Şimdi Ara

Rakının berbatlığı ( ölsem içmem birdaha )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi deniyim dedim böyle berbat bir şey yok abi. kokusu ayrı berbat tadı ayrı berbat . su karıştırdık yanında meze vardı ama yinede zor içiliyor valla nasıl içiyorlar bunu bardak bardak hayret ediyorum.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Rakının Tadı Nasıl?

Rakı, Türkiye'nin geleneksel içkilerinden biridir ve genellikle soğuk suyla seyreltilerek tüketilir.

Rakının tadı, içinde kullanılan anason otu nedeniyle kendine özgüdür. Anason, rakıya benzersiz bir meyan kökü aromasını verir. Rakının tadı kişiden kişiye değişmekle birlikte, genellikle keskin, anasonlu ve hafif tatlı olarak tanımlanır.

Rakının tadı, üretildiği bölgeye ve kullanılan üzüm çeşidine bağlı olarak da farklılık gösterebilir. Örneğin, Ege Bölgesi'nde üretilen rakılar daha yumuşak ve meyveli bir tada sahipken, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde üretilen rakılar daha keskin ve kuru bir tada sahiptir.

Rakının tadını beğenip beğenmemek kişisel bir tercihtir. Bazı kişiler rakının anasonlu tadını severken, bazıları bu tadı fazla baskın bulabilir. Rakının tadını daha yumuşak hale getirmek için suyla seyreltilebilir veya buz eklenebilir.

Rakı Tadı Nasıl İyileştirilir?

Eğer rakının tadını beğenmiyorsanız, tadını iyileştirmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

• Suyla Seyreltin: Rakıyı soğuk suyla seyreltmek, anasonlu tadını yumuşatmaya yardımcı olur.
    • Buz Ekleyin: Rakınıza buz eklemek de tadını hafifletebilir.
    • Limon Ekleyin: Rakınıza bir dilim limon eklemek, tada ferahlık katabilir.
    • Farklı Bir Marka Deneyin: Rakının tadı markadan markaya değişebilir. Farklı bir marka rakı denemek, daha uygun bir tat bulmanıza yardımcı olabilir.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bütün ickilerin tadi kotudur kimse tadi icin icmiyor ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Picmain -- 15 Eylül 2016; 0:38:21 >
  • ben de sevmiyorum tadını hiç

yanındakilerle birlikte güzel oluyo diyolar
    e o kadar mezeyle su-buzla ben kolonya da içerim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Picmain

Bütün ickilerin tadi kotudur kimse tadi icin icmiyor ki
    Yanında şalgam olacak öyle içeceksin arada bir bardak çay içeceksin, mezen güzel olacak birlikte küçük küçük atıştırarak yiyeceksin. Bu şartlarda beğenmiyorsan yapacak bir şey yok.
  • Olsada 70lik içsek, ben çok severim. Keyfi ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: adrasa

Yanında şalgam olacak öyle içeceksin arada bir bardak çay içeceksin, mezen güzel olacak birlikte küçük küçük atıştırarak yiyeceksin. Bu şartlarda beğenmiyorsan yapacak bir şey yok.

Alıntıları Göster
    ölmeden içemezsin zaten
  • Vertigo92 kullanıcısına yanıt
    tekırdag rakısı denednmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

ben de sevmiyorum tadını hiç

yanındakilerle birlikte güzel oluyo diyolar
    e o kadar mezeyle su-buzla ben kolonya da içerim ?

ilahi hocam güldürdün
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

tekırdag rakısı denednmı
    Rakının üzerine içki tanımam
  • Kokusunu alirsan icemezsin demisti bi alkol kullanan buyugum

Bende sikinti yok hic icmiyorum dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Üniversiteli-

Kokusunu alirsan icemezsin demisti bi alkol kullanan buyugum

tekila varken rakıya bakmam bile

bütün içkilerin tadı az çok aynıdır bu arada
  • berbat kokuyor içende içtiren ve satan lokantaların yanından geçin nasıl koku geliyor siroz oluncada fazla yasamıyorsun. bir de komaya girersin içmesini bilmiyorsan. içki öldürür. neden yazmıyorlar ki sigaradan daha az zararlı sanki ?

daha gecen kişi alkol alamadıgı için kolanya içip öldü. hiç sigara bulamadıgı için kolanya içip ölen olmadı.

sigara 50 lira olsun alkolde 500 lira olsun fakirler ölsün

zenginler yaşıyor her türlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 15 Eylül 2016; 1:11:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Üniversiteli-

Kokusunu alirsan icemezsin demisti bi alkol kullanan buyugum

Rakıda geçerli değil, Tekirdağ'da pazarın olduğu yerde rakı fabrikası var mis gibi anason kokuyor.

Ayrıca sert beyaz peynirle ve ya portakal,mandalina gibi ekşi bir meyveyle deneyin.
  • Aynen. İki gün önce tadının iğrenç olduğunu bile bile ortama ayak uydurmak için bi duble içtim, sık içmediğin için tadı kötü geliyor alışırsın diyolar da ben bu iğrenç şeye neden alışayım
  • İSTEMEYEN İCMESİN KİMSE İCMEK ZORUNDA DEĞIL
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifesTR

Bütün ickilerin tadi kotudur kimse tadi icin icmiyor ki

Abartma birader, ben birayı ve şarabı gayet tadı için içerim, şarap özellikle aynı lezzette alkolsüz olsa da içilir. Votka falan öyle dediğin gibi.
  • Şarap + gazoz iç dostum
  • Votka meyve suyu viski kola dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaderinbenlebuderdine

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Acısı olmayan içemez kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkantik

Acısı olmayan içemez kardeş

Alıntıları Göster
    Rakı kadar güzel içki var mıdır be ? İlk yudum da bu ne lan dersin sonra git gide tadı güzelleşir. Muhabbeti de ayrıdır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.