Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.858
Cevap
96
Favori
743.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arabamı almadan önce Efe honda sıfır 1,4 tavsşye etti deneme sürüşü yaptım.
    Yetmedi arkadaşımın eşine aldığı 1,4 ü uzun yolda test ettim
    Sende 1.4 var heralde.
    Hem bunu bir tek ben demiyorum aracın 0-100 km hızlanması bile 15 sn. üzerinde.
    Gitsin diye gaza yükleniyorsun oda çok yaktırıyor. vs..vs..

Uslubün düzgün değil. Adam gibi konuş, terbiyesizlik yapma.
    Aksini idda ediyorsan sebeplerini yaz bilmediğimiz bir şey varsa öğreniriz.
  • i-SHİFT servisten söylediğine göre debriyaja sizin yerinize robot basıyor..
    gelelim izlenimlerime

Ankara trafiğinde kullanıyorum (kızılayada giriyorum eskişehir yolu sıhhıye güzergahından da geçiyorum) 100km de 6,5 7,5 arası tüketim değerini yakalayabiliyorum. Bu sebeple lpg önermem. Aracın en çok sevdiğim özelliği az yakması... Bu az yakmanın sebebi i-shiftin bu özelliği ise değer... Bu performansta bir aracın bu kadar az yakması gerçekten artı bir özellik diyebilirim... Aracın görüntüsü çok dikkat çekici kullanımı rahat fakat süspansiyon sertliğinden şikayet eden arkadaşlar var haklı sayılabilirler ben şikayetçi değilim....

Araç şu an fiyat performans bakımından alınabilecek bir araç zira temizini 33 bin civarında rahatlıkla alınabiliyor..2001 model focus GHİA bile 21'e satıldı Bakım masrafları da öyle çok değil yekili serviste rutin bakımlar 250 -450 arasında tutuyor. (Focus'a özel serviste 200 her gidişimde mutlaka harcardım...) i-shift konusunda ön bilgilendirme yapılmadan satış yapıldığı için böyle sorunlu gibi algılanıyor kanaatindeyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: DHHarezmi

quote:

Orijinalden alıntı: vagojeo

Arkadaşlar çoğu yorumları okudum. Ben de önümüzdeki bir hafta içinde civic hb 1.4 i-shift sport modelini alacağım inşallah. Ama sorular asla bitmez değil mi :)

1- 2011 modelllerde yine i-shift mi yoksa otomatiğe mi geçildi? Bazı yerlerde otomatiğe geçildi veya vites de ayarlamalar yapılarak sorunlar giderildi diyor. Bazı yerlerde de i-sihft ama otomatik vites deniliyor. Hangisi doğru?
    2- Görüştüğüm satış temsilcisi elni çabuk tut 1 Martta fiyatları arttıracak honda dedi. Doğruluk payı var mıdır?
    3- ÖTV indirimi olacağını duydum. Bilgisi olan var mı?
    4- Ben bu arabayı çok istiyorum açıkçası. Sadece belli bir miktarını peşin verip gerisini honda finanstan taksite bağlıyacam. Rahat 5-6 sene değiştirmeden kullanırım. Şimdi sizce yeni çıkan 2012 civic sedan elegance almak mı daha iyi olur yoksa 2011 model civic hb mi? Çünkü iki araç arasında yaklaşık 750 TL lik bir fark var sadece. Yani hangisi daha akıllıca olur. Arabayı uzuuunn yıllar kullanacam en nihyetinde.
    5- 2011 modellerde yokuş kalkış desteği var mı acaba?

6- EN ÖNEMLİSİ: Arkadaşlar işin aslı beni en çok düşündüren araba yokuşta geriye kaçar mı birde i-shift olayı. Bazı arkadaşlar bazen 2. vitese geçemediğini ya da 1 ile iki arasında devamlı gidip geldiğini söylüyorlar. Ya ne biliyim daha önce hiç kullanmadım i-shift. Korkutuyo açıkçası.

Yenilerde yokuş kalkış desteği var diye biliyorum benim aracım 2008 model ve i-shift bunlarda hillholder yok.

2.vitese geçmiyor diye birşey yok öyle 1-2 arasında gidip gelme olayı yok benim aracımda vites geçişleri yerinde ve sıkıntısız saçmalama yok kısacası..

Benim cevap verebileceğim konular bunlar.

1,4 Bu araç için ağır kalır ben ce,
    1.8 i-shift için gerçekten yakıt ekonomisi düşünüldüğünde herşeyine değer sorunsuz olarak kullanıyorum ankara trafiğinde 6,5- 7,5 LPG gerek duymadan kullanabiliyorum.

Vites geçişlerinde Sarsıntı bende de yok kararsızlık yaşamadım. Keyfi ise inanılmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seragbaba -- 26 Mart 2012; 16:37:47 >

• Aracınızda hangi marka lastik kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Kışlık/mevsimlik olarak belirtirsek oldukça faydalı olacak.
  • Yazlık Michelin Pilot Primacy - Fabrika çıkışı, aracın üzerinde gelmiştik.
    Kışlık Goodyear Ultragrip Performance 2, Erzurum'da görev yapıyorum 2 sezondur kullanıyorum.
    Genel olarak ikisinden de memnunum.

Ekleme: Değiştirirken Nokian lastiklerini denemeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nrglife -- 8 Mart 2012; 8:54:39 >
  • arkadaşalr aracını tüp ile kullananlar problem yaşadılar mı? ve nasıl bir tank kullanıyorlar? simit vb?

bildiğiniz üzere servislerde artık BRC marka tüp takıyorlar ve yeni zamlarla benzinli kullanmak iice zorlaştı... min 3 depo bitiren biri olarak durum bu... :S
    tavsiyeleriniz nelerdir bu konuda... 2700tl demişleridi en son... gidip daha tekrar fiyat almadım? 3 senelik garantisinide bozmayacağını söylediler...??
  • 6 aydır tüplü kullanıyorum brc servisinde 1800 tlye taktırdım yetkili servisin verdiği rakamlar çok uçuk geldi.
    motor garantisinin bitmesinide umursamadım,simit tank taktırdım ama stepne küçük olduğu için en küçük hacimlisi takıldı sık benzinliğe uğramak dışında hiçbir problem yaşamadım bugüne kadar
  • arkadaşlar...i-şhift almayı kesinlikle düşünmüyorum ama bu type-s modelinin tam otomatiği nasıldırvites geçişlerini hissetirir mi.yokuş kalkış desteği var mı? vs bilgi verebilir misiniz?...uygun fiyata satan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamzaffo

arkadaşlar...i-şhift almayı kesinlikle düşünmüyorum ama bu type-s modelinin tam otomatiği nasıldırvites geçişlerini hissetirir mi.yokuş kalkış desteği var mı? vs bilgi verebilir misiniz?...uygun fiyata satan var mı?

Tork konvertörlü şanzıman tabiki geçişleri hissetirmez. Ancak I-shifte göre birazcık fazla yaktığı ve performansı birazcık daha etkilediği söyleniyor.

Bu arada bugün ayak aydınlatmasını hallettim. Toplam maliyeti 5 lira kadar oldu. Yapmak isteyen olursa yardımcı olurum.

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S

• fiyat örneği olması açısından;

geçen hafta küçük kızkardeşimin 2010 jazz fun+ i-shift aracını, 2012 civic HB sport i-shift ile değiştirdik.

aracın liste fiyatı 49.750TL
    anlaştığımız fiyat 47.500TL + boya koruma+ extra paspas takımı

aracı çarşamba günü teslim aldık. şu an başka şehirde olduğum için pek kurcalayamadım. ama zaten genel anlamda bildiğim bir araç.
    jazz'dan çok memnunduk, civicHB'den daha çok memnun olacağımıza eminiz.

not. jazz'ı satmadık, aile içinde kullanıma devam ediyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Bu arada bugün ayak aydınlatmasını hallettim. Toplam maliyeti 5 lira kadar oldu. Yapmak isteyen olursa yardımcı olurum.

hocam merhaba;

sizin ayak aydınlatmalarınızı kızkardeşime yolladım, çok beğendi.
    onun yeni aracına da yaptırmak istiyoruz. tabi doğal olarak PEMBE'sini

nerde yaptırdınız acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: paanther

quote:

hocam merhaba;

nerde yaptırdınız acaba?

Merhaba
    Aydınlatmayı ben kendim yaptım. Ortalama yarım saatlik bir iş. Kırmızı led takılarak farklı bir ambiyans oluşturulabilir. Gittigidiyor'da 10 cm ledler 2 liradan satılıyor.
    Kırmızı için gördüğüm bir örneği koyayım.

Çalışmanın orjinal hali burda.
    http://www.civinfo.com/forum/how/32792-installing-rickhondars-footwell-lights-dimming.html

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: paanther

hocam merhaba;

nerde yaptırdınız acaba?

Merhaba
    Aydınlatmayı ben kendim yaptım. Ortalama yarım saatlik bir iş. Kırmızı led takılarak farklı bir ambiyans oluşturulabilir. Gittigidiyor'da 10 cm ledler 2 liradan satılıyor.
    Kırmızı için gördüğüm bir örneği koyayım.
    Çalışmanın orjinal hali burda.
    http://www.civinfo.com/forum/how/32792-installing-rickhondars-footwell-lights-dimming.html

teşekkürler.
    verdiğiniz link gayet açıklayıcı, uygun bir zamanda eli bu işe daha yatkın bir arkadaşım ile hallederiz.

• Arkadaşlar acilen yardımınıza başvuruyorum honda civic hatchback sis fari type-r ile ayni modelmidir eğer ayni ise typer den cıkma bir sis farı buldum hatchback e monte edilecek ona göre sipariş vereceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drarter -- 18 Mart 2012; 16:48:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknownrealmman

Arkadaşlar resimde yeşil renkle işaretlediğim kısım alt köşeden taktırdığım için kırıldı. Bu parçanın adı nedir, fiyat&değişim bilgisi almak için servise nasıl tarif ederiz bilen var mı acaba?
    Resim temsilidir, resimde gösterildiği gibi sol taraf değil sağ tarafta problem oluştu.

o parçaya dodik deniyor

• merhabalar;2006 model civic hb i-shift araç aldım.daha önce otomatik vites araç kullanmadığım için şanzıman konusunda çok sıkıntılı değilim.ancak nerede ne yapılması gerekir bilmiyorum.örneğin ışıklarda aracı boşa almalımıyım,yazılımla güncellendi bu şanzımanların sorunu deniliyor ben ikinci el aldım ve aracın garantısı yok şayet daha once guncellenmedıyse bunun ıcın extra bır ucret odeyecekmıyım servıste?bir de araçta bazen yol ikaz lambası gibi bişi yanıyor(low outside power)düşük dış ısı bu durumlarda bişi yapmam gerekiyor mu?
  • lütfen yardımcı olur musunuz?aracın karakterini bilmiyorum yaşadığım şehirde serviste yok ki burada fiestadan bile anlayan usta yok.sorunlar cok cıddı gozukuyorsan en kısa zamanda ankaraya gıtmeyı dusunuyorum.ayrıca bugun eps lambası da yandı ara ara kontak calısınca lamba yanmıyor ancak kontak basmadan once unlem ısaretı ıle bırlıkte yanıyor.dıreksıyonda ıse herhangı bı sıkıntı yok
  • Öncelikle hoşgeldiniz, aracınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız, belasız, cezasız keyifli ve güvenli sürüşler dilerim.
    1.5 yıldır imzamdaki aracı (Tam otomatik) kullanıyorum elimden geldiğince sorularınıza cevap vereyim.
    i-shift yazılım güncellemesini servisler ücretsiz yapıyorlar diye biliyorum. Güncelleme ile vites geçişleri biraz daha konforlu, sarsıntısız ve kararlı oluyor diye biliyorum. Ama tam otomatik konforunu beklemeyin ilk bir iki vites geçişinde, bu geçişi hissedebilirsiniz, normaldir. Sonuçta bu vites kutusu konfor değil ekonomi öncelikli hazırlanmış bir vites kutusudur.
    Bu konuyu baştan sona okumanızı tavsiye ederim. Ben aracımı almadan önce iki kez okumuştum, daha sonra da aklıma takılan bir şeyler oldukça geriye dönüp tekrar tekrar okudum.
    "low outside power" düşük dış güç (???) diye bir uyarı hiç görmedim, duymadım. Başka bir şey yazıyor olabilir mi?
    3 derece (artı üç)'nin altında düşük sıcaklık-buzlanma tehlikesi uyarısı verir. Yol üzerinde kar tanesi işareti çıkar, önemli değildir, sadece size dikkatli olmanızı hatırlatır.
    Kontak II (2'de) iken motor çalışmadan önce bazı ışıklar yanar. EPS (Direksiyon ve ünlem işareti), Akü lambası, yağ lambası vs. yanar, motor çalışınca söner. Yolda giderken yanarsa ilgili sistemi kontrol ettirmeniz gerekir.

Aracın kullanım kitapçığı yok mu? Mutlaka okuyun.. Yoksa bu forumda da defalarca paylaşılan pdf formatında sedan civic kullanım kılavuzu vardı onu bulup inceleyin. Tamam farklı araçlar ama temel kullanım, motor, güvenlik ve ikaz sistemleri açısından büyük benzerlikler var. Mutlaka işinize yarayacak birşeyler bulursunuz.
    Kolay gelsin.

• Arkadaşlar merhaba, bende geçen hafta Jettamı satıp aranıza katıldım..Herkese merhabalar..
  • cevabınız için çok teşekkürler...aldığım araçta lpg de mevcut idi ancak lpg den dolayı bır takım sıkıntıları mevcut ornegın motor ıkaz lambası yanıyor sureklı,ayrıca yakıtı benzınden alıyormus gıbı sureklı benzın ıbresı bıtıyor benım ıcın daha onemlısı aracı ılk calıstırdıgımda lpg ye gecmıyor ancak lpg tusuna basılı tutup start ıle bırlıkte calıstırınca lpg ye gecıyor.
    honda servıslerınde yağ falan bakım ucretlerı ne kadar?
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.