Yarbay
30 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 416 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar ,

Yaklaşık 5 yıldır kullandığım Huawei Mate 10 lite telefonumu geçtiğimiz günlerde düşürdüm ve ekran camı kırıldı. Şuanda kullanıma engel olmuyor görüntü de ve dokunmatikte sorun yok , ancak ufak ufak cam parçaları düşüyor yavaş yavaş. Yaptırmak için fiyat aldığımda sadece cam değişimine 600 TL dediler, orjinal kvk servisi ise komple ekran değişimine 1500 TL dedi.

Sonuçta 5 yıllık bir telefon , bu kadar para verip yaptırmak mantıklı mı ? Yerine alacağım 2500-3000 TL'lik giriş seviyesi telefonlar tatmin eder mi ? Benim için en önemli özellikler; ekranın görüntü kalitesi ( çözünürlük ve renkler ) ve batarya ömrü.

Not : Telefonu ikinci telefon olarak kullanıyorum, iş telefonu olarak iPhone 11 kullanıyorum bu sebeple çok üst seviye bir telefona ihtiyacım yok.

Merhaba arkadaşlar ,

Kişisel bilgisayarımda kullandığım RTX 3070 Ti ekran kartımı, bilgisayarı kullanmadığım zamanlarda da mining için kullanıyorum. Maalesef değişim öncesi ekran görüntüsü almayı unutmuşum, ancak mining yaparken bellek sıcaklıklarım 102 - 108 derece arası değişiyordu.

Kartın içini açıp tozunu vs. aldıktan sonra hepsiburada'dan aldığım thermalright termal pad ile, stock olanları değiştirdim. Termal macunu da fotoğraftaki coolermaster macun ile değiştirdim, core sıcaklığında çok bir değişiklik olmadı gerçi.

Değiştirmeyi düşünen arkadaşlar varsa diye fikir olması için paylaşıyorum.

Sadece fotoğrafta işaretlediğim 3 adet pad'i değiştirdim, diğerlerine dokunmadım.

Sıcaklıkları kasanın yanındaki cam kapak açık şekilde elde ettim, kapağı kapatınca core 43-45 , memory'de 76-80 arası değişiyor.

MSI RTX 3070 Ti Suprim X Termal Pad Değişim Sonucu

Merhaba arkadaşlar ,

yeni bir anakart aldım , eski anakartımı da ya babama verecek veya satacaktım. Kutusuna kaldırırken, işlemci takılan yere yanında gelen siyah korumayı takıyım dedim. Bir türlü takamadım , en son uğraşırken 8 10 tane pin eğildi . Buradaki bir bilgisayar tamircisi ile görüştüm , kesin bişey diyemem %50 ihtimal dedi . Sizce bu anakart tamir olur mu ? Forumda tecrübeli tamir edebilecek var mıdır ? Yoksa bu hali ile satıyım mı sizce , zaten ikinci el piyasası 900 1000 tl civarı olan bir anakart .

Not : anakart msi b460m mortar

Anakartımın Pinleri Yamuldu :(

Merhaba Arkadaşlar ,

Şuanda bilgisayarımda intel 10400f işlemci ve RTX 3070ti ekran kartı var. Msi b460m mortar anakartım var. Chipset'den dolayı ram'lerimi ancak 2666 Mhz de kullanabiliyorum. Bu da işlemci performansını düşürdüğü için çok fazla bottleneck oluyor sistem. Oyunlarda istediğim performansı alamıyorum. Sistemdeki ramlerim 3200 MHZ

Bu sebeple anakart değiştirmeye karar verdim. Şimdilik aynı işlemciyi kullanacağım. Sizce hangi anakartı almak daha mantıklı olur ? Fiyatından dolayı B560 düşünmeye başladım, ama ikinci el uyguna z490 gelirse o da değerlendirilebilir gibi. İntelin politikası sebebiyle zaten en yeni anakartı bile alsan 1 sene sonra çöp oluğu için çok fazla para da bağlamak istemiyorum, geleceğe yönelik bir yatırım olmayacak çünkü.

Merhaba arkadaşlar,

1 Hafta önce ilk aracımı aldım . 2001 Toyota Avensis 2.0 D4 motor. Acemiliğime geldi, aracı bir tanıdığa baktırıp, aracı görmeden aldım. Ve sonuc olarak araç istediğim gibi çıkmadı. Aracı geri satmayı düşünüyorum ve sonrasında maks. 90K TL'ye kadar çıkabileceğim bir araç almak istiyorum.

Remote çalıştığım için işe her gün araç ile gidip gelme durumum yok. Yılda çok yüksek KM yapmadan Keyfi olarak kullanacağım için yakıt tasarrufu ikinci planda, konfrolu ve yola gidişi güzel bir araba almak istemiştim.Böyle düşünerek; Ford mondeo, toyota avensis, mazda 626, nissan primera, opel vectra, fiat marea, bmw 316/318, Renault Laguna ve Safrane vb. araçlara baktım uzun süre. Sonra da yazdığım avensis'i aldım.

Ancak şuan kriterim, ustasını rahat bulabileceğim, parçaları bulunabilen/uygun olan ve motoru adam akıllı bir araç bakıyorum. Araç biraz daha küçük olabilir ancak ford ka, nissan micra tarzı çok da küçük araçları istemiyorum. ABS/Klima olması donanım olarak yeterli, abs olmasa da olur. Araç yaşı büyük olacağı çok temiz denk gelmedikçe otomatik vites almayı düşünmüyorum. Ne önerebilirsiniz acaba ?

Merhaba arkadaşlar,

Şu anda askerliğim 10 temmuza kadar tecil edilmiş durumda. Hemen her üniversitenin güz dönemi yüksek lisans başlangıcı Eylül ayının ilk iki haftası.

Üniversiteler de başvuru için askerlik ile ilişik olmadğına dair belge istiyor başvururken.

Askere gitmeden güz dönemi için yüksek lisansa kayıt olma imkanım var mıdır? Yoksa bu tarihten önce bedelli askerlik yapmak zorunda mıyım?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Merhaba arkadaşlar,

Benim Xbox one X konsolum var, bir arkadaşım ise Series S aldı. Gamepass üzerinden ikimiz de fifa 2021 yükledik. Ancak onda series s sürümü olarak gözüküyor, standart sürüme yükle tuşuna bastığında yükleyemediğini söylüyor. Ve oyun içerisinde birbirimizi online görüp birlikte oynayamıyoruz. Bir çözümü var mıdır acaba ? Yoksa birlikte oynamamız mümkün değil mi ?

Arkadaşlar powerı 2 ay önce almıştım. Test alıp kutusuna koymuştum çalışmıştı diye hatırlıyorum. PC me ancak takacak vakit buldum, psu takıyorum fanı 1 tur atmaya çalışıyor tık diye ses gelip PC den enerjiyi kesiyor direkt. Sadece 24 pin ve işlemci kablosunu takıp da denedim eski bir bilgisayarda , sonuç yine aynı.

cok ucuza Amazon’dan almıştım, o sebeple kolay çözebileceğim bir durum varsa iade etmek istemiyorum. Sizce sorun nedir ?

Evet arkadaşlar Saab araç alınır mı ? Uzun zamandır hayalim olan araçlar ancak insanı korkutuyor.

Yakıt masrafı önemli değil, ama ustasını, parçasını bulabilir miyim ? Kullananlar var mıdır, tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz ?

Merhaba,

Geçenlerde ikinci el bir bilgisayar satın aldım. İçinide 2TB HDD vardı, normal gözüküyordu. Sonra bilgisayarın içini açıp temizledim, psu değiştirdim. Sonra hdd'yi görmemeye başladı. HDD'yi kendi bilgisayarıma taktım. Bios'da gözüküyor, ancak windows içerisinde gözükmüyor. Yönet >> Disk yönetimi kısmında da gözükmüyor. Neden olabilir ? Nasıl düzeltebilirim bilgisi olan var mı ?

ana kart msi b460m mortar

Şimdiden teşekkürler.

Hakkında
Meslek: Elektrik Elektronik Mühendisi
Forum İmzası:
i5-10400F |MSI MAG B460M MORTAR| 2 X DDR4 8GB 3200MHz | MSI Suprim X RTX 3070 Ti | Zalman Gigamax 750W 80PLUS BRONZE | Fell Hurricane II | MSI Optix G241 23.8" | Razer Diamondback - Chroma | Razer KBD Blackwidow | Trust gxt 450 blizz rgb 7.1
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.780
İkinci El Bölümü Mesajları: 259
Konularının görüntülenme sayısı: 118.229 (Bu ay: 229)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.311 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.