Binbaşı
03 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar.
Öncelikle iyi bir hdr deneyimi için tv nin max parlaklık değerinin çok iyi olması gerektiğini biliyoruz. Ama karanlık ortamda tv yi çok daha düşük parlarlaklıkta kullanıyoruz ki gözümüz yanmasın.

Hdr içerik kullanmaya başlandığında çoğu tv arka ışığı max değere alıyor. Hdr dan düzgün faydalanabilmek için.

Anlamadığım yüksek arka ışık sebebiyle hdr içeriği her zaman aydınlık ortamda ya da gözlerimiz yana yana karanlık ortamda mı izlemeliyiz?
Merheba

Aslında sorunum tam anlamıyla battlefield ile ilgili değil. Bazı battlefield gibi sistem zorlayan oyunlarda da aynı şekilde pc kitleniyor.

Videoda da görüldüğü üzere hiçbir şekilde bilgisayara müdahale edemiyorum. Arı seslerine benzer zırıltılar çıkarıyor bilgisayar. Çıkan ses gerçekte videodakinden daha şiddetli.

İnterneti araştırdım ama çözümünü bulamadım. Yazılımsal değil de donanımsal olabileceğini düşünüyorum.

Video

Merhaba

Gtx 570 ekran kartımı msi afterburner ile overclock yaptım.

voltage standart 1038 iken max sınır 1100, core clock 742 iken 830 yaptım.(840 ve üzerisinde 3dmark da ve bf4 de sorun çıkarttı.)

Fan ayarlarımı da kendim belirledim. Boşta 43 derece, en fazla da 67 derece gördü. Yani ısıda da sorun yok.

Gelelim soruma.

Memory clock denen şeyi nasıl overclock etmeliyim? standart 1900 iken 2000 yaptım sonrasında 2100 yaptım. sorun çıkmadı. Ama memory denen şeylerin ısısını kontrol edemiyorum. Nerden bilicem memoryleri yakmadan güvenli seviyede oc yaptığımı?
selamlar dh.

asus p8p67 anakartımın başlangıçta biosuna girince 3 tane hız seçeneği çıkıyor. enerji tasarrufu, normal ve hızlı gibi.

hızlı seçeneğine geçince; 1600 mhz olan ramler 1648 de, i5 2500k işlemici 4300 mhz de çalışıyor.

bu şekilde bi sıkıntı yaratır mı?

bu şekilde 1 saat oyun oynayınca işlemci 70 dereceleri gördü. işlemci sıcaklığı masaüstünde kaç derece ve tam yüklenince max kaç derece olmalıdır?

kasa haf x 942 stock fanlar var üzerinde, işlemci suğutucu XIGMATEK GAIA SD1283 INTEL LGA775/1156/1366 & AMD AM2/AM3 İŞLEMCİ SOĞUTUCU

not: modelleme işiyle de uğraşıyorum. bu şekilde render almaktan çekindiğim için denemedim.

şimdiden teşekkürler
tr serverında smurf kasmak için yeni hesap açtım. yalnız yapay zakaya karşı oyunda twisted treeline haritası yok.

şu an için böyle bir sorun mu var? yoksa bu durum tr ye özel mi? internette birşey bulamadım.

edit: anlaşılan o ki tr de yokmuş.

o zaman xp boost alıp botlara karşı 5v5 te hızlı bir şekilde oyun kazanarak lvl atlamayı düşünüyorum. adc ile.

lvl atlamak için daha hızlı bir yolu olan var mı?
http://www.twitch.tv/ongamenet

denk geldi paylaşayım dedim. daha önce illaki olmuştur böyle bişey ama ben ilk rastladım. asia lıların oyun tarzı değişik galiba

edit : verdiğim link canlı yayın linki olduğu için şu an bahsettiğim maç oynanmıyor

edit 2: offtank da yoktu.
ad carrylere özellikle son zamanlarda dikkat ediyorum erkenden defansif itemler çıkıyorlar. warmog bile sıklıkla çıkıyorlar.

daha önceden genelde oyun sonu bir guardian angel ile tamamlarlardı defansif itemlerini.

sizce adc lerin defansif özellikleri nasıl olmalı?

not: takım kurulumuna, supporta ve ad carry'e göre tabiki değişkenlik gösterebilecek bir konu ama genel manada tartışabiliriz.
selam arkadaşlar. benim biraderin 1 kaç ay önce league of legends da izlediği bir videoyu arıyoruz.

video siyah beyaz.

bir champ bir champ ı öldürüyor. sonra ayakta kalan champı başka bir champ öldürüyor. böyle böyle devam ediyor. en son darius bir champ ı öldürüyor. garen geliyor. garen la tam dövüşecekken video bitiyor.

her yere baktık bulamadık.
selam arkadaşlar.

xbox 360 slimi ethernet ile modeme bağlıyorum. xboxı açtığımda 10 15 dk modeme bağlanamıyor. bekleyince bir kaç sefer deneyince bağlanıyor. sonra sorunsuz live deyim.

xboxı kapatıp açınca tekrar aynı sorun. ethernetin yerini felan değiştiriyorum. 15 dk bekliyorum. sonra bağlanıyor modeme.

modem airties air 5050. modeme bundan ayrı iki bilgisayar bağlı. onlarda herhangi bir sorun yok.

statik ip alınca yine durum değşmedi.
Hakkında
Meslek: mimar
Forum İmzası:
Praise The Sun!
Psn : akabeyss
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
sistemim
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.694
İkinci El Bölümü Mesajları: 59
Konularının görüntülenme sayısı: 23.043 (Bu ay: 138)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 485 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.