Şimdi Ara

Sandığa oturmaya utanıyorum. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
11.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20 yaşında evlenilir mi vay anasını kimbilir kaç tl ile çalışıyorsun doğacak çocuğuna yazık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 10 Mart 2017; 15:37:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 kuruş iste kimsede yoktur
  • 600 un cok olmasi degil para konusulmasi bile ayip sacma anlamsiz ..yazik yani boyle seyler yapmak zorunda kimse degil .mantiginiza uymayan hicbir sey yapmayin .

• quote:

Orijinalden alıntı: KhaZiggs

quote:

Orijinalden alıntı: Freşş

quote:

Orijinalden alıntı: Recep Kalenderoglu

Parayı alınca utanç falan kalmazBu arada 600 çok değil mi ya?

Ben 200'e tamah edecektim erkek tarafı gelini verirken 600 almışlar eden bulur misali bakıyorlar olaya bizimkiler :D

Büyük konuşmayayım, evlenirsem böyle saçma sapan hiçbir şeyi yaptırtmamda yapmamda.

Sandığa oturmalar, kesmeyen makaslar, açılmayan kapılar, yetmeyen paralar, daha neler neler.

O günü görürsen o düğün 500 600 kişi tarafından yapıldığı için ve en önemli iki kişiden biri olsan da bütün herkes senin üzerine bir şeyler yapmaya kalkışacak hatta bu yüzden nişanlar düğünler bile bozuluyor..

Misal arkadaş evleniyordu arkadaşları kendi arasında anlaşarak damatı o malum gerdeğe girerken dövdüler ben acıdım resmen sarhoşta olduklarına elinin ayarını bilmiyor dingiller adamı hastanelik edeceklerdi ha işte gel de anlat bunu o yüzden büyük konuşma derim dostum adetlerimiz de tuhaflıklar var yer yer..

• bizim memlekette bu gibi durumlar için damat 3 tane kapalı zarf hazırlar. birini seçtirir, en kötü tüm zarfları verir. içinde kaç para varsa artık... ee kolay değil, 1 zarf seçecekken 3ünü birden aldın koçum daha ne istiyorsun...haydi yaylan bakalım... akşama işimiz çok
  • Köylülük. Sanki adriana lima alıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

quote:

quote:

Ben 200'e tamah edecektim erkek tarafı gelini verirken 600 almışlar eden bulur misali bakıyorlar olaya bizimkiler :D

Büyük konuşmayayım, evlenirsem böyle saçma sapan hiçbir şeyi yaptırtmamda yapmamda.

Sandığa oturmalar, kesmeyen makaslar, açılmayan kapılar, yetmeyen paralar, daha neler neler.

O günü görürsen o düğün 500 600 kişi tarafından yapıldığı için ve en önemli iki kişiden biri olsan da bütün herkes senin üzerine bir şeyler yapmaya kalkışacak hatta bu yüzden nişanlar düğünler bile bozuluyor..

Misal arkadaş evleniyordu arkadaşları kendi arasında anlaşarak damatı o malum gerdeğe girerken dövdüler ben acıdım resmen sarhoşta olduklarına elinin ayarını bilmiyor dingiller adamı hastanelik edeceklerdi ha işte gel de anlat bunu o yüzden büyük konuşma derim dostum adetlerimiz de tuhaflıklar var yer yer..

Her aileden 2 kişi, Çırağan Sarayı tarzı bir yerde. Mis...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Allahtan benim kayınçolar 10 lira bile istemedi yoksa hala bekardım onlar da ablasına bakıyolardı 😁😂😁

• quote:

quote:

quote:

maalesef konuştunuz bile hocam

• Millet geleneğini,göreneğini reddetmeye ne kadar meraklı anasını satıyım.Sanki hepsi paşa soyundan geliyo da öyle saçma sapan şey mi olur diyo.İstesenizde istemesenizde o adetleri bike bike yerine getireceksiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexcarloronaldo

Hocam bende kastamonuluyum neresi merkez mi ilce mi ona gore bi taktik soyleyim

Cide sahil
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

annenin hayatı para olmuş. yazık.
    mutlu olmak yerine o para hesabında.
    600 tl yi nasıl hesaplamış acaba, rayiç filan mı var ?

bir adet gelenek görenek bunu benim annem çıkarmadı. Ayrıca damat bana para verdiğinde ilişkileri kötüye gitmeyecek yine mutlu olurlar merak etme. Konuyu nerenizle okuduğunuzu gerçekten merak ediyorum. 600 TL nin sebebini de yazmışım orada koskoca. Tekrar okumanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

20 yaşında evlenilir mi vay anasını kimbilir kaç tl ile çalışıyorsun doğacak çocuğuna yazık

Sen çok yanlış anlamışsın kardeş ben evlenmiyorum
  • Sandik sivri degilse oturabilirsiniz. Ilk teklif ettikleri paranin 10 katini iste

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • salvatore18 kullanıcısına yanıt
    Bence böyle olması gerekiyor. Bilmiyorum farklı düşüncelerde olacaktır ama ileride olursa bir evlilik durumu böyle olacak benim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu sahibi kardeşimizde ne dediğini bilmiyor. Konu da hem gelenek görenekleri savunmuş, hem de bunları uygulamaktan utanıyormuş. Bu ne yaman bir çelişki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Rondo9

Konu sahibi kardeşimizde ne dediğini bilmiyor. Konu da hem gelenek görenekleri savunmuş, hem de bunları uygulamaktan utanıyormuş. Bu ne yaman bir çelişki?

Evet karakter olarak böyle şeylerden çekinen birisiyim ama bu adetin benim memleketime mâledilmesi bir hayli saçma. Bu yapılan olay doğusunda da var, batısında da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pead

21 yaşındayım 1 milyara ütü satıyorlar alyans tektaş kaç para biliyorum hepimizin bi derdi var işte

Ütüyü kız tarafı alıyor arkadasım yani en azından biz öyle yaptık ve dediğin gibi 1099 Tl gibi bi fiyatı vardı
  • Referendumda sandık görevlisisin ve hile olur diye sandığa oturacağım ve bu rezillikten utanıyorum diye konu açtı bu diye konuya girdim meğer olay çok farklıymış
  • Siz aslen nerelisiniz bir de kız tarafı nereli merak ettim aşırı saçma bir durum ? Edit: Evlenen kız kardeşinmiş . Her yörenin adeti örfü var da bizim toplumda evliliklerde işin içine para meselesi fazla giriyor insanların şaşırdığı şey bu . Para kazanmak kolay değil .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 10 Mart 2017; 18:14:1 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.