Şimdi Ara

Sandığa oturmaya utanıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
0
Favori
11.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cumartesi günü geliyorlar çeyiz almaya erkek kardeş olarak sandığa oturmaya utanıyorum

20 yaşındayım

Düşünsenize herkes size bakıyor siz sandığın üstüne oturmuş para istiyorsunuz ne bileyim

Annem de tutturmuş 600 TL den aşşağı almıyorsun diyor. 600 TL lan nasıl istenir yazık günah karşı tarafa

Ama onlarda kız verirken o parayı almışlar.

Ne yapıcam yahu

Derdini .... diyenler varsa herkesin hayatı kötü olacak diye bir şey yok bizim de derdimiz bu

Allah başka dert vermesin, en büyük derdimiz bu olsun...

Taktiklerinizi bekliyorum

Edit : Yorumları okuyorum da bu işler hakkında bilgisi olmayan ne kadar boş insan varsa gelenek görenekleri yaftalamış, hatta bazıları adeti benim annem çıkarmış gibi anneme laf etme saygısızlığında bulunmuş. Mümkünse adet gelenek bilen insanlar yorum yapsın Konuyu siyasi, coğrafi yerlere taşımayın.

Bu arada bu eleştiren, yaftalayanların birçoğu günü gelsin bakın paşa paşa nasıl yapıyorsunuz.

Herkes Kraliyet ailesinde yetişmiş de gelmiş Türkiye'ye...

Edit 2 : Kardeşimi durdurdum kapının önünde

300 TL aldık pm atanlardan bir kişiye İstiklal Caddesi Mado da bi waffle ısmarlamak isterim aldığım parayla pm leri bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freşş -- 11 Mart 2017; 19:7:3 >

• Saçma sapan bir adet...

Aynı mevzu bizde de oldu, sandık değil kapıyı açmayıp para istiyorsun.

Damadın ailesi çok ısrar etti "yapın, adettir" diye, annem-babam "asla, bize yakışmaz" dediler.

Bilmem kimin adetidir ama bence gayet çirkin ve seviyesiz bir adet. Utanmadan orda pazarlık yapıp, para koparmaya mı çalışacağım öylesine mutlu bir günde? Gerek yok, para ile mal mı satıyoruz? Ayıp.
    Dugune bile karsi olan benim tutumum karsisinda kendi dugunumde asla bu tip hareketlere izin vermedim. Dunyanin parasini alan davulcu normalde aldiginin iki katini almis olsa bile bahsis icin yanima geldiginde kovaladim doverdim bile. Cimri falan degilim dugunun en alasi yapildi sinirsiz ickili yemekli suslemesi iviri ziviri ciddi paralar harcandi, takilan takilar masraflarin yarisini bile kurtarmadi. Ama yok kiz alirken kapida bekleyip para isteme yok ceyiz sandigi oturmalari araba bilmemne sacma sapan para istenen adetlerin hic birini yasamadim. Yasasaydim ciddi tatsizlik cikartirdim. Cingenelik gibi geliyor bana. Bir tane nikah yapilirdi, dugune harcadigim parayla maimi de tatile cikardik yeminle. O kadar gereksiz bir sey dugun. Bir de uzerine adetten para isteyecekler ha?
  • Memleket neresi?

Hiç anlamam o işlerden ama para isterken falan şakaya vur, belki daha az utanma, sıkılma olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parayı alınca utanç falan kalmazBu arada 600 çok değil mi ya?

• 21 yaşındayım 1 milyara ütü satıyorlar alyans tektaş kaç para biliyorum hepimizin bi derdi var işte

• quote:

Orijinalden alıntı: Recep Kalenderoglu

Parayı alınca utanç falan kalmazBu arada 600 çok değil mi ya?

Ben 200'e tamah edecektim erkek tarafı gelini verirken 600 almışlar eden bulur misali bakıyorlar olaya bizimkiler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pishtova

Memleket neresi?

Hiç anlamam o işlerden ama para isterken falan şakaya vur, belki daha az utanma, sıkılma olur.

Kastamonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freşş

quote:

Ben 200'e tamah edecektim erkek tarafı gelini verirken 600 almışlar eden bulur misali bakıyorlar olaya bizimkiler :D

Büyük konuşmayayım, evlenirsem böyle saçma sapan hiçbir şeyi yaptırtmamda yapmamda.

Sandığa oturmalar, kesmeyen makaslar, açılmayan kapılar, yetmeyen paralar, daha neler neler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KhaZiggs

quote:

Orijinalden alıntı: Freşş

quote:

Büyük konuşmayayım, evlenirsem böyle saçma sapan hiçbir şeyi yaptırtmamda yapmamda.

Sandığa oturmalar, kesmeyen makaslar, açılmayan kapılar, yetmeyen paralar, daha neler neler.

Aynen hocam büyük konuşma da vakti zamanı gelince karşına çıkar he deyip geçmek zorunda kalırsın

• 100 - 200 anlarımda 600 nedir ya? Para kazanmak çok mu kolayda para dağıtıp har vurup harman savurmak bu kadar kolay?

Ben ne öyle şey yaparım nede böyle birşeyin yapılmasına izin veririm. Açık açık bildiğin insanın içinde öpüyorlar damadı.

Ben bu tarz paranın deliler gibi harcanmasına da karşıyım. Salak salak düşünceler millete şov yapmak için neler yapıyor insanlar. Gelenek diyorlar bide yok kardeşim öyle gelenek falan. Veriyorsan ver gelini vermiyorsan da keyfin bilir der geçerim. Kimse vazgeçilmez değil. İlk önce adam olunsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 600 paramı be 3000 den aşağı alma

• quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanHollandalı

100 - 200 anlarımda 600 nedir ya? Para kazanmak çok mu kolayda para dağıtıp har vurup harman savurmak bu kadar kolay?

Ben ne öyle şey yaparım nede böyle birşeyin yapılmasına izin veririm. Açık açık bildiğin insanın içinde öpüyorlar damadı.

Ben bu tarz paranın deliler gibi harcanmasına da karşıyım. Salak salak düşünceler millete şov yapmak için neler yapıyor insanlar. Gelenek diyorlar bide yok kardeşim öyle gelenek falan. Veriyorsan ver gelini vermiyorsan da keyfin bilir der geçerim. Kimse vazgeçilmez değil. İlk önce adam olunsun.

Hahah :D Düşüncene saygı duyuyorum katılıyorum da bana da saçma geliyor. Düğün yapan insana yardım edilir o kadar borcu harcı varken. Ama sonra dediğin veriyorsan ver vermiyorsan verme kimse vazgeçilmez kısmı bi garibime gitti :D O kadar yüzüp yüzüp gelinin kardeşi sandıkta para istediğinde nişan falan mı atacaksın?

• Dugune bile karsi olan benim tutumum karsisinda kendi dugunumde asla bu tip hareketlere izin vermedim. Dunyanin parasini alan davulcu normalde aldiginin iki katini almis olsa bile bahsis icin yanima geldiginde kovaladim doverdim bile. Cimri falan degilim dugunun en alasi yapildi sinirsiz ickili yemekli suslemesi iviri ziviri ciddi paralar harcandi, takilan takilar masraflarin yarisini bile kurtarmadi. Ama yok kiz alirken kapida bekleyip para isteme yok ceyiz sandigi oturmalari araba bilmemne sacma sapan para istenen adetlerin hic birini yasamadim. Yasasaydim ciddi tatsizlik cikartirdim. Cingenelik gibi geliyor bana. Bir tane nikah yapilirdi, dugune harcadigim parayla maimi de tatile cikardik yeminle. O kadar gereksiz bir sey dugun. Bir de uzerine adetten para isteyecekler ha?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de hiç sevmem ters geliyor bana da herkese normal mi geliyor bunları yaşayan anlamadım ki sanki bi en çekiniyorum diğer herkes memnun halinden.
  • Ulan bende referandumda sandık memurusun sandım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

Ulan bende referandumda sandık memurusun sandım.

Aynen bende

Afedersin eşek kadar adam olmuşsun ne sandığa oturması kardeşim, nefret ediyorum böyle saçma adetlerden

• Sandığa oturma içine gir. Sandıkla beraber gelin ve damadın evine git tam gerdek gecesinde ortaya çık. Damat o gece iş görmenin heycanıyla ve senin bi an önce gitmen için değil 600 1000 tl bile verir.

• 600 ne öyle küfür gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: _PiSLiCK_

quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

Ulan bende referandumda sandık memurusun sandım.

Aynen bende

Afedersin eşek kadar adam olmuşsun ne sandığa oturması kardeşim, nefret ediyorum böyle saçma adetlerden

Para küçüğe mi lazım büyüğe mi hocam :D Ben de o yüzden hoşlanmıyorum işte kocaman adamız yani yediremem kendime derhal kardeşimi öne sürmeliyim

• quote:

Orijinalden alıntı: julyan

Sandığa oturma içine gir. Sandıkla beraber gelin ve damadın evine git tam gerdek gecesinde ortaya çık. Damat o gece iş görmenin heycanıyla ve senin bi an önce gitmen için değil 600 1000 tl bile verir.

Dahice
  • Saçma sapan bir adet...

Aynı mevzu bizde de oldu, sandık değil kapıyı açmayıp para istiyorsun.

Damadın ailesi çok ısrar etti "yapın, adettir" diye, annem-babam "asla, bize yakışmaz" dediler.

Bilmem kimin adetidir ama bence gayet çirkin ve seviyesiz bir adet. Utanmadan orda pazarlık yapıp, para koparmaya mı çalışacağım öylesine mutlu bir günde? Gerek yok, para ile mal mı satıyoruz? Ayıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsntrk -- 10 Mart 2017; 8:25:23 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.