Şimdi Ara

PS5 SICAKLIK UYARISI VERİP KAPANMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar kafayı yemek üzereyim lütfen yardımcı olun.

Yaklaşık 1 yıl önce aldığım yurt dışı ps5'i sorunsuz kullanmaktaydım. Lakin bir akşam oyun oynarken (diablo4) ilk kez sıcaklık uyarısı verdi ve fan hızı acayip derecede yükseldi ve sesli çalışmaya başladı. Hemen ps5i kapattım yaklaşık 30 dk sonra tekrar denedim fakat özellikle oyunların cinematiklerinde aşırı derecede fan sesi yükselmekte ve sıcaklık uyarısı vermeye başladı. Olaylar burada başladı.

-PS5 i aldığım yere götürüp cihazı kontrol ettirdim cihaz gayet temiz olup içerisinde kesinlikle toz, pislik vb. bir şey yoktu ve aynı oyun aynı sahnede fan hızında yükselme olmadı ve cihaz kesinlikle kendini zorlamadı.

-Daha sonrasında eve gelip tekrar denediğimde evimde yine aynı sorunla karşılaştım. Diğer tüm odalarda denedim yetmedi mutfağa bile tvyi götürüp denedim lakin yine sonuç değişmedi yüksek fan hızı ve sıcaklık uyarısı aldım.

-Sonrasında elektrikçi arkadaşlarımla konuşmalarıma istinaden evimdeki gerilimin düşük olabileceği ve bunun cihazı etkileyebileceğini söylediler. Anlık gerilim gösteren priz alarak cihazı çalıştırdım. Prizdeki voltaj 224-236 V aralığında sabit gidip geliyordu ani pik hareketleri yapmadı. Topraklamayla alakalı sorun olabilir dediler onu da denedim yine kapandı.

-Tekrar emin olmak için konsolu yan mahallemde oturan arkadaşımın evine götürdüm. Aynı oyun aynı sahnede cihazda en ufak bir zorlanma fan sesi değişikliği olmadı.

Arkadaşlar kafayı yemek çıldırmak üzereyim bu yaşta hüngür hüngür ağlayacağım. Lütfen elektrik kökenli arkadaşlar olur daha önce böyle bir sorunu duymuş olan bir arkadaş olur varsın yardımcı olsun bana.

• evinize gelen prizdeki voltajda sorun olabilir. akım korumalı prizler oluyor belki işe yarayabilir
  • UPS e bağlayarak cihazı çalıştırın. UPS voltaj dalgalanmalarını gideriyor.

• gezgin adam kullanıcısına yanıt

hocam onu da denedim hiçbir değişiklik olmadı.

• TheLuBu kullanıcısına yanıt

hocam bu aldığım voltajı gösteren prizde dalgalanma olmadı hatta belirttiğim gibi 230-236 V arasında gezdi okuduğum değer.

• Ev çok sıcak olabilir başka ihtimal kalmamış

• Muhtemelen sıvı akması oldu içinde. Servise yolla.. Kendi düzelmez. İşlemci sıvısı akmış çok yüksek ihtimalle.

PS5 SICAKLIK UYARISI VERİP KAPANMA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 24 Şubat 2024; 10:50:43 >
  • Adam başka nerde denediysem sorun yok, sadece benim evde problem diyor, eleman da işlemci sıvısı akmıştır yazıyor. Aynen, sıvısı evde akıyor, başka yere gidince düzeliyor. Allah’ın işi. Bilginiz yoksa yazmayın şu tarz konulara.
  • yapabiliyorsan komşudan elektrik çek 2 dakka camdan.
  • Aynı sorunu başka yerde de yapacak. Voltajla bilmem neyle alakası yok. Benim başıma geldi aynısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 24 Şubat 2024; 12:27:20 >
  • Bende de benzer sorun var,aynı durum olmasa da bir süre sonra çat kapanıyor. Tekrar açılmıyor. Sadece uzun süre bekleyince veya fişini çekip yeniden çalıştırınca açılıyor.

Tozunu falan süpürgeyle çektim biraz idare etti. Yine de arada kapanıyor.
  • PapazKaçtı kullanıcısına yanıt

Hocam başka bir evde uzun bir süre cihazı kullanın. Baktınız problem yok cihazı evinizde koyduğunuz yerin sağı solu vs açık bir yer mi? Cihazın her tarafı açık olmalı. Kapalı yerde çalıştırmayın.

• BlackTower_35 kullanıcısına yanıt

Okumadan boş boş yorum atmaya bayılıyorsunuz dimi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.