Şimdi Ara

Sahil Yolunda Ölümlü Kaza !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gece saat 23.30-40 sıralarında olan bir kazayı az önce gördüm. Bakırköy sahilyolu, Yeşilyurt girişinde olmuş. Kazayı görmeden önce çok uzun bir kuyruk vardı. Karşı şerit trafiğe kapatılmıştı. Karşı şeritten ters yöne doğru arka arkaya 4-5 ambulans ilerledi. Sıkışıklık içerisinde bir virajı döndükten sonra acı manzarayla karşılaştım. Kaza bölgesinde yaklaşık 9-10 ambulans vardı. Siyah bir Peugeot 206 resmen yok olmuştu. Ön motor bölümüyle arka bagaj birleşmişti neredeyse. Çevrede kazaya karışan 1-2 araç daha vardı. Yerlerde yatan ölülere tek tek ceset torbası geçiriliyordu. Çevrede toplanan insanlar ve kazazedelerin 1-2 yakınları vardı. Onların feryatları içimi öyle kopardı ki..... Ömrüm boyunca o haykırışları, insanların o çaresizliklerini, cesedin birine ceset torbası geçirildiğini, o siyah 206'yı unutmayacağım. O kadar etkisindeyim ki, şu yazıları yazarken bile elim titriyor. Allah kimseye böyle dert vermesin....

Arkadaşlar, sizlere yalvarıyorum. Ne olur trafik kurallarına uyalım. Aşırı hız yapmayalım, emniyet kemerimizi takalım ve lütfen kurallara uyalım. Kendinizi düşünmüyorsanız bile geride bırakacağınız anne, baba, kardeş, eş ve çocuklarınızı düşünün. Kazasız belası sürüşler...

• Yazık diyorum sadece.
    Gaza abanmak,sonunu düşünmeden hızlanmak.
    Ve geride ızdırap dolu aileler bırakarak bu dünyadan göçmek.
    Bu kader değil. Hayır ben kabullenmiyorum böyle bir kaderi.
    Ölüm bir alın yazısı da değil. Sadece kendi verdiğimiz seçimlerin sonuçlarını yaşıyoruz bu hayatta.
    Yaşam ile ölüm arasında ince bir seçim yapıyoruz.
    Neye yaradı şimdi sürat, hız, ve bu hızdan aldığınız haz.

İnsanoğlu ömrü boyunca şunu tecrübe edinmeden maalesef ki anlayamayacak,

Metal yüksek hızlara çıktığında çok tehlikelidir.Ve bu tehlikeyi anlamak bazen çok geç olabilir.
  • offf hadi yaa..Geçen gün bizim sitenin önünde de oldu.Ford Fiesta ile Clio burun buruna girdiler.Allahtan ölü yoktu.Fakat ayağı filan kırılanlar oldu.Allah kimseye yaşatmasın böyle şeyleri.Düşündükçe kötü oluyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Bu gece saat 23.30-40 sıralarında olan bir kazayı az önce gördüm. Bakırköy sahilyolu, Yeşilyurt girişinde olmuş. Kazayı görmeden önce çok uzun bir kuyruk vardı. Karşı şerit trafiğe kapatılmıştı. Karşı şeritten ters yöne doğru arka arkaya 4-5 ambulans ilerledi. Sıkışıklık içerisinde bir virajı döndükten sonra acı manzarayla karşılaştım. Kaza bölgesinde yaklaşık 9-10 ambulans vardı. Siyah bir Peugeot 206 resmen yok olmuştu. Ön motor bölümüyle arka bagaj birleşmişti neredeyse. Çevrede kazaya karışan 1-2 araç daha vardı. Yerlerde yatan ölülere tek tek ceset torbası geçiriliyordu. Çevrede toplanan insanlar ve kazazedelerin 1-2 yakınları vardı. Onların feryatları içimi öyle kopardı ki..... Ömrüm boyunca o haykırışları, insanların o çaresizliklerini, cesedin birine ceset torbası geçirildiğini, o siyah 206'yı unutmayacağım. O kadar etkisindeyim ki, şu yazıları yazarken bile elim titriyor. Allah kimseye böyle dert vermesin....

Arkadaşlar, sizlere yalvarıyorum. Ne olur trafik kurallarına uyalım. Aşırı hız yapmayalım, emniyet kemerimizi takalım ve lütfen kurallara uyalım. Kendinizi düşünmüyorsanız bile geride bırakacağınız anne, baba, kardeş, eş ve çocuklarınızı düşünün. Kazasız belası sürüşler...

bugun eve dönerken farkettim çok çalışan belediye kaymak gibi asvaltı söküp yenisini döküyordu.yeşilyurt girişinde hava harp okulu üstündeki köprünün asvaltı da traşlanmıştı.inşallah kaza bu nedenle değildir.

ama evin bütün camları açık hiç ambulans sesi duymadık.olay yerine yaklaşık 1-1,5 km uzaklıkta oturuyorum.inernational hastanesi de camdan görülebilecek uzaklıkta.

• İşin ilginç tarafı de ne biliyormusunuz? Kaza mahalinden cıktıktan sonra insanlar yavaş yavaş ilerlemesi gerekirken 3-4 tane gerizekalı salak herif birbiriyle kapışıyor. Hem de kaza mahallinden 400-500 mt ilerisinde. O kadar kızdım ki, imkanım olsa inip tek tek agzını burnunu kırasım geldi...
  • bir keresinde çiğli kipanın oralarda uno'ya servis arabası çarpmış.oradan nasıl olduysa elektrik direğine yandan girmiş.unonun yarısı 80-90metre ilerideydi.araç ikiye bölünmüş.ve ön tarafın bulunduğu kısımda da biri vardı.üstünü örtmüşler.gencecik kızdı.gözümün önünden gitmiyor.etkisinden kurtulamamıştım
  • Boşuna sigorta şirketleri peugeot araçların kasko primlerini giderek yükseltmiyorlar, altına 206 -207 geçiren her kendini Alain Prost zannediyor araba da gayet güvensiz bir araba, motoru kasasına göre güçlü ,en ufak hatada kıçı başı ayrı gidiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: daturkishulan

quote:

Bu gece saat 23.30-40 sıralarında olan bir kazayı az önce gördüm. Bakırköy sahilyolu, Yeşilyurt girişinde olmuş. Kazayı görmeden önce çok uzun bir kuyruk vardı. Karşı şerit trafiğe kapatılmıştı. Karşı şeritten ters yöne doğru arka arkaya 4-5 ambulans ilerledi. Sıkışıklık içerisinde bir virajı döndükten sonra acı manzarayla karşılaştım. Kaza bölgesinde yaklaşık 9-10 ambulans vardı. Siyah bir Peugeot 206 resmen yok olmuştu. Ön motor bölümüyle arka bagaj birleşmişti neredeyse. Çevrede kazaya karışan 1-2 araç daha vardı. Yerlerde yatan ölülere tek tek ceset torbası geçiriliyordu. Çevrede toplanan insanlar ve kazazedelerin 1-2 yakınları vardı. Onların feryatları içimi öyle kopardı ki..... Ömrüm boyunca o haykırışları, insanların o çaresizliklerini, cesedin birine ceset torbası geçirildiğini, o siyah 206'yı unutmayacağım. O kadar etkisindeyim ki, şu yazıları yazarken bile elim titriyor. Allah kimseye böyle dert vermesin....

bugun eve dönerken farkettim çok çalışan belediye kaymak gibi asvaltı söküp yenisini döküyordu.yeşilyurt girişinde hava harp okulu üstündeki köprünün asvaltı da traşlanmıştı.inşallah kaza bu nedenle değildir.

ama evin bütün camları açık hiç ambulans sesi duymadık.olay yerine yaklaşık 1-1,5 km uzaklıkta oturuyorum.inernational hastanesi de camdan görülebilecek uzaklıkta.

Tam o ayrımda olmuş. Artık asfalttan mı aşırı hızdan mı bilemem. Bakırkoy-Florya yonundekı sahıl yolu trafiğe kapatılmıştı. Şimdi camdan baktım, açılmış. Yarın duyarız heralde gazete ve tv lerde. Açıkçası olay nasıl olmuş çok merak ediyorum. Ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır diliyorum

• quote:

Hayır arkadaşım yalvarmamız gereken kişiler TRAFİK POLİSLERİDİR.Polis kuralları uygulatsın artık bu ülkede.cezasını kessin herkese.adam kayırmasın,denetimini arttırsın.İnsanoğlunu durduracak,kurallara uydurtacak tek şey CEZA DIR.İstediğin kadar eğit insanları,yine çözülmez sorun.onlarca kaza görelim ibretlik dersler çıkaralım kendimize,unutulur gider.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SYSTEMOFADOWN

quote:

Hayır arkadaşım yalvarmamız gereken kişiler TRAFİK POLİSLERİDİR.Polis kuralları uygulatsın artık bu ülkede.cezasını kessin herkese.adam kayırmasın,denetimini arttırsın.İnsanoğlunu durduracak,kurallara uydurtacak tek şey CEZA DIR.İstediğin kadar eğit insanları,yine çözülmez sorun.onlarca kaza görelim ibretlik dersler çıkaralım kendimize,unutulur gider.

Olaylar olduktan sonra insanlar cezalandırılmıyormu sanıyorsunuz ?

Bugun 3 tane ipten adam alan avukatla duruşmaya giren türkiyenin sayılı gençleri temyizden donuyor we buyuk ihtimalle hapis yatıcak yada ulkesine geri donemicek

Paranız olsa bile adaletten kacamassınız hele olumlu kazada

Asıl yalvaramanız gereken POLİTİKACILARDIR kuralları tekrardan duzenlememeliler

Alkol uygulaması gibi cezaların bir kısmında kademeye geçilmeli mesala sinyalsiz şerit değiştirmek, tehlikeli araç kullanmak, saglamak, fren mesafesini onemsememek

Bugun ABD de bir gence ondeki arabayı fren mesafesinde takip etmediği için ceza kesiliyor hemde 10 puan puanla beraber

Bizdede yukarıda dediğim onemsiz suclara kademeli ceza keslilirse (ilkinde para , 2.sinde 3 aylık men daha buyuk para, 3. sünde 1 yıl men dahada buyuk para) seklinde

Bence bu tur olaylar epey azalır

Bakın kaza yasadınız mı bılmıyorum ama "lan walla gecermiyim dur gecemimm aha gectim" diye yasanıyor

Pug kullansada, makas yapsada insanları aptalmı sanıyorsunuz cogunlıkla milimle olmuş o milimlede 3-4-6... kişi olmus oluyor

Kısacası bunları herkez yapıyor bugun birazdan teme cıkıcam onume gine sinyalsiz birileri atlıcak

Serit değiştirmek isterken yol wermicek, emniyetten seyredicek, bunlar cezasız kalmassa bu kucuk suclar bence buyukleri doguyor bunlardan

• hiçbirşeyin sonu olmadıgı gibi hızında sonu yok . tek sonu böyle acı ölümler . allah tahsilatlarını affetsin
  • Allah geride kalanlara büyük sabır versin.

Ölenlerinde mekanı cennet olsun.

O virajlara doğru düzgün su tutmayan asfalt bile atmayan ilgililer ile

Orada rüşvet yiyen polisler öldürdüler o insanları katili onlardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CYBORG00TR

Allah geride kalanlara büyük sabır versin.

Ölenlerinde mekanı cennet olsun.

O virajlara doğru düzgün su tutmayan asfalt bile atmayan ilgililer ile

Orada rüşvet yiyen polisler öldürdüler o insanları katili onlardır.

polis neysede virajın ne suçu var.sen basıp girersen virajmı dayanır ?

hep söylüyoruz hızlı kullanmak marifet değil.
  • hız yapanlar kendileri geberse ii de bi de masumları öldürüolar ya, işte o zaman alcan sopayı...
  • yazık olmuş,allah rahmet eylesin ne diyelim..
  • Allah kimsenin başına vermesin. Hız asla ama asla yapılmamalıdır. Ne kadar acelesi olursa olsun şehir içinde 50 km geçmemek lazım hiçbir zaman. Allaha şükür hiç geçmedim. Hayatımda denediğim en yüksek hız 120 km. oda şehir dışında yerleşim merkezi yoktu.
  • Allah rahmet eylesin.Yüce allah kalanlara sabır versin.Sahil çok tehlikeli ve virajlı bir yol her zaman korkmusumdur
  • 106 GTI ve 206 GTI boşuna "yürüyen tabut" yada "ölüm makinesi" demiyorlarmış demek!!!

Valla 206 dan iyice soğudum şimdi....
  • O yol bundan önce kaç kişiye mezar oldu. 3 şeritli düz bir yol. Millet basıyor da basıyor. Sonra ilk virajda tırt. Allah rahmet eylesin...
  • Gerçekten üzücü bir durum.
    Bende geçen sene maltepe sahilinde yürürken 100 metre önümde bir avensis karşıdan karşıya geçmekte olan yayaya gözlerimin önünde çarptı.Aslında araç için yeşil yanıyordu ama adam yola atladı araba durmaya çalıştı ancak duramadı.Hemen koştuk yardım etme ye avensisin şöförü şoktaydı ön camı çatlamıştı.Yaya kanlar içinde yerde yatıyordu.Ambulansı aradık.10- 15 dk da geldi.İlk yardımı yaptılar sonra hastaneye kaldırıldı.Yol bir süre kapatıldı polis geldi tutanak tutuldu.Ondan sonrasını bilmiyorum.Büyük ihtimalle ölmemiştir ama gerçekten ciddi bir kaza geçirdi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.