Şimdi Ara

PS5 SSD Önerisi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yakın zamanda ssd alacağım ps5im için. Şu an sepetimde olan ssdyi soğutuculu almak mı mantıklı? Ya da soğutucusuz alıp sonradan soğutucu eklemek mi daha mantıklı uyum sağlar mı? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsanız çok sevinirim?

Ek soru: Örneğin ben bi oyunu ps plus deluxe ile ekledim kütüphaneme. 5 ay sonra katalogdan çıkarsa yine de bu oyunu oynayabilir miyim kütüphanede ekli olduğu için?

PS5 SSD Önerisi.

• Soğutuculu olanı al istersen. İlerde PS6 vs çıkıp bu SSD'ler uyumsuz olursa söker PC'de de kullanırsın.

Veya soğutucusuz alıp PS5'e özel geliştirilmemiş heatsinklerden alıp takabilirsin. Aliexpressde 5, 10 dolara tonla model var hem PS5'e hem PC'ye uyumlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 2 Ocak 2024; 14:53:8 >
  • Bence harici soğutucu olayına girmeye gerek yok, doğrudan soğutuculu bir model tercih edilebilir. Ama bu noktada soğutucuyla birlikte SSD'nin yüksekliğine dikkat etmek lazım çünkü standart pc için uygun olan soğutuculu modeller PS5'in içine sığamayabiliyor. Ben olsam aşağıda görselini paylaştığım gibi bir şey tercih ederdim.

Ek soru: Kütüphanende oyunun olması fark etmez, aboneliğin devam ettiği sürece oyuna erişip oynayabiliyorsun. Aboneliğin bittikten sonra oyun kilitleniyor ve kütüphanede olsa da oynayamıyorsun.

PS5 SSD Önerisi.

• Ben 1 senedir soğutucusuz kullanıyorum hiç bir şey olmuyor.
  • BlackTower_35 kullanıcısına yanıt

pc içine sorun olmazda konsol içinde risk hocam çünkü soğuyacağı bir alan yok sorun olmaması olmuyacağı anlamına gelmez. ssd fiyatları uçmuş zaten 4-5 bin olmuş risk almaya değmez bence

• Eğer soğutucuyu ben takarım uğraştırmaz diyorsanız ikisini ayrı alın. Üreticinin soğutucusu ile üçüncü parti arasında çok fark yok diye biliyorum. Önemli olan soğutucunun ps5 yuvasına taşmadan sığması.

Bu arada bir haftadır resimdeki Kingston fury ssd’yi kullanıyorum (soğutuculu olan) ve tavsiye ederim. Ben Amazon'dan 2900 gibi bir fiyata aldım.
  • Heatsink'li Gen4 SSD'lerin büyük çoğunluğu PS5 yuvasına sığıyor. Gen5'lerde sorun olabilir. Onlarda genellikle çok büyük heatsink oluyor.

Gen4'lerde ise, laptop'la sorun yaşanabiliyor. Mesela Samsung 990 Pro HS, HP Omen 15 laptop'a sığmıyordu. (5800H - 3060'lı model)

Laptop'ın yuvasına bile tam oturmuyordu. Otursa da kasa kapağıyla kesişecekti.

SSD'yi laptop'ta kullanma ihtimaliniz varsa, ya uyumlu model alın ya da heatsink'siz alıp kendiniz bir hs takın. Bazı Laptop'ların M.2 yuvasında hazır bakır heatsink takılı oluyor. Onu hem laptop hem PS5'te kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 3 Ocak 2024; 2:25:56 >
  • Önerebileceğiniz güzel f/p kaliteli bir soğutuculu 1 TB Ssd öneriniz var mı arkadaşlar? Kararsız kaldım genelde Samsung öneriyorlar.
  • MA11 kullanıcısına yanıt
    Samsung 980 Pro 1 TB soğutuculu var bende düşünürsen mesaj atabilirsin.
  • Katalogdan ciktigi icin oynayamazsin
  • FearfulDream kullanıcısına yanıt

Keşke o fiyatlara bende bulsam. Yetişemiyorum fiyatlara.

• Castle Bravo kullanıcısına yanıt

Aslında aşırı mantıklı. Laptopta 512 ssd var ama en fazla değiştiririm dediğiniz gibi. Soğutuculu alıp sökülen model bulmam lazım

• Yani kütüphanede olsa bile kataloglar çıkınca gidiyor. Çok üzücüymüş.

• Merhaba ps5 e m2 ssd taktım şuan oyunlarımı ona yükledim ssd yi çıkartsam tekrar taksam oyunlar silinir mi yada bir veri kaybı olur mu ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.