Şimdi Ara

Sadece oyun oynayacaklar Ryzen'e bulaşmayın! # BEKLENEN 2K TESTLERİ GELDİ #

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
851
Cevap
1
Favori
44.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonuçlar belli R7 serisi oyunlarda maalesef beklenen performansı gösteremedi. Sadece oyun oynamak için sistem toplayacak ya da sistemini yenilemek isteyen arkadaşlar bence r7 den uzak dursunlar en azından 1700x ve 1800x ten. 1700 yine bi derece f/p ama ortada 7700k gibi bir gerçek varken o da mantıksız kalıyor. Fiyat indirimi ne zaman etkin olacak belli değil ama olursa 300$ çok uygun olur 7700k için, amazondan alınır.
    Not= Tekrar belirtiyorum SADECE oyun oynayacaklar.

Çok istenen 2K testleri TECHSPOT'tan geldi.

GURU3D'ye güvenenlere özel 2k

Polonya'dan yeni BF1 testi geldi. Sonuç hüsran. Link:https://www.purepc.pl/procesory/premiera_i_test_procesora_amd_ryzen_r7_1800x_dobra_zmiana?page=0,11&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Polonya kaynağına güvenmeyenler için TECHSPOT test sonuçları:http://www.techspot.com/review/1345-amd-ryzen-7-1800x-1700x/page4.html

PCGAMER dan Ryzen testleri paylaşanlara özel

Israr üzerine PCGAMER'in BF1 sonuçları

GURU3D'ye güvenenlere özel

4K test isteyenler için GTA5 4K

Hitman DX12

R.İ.P GTA5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi39 -- 7 Mart 2017; 4:52:49 >

• Olurmu hocam şimdi.Adamlar yıllardır fx serisi işlemcilerde performans fırlayacak modül desteği oturacak diye çürüdüler

İntel 2600k alan çatır çutur yıllarca oyunları full performans oynadı.Şimdi aynı acı tablo ryzen da olacak gibi duruyor.Umarım bu işlemci içinde yıllarca beklemezler

Ama bi dk bu işlemci oyun işlemcisi değilmiş.Render vb için çıkmış.Malum bu şekilde kıvırmaya başladılarda.Neyse r5 ve r3 ler çıkınca ne diyecekler bekleyip görelim : )
    Mutlak sıfırın dedıklerıne ve attıgı gorsellere kesınlıkle ınanmayın taraflı ve ne oldugu belırsız amdyı ıyı gostermeye calısan gorseller atıyor.Koskoca tomshardware yılların sıtesıne bıle laf etmıs.Bu kısının yazdıklarını gormezden gelın.

Mete bıle senın kadar bos konusmuyor.Sen nasıl bır fanboysun arkadas.
  • Sondaki resim hangi siteye ait ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Sondaki resim hangi siteye ait ya?

Kitguru.http://www.kitguru.net/components/cpu/luke-hill/amd-ryzen-7-1800x-cpu-review/9/
  • Buralar karışır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mıçanadam -- 5 Mart 2017; 15:54:51 >
  • 7700k için 300 $ indirim olursa alınır ama şuan 1500 tl den sıfır almak mantıksız, ikinci elde de 1000 tl den fazla vermemek lazım, ryzenlerde de en cok alınabilcek olan r7 1700 olur, intel fiyat düşürürse eğer bununda fiyatı 1400 altına düşer galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F4335BCD -- 5 Mart 2017; 15:59:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok merak ediyorum da acaba buna benzer bir konuyu 6900k veya 6950x için de açtın mı? Son zamanlarad buralarda işlemci ustaları baya çoğaldı da çoğu bir akıl verme derdinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 5 Mart 2017; 16:20:10 >
  • İnternette dolanan tüm bu yaygara genel olarak 20fps için. Genel olarak diyorum çünkü bir sitenin aldığı test sonuçlarını diğer site farklı alıyor. Yani 80fps değil 100 isterim yada 180 değil 200 isterim diyenler evet uzak dursunlar. Ryzen konusunda aklınız illaki karışacaksa "stabil bioslar/driverlar/windows güncelleştirmeleri çıkana kadar sabredebilirmiyim" yada "Turbo modda kullanırken AIO sıvı soğutucu değerleriyle işlemci sıcaklıkları ne olur/sıcaklıklar uçmadan ne kadar o.c. edilebilir" gibi konuları dert edin.
  • Şu an hiçbir siteye güvenmiyorum Intel'in manipüle haberlerinden sonra. Daha BIOS falan gelecek bir site 80 alırken öbürü 60 alıyor bu kadar aşırı fark olmaması lazım birileri yalan bilgiler pompalıyor hayırlısı bakalım 2-3 ay içinde her şey netleşir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xgny58x

Şu an hiçbir siteye güvenmiyorum Intel'in manipüle haberlerinden sonra. Daha BIOS falan gelecek bir site 80 alırken öbürü 60 alıyor bu kadar aşırı fark olmaması lazım birileri yalan bilgiler pompalıyor hayırlısı bakalım 2-3 ay içinde her şey netleşir.

Forumda inceleme yapicak uye var. Ben onu bekliyorum. Intel bu adami aramaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şu an hiçbir siteye güvenmiyorum Intel'in manipüle haberlerinden sonra. Daha BIOS falan gelecek bir site 80 alırken öbürü 60 alıyor bu kadar aşırı fark olmaması lazım birileri yalan bilgiler pompalıyor hayırlısı bakalım 2-3 ay içinde her şey netleşir.

Yapılan testler Amd'nin bu bios ile yapın deyip yayınlanan bios güncellemesi ile yapılmış.

• ryzenin windows 10 ile uyumluluk sorunları yaşadığı aşikar

bekleyip görmek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

quote:

Yapılan testler Amd'nin bu bios ile yapın deyip yayınlanan bios güncellemesi ile yapılmış.

Bu test hakkında ne düşünüyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: mıçanadam

Buralar karışır

• Gördüğümüz üzere cevap yok, hemen not bölümünü açalım fanboy yazıp kapatalım.
  • 2008 li yıllardan beri AMD ve ATİ den başım çok ağrıdı , o günlerden itibaren AMD satın almayacağıma yemin ettim .

- Benim şahsi fikrim AMD bu seri işlermcileride BALON ve fazlaca şişirilmiş , kağıt üzerinde iş yapar gibi görünse de son kullanıcıyı baya üzecek diye düşünüyorum ( not: Bu benim şahsi düşüncem )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schi20phrene -- 6 Mart 2017; 5:59:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

quote:

Orijinalden alıntı: jedi39

quote:

Bu test hakkında ne düşünüyorsun?

Cidden bu teste inanmamızı mı bekliyorsun? 5ghz birde Ben buraya 3 farklı siteden alınan test örneklerini attım. Siz bana gelmiş ne olduğu belli olmayan absürt grafik paylaşıyorsunuz. Çok merak ediyorsanız açın tomshardware bakın adamlar dalgalı fps ölçümü bile yapmış.

• 7700K düşünüyordum hatta anakartı güzel bir fırsat denk gelince aldım. R7 1700'de gözüm yok değil ama. Şu bir kaç gündür gözlerim yoruldu valla. Bir sürü farklı test var birine bakıyorum anakartı sat diyorum birine bakıyorum maceraya gerek yok sen oyun oynayacaksın 7700k önde.

Bir iki tane kafamı allak bullak eden testi atayım:

Sadece oyun oynayacaklar Ryzen'e bulaşmayın! # BEKLENEN 2K TESTLERİ GELDİ #Sadece oyun oynayacaklar Ryzen'e bulaşmayın! # BEKLENEN 2K TESTLERİ GELDİ #Sadece oyun oynayacaklar Ryzen'e bulaşmayın! # BEKLENEN 2K TESTLERİ GELDİ #Sadece oyun oynayacaklar Ryzen'e bulaşmayın! # BEKLENEN 2K TESTLERİ GELDİ #Sadece oyun oynayacaklar Ryzen'e bulaşmayın! # BEKLENEN 2K TESTLERİ GELDİ #Sadece oyun oynayacaklar Ryzen'e bulaşmayın! # BEKLENEN 2K TESTLERİ GELDİ #

İşlemci kullanımları:

GTX 1070/1080 İ7700K ile BF1 2K ve 4K oyun testleri:
    https://www.youtube.com/watch?v=A__mBfZfu94&t

1080 ile 7700k 2K'da %40-85 gibi geniş bir aralıkta çalışıyor. Ağırlıklı olarak %55-70 arası. +75 derece sıcaklıkta.

Aynı adamın Ryzen çıktıktan sonra farklı BF1 haritasında ki testi. İşlemci kullanımı düşmüş. Bir update falan mı geldi yoksa bu harita daha basit bir harita mı? Gerçi ayarlardan da kaynaklı olabilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=1Ovr9RostHk

1800X %25-30 arası geziniyor. Düz 1700'de %5-6 fazla kullansın 5-6 az fps versin çok önemli değil.
    7700K'da %40-50 arası geziniyor. FPS farkı oluşursa da ramlerin mhzsinden kaynaklıdır 1800X ile aynı BF1 fpslerinde geziniyorlar.

Edit:
    1440p monitör düşündüğümden 2K testlere gözüm daha çok kaymaya başladı. Ryzen tarafından alırsam 1700 alırım herhalde bunun net bir cevabını bulabildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 5 Mart 2017; 17:23:6 >

• Senin attığın testlere neden inanalım o zaman? Yorumunun tamamnı okuma zahmetine girmedim bu arada.

https://www.youtube.com/watch?v=nsDjx-tW_WQ
    https://www.youtube.com/watch?v=BXVIPo_qbc4
    https://www.youtube.com/watch?v=V5RP1CPpFVE

• 1080 ile çok düşük fpsler alıyor. Bu adama benimde hiç inanasım gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Gördüğümüz üzere cevap yok, hemen not bölümünü açalım fanboy yazıp kapatalım.

Kusura bakmayın ama forumda yatıp kalkmıyorum. Gerçeği söyleyen herkese fanboy damgası yapıştırıyorsunuz ama siz en büyük fanboyluğu yapıyorsunuz. Evet, ben donanım sitelerinin test sonuçlarını buraya koyup gerçeği söylediğim için intel fanboyu isem köküne kadar fanboyum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.