Şimdi Ara

Rigler satılmaya başlanmış ufak ufak,kriptoparalar çöküyor mu? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
3
Favori
36.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pekiii, bu coinlerin miningden geldiğini nasıl tespit edecekler?

Coin değeri artarken hesaba gelmesi zaten yatırımcı hareketi hocam. Böyle bir vergilendirme olamaz. Yani böyle bir ayırt etme olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 1 Mart 2021; 23:58:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartlar ucuzlasada kart alıp mining yapsam mis gibi pasif gelir

• Oyuncuların mining düşmanlığını anlarımda miningcilerin oyuncu düşmanlığını çözemiyorum komikde oluyor. 

• Salgından dolayı kafalar milyon x trilyon  Devletin hesap sorması için illa coinden kazandığını belgelemesine gerek yok. Hesabını veremediğin paranın adına kaçakçılık şubelerde karapara diyorlar, hesap vermemek daha da kötü sonuçlara gebe yani   Gençler vergi işi basit iş değil, şekil a da olduğu gibi Cem UZAN gibi bir devi bile diz çöktürtür tövbe istettirir. Adam memleketten kaçmak zorunda kaldı.

Çok değişik soruşturma yöntemleri var. Küçük bir genel soruşturma başlatma şeklini söyleyim hemen. Hazine ve Maliye Bakanlığı bir genelge ile bütün illerde bilgisayar parçası satan şirket yetkililerinin çağırılmasını ister. Bu yetkililere ekran kartı diye tabir edilen üründen 2 ve daha fazla satın almış kişilerin kimlik numaralarını temin eder. Başlar bu kimlik numarası elde edilen kişilerin banka hesaplarını radarlamaya. Yapamaz demeyin bal gibi yetkileri var yapmaya. Güçlerini anayasadan alıyorlar. Ağlasanda sızlasanda yaparlar. Hatta ceza kitlerken ayrı bir zevk bile aldıklarını söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 2 Mart 2021; 1:26:14 >

• Forumda maşallah herkes mining düşmanı ama hiç inandırıcı değil. Niye bu kadar karşısınız anlamış değilim 2 yıl önceki muhabbetlerin aynısı oluyor aynen böyle bir konu açılmıştı btc biraz düşünce.

Herkes bu iş bitti battı havalarındaydı.

Size fikir vermesi açısından yazıyorum.

Benim o zamanki 10 kartımın 10 u hala çalışıyor ve bozulmadı aldığım paranın 10 katını çıkardı. Sadece 3 ay kapattım elektirik faturasını ödeyemiyordu 3 ay boyunca.

Size tavsiye.

Bu iş öyle düşündüğünüz gibi bitecek batacak birşey değil dünya dijitalleşiyor ve binlerce kat güçlü süper işlemciler çıkana kadar bu rig dediğiniz cihazlara ihtiyaç var.

1:oyun için ekran kartı alınmaz bu fahiş fiyatlara.güçlü bir dizüstü alıp monitöre bağlamak daha mantıklı:)

2:mining yapmayı düşünüyorsanız bu fiyatlara kesinlikle kart alınıp başlamaz. 3 ayda bir gelir çok düşüyor ve kartlar çok ucuzluyor o zaman al topla.

3: rx 580, gtx 1080 gibi eski çok güç tüketen kartlarla bu iş yapılmaz en fazla 2 ay kar bırakır sonrasında elektrik faturasını zor öder. Yanı yılda 2 ay anca faydasını görürsün.

4:bu işi yapanlara saygı duyun bütün dünya yapıyor sadece türkler yapıyormuş gibi birbirinize sövmeyin. Unutmayın sizde bu sayede elinizdeki külüstür rx 570 leri gtx 1070 leri 3000 tl lelere sattınız. Az bekleyin o fiyatlara rtx 3060 alırsınız geri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Pekiii, bu coinlerin miningden geldiğini nasıl tespit edecekler?

Coin değeri artarken hesaba gelmesi zaten yatırımcı hareketi hocam. Böyle bir vergilendirme olamaz. Yani böyle bir ayırt etme olamaz.

Miningcide süreklilik arz edecektir. Süreklilik arz edenlerin tamamını çağırırlar. Yatırımcı belgesini gösterir yırtar. Diğerinin durum sakat

• Bence tespiti imkansız. En kötü direkt cüzdandan harcarız, sıkıntı yok. 

• Vergi konusunu bir sonuca bağladıysanız maliyeye bildirinde gerekli işlemlere başlasınlar arkadaşlar malum onlarda buradan gelecek haberi bekliyorlardır.

Neye karar verdiniz şimdi vergi alsınlar mı almasınlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Miningcide süreklilik arz edecektir. Süreklilik arz edenlerin tamamını çağırırlar. Yatırımcı belgesini gösterir yırtar. Diğerinin durum sakat

Alıntıları Göster

Al sat yapar çorba yaparız mining den gelenlerle birlikte diye düşünebilirler.

2,5 ethereum sattığının belgesini gösterirler, sende 2,5 ethereum satın aldığının belgesini gösterirsen sıkıntı olmaz. 2 ethereum satın aldığını gösterip 2,5 ethereum sattığını maliye memurları ayıkır maalesef güzel kardeşim diyceksin   başka türlü anlamayacaklar.

• huso kullanıcısına yanıt

ağzına sağlık almış 50 tane kart normal kullanıcıyım diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MogoLKhan -- 2 Mart 2021; 7:4:28 >
  • Burada konusu açılmışken sorayım Rx 580 fiyatları 2. elde bile çıldırmış vaziyette kaç senelik kart. Bu işte başarılı bir kartmı bu ? 4-8 hepsi uçmuş

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt

Tabii bu şekilde Paypal üzerinden parayı çeviriyorlar fakat Türkiye topraklarına parayı aktarmak zor. İşte bir tanıdığım bana yurtdışından harçlık gönderiyor tarzında yanıtlanabilir fakat ileride nasıl bir olay gelişir biraz muamma.. Ben şimdilik reklam aktif olsa da parayı çekmiyorum. Miktar bir gün büyük bir hale gelirse şirketi kurar parayı çeker geri kapatırım  

• VolkanCOO kullanıcısına yanıt

200-250 mh/s kazım gücüne 50-60 bin lira paralar yazmışlar, gelmiş sistem batıyor elindekini çıkarıyor insanlar diyorsunuz. Bari bilmeden konuşmayın. Bu 2 ilandakiler toplasan 50 bin lira etmez, çok eski seri kartlar da sıkıştırmışlar araya. Son topladığım 6 x rx6800 + 6x rtx3080 sistemim var bana bu ikisi kadara anca mal olmuştur, kazım gücü bunların toplamının 2 katına yakın,bendeki kartların 2021 jenerasyon olmasından bahsetmiyorum bile. Bu ilanlar tam bir sazan avı, zaten araştırmadan "yıaaağğ yiğenim bu işte para varmış" diyerek bağ bahçe satıp bu işe giren çobanları elemek için bu ilanlar güzel aslında. Yolumuzdan çekilirler işimize bakarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBCD -- 2 Mart 2021; 9:56:45 >
  • VolkanCOO kullanıcısına yanıt
    Sende omurga gören varmı emlakçıııı laaa
  • Geçen sene 1 btc 5000 dolardı. Benzer seviyelere düşecek

Çok hikaye okuruz. İşte arabasını sattı kredi çekti btc aldı rig kurdu diye.

Biizm millet cidden yatırım yapmasını bilmiyor

• ulan bi oyun oynamak ne ara bu kadar pahalı hale geldi, ufakken sokakta top oynardık, 5 arkadaş cebimizdeki bozuklukları çıkardık mı kauçuk top dahi alabiliyorduk. büyüdük kağıt oynamaya bilmem ne giderdik çay parası falan derken ufak bir fast food fiyatına saatlerce gırgır şamata eğleniyorduk.

şimdi bir tane tükürdüğümün oyununu oynayacam diye kart almak istiyorum servet isteniyor... bu nedir ya.. ne ara bu hale geldik arkadaş... eğlenmek mutlu olmak nasıl bu kadar zor ulaşılabilir oldu. hele türkiyedeysen daha zor...

• quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

Tabii bu şekilde Paypal üzerinden parayı çeviriyorlar fakat Türkiye topraklarına parayı aktarmak zor. İşte bir tanıdığım bana yurtdışından harçlık gönderiyor tarzında yanıtlanabilir fakat ileride nasıl bir olay gelişir biraz muamma.. Ben şimdilik reklam aktif olsa da parayı çekmiyorum. Miktar bir gün büyük bir hale gelirse şirketi kurar parayı çeker geri kapatırım  

Parayı paypal'e alabiliyor musun? Eğer alabiliyorsan ve para büyük değilse, paypal'e aldığın parayı alışverişte kullanırsın gider.

Ancak gene Youtube'a kimlik falan yollayacaksın. Youtube'ın da Türkiye'de temsilciliği var. Yani oradan yakalayıp öpme teorik olarak gene mümkün. Dolayısıyla yurtdışı mukim bir arkadaş en garantisi...

Bu yazdıklarım tamamen teorik bu arada. Üç kuruş için yapmayın böyle şeyler. Vergi kaçırmayın. Şirket asla kurmayın. Kurma masraflarının iki üç katını kapanırken yer. Şirket kapama en iyi senaryoda 6 ay sürer. Bende bir a.ş var. Aylık masrafı 2000tl'nin üzerinde. Ltd olsa olsun 1000tl olsun. Para birikince Şahıs olarak tek seferde hasaba alır, tek seferlik beyan verir vergisini ödersiniz. Şirket mirket yok. Daha temiz. Bir diğer yol, YouTube kanalı bir tanıdığın şirketi üzerine olacak. Tek seferlik para çekildiğinde o şirket beyanına koyacak. Ama bu sefer o paranın şirketten çekilmesi de duruma göre bir sorunsal. Şirketin hali hazırda ortaklarına borcu varsa sorun yok da, ortaklara borç yoksa sorun...

O yüzden en temizi tek seferlik para çekeceğin zaman tek seferlik şahsi beyan vermek. %100 legal. %100 etik. Kafan rahat olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan2142

gelmiş yine tipini sevdiğim konular açılmış yine

aynen batıyor kiripto paralar, herkes 5 e aldığı sistemi 10 a satıyor, tekrar 5 ten alıyor aynen kırall

Şunuda şöyle bırakayım hadi eyw

dolanlarmı maaş alıyon hayırdıra sdasfasd

Bu arada %2 stale ney la? Şans eseri böyle denk geldi ise olabilir de, hep böyle geliyorsa stale veren kartları tespit edip overclock ayarlarını biraz düşür. %1'i geçmemeli. Az da olsa Para kaybediyorsun. Hayır yani, miningci olan ben değilim. Bir de hata ayıklama yapıyoruz. 

Not: geyiktir.

• Herkes miningcilere sallıyor ama yurt dışından kart alıp üstüne 5k koyup satarken, 2 3 yıl kullandığınız kartları ederinin 3 4 katına satarken iyi herşey, sattıktan sonra yeni kart bulamayınca vay mining batsın ehuehuehu.

Bu kadar iki yüzlü bir millet olamaz ya, insanlar istiyor ki 5500 e Rtx2060 ımı satayım, 6500e 3060ti alayım.

• Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt

Yurt dışı Paypal dışında olmaz tabi. TR'de yasaklı maalesef. Dediğiniz gibi tek seferlik beyan verilmesi daha yerinde. Bizde de bir limited var ama farklı bir iş yapıyoruz. O nedenle riske atmadım üç kuruş için taklaya gelmeyelim..

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.