Şimdi Ara

PS4 Oyun oynarken Çıkan ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar PS4 infamous SS , Last of US gibi oyunları oynarken 2-5 dk sonra fan hızlanıyor ve altta vereceğim videodaki gibi sesler geliyor normalmidir?

ps4 ü açık alanda kullanıyorum sandalyenin üstüne koydum.

not: forumdan bazı arkadaşlara sordum kimi normaldir dedi diğerleri yok normal değil hemen servise ver dedi...

https://www.youtube.com/watch?v=ogjSp9JnFtY

SONUÇ:

quote:

Evet arkadaşlar benim gibi sesi kafaya takanlar ve rahatsız olanlar , acapa normal değilmi diyenler bu yazım sizler için :)

servise verdiğim ps4 üm dün geldi ve servis bir sony çalışanını çağırmış , yeni bir ps4 cıhazı ile benim ps4 ümle karşılaştırmışlar ve aynı benim ps4 gibi sesler geliyormuş ve sony çalışanı bu tür seslerin normal olduğunu servise söylemiş, hatta çok fazla ses gelmesininde normal olduğundan bahsetmiş

menüde iken az ses gelir
    oyunda iken helede çok grafikliyse aşırı bir ses gelmesi normaldir.

umarım bu tür şeyleri kafaya takan arkadaşların içini rahatlatmış olmuşturum :)

not: bu konuda ps4 ün normaldir diyen arkadaşlar gerçekten ps4 den anlayan insanlar ve onlara konuma yazdığı güzel cevaplar için çok teşekkür ediyorum.

bazılarına mesaj atıyorum diyorlar yok normal değil benim ps4 den hiç ses bile gelmiyor :) [ gelmiyorsa patlaması lazım ps4 ünün :) ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deamonlord44 -- 8 Eylül 2014; 9:39:19 >

• 5 dk içerisinde ısınmadan dolayı hemen fanı çalıştırıyorsa acil servislik makine. fanı ısı ayarsız olduğundan düşük ısıda bile çok çalışıyorsa sesten başka zararı olmaz. tabi bunu bilmiyoruz ama bence bi götür
  • normal bu kadar ses. sen o grafikleri çalıştırmak kolay mı sanıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord15 -- 1 Eylül 2014; 2:14:46 >
  • Ps4 yere koyulmaz.O yerde toz yok ve orası parke desen de koyulmaz.PS yan tarafta ki filtrelerden çekiyor havayı ve akabinde tıkıyor toz olursa eğer.O yüzden ısınma olayını çok yaşarsanız eğer sizin gibi ps4'ünü yatağa koyanlar ve yere koyanlar olarak.Ps4'ün 4 köşesine 50 kuruşa alınan su şişelerinin kapaklarını koyarsan aletin altında hatrı sayılır boşluk oluşur ve akabinde bu sorundan kurtulursun.Havalar sıcak bu yüzden oluyor bu sesin çıkması vesaire.
    Aleti test etmek istersen gecenin bu saatleri aç aleti oyna aynı şekilde hava serin oldugu halde bu sorunu verirse servise yolla. 2 yol verdim sana dene ve sonucları yaz buraya ve aleti bir daha yere veya halıya koyma.Tozlanmadan ötürü yakarsan aleti garanti vesaire de işlemez.Garanti de ki teknik servis direk anlar çünkü alete iyi bakmadığını ve kullanıcı hatası der geri yollar aleti.

• bende de buna yakın ses çıkıyor son 1 haftadır falan AC oynarken.TV'yi mute yaptığım zaman anlıyorum ses geldiğini.Klimayı açıp oynadığım zaman daha geç artıyor ses anlam veremedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim makinadan da çok fazla fan gürültüsü geliyor oyun oynarken rahatsız edecek konuma geliyor. Bazı oyunlarda çok fan gürültüsü var iken bazı oyunlar da yok. Anladığım kadarıyla her oyun kullandığı işlemciye göre fan hızlanıyor.Fakat normal XMB menüsünde ses tamamen gidiyor, eğer bu menüde fan gürültüsü var ise o zaman problem vardır.
  • bu arada buradaki sony servisine gittim söyledim sıkıntımı getir bakarız olmazsa yenisiyle değiştiririz dedi yarın felan götürecem bakalım o sesler normalmi yoksa değilmi,

bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar takipte kalsın :) sonuçları belirtecem :)

quote:

Orijinalden alıntı: *DeviantART

Ps4 yere koyulmaz.O yerde toz yok ve orası parke desen de koyulmaz.PS yan tarafta ki filtrelerden çekiyor havayı ve akabinde tıkıyor toz olursa eğer.O yüzden ısınma olayını çok yaşarsanız eğer sizin gibi ps4'ünü yatağa koyanlar ve yere koyanlar olarak.Ps4'ün 4 köşesine 50 kuruşa alınan su şişelerinin kapaklarını koyarsan aletin altında hatrı sayılır boşluk oluşur ve akabinde bu sorundan kurtulursun.Havalar sıcak bu yüzden oluyor bu sesin çıkması vesaire.
    Aleti test etmek istersen gecenin bu saatleri aç aleti oyna aynı şekilde hava serin oldugu halde bu sorunu verirse servise yolla. 2 yol verdim sana dene ve sonucları yaz buraya ve aleti bir daha yere veya halıya koyma.Tozlanmadan ötürü yakarsan aleti garanti vesaire de işlemez.Garanti de ki teknik servis direk anlar çünkü alete iyi bakmadığını ve kullanıcı hatası der geri yollar aleti.

üste attığım video bana ait değil :) sadece youtubeden buldum o videoyu, bendekide onun gibi sesler çıkarıyor diye onu attım .

ben düzgün her yeri hava alabilecek süper bi yerde kulllanıyorum PS4 ü. :)

-----------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deamonlord44 -- 1 Eylül 2014; 17:37:05 >

• O ses normal merak etme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deamonlord44 kullanıcısına yanıt
    Hocam normal bu sesler.
    Benim fan sesini duysan kafaları bozarsın. Tv ünitesinin içinde oynuyorum. tlou açtığımda beni kapat diye yalvarıyor resmen. Ama oynuyorum. Açık bir yere koyamam. Tv ünitesinin içinde görüntü daha güzel
  • Gayet normal o ses, merak etme.
  • himm teşekkürler güzel yorumlarınız için :)

şimdi bazıları diyor yok normal değil diyor morelim bozuluyor :)

bazılarıda normaldir diyor

ve sonunda kafam karışıyor o yüzden bi servise götüreyim dedim. :)

bi götüreyim bencede normal gibi gözüküyor ama kafam hala rahat değil :S

quote:

Orijinalden alıntı: ibrhmatalay

Hocam normal bu sesler.
    Benim fan sesini duysan kafaları bozarsın. Tv ünitesinin içinde oynuyorum. tlou açtığımda beni kapat diye yalvarıyor resmen. Ama oynuyorum. Açık bir yere koyamam. Tv ünitesinin içinde görüntü daha güzel

hahahaha :)

ilk defa konsol aldığımdan çalışma seslerini bilmiyorum o yüzden sorunmu değilmi hiç anlayamıyorum :)

:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deamonlord44 -- 1 Eylül 2014; 18:30:32 >

• Valla benim ps4 de bu aralar böyle . Ps3 Fat sesini arar olduk . Arkasında duvar , solunda laptop var acaba onlar mı ısı alışverişini engelliyor bilmiyorum .

Biraz daha açıcam çevresini rahat bi nefes alsın bakalım değişecek mi sonuç . Genelde konsolun arkasında duvar olunca ısınma yapıyor diyorlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Valla benim ps4 de bu aralar böyle . Ps3 Fat sesini arar olduk . Arkasında duvar , solunda laptop var acaba onlar mı ısı alışverişini engelliyor bilmiyorum .

Biraz daha açıcam çevresini rahat bi nefes alsın bakalım değişecek mi sonuç . Genelde konsolun arkasında duvar olunca ısınma yapıyor diyorlar .

yorum için teşekkürler :)

ben sandalyeye koydum düz bi sandalye, yer yer açık süper biçimde klimayıda çalıştırıyorum içeri buz gibi oluyor ama oyuna giriyorum ses 2-3 dk sonra yavaş yavaş artıyor sonundada oyun oynarken oyunun sesini bile bastıracak şekilde çıkıyor yani duyabiliyorum fan sesini.
  • Ben Sony Amerika servisleriyle chat üzerinden görüştüm. Çünkü oyuna göre değişiyor fan gürültüsü. Menüde hiç gelmiyor ses. Servis yetkilisi bana normal çünkü yüksek grafikli oyunlar oynuyorsunuz. Benim kendi ps4 sistemimde de aynı sesi duyuyorum. Endişelenecek bir şey yok dedi. Bence yukarıdaki arkadaşların dediği gibi oyunun kullandığı işlemciye göre. Bende de öyle geçen aynı oyunları oynayan birine sordum. Bende de o oyunları oynarken ses geliyor dedi. Merak etmeyin. Eğlenmenize bakın.

• Bende bugün başladı inFamous oynarken ses çıkartıyor NHL 15 demo oynarken bir ses çıkmıyor.
  • Ben forumdaki arkadaşların önerisi ile altına cam kestirdim. Faydası oldu.

Ama last of us gibi oyunlarda yine de fan sesi yukseliyor.

Normal bir durum. O sebeple söküp götürdüğüne değmez.

• Evet arkadaşlar benim gibi sesi kafaya takanlar ve rahatsız olanlar , acapa normal değilmi diyenler bu yazım sizler için :)

servise verdiğim ps4 üm dün geldi ve servis bir sony çalışanını çağırmış , yeni bir ps4 cıhazı ile benim ps4 ümle karşılaştırmışlar ve aynı benim ps4 gibi sesler geliyormuş ve sony çalışanı bu tür seslerin normal olduğunu servise söylemiş, hatta çok fazla ses gelmesininde normal olduğundan bahsetmiş

menüde iken az ses gelir
    oyunda iken helede çok grafikliyse aşırı bir ses gelmesi normaldir.

umarım bu tür şeyleri kafaya takan arkadaşların içini rahatlatmış olmuşturum :)

not: bu konuda ps4 ün normaldir diyen arkadaşlar gerçekten ps4 den anlayan insanlar ve onlara konuma yazdığı güzel cevaplar için çok teşekkür ediyorum.

bazılarına mesaj atıyorum diyorlar yok normal değil benim ps4 den hiç ses bile gelmiyor :) [ gelmiyorsa patlaması lazım ps4 ünün :) ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deamonlord44 -- 7 Eylül 2014; 8:48:54 >

• Konuyu okumadım normal

• Koca koca bilgisayar kasalarında bile oyun oynarken fan deli gibi dönüyorsa, PS4'te bu ses normal.
  • Arkadaslar aynı sorun bendede var bide çok çabuk ısınıyo daha üç gün oldum kardeşime beraber aldık onda çıt yok o kılzone oynuyodu bende metal gear oynadım ama bende sorun çıktı ona verdim oyunu ses çıkmıyor dedi bende servise yolladım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.