Şimdi Ara

Sandığa oturmaya utanıyorum. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
11.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende garsonluk yaptim iyi biliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu adetlere bende karsiyim ama bazen gulumseten olaylar oluyor :) bende ceyiz almaya gittigimde kayinco utandi oturmadi..en yakin ahbaplarinin oglunu oturtturdular..dedim anne(kayinvalidem) kizinizi aliyorum ustune para vermeniz gerekirken birde para istiyorsunuz vallah vazgecerim almam kizinizi dedim al bu 50 lira yeter yigenim dedim gulusme falan 50 liraya fit etmistim :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pos cihazı kirala, karttan ödemek daha rahatça oluyor

• Yok sen damata senet imzalat en iyisi. Cebi rahatlayinca pantalonuyla beraber alir seneti geri verirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef 1001 turlu sacma adetler var zaten damat biryigin borcun icine giriyor bide isi iyice zorlastiriyorlar evliliklerde harcanan o kadar fuzuli masraf varki onun yerine evi yoksa ev alir adam ya isi yoksa is kurar ya.birakin bu adet islerini zenginlere gore adetler.

• 3,5 yıl önce ablam evlendi böyle bir şey yapmadım. 2,5 yıl önce de ben evlendim yine böyle bir şeyle karşılaşmadım. Ne kapı açılmıyor dedim ne de sandık üzerine oturdum. Bana göre gereksiz şeyler. Keser döner sap döner misali yapmadım da yapılmadı da.
  • 600 çok abartmayın. Bizim burda sembolik rakamlar veriliyo adettendir diye yapılıyor.

• oldu olacak 3bin tl alda telefon alırsın yuh be 600 nedir 50tl 100 çokl bile insaf merhamet lazım herkese damat gavurmu ne koparırsan kardır mantığı ayıptır günahtır 21 yaşında adamsın bence hiç girme o işlere

• Yuh. 600 tl çokmuş. 3 ay önce evlendim. 200 tl ye hallettim. o da 50 den başlayıp 200 e çıktım. Daha vermezdim zaten. Karıştırıdım ortalığı. Sembolik bişey zaten bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akabeyss -- 10 Mart 2017; 11:30:52 >
  • Kardesim su olaylar inanilmaz sacma olaylar. Yok adet orf gelenek falan filan. İnsanlara anlatamiyorsun bunu. Ulan eskiden yapiyorlarmis bilmem ne diye simdi illa ki devam ettirmen mi gerekiyor,mantiksiz arkadasim mantiksiz niye inatla devam ediyorsun. Her seyi devam ettir madem dersin yok,isine gelince bu orf adet gelenekler. Hele su dugunlerde erkek tarafina inanilmaz yazik. Yani resmen yolunacak kaz gozuyle bakiliyor. Gecen yaz amcamin kizi evlendi,benim kuzen, yok sandiga oturmuslar da 400 lira beklemisler damat 190 mi ne vermis bisiler, arkasindan giydiriyorlardi. Ya arkadasim bu adamin cimri oldugunu dusunuyorsaydiniz vermeseydiniz kizinizi. Herkes memnun damattan kizi verirken, dugun olaylarinda bu tarz bir sey olunca millet laf ediyor. Kimse adami dusunmuyor,zaten dugun yapiyor bi ton beyaz esya dugun masrafi bilmem ne,kim bilir kac sene kredi odeyecek eleman ama yok kimse dusunmuyor orda 400 lira vermemis de cimriymis. Para cok kolay kazaniliyor sanki,bana bi 200 lira verin desem kirk dereden su getircek adamlar dugun muhabbetine havaya para sacmayi,damadi enayi yerine koymaya bayiliyorlar.Kapi acilmiyor 100 lira,sandik 400 lira,yok su oldu 400 lira bu mudur yani?

• Ben evlenirken kayinçom küçüktü 50 tlye tav olmustu enayi. Neyse bacanak evlenirken 200 TL verdi kayincoya. Ben 32 yasındayım gecen sene kız kardesim evlenirken 400 TL aldım. Adetleri yerine getirmek lazım degilmi.

• İyi ki kiz kardeşim yok sandığa oturmak nedir la

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hiç sevmem bu adetleri Nerelerinden uydurmuşlar

• Yıl 2017 olmuş hala böyle saçmalıklar devam ediyor mu ya

• Sandığın üzerinde birşey yoksa otur birşey olmaz

• kusak baglamada 2 kere bagliyo gibi yapip 3.de baglaman lazim demislerdi ben de adet diye yaptim meger bahsis isteme tarziymis hmk 2.de cebime para koyup durdular noluyo lan diye sinirim bozulmustu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oturduğun sandık olsun hocam boşver
  • İlginç adetlerimiz var ya, adam orada terkedip gidemeyeceği için o parayı vermek zorunda, bildiğin adamın parasını çalıyorsun, kaldı ki o para senin kendi kızının boğazından geçecek.

• Damat yerinde olayım kredi kartı uzatırdım nakit bitti burdan 3 taksit yapın derdim :)

Şakası bir yana bu işlere para biçilmesi kadar saçma bir olay yok, nişanlanırken yaşadım bunları. Eşimin kimliğini getirene para, pastayı kesecek bıçağa para, yüzüğü kesene para. En son birşeye daha para mevzusu geçince asgari ücretle çalışıyorum zaten kızı istemeye geldik para dağıtmaya değil ondan snra hiç bir adet falan kalmadı :)

• Geleneğe bak sanki kız satıyorsun...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.