Yarbay
27 Kasım 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 200 (Bu ay: 8)
Gönderileri

Kablosuz bt farede 25ma pil tüketimi nasıldır? Bt olmayan aynı fare 4ma tüketiyor. Ölçüm yaptım multimetre akımı okuyamadı bile. Başka fareyse 0.06a harcıyordu ki o fare 2-3 ay yoğun kullanımda pili tam bitiremiyor bile. Fare 3 bt 1 normal alıcıyla aynı anda bağlandığındaki toplam tüketimimi 25ma acaba? Firma bt olmayana 12 ay bt olana 8 ay pil ömrü biçmiş. Acaba bt farede normal usb ile bağlanınca bt olmayanla benzer gücümü harcar?


Bu 25ma değeri farenin 3 bluetoothlu cihaza ve 1 usbli cihaza aynı anda bağlıyken kullanımındaki tüketimmi merak ediyorum. Mesela bluetooth kapalıyken usbden tek cihaza bağlıyken ne kadar harcıyor? Mesela logitech m705 için 100ma tüketim demiş ama 2 pil 3 yıl gider demiş. Yine pil tüketimiyle övülen logitech m185te 100ma tüketim diyor.

Yeni aldığım A4 Tech FG35 kablosuz fare elime ulaştı.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a0/ef/a0/a0efa054b7d40ba2c2de37b5b45fe21d.jpg&t=0&width=480&text=1İlk izlenimlerime göre malzeme kalitesi orta. Ucuz farelerden üstün ama 300-500 TLlik Logitechlerle karşılaştırılmamalı. Tuşlar tamamen sessiz değil biraz sesli. A4 Tech bu fare için 4mA pil harcıyor demiş. Yani yazan değer doğruysa fare aşırı derecede düşük güç tüketiyor demektir. Kutudan bir tane alkalin pil çıkıyor ve fare 1 ade AA pille çalışıyor. Farenin birde FB35 kodlu bluetooth modeli var. O modelde fareyi aynı anda nano usb alıcıyla bilgisayara ve bluetooth ile 3 farklı cihaza bağlayabildiğiniz söyleniyor.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/b6/fb/49/b6fb498dfaad8db4c8801167afeb188d.jpg&t=0&width=480&text=1Gelelim FG35in ergonomisine. Farenin sağ tuşu alışılmış tasarımlardan farklı olarak soldan daha uzun tasarlanmış. Almadan önce bu tasarım biraz çekindirsede şuan gayet sorunsuz geldi. Bana göre şuanki tek sorun farenin sağ kenarı yayık değil dik tasarlandığı için büyük ellerde serçe parmağı biraz boş kalabiliyor. El demişken fare çok büyük ve şişman ellilere göre değil gibi görünüyor.

 

A4 Tech bu fare için kullanılmazsa 20 saniyede hafif tasarrufa geçtiğini söylemiş. 8 dakika kullanılmazsada uykuya geçiyor demiş. 4mA pil tüketimi gerçekse alkalin bir pilin çok rahat 4-5 ay gideceğini düşünüyorum. Normalde kullandığım İnca 500GL(pil tüketim detayı yazmıyor ama az harcıyor) farede Bim pili günlük en az 12 saat aktif kullanımda 2-3 ay gidiyordu.

 

Gelelim çekim kuvvetine. A4 Tech FG35 kablosuz fare için 10-15 metre çekim mesafesi demiş. Kendi yaptığım testte az bile söylemişler dedim. Evde bilgisayardan uzak 3 farklı noktada denedim ve sıfır lagla sorunsuz çekti. Bu mesafelerde araya giren duvarlarda dahil. İnca 500GLde bu konuda çok iyiydi ama A4 Techin bu faresi kat kat daha uzaktan çekebiliyor. Birde A4 Tech bu fare için kablosuz parazitlerden çekimi etkilenmesin diye otomatik farklı kanallarda çalışabiliyor diyor. Yani bir arıza olmadığı sürece kullanıcıyı çekim olarak her türlü memnun edecektir.

 

Son olarak farenin üstünde bir DPI tuşu bulunuyor ve fare 1000-1600-2000 DPIda çalışabiliyor. Masaüstü yazılımıyla sağ tık ve ileri geri tuşlarına farklı işlevler atanabiliyor ama masaüstü yazılımı bana çok kısıtlı geldi. Keşke Logitechteki gibi pil detaylarına kadar gösteren daha işlevsel bir program olsaydı. Koskoca A4 Tech yapa yapa bunumu yapabilmiş dedim. Eski farem olan İnca 500GLden 5 yıldır çok memnundum. A4 Tech FG35 kablosuz faredende uzun yıllar memnun kalmayı ümit ediyorum.

Yaptıkları işle ilgili zerre bilgileri yok.


The Vanishing of Ethan Carter Redux için bu adamlar yama yapmış. Önce lisans kayıt oluşturucu programını indirdim. Sonra kayıt olup oyunun belirtilen dosyasını bir üyenin dediği yöntemle unpack ettim. Sonra programa o dosyaları gösterdim vs. ancak akşam 9dan beri 3-4 defa denememe rağmen sürekli aşağıdaki ekranda saatlerce takılı kalıyor:


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e3/aa/9b/e3aa9b5ae3faf769be3c2c52b15f0a77.jpg&t=0&width=480&text=1Antivirüs programını kapattım. Yine aynı. program dil dosyasını çekmiyor. Saatlerce böyle bekliyor. Birde arkada sürekli yanıt vermeyi kesiyor. Görev yöneticisini açınca hemen kapatıyor. Firefoxta 50 youtube sekmesi açıkken baba oyun açtığımda kasılmayan pcyi felç ediyor.


Facebooktan mesaj atıncada önce inatla programlarının çalışmadığını kabul etmiyorlar. Sonrada size ücretsiz yamalara destek vermiyoruz, bin çeşit pc var hepsini bilemeyiz diyerek konuyu kapatmaya çalışıyorlar. 40 kere program sorunlu, dil dosyasını çekmiyor diyorsunuz ama nafile. Muhabbet sürekli programda sorun yok, ücretsiz yamalara destek vermiyoruz, sorun sizin pcde cümleleri arasında gidip geliyor. Kısacası kendilerininde yaptıkları işten pek haberleri yok. Öyle bi program var işte, yersen çalışıyo, işte sorun varsa sendedir, konu kilit üye ban.

Sistem 2 gün önce yardım alanlara açıktı ama yanlış görmediysem başvuru yapmış olan herkese açmışlar. Maalesefhttps://sosinc.ibb.gov.tr adresinden ben kendi adıma başvuru yapmıştım. İgdaş ve İski faturaları annemin üstüne olduğu için vehttps://sosinc.ibb.gov.tr adresinde benim başvurum nedeniyle annemin adına yaptığımız başvuruya aynı adresten başka başvuru var diye uyarı çıktığı için şuan faturaları sisteme giremiyoruz.

Bu sorunun bilinen bir çözümü varmı?

Bu arada az önce İBBden sosyal yardım almaya hak kazandınız diye sms geldi.

Ancakhttps://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme adresinden baktığımda hala DEĞERLENDİRME AŞAMASINDA yazıyor. Başka başvurusu onaylanıpta bu linkte DEĞERLENDİRME AŞAMASINDA yazan varmı? Başvurum kesin onaylanmışmıdır sizce?

Ekrem İmamoğlu başkanlığında İBB'den İstanbullulara `askıda fatura` müjdesi geldi.

Faturasını ödeyemeyen İstanbullular İgdaş ve İski faturalarını sisteme girecek ve hayırseverler bu fatura tutarlarının ödemesini gerçekleştirecek. Ancak bazı şartlar var.

Şartlar:
-https://sosinc.ibb.gov.tr adresindeki sosyal yardım talebiniz onaylanmış olmalı ve igdaş ile iski faturaları sizin üzerine olmalı.

Sosyal yardım talebi onaylanmış kişi ile fatura sahibi kişi aynı olmalıdır. İşlemle ilgili sorularınız için sıkça sorulan sorular başlığımızdan bilgi alabilir ya da Alo 153’ü arayabilirsiniz.

Şartları karşılıyorsanız aşağıdaki adresten İgdaş ve İski faturalarınızın ödenmesi için destek alabilir veya başkalarının faturasını ödeyerek ihtiyaç sahiplerine destekte bulunabilirsiniz.
https://askidafatura.ibb.gov.tr

https://www.ibb.istanbul/News/Detail/36777
"Makarov: Unutma, Rusça (konuşmak) yok."

Ve beklenen an geldi. Call of Duty Modern Warfare 2 Remastered geliyor.

Trailer:


Ünlü no russian bölümü:

No russian bölümündeki uçak bilgi ekranlarında şehirlerin arasında İstanbulda bulunuyor. Orijinal oyunda o kısımda İstanbul yazmıyordu diye hatırlıyorum.

Oyunun çıkış tarihi bugün olarak görünüyor.
Balıkesirliler su faturalarını dikkatli incelesin. Kesilmeyen sulardan açma kapama bedeli altında 77 TL alındığı söyleniyor.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşın kesilmeyen suyundan açma kapama bedeli adı altında keyfi olarak 77 lira almasını Meclis gündemine taşıdı. Aytekin, “Olmayan hizmetin faturası vatandaşa mal ediliyor” dedi.
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/bu-da-oldu-olmayan-hizmetin-faturasini-kestiler-5625348
İBB 39 ilçede belirlenen afet sonrası toplanma ve geçici barınma alanlarını kendine ait şehir haritası üzerinde paylaştı.

Not: Bu yerler imara açılan eski deprem toplanma alanlarının yerine belirlenen yeni yerler.
https://sehirharitasi.ibb.gov.tr
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/ibb-deprem-toplanma-alanlarini-acikladi-5592737

Selam. 25 aralıkta ttnet taahhütüm bitiyor. Sözde 16 gerçekten 13mpbs hıza 65,25 tl ödüyorum. Geçen hafta 35mbps vdsle geçmek için bana 128 tl fiyat sundular. 16mbpse 2 yıl daha taahhüt yaparsam 85 tl diyorlar. Taahhütün bitmesine 45 gün kala aldığım teklifler bunlar. Ttnet taahhüt süresinin bitimine 3-5 gün kalınca bundan daha avantajlı teklif sunarmı? Tecrübesi olan varmı? Hattın stabilliğinden memnunum. Diğer firmalar gibi öğlen 85 akşam 3mbps komedisi ve bazı sitelere bazen girememe benzeri sorunlar olmuyor ve pinglerde iyi. Taahhütün bitmesine çok az kalınca farklı teklif sunarlarmı merak ediyorum.
Hakkında
Konum: İstanbul, Esenyurt
Forum İmzası:
Başka yerde arama. Bak göğsümde izin var.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Mesaj Sayısı: 2.919
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.543
İkinci El Bölümü Mesajları: 336
Konularının görüntülenme sayısı: 251.529 (Bu ay: 2.938)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6.494 (Bu hafta: 69)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.