Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.859
Cevap
96
Favori
742.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk olarak 1973 yılında piyasaya çıkan Civic serisinin 8. jenerasyonu olan Civic HB modelleri Honda'nın İngiltere Swindon'daki fabrikasında üretilmektedir. Euro Civic olarak bilinen Hb ve 3 kapı modeller sedan modellerden hem dış hem iç görünüm olarak farklıdır. 2006 yılında çıkan ve farklı iç ve dış tasarımı ile ilgiyi üzerine çeken 5 kapılı HB modelleri ve 3 Kapılı TYPE-S modelleri ülkemize tek donanım seçeneğiyle getirilmiştir.

2006 yılında sadece 1.8 litrelik 140HP motor ile satışı başlanan Civic HB ve TYPE-S modelleri 2009 yılında makyajlanmış ve 1.4 litrelik 100HP motor seçeneği eklenmiştir. 2006-2009 yılları arasında sadece manuel ve yarı otomatik (I-shift) olarak satılan Civic HB ve TYPE-S 2009 yılındaki makyajdan sonra 1.8 litrelik motorlarda tam otomatik vites seçeneği ile satılmaya başlamış ve 1.4 litrelik motorlarda ise I-Shift kullanımına devam edilmiştir.

2009 yılındaki makyajla birlikte yapılan değişiklikler

Düz aynalı ön panjur iki parçalı ön panjurla değişmiştir.

Jant modelleri değişmiştir.

Müzik sistemi için AUX çıkışı eklenmiştir.

Arka bölümdeki geri vites lambarının boyları uzamıştır.

Ön tampon alt kısımda ve arka tampon alt kısımda küçük değişiklikler yapılmıştır.

1.8 litrelik modellerde I-shift'in yerini tam otomatik vites almıştır.

2010 yılından sonra verginin getirdiği yüksek fiyat sebebiyle 1.8litrelik Civic HB ve TYPE-S satışları durdurulmuştur.

Civic'lerin kasa kodları

FK1: 5 kapı 1.4 benzinli

FK2: 5 kapı 1.8 benzinli

FK3: 5 kapı 2.2 dizel

FN1: 3 kapı 1.8 benzinli (Type S)

FN2: 3 kapı 2.0 benzinli (Type R)

FN3: 3 kapı 2.2 dizel(Type S)

FN4: 3 kapı 1.4 benzinli (Type S)

Renk Kodları ile Civic fotoğrafları

Nighthawkblack Civic HB B92P

Alabastersilver Civic HB NH 700M

Cosmic Gri Civic HB NH674P

Galaksi Gri Civic HB NH701M

Blueishsilver Civic HB B538M

Milano kırmızı Civic HB R81

Vivid Mavi Type-S B 530 P

Royal Mavi Type-S B536P

Derin Mavi Color Coded Type-S YR571P

Tangerine Orange Type-S YR563M

Teknik veriler

3 kapı Civic Type-S ölçüleri

5 Kapı Civic HB ölçüleri
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• fiyatı yakın olsaydı sedan yerine kesinlikle onu alırdım
  • HB otoyolda tam bir canavar 300 km boyunca kimse beni sollayamadı..Hoş bir duygu
  • quote:

Orjinalden alıntı: sovalye99

fiyatı yakın olsaydı sedan yerine kesinlikle onu alırdım

sedan, hb den pahalı ki .
  • 1.8 olduğu için fiyatı uçmasın diye baz fiyatı düşürülüyor.
    sedan'dan daha pahalı.
  • hb'in 1.6 seçeneği olsa kesin daha fazla satardı sedandan. sedanın pratikte hb'den artısı bagajı olurdu ama civic'de hb'in bagajı sedandan daha büyük ve kullanışlı. bu durumda sedanın bir avantajı kalmıyor. honda neden hb'de 1.6 getirmediki

avrupada 1.4, 1.8 ve 2.2 dizel seçeneği var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suzitusi -- 15 Mart 2008; 10:45:12 >
  • bizdeki vergi sisteminden dolayı 1.8 olunca fiyatı artıyor, yoksa sedanla yaklaşık aynı fiyata geliyomuş dışarda.
    bagajı daha büyük, arka koltuklar alt taraf yukarı çekilebiliyor, devir göstergesi çok daha estetik, bisürü artısı var, duruşu yeter , neyse belki 2. elini alırım ilerde ...
  • Ahh Ahh içimde kaldı bu arac bazen delleniyorum şu civic sedanımı satıp bundan mı alsam diye.
    Araba i shift harıcınde on numara başka hiçbir kronık problem görmedim duymadım motoru zaten süper
    Yakında yenı yazılım gelir i shift sorunu ortadan kalkar ozamanda tadından yenmez.
    Gerci ben sıfır alırım .hala o prablem varmı bilmiyorum.?
  • Kullanım zevki ve ekonomisi Honda tarafından garanti edilen 1.8 Civic i düşünüyordum ama adamlar 2007 başlarında hb de düz vites seçeneği varken bana araç temin etmeyi becerememişlerdi,hatta satış elemanlarından bir kısmı "düz vites var" bir kısmı "hayır yok" diye görüş ayrılığına düşmüşlerdi.
  • ben de hb var ,bagaj hacmi ve motor süperrr..
  • Civic hatchback'in methedilen birçok yönü var fakat ben "yol tutuş" konusunu gündeme getirmek istiyorum... Daha önce focusum da vardı..Fakat yol tutuş konusunda civic hb in eline su bile dökemez focus... 200 km/s hızlarda bile viraja girmek tedirgin etmiyor...
  • çok hoşuma giden bir model ancak türkiyede şu anda düz vitesi sıfır olarak yok sanıım mart ve mayıs ayında geleceğini duymuştum güncel bir bilgim yok elimde olan resimleri koyayım bir ara
  • ben de gelenekçi yaşlılara bunu anlatmaya çalışıyordum :)
  •  SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan12532 -- 15 Mart 2008; 21:00:43 >
  • fiyat fahiş ve süspansiyonu çok sert tahta kardeşimin vw golf sportline sinin eline su dökemez hemde spor süspansiyona ki 15mm alçak ondan çok daha konforlu.
  • yol tutuşu da daha kötü
  • quote:

Orjinalden alıntı: suzitusi

hb'in 1.6 seçeneği olsa kesin daha fazla satardı sedandan. sedanın pratikte hb'den artısı bagajı olurdu ama civic'de hb'in bagajı sedandan daha büyük ve kullanışlı. bu durumda sedanın bir avantajı kalmıyor. honda neden hb'de 1.6 getirmediki

avrupada 1.4, 1.8 ve 2.2 dizel seçeneği var

evet hb in bagajı büyük , çünki sedanda ufak stepne olması gereken yere dana gibi lastik koyup etrafını straforla beslemişler en az 100 lt hiç olmuş

ve sedanda arkada otururken diz mesafesi ve kafa mesafesi sorunu yok ,hb de var

ama yinede hb in daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum bende (eşya taşımak için)

tamamen farklı kesimlere hitap eden iki araş , kıyaslamamak lazım.
  • VW 1.4 TIS() Motorlu araçları dikiiz aynasında görüyorum bazen
    Fiyat asla fazla değil.... 47.000 aldım..Aynı fiyata spor araba var mı?
  • Hasan12532 kardeşim resimler süper..teşekkürler
  • çok güzel bir araç
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.