S

Yarbay
06 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 74 (Bu ay: 0)
Gönderileri

merhaba,

hg255s modem ile turkcell superonline internet kullanıyorum. 2 gündür tüm cihazlarda internet kullanırken sıklıkla kesiliyor ve root.home sertifika hatası alıyorum. anladığım kadarıyla modem yönünden bir sorun ancak internette bir çözüm bulamadım.

Merhaba arkadaşlar. golf 1.2tsi dsg aracın yakıt tüketimi çok tartışılıyor, kimi fabrika verilerinin altına iniyor, kimi uçuk tüketimlerden bahsediyor. Bu başlıkta kendi deneyimlerimi aktarıp, insanların kafasındaki bilgi kirliliğini gidermeyi amaçladım.

Öncelikle şunu belirteyim, amacım tartışma çıkarmak değil. Yinede saçma sapan mesajlar gelecektir, umursamıyorum.

Turbo benzinli araçların yakıt tüketimi çok değişken. Basınca çok da yakıyor, sabit hızlarda çok az yakıyor. Bu biraz alışma meselesi. Ben ilk 200-300km pek alışamamıştım mesela. Bu sürede garip tüketimlerim olmadı değil, sonra alışınca düzeldi tüketim. sürüş tarzım genelde hızlı, pek fren kullanmadan ve ani hareketlerden kaçınan şekilde. Bu ölçümlerin hiçbirinde bir aşırılık yok, yani ne az için kastım ne de abartı batsım. Tüm veriler şehir içi trafikten alınmıştır. Ama ankara trafiği malum, akıcıyken pek şehir içi gibi olmuyor. Özel koşulları da aşağıda belirttim.

önce ilk 2000km ile başlayayım;
 Golf 1.2 tsi dsg yakıt tüketimi
ilk 1000km pek basmadım ama yinede fazla yaktı. sonraki 1000 biraz bastım ama araca alışınca eskisi kadar yakmadı.

sonraki 1000km ortalaması da böyle;
yine aynı ortalama. araç şimdi 4000kmde.

kısa süreli ölçümler

bu sürüş gayet yavaş bir şehir trafiği. ortalama maksimum tüketim denilebilir.

bu sürüş ise yaklaşık 2kmlik sokak arası bir rotada gidiş gelişten ibaret. kısa süreli tüketim kapsamında değerlendirilebilir.

bunlar ise normal şehir içi sürüşleri.
sonuncu epey sıkışık bir trafik ki ortalama hızdan belli.

bu tüketim araçta 5 yetişkin ve klima açıken yapıldı.

bu ise şehir içi ama esk. yolu- ist. yolu gibi yollar içeriyor. aslında güzergahımın çoğu böyle. 2 kişi ve klima açık.

bunlar ortalama olanlar. bunların haricinde fotoğrafını çekmediğim ama son verdiğim yol üzerinde 4.8lt ve şehir içi 5kmlik yolda ort. sürat 7km ile 12lt de var. bunlar ekstrem örnekler olduğundan tartışmaya değer değil bence.

bunlar haricinde sorularınızı cevaplayabilirim.

Golf 1.2 tsi dsg yakıt tüketimi Golf 1.2 tsi dsg yakıt tüketimi Golf 1.2 tsi dsg yakıt tüketimi Golf 1.2 tsi dsg yakıt tüketimi Golf 1.2 tsi dsg yakıt tüketimi Golf 1.2 tsi dsg yakıt tüketimi Golf 1.2 tsi dsg yakıt tüketimi Golf 1.2 tsi dsg yakıt tüketimi
Merhaba,

akşam akşam sinirimi bozan bir olay yaşadım. işten eve geldiğimde aracımın arkasına başka bir aracın çok yakın park etmiş olduğunu gördüm. araçlar sokağa paralel park edilmiş vaziyette ve önden arkadan 5er cm var yok, el zor giriyor araya. doğal olarak hafif vurarark girmiş, kontrol ettim ama aşırı önemli değil neyse. sonra bende aracıı başka boş bir yere aldım ve giderken de diğer vuran aracın sileceklerini kaldırmak istedim ama kalkmadı. bu sırada sahibi görmüş ve camdan bana bağırdı. bende efendi efendi çarpmayın, neden buraya park ediyorsunuz dedim. o da üste çıktı, "o zaman bir daha buraya sizi park ettirmem, etmeyeceksiniz hadi bakalım" gibisinden tehdit etti. bende sokağa park ettiğimizi, evin önü gibi bir kaprisim olmadığını anlattım, sadece çarpmayın dedim. bunun üzerine hadi kanıtla, ne bileyim önceden olmadığını gibi abuk subuk laflar etti(ki burda hata bende o an fotoğraf çekmeliydim) ve hala "buraya çekemeyeceksiniz " lafları etti. hatta o sırada ablamlar sokağa park edecekken bu kadın yine onları da kovmaya çalıştı. aynı tehditleri onlara da savurmuş. biz bu sokakta nereden baksanız 40 yıldır varız ve herkes aşşağı yukarı birbirini tanır, nezihte bir semttir. bu kadın daha önce de evinin önüne çekmişim diye sileceğimi kaldırmıştı, takıntılı bir tip ve aracıma bir zarar verebilir. bunun evinin önüne çekersem ki çok muhtemel, çizme ihtimali kesinlikle var.

bende her hukuka saygılı vatandaş gibi bu kadını savcılığa şikayet etmek istiyorum. dağ başı değil burası, kimse ben böyle tehdit edemez. hayatımda böyle bir sorunum olmamıştı, o yüzden hiç yol yordam bilmiyorum. hukukçu arkadaşlardan konu hakkında yorum bekliyorum, belkide kayda değer bir durum değildir.
selamlar arkadaşlar. eskiden facebookta birine ait iletinin sağ üst köşesinde engelleme butonu vardı, şimdi bulamıyorum. bir kişiye ait tüm paylaşımları o kişiyi arkadaşlıktan çıkartmadan ve haberi olmadan nasıl engelleyebiliriz?
merhaba arkadaşlar. wd green 1tb disk sahibiyim. disk, bilgisayar tarafından alıgılanmamaya başladı,hiç tepki yok. wd nin kendi sitesinden rma açtım ama muhtemeeln uzun sürer. yurtiçinde kolayca bu sorunu halledebilme olanağım var mı?

not:disk garanti süresinde.
2.telefon olarak kullanmak için bir telefon alacağım.aradığım yegane özellik bluetooth olması,gerisi çok umurumda değil.ufak,sağlam sorun çıkarmayacak kaliteli birşeyler önerebilir misiniz?

not:fiyatı mümkün olabildiğince az olmalı.200 altı tercihimdr.
arkadaşlar evdeki şarjlı süpürgenin bataryası bitmiş,yenisini alırken dikkat etmedim,ni-cd değil ni-mh almışım.acaba bu fark şarj konusunda sıkıntı çıkarır mı?
arkadaşlar yunan mitolojisi üzerinde kitaplar arıyorum.ufak tefek bölük pörçük olarak konuya hakimim ama daha detaylı bilmek istiyorum.bu konu üzerine hangi kitapları tavsiye edersiniz? hatta özellikle anadoludaki etkileşimler,hikayeler olan mesela perslerle olanları anlatan kitaplar olursa daha iyi olur.

not:yüzüklerin efendisi gibi fantastik kurguları KASTETMİYORUM.
son zamanlarda pek yeni kulaklıkları takip edemedim,otobüste kullanmak üzere iem arıyorum.ses kalitesi çok iyi olmayabilir,zaten touch ile kullanacağım.2-3 çıkarmadan kullanabileceğim bir kulaklık varmı.bütçe çok önemli değilde iem kulaklığa 300tl vermek bana mantıklı gelmiyor,çok çok özel bir durum olmadıkça o seviyelere çıkmayacağım.önerilerinizi bekliyorum.
arkadaşlar diyelim bir program yazdık,bu pro. kullanıcının isteği olmadan bilgisayarda birşeyleri değiştiriyor.bu programı masum biçimde bir başka dosyaya mesela jpeg dosyasına gömmek mümkünmü?

not:hack,cra ck gibi işlerle alakam yok,birşey farkettimde arkadaşıma şaka yapacağım.zaten öyle çoluk,çocuk işleriyle işim olmaz.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.904
İkinci El Bölümü Mesajları: 65
Konularının görüntülenme sayısı: 121.565 (Bu ay: 132)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 307 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.