eski bir şey olur, benim tavsiyem kamyonet olarak geçenlerden almanız en azından daha temiz bir şey olur.

Fiorino az yakar ama gitmez bagajı da ticari olduğu halde küçüktür, courier de o fiyata sanmıyorum olacağını ama onunda bagajı küçüktür, geriye alınabilecek doblo ile tourneo kalıyor. Sadece ticari amaç ile kullanacaksanız Ford daha mantıklı olabilir ama yok ben uzun yola da çıkarım biraz da konfor lazım derseniz doblo daha mantıklı olur.
  • İlan no:223981077
    217399206
    223947456
    Sahibinden.com' da
  • quote:

İlan no:223981077
    217399206
    223947456
    Sahibinden.com' da
    Alabileceğiniz araçlar:
    Connect, Doblo, Kangoo

Motor
    Doblo ve connect'in motorları zorlu koşullara daha rahat ayaj uyduracaktır, Dci motor Multijet ve tdci motora göre birazdaha narin.

Yakıt
    Az yakma anlamında Kangoo<doblo<connect sıralaması yapabiliriz.

Performans
    Yük atıp dağ taş gitmek isterseniz Connect bu konuda bir numaradır. Yükte asla sorun yaşamazsınız.
    Doblo ve Kangoo'nun performansları hemen hemen aynı. Tabi dobloda 1.6 motor için geçerli.

Konfor
    Konfor olarak en iyisi Doblodur, onu kangoo takip eder. Connect malesef bu konuda biraz geride kalmaktadır.

ÖZET

Arabaya yük atarım bana çekişte vs hiç sorun çıkarmasın, biraz fazla yakabilir derseniz Connect öneririm.

Zaman olur yük atarım ama zamanda olur çoluk çocuk pikniğe,memlekete giderim azıcıkta konforlu olsun derseniz Doblo öneririm.

Zaman olur yük atarım ama zamanda olur çoluk çocuk pikniğe,memlekete giderim konforundan ödün verebilirim fakat az yaksın derseniz Kangoo öneririm.

• Hafif Ticari kullanıcısıyim sorularınizi özelden yazın cevaplayayim
  • quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Hafif Ticari kullanıcısıyim sorularınizi özelden yazın cevaplayayim
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Fazla yük taşımam araçta bilgisayarcıyım, akrobat merdiven koyarım, Ve kablo topudur, takım çantası malzemeler vs.
    Connect sanırım diğerlerine göre biraz fazla yakmakta ilk etapta fiorino düşümekteydim fakat etiketlediğim arkadaşın verdiği numaralardaki araçlarda güzel duruyor. Doblo vs

1.3 mü almalı 1.6 mı almalı ?

her yıl muayaneye girmesi sanırım maddi olarak pek külfet getirmeyecek çünkü 2 yılda bir girenler biraz daha fiyatlı duruyor. (aradaki fark uzun zaman sonra amorti edecek değmez.

Hız sınırı ruhsattta kamyonet olarak geçen ile hususi oto olarak geçen aracın farklımıdır ?

Saygılar

• ShaDoW_17 S kullanıcısına yanıt
    Farklı hocam;

Ayrıca İstanbul daysaniz 1. Köprüden gecemiyorsunuz
  • quote:

Farklı hocam;

Ayrıca İstanbul daysaniz 1. Köprüden gecemiyorsunuz
    doblo tavsiye ederim, 6 yıldır kullanıyoruz 1. köprüden 1000 kere falan geçmişimdir, hiç sorun yaşamadım
  • Doblo sizin için ideal
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreameren

Doblo sizin için ideal
    Fiat Doblosu bir arkadaşın amortisör takozlarında sık sık sorun çıkmaktaymış kronikmi acaba ?
  • Kangoo oneririm
  • Bende doblo oneririm
  • şuan ki piyasada hafif ticari Ford tourneo alınır derim.
  • Arkadaşlar Skoda Roomster modeli nasıldır ?
  • Kimse peugeot partner tepee önermemiş , ben öneriyim , onada bakın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.