Şimdi Ara

Resident Evil 3 Remake (Çıktı) [PC ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
365
Cevap
16
Favori
11.941
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> FPS/TPS >> Resident Evil 3 Remake (Çıktı) [PC ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8611 Mesaj
    Steam linki:
    https://store.steampowered.com/app/952060/

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

CPU: AMD Ryzen 5 2600 | GPU: MSI RX 5700 MECH GP Edition | RAM: GSKILL 2x8GB Ripjaws V 3000MHz | Anakart: MSI B450-A PRO | SSD: Samsung 860 EVO 250GB | M.2 SSD: James Donkey JD1024 1TB | HDD: Seagate Barracuda 2TB | Kasa: Cooler Master MasterBox MB520 | Monitör: AOC 24" 24G2U | Fare: Logitech G102 Prodigy | Klavye: Everest K-9020 | Kulaklık: SteelSeries Arctis 3 2019 Edition | Pad-1: SteelSeries Qck+ | Pad-2: GamePower RGB100 | Gamepad: Microsoft Xbox 360 Controller | Ses Sistemi: Logitech Z506 5+1 | Telefon: iPhone 7 32GB

• Re 2 Remake ile harika bir iş çıkarmıştı Capcom. Aynı başarıyı bu oyunda da göreceğimize eminim. Merakla bekliyorum.
    - Oyun çok keyifli olmuş ve re engine gerçekten harika bir motor. Dodge mekaniği çok başarılı olmuş abartmadan güzel yedirmişler. Gerçek hayatta bir darbeden kaçınırken yaptığımız reflekslere benzetmişler.

- Grafikler re 2 ile neredeyse aynı ama ışıklandırma ve dokularda ki geliştirmeler görülebiliyor. Ayrıca jill in yüz dokusu yakından bakınca re2 den 1 tık daha iyi gibi geldi. Re2 de ki tek kusur claire in saçlarıydı bu sefer ise jill in saçları çok tatlı olmuş. Keşke nvidia hairworks olsaydı da ayarı kökleseydik

- Şimdi sıra serinin en önemli oyunlarından olan code veronica nın da bu şekilde remake i gelmesi kaldı. Ayrıca re 1 in de aynı şekilde remake i gelmesi gerekli. Mevcut olan versiyon gamecube dan remastered yapılan versiyon ve re 2-3 bu haldeyken insan bir daha re1 e dönmek istemiyor..
    Güzel görseller hocam.Kullandığınız Reshade ayarı baya beyazlık ve parlaklık katmış.Bir kaç ss de ben paylaşıp destek olalım konuya

Oyunu Standart zorluk seviyesinde 6+3 saat olmak üzere toplamda 9 saatlik bir sürenin sonunda tamamladım.Oyun sonunda gösterilen süreye ara sahneler dahil değil ve bunlar dahil edildiğinde toplam oyun süresine 3 saat daha ekleniyor.Muhtemelen SpeedRun yada 2 saat altı sürede bitirme başarımını tamamlamak isteyenler için ara sahneler oyun süresine dahil edilmemiş.Oyunu herhangi bir zorluk seviyesinde tamamladığınızda oyun içi Mağaza aktif oluyor.Burada oyun içinde yer almayan ve gerek atak gereksede defans özellikleri geliştiren çeşitli özel itemler bulunuyor.Bu itemleri mağazada belirtilen Challenge görevlerini tamamladığınızda elde edeceğiniz puanlarla açabiliyorsunuz.Oyunu tamamladığımda toplamda 8k puanım vardı ve bunlarla 2 adet Assault Coin aldım.Oyunda Zombiler silah türüne bağlı olmak üzere bazen tek bazende 3-4 atışta düşüyorlar.Bu coinlerden üzerinizde iki adet bulunursa silah hasarını artırıyor ve özellikle yüksek zorluklarda daha az mermi tüketmenizi sağlıyor.Envanterde iki adet ek yer kapladığı içinde yine aynı mağazadan topladığınız puanlarla ek envanter slotuda açabiliyorsunuz.Coinler dışında özel bir kostüm ve sınırsız mermi özelliğine sahip olan silahlarıda aktif edebiliyorsunuz fakat özellikle sınırsız mermili silahlar yüksek puan gereksinimine ihtiyaç duyuyor.

Resident Evil 3 Remake'te önceki oyuna göre oynanışı etkileyen en önemli iki unsur bulunuyor.Bıçağın kırılmaması ve gerek Jıll'ın gereksede Carlos'un kendine has özelliklerinin olması oynanışı oldukça etkiliyor.Zombiler 3-4 atışta düştükten sonra kısa sürede geri kalkıyorlar ve bu durum özellikle gereksiz mermi harcamaya neden oluyor.Bu nedenle düşen zombileri bıçakla tamamen etkisiz hale getirirseniz tekrar o bölgeden geçtiğinizde mermi harcamak durumunda kalmıyorsunuz.Oyunda hikaye gereği bazı bölümlerde Carlos ile oynuyoruz ve aynı yere Jill ile geldiğimde Carlos'la bütün alanı temizlediğim için açıkcası birkaç zombi dışında mermi tüketmeden bölümü tamamladım ve bu süreçteki ilerleyişimi oldukça kolaylaştırdı.Jill'in Dodge özelliği ise Nemesisle olan kapışmalarda çok etkili eğer doğru zamanlamayla dodge yaparsanız zaman bir süre yavaşlıyor.

Oyunda Standart seviye bir süre sonra kolay gelmeye başladığı için challenge görevlerini tamamlayıp özel itemleri almak adına Hardcore modunda tekrar başladım.Böylece hem challengeler tamamlanmış olur hemde bir sonraki seviye olan Nightmare zorluğuda aktif etmiş olurum.Challengeları tamamlamak için baştan sona oynamak gerekmiyor.Bazı farm noktaları var buralarda save alıp tamamlayana kadar oynanırsa yine puanlar elde edilmiş oluyor.Açıkcası oyunda geçirdiğim süre boyunca oyunu oldukça beğendim.Her ne kadar süresi ve oyundan çıkarılan kesimleri oyunun önüne geçmiş olsada oynaması çok keyifli bir yapım olmuş.Görsel olarak karakter modellemeleri,animasyonlar,doğrudan oyun motoruyla hazırlanmış ara sahneler ve genel görsel kalite RE Engine'in ne kadar başarılı bir oyun motoru olduğunu tekrar gösteriyor.
  • Yarbay
    6401 Mesaj
    Re 2 Remake ile harika bir iş çıkarmıştı Capcom. Aynı başarıyı bu oyunda da göreceğimize eminim. Merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 3 Aralık 2019; 17:25:45 >
    |
    |

Goro Majima | 真島 吾朗

• Binbaşı
    1621 Mesaj
    bundan sonra RE4 de gelsin.
    şubat-mart gibi çıkarsa sürpriz olur.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: _GRKM_

bundan sonra RE4 de gelsin.
    RE2 Remake gibi satarsa üçüncü oyun.. Kesin gelir ve rekor kırar sanırım.
    Onlarca konsola ve nesle çıkan tek oyun olarak RE:4
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Şu Nemesis Theme parçasını oyunda tekrar deneyim etme, o ses ile irkilmeyi aha Nemesis geliyor hissini umarım aynen oyuna aktarabilirler.

|
    |

ρѕη: αιzєηƒαη σηє ριє¢є ∂єℓιѕι αℓ ρα¢ιησ ƒαηı
  • Yüzbaşı
    965 Mesaj
    Karşınızda Jill Valentine!

|
    |
    |
    |
    |

|
    |
    |
    |

“Zaman süratle ilerliyor. Milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümlerin geldiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişmesini inkar etmek olur.“
    – Mustafa Kemal Atatürk
    “Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır.“
    – Mustafa Kemal Atatürk
  • Teğmen
    168 Mesaj
    Re2 remake harika olmuştu bayılarak oynamıştım bunuda merakla bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    PS'de ilk çıktığında yarıya kadar oynama imkanı bulmuştum , devamını getirememiştim. Benim içim yarısıyla nostaljik yarısıyla yeni bir deneyim olacak. RE 2 'deki grafik ve oynanış dinamikleri devam ettirmeleri yeterli.
    |
    |

abd'den daha pahalıya satıyor burada japonlar oyunlarını
    |
    |
    |
    |
    Xigmatek Asgard Pure Black Edition 600W//Amd FX 6100 @3.3 GHz//Gigabyte 990XA-UD3//Kingston Hyperx Blu 2X4GB 1600 MHz CL9 1.5V//WD Caviar Black 1 TB+Crucial MX 500 500 GB //Sapphire RX 570 8 GB Pulse
  • Binbaşı
    1916 Mesaj
    Re2 gibi kaliteli bir remake olursa bu oyunda müthiş olacak

|
    |
    2018 Honda Civic HB 1.5 182HP Sport O/V - AMD Ryzen7 1700x 3.9@ - MSI B350 Gaming Pro Carbon AM4 - Xigmatek Aurora 120 ARGB Water Cooler - G.Skill Trident Neo 32GB(2x16) 3200Mhz RGB LED - MSI GeForce RTX2070 Super Gaming X Trio 8G - Corsair Spec Alpha Red Case - Corsair LE200 240GB SSD - WD Blue 1TB M.2 SSD - WD 3TB Blue HDD - Viewsonic VX3211/2K WQHD Monitor - Alienware AW768 Pro RGB Brown Mekanik TR Keyboard - Alienware Elite AW958 RGB Gaming 12K DPI Mouse - Gamepower RGB Mousepad
  • Çavuş
    60 Mesaj
    Efsooooo :)
    |
    |

|
    |
Sohbet
Canlı Tv izle
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.