Binbaşı
27 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme
Toplam: 53 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Kurumici yata gecis sonucu ayni bolumun birinci ogretimine gecis yapmaya hak kazandim. Simdi birinci ogretime gecersem harc odemeye devam edecek miyim? Yuzde onluk dilimle oldugumdan gecis yapmazsam odemiyorum fakat birinci ogretime gecis yapinca harc odemeye devam edersin dediler. Dogrusu nedir bunun?
Hatta iki buçuk olacak unutamadım beyler. Tam kafamı toparladım, iyiyim derken hep bir yerden çıktı yine sardım başa. Hayatıma girenler asla onun gibi olamadı, belki olur dediklerim de hayatıma girmedi. Görünce onu hala dizlerim, ellerim titriyor; kalbim dinamit kuyusu, midem bulaniyor, hiçbir şey düşünemiyorum kalıyorum öylece. Dört sene önce ilk kez gördüğümde de böyleydi, hala böyle.

Bir organımı, uzvumu kesip almışlar gibi ondan ayrı kalmak, hala kabullenemiyorum. Garip geliyor hala. Alışamadım. Düşünsenize, ben ve o ayrıyız. Ben düşünemiyorum. O ben demekti, ben o demektim. Biliyorum, ne o artık benim aşık olduğum kişi, ne ben onun aşık olduğu kişiyim. Değiştik ikimiz de. Dün içmiştim biraz, gittim evinin önüne in aşağı dedim indi. Oturduk kaldırımda, konuştuk bir iki saat. Düşünebiliyor musunuz ben onla konuştum. Ben hala inanamıyorum. Kendimi çok uzun zamandan beri öyle iyi hissetmiyordum. Onunla konuşmak benim için bir şeref, inanılmaz bir olay. Bir gülüşü var, yak sigaranı saatlerce izle. Hayatımda böyle güzel bir şey görmedim ben. Ulan sesi var ya, ilk sesini unutursun, unutunca kafayı yediğim sesini duydum. Beni bu kadar rahatlatan bir şey duymadım hiç. Sonra kalktık, sarıldım ona ayrıldık, evine gitti.

Ben neşeli, pozitif, kaygısız bir adamdım. İki senedir sanki kendimi kaybettim, bu ayrılık bana ağır geldi. İki senede hayatım tamamen değişti, bir o aynı kaldı. Çok yanlış zamanda karşılaştık, çok yanlış. Bir iki sene sonra çıksa karşıma her şey çok farklı olurdu. Bekle dedim ama ona, bekle geleceğim. Bitmedi bu hikâye daha.
Yarın Çeşme'ye gideceğim fakat arabada HGS/OGS yok. Shell bayilerinde KGS karti satildigini duydum. Karti alip Cesme otobanina oyle girebilir miyim yoksa KGS kalkti mi? Karayolunu kullanmayayim diyorum.
Tarlayi biliyorum geceleri falan da gittigim oldu gunduz de gittim pek bir sey yok. Ucuza güzel studyo daire buldum. Cok sikinti cikar mi bu ev tutarsam? Tarlabasinda yasayan var mi?
Ev arkadasim bir film yarismasina katildi. Hayali olan Guney Amerika turuna cikacak. Film kisa zaten ve begenmek on saniyenizi almiyor. Filmi izleyip begendiyseniz bize destek olur musunuz?

http://www.mobilfilmfestivali.com/dorukhan-kok-kopruden-once-son-kacis-yedirenksanat/
Babamla istisare ederek araba ariyoruz. Butcemiz 25-30 bin lira civari. Geçen aylardan birinde tertemiz Alfa Romeo 147 buldum, bakmaya gittik. Arabada tirnak kadar cizik, boya, ariza vs. yoktu. Babam da begendi arabayi. Birkac gune gelelim alalim diye kararlastirdik. Lakin cevresindekiler adamin aklina girdi. Alirsin satamazsin, ikinci eli zayif ve benzeri argumanlarla. Biz arabayi satmak icin almiyoruz ki. Yirmi yilda uc araba degistirdik biri uc ay kaldi elimizde. Alip en azindan 3-4 sene kullanacagiz.

Butcemize uygun arastirmalar yapiyorum. Dogal olarak karsima cok yuksek kilometreli, boyali, donanimsiz araclar cikiyor. Bunun yerine 147 yahut bu turden ikinci eli zayif arac alip biraz daha iyisine binmek daha makbuldur diye dusunuyorum. Yanlis mi dusunuyorum acaba?

Ne yapmaliyim? Bu butceye en mantikli secim ne olur? Bir yol gosterirseniz sevinirim.
Beyler İstanbul Üniye yeni kayıt olacağım. harç için referans numarası lazımmış. Bunun için de otomasyon sistemine giriş yapmam lazım. Yeni kayıt bölümüne tıkladığımda benden tc kimlik no, baba adı ve doğum tarihimi istiyor. Yazıyorum fakat öyle bir kayıt bulunamadı diyor. Nedendir acaba?
Beyler 9kdayim. Hangisini uste yazarsam gelecek. Kararimi vermistim fakat bu son gunlerde yeniden sorgulamaya basladim. Deu yazarsam cok rahat bir hayatim olacak. Maddi acidan rahat, altimda araba motor, yedigim onumde yemedigim arkamda, ogrenci evi dertleri yok. Bu beni cok cekiyor dogrusunu soylemek gerekir ise. Lakin İstanbul Hukukun da İstanbul olmasi, aradaki ogretim kalitesi farki, farkli bir sehir olmasi cekiyor. Hem de itiyor izmirden ayrilacagim diye. İst hukuk yazmazsam cok sey kaciracakmisim gibi geliyor. Cogu arkadasim da istanbulda. Parasiz kalmak da pek istemiyorum acikcasi. İkinci ogretim olmasi da ya cok isime gelecek ya da nefret edecegim. Arasi yok. Ailem cok rahat. Ne yapip ettigime vs hic karismazlar. O konuda rahatim. Siz olsaniz hangisini yazardiniz?
Otomobil alirken en cok dikkat edilen husularin basinda tasarim da geliyor. Tasarimi iyi olan araba, illa ki satiyor. Fakat bakiyorum bazi markalarin tasarimlari cok kotu. Begendigikiz arabalar bile daha iyi olabilir. Dusundum, otomobil firmalari neden parayi basmayip dunyanin en iyi tasarimcilarini tutmuyorlar? Mesela Renault parayi basip Tasarimciyi getirtse, iki bin motorlu Aventador tipli bir araba yapsa yok satmaz mi? Satar. Peki neden yapmiyorlar? En iyi tasarimcilarin calistigi sirketler var diyelim. Calistiklari markalarin verdigi paranin iki uc katini verseler gelmezler mi? Gelirler paraya bakmiyor mu

Kendi basima akil yurutmekle tatmin edici bir cevap bulamadim. İgneleyerek cevap vermek yerine duzgunce aciklarsaniz sevinirim.
Kursagimizda kaliyor soylesene bize hoca takim niye oynamiyor soylesene bize hoca bu takim niye oynamiyor

Bes senede bir sampiyonlugu tadalim diyoruz, o da gitarci yuzunden kursagimizda kaliyor. Elinde cigara kulaginda kupe, sen git aktor ol ey bilic futbolla isin ne allahin artisti?

Beyler birbirimizi kandirmayalim. Beşiktaş bu ulkenin ucuncu buyugudur. Yok sevinmek icin sevmedik falan gecin bu ayaklari. Her sene ayri husran her sene ayri. Yeter ulan
Hakkında
Forum İmzası:
Harley-Davidson. Live to Ride, Ride to Live
The Road Starts here. It never Ends.
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Vodafone
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.471
İkinci El Bölümü Mesajları: 19
Konularının görüntülenme sayısı: 235.591 (Bu ay: 468)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.193 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.